Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) prolad


prolad
őstag

Elég off kérdés (főleg így az elején), de mi haszna van az előlapi USB-C csatlakozónak? Notebooknál oké, átalakítók meg egpu meg töltés, de asztali gépben ott a rengeteg teljes értékű csatlakozó.

Maga a ház tetszik, megnéznék egy ITX variánst ebből a szériából.

(#2) CptAdamica válasza prolad (#1) üzenetére


CptAdamica
veterán

Telefon töltésre? Gondolom van olyan gyártó, aki az usb kábel mind a két végére Type-C-t szerel.

Megyen!

(#3) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Ha már ilyen jól megoldották, hogy a HDD keretek modulárisak, miért nem tudtak hasonló módon 5.25-ös keretet is csinálni? Legalább opcionálisan?

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#4) Itome


Itome
tag

Engem inkább az érdekel, hogy mennyire fő meg benne a gép :))
Gondolom nem sok szellőzést kap a hangszigetelés miatt. Első ventik szabályosan meg vannak fojtva.

(#5) PSti


PSti
tag

Ha már "Silent" base akkor mehetett volna bele Silent Wings venti.

(#6) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Megnéztem a beQuiet! ház portfólióját az Árukeresőn, és jó kis házaik vannak, csak drágának vélem őket - nekem az nagyon fontos így utólag, hogy a ház elején van egy ventilátor vezérlő. Nekem egy Fractal Design Core 2500-asom van és a gép hátuljára tették a ventilátor vezérlőket ami elég gáz ( tervezek venni egy előlapi venti vezérlőt de az nem olcsó mulatság 3-5k) maga a megoldás jó: normál használat mellett minimumon van - böngészés stb. - játék alatt pedig maxra tekerem.

(#7) jeni válasza Geri Bátyó (#3) üzenetére


jeni
félisten

+1
miért kell megölni az 5,25 csatlakozási lehetőséget?

optikai írók,egyéb LCD kütyük,ventilátor vezérlések,stb...

(#8) berVi válasza prolad (#1) üzenetére


berVi
senior tag

Akinek minden eszkoze USB-C (pl. en), annak az USB-C a "teljes erteku" csatlakozo. Nekem pl. az az idegesito, hogy ennyi folosleges USB-A van rajta.

(#9) berVi válasza jeni (#7) üzenetére


berVi
senior tag

Hat pl. azert, mert ~senki nem hasznal mar ilyeneket. Nekem fix DVD olvasom gepben utoljara 10 eve volt. Ugy 5 eve (de lehet tobb) mar a 3.5" helyeket se hasznalom semmire.

(#10) SidCorky válasza Itome (#4) üzenetére


SidCorky
senior tag

Az előlap két oldalán kap azért némi levegőt.

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#11) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Szép meg minden, de vhogy maradok az alig drágább LianLi Alpha 550 háznál.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#12) Cs1csó válasza jeni (#7) üzenetére


Cs1csó
félisten

Van igazság amit írsz DE, ez a ház úgy jó ahogy van:
- előlapi ventilátor vezérlő hasznos de ezen a házon van elől, felül ventivezérlő tehát ezért egy külön 5.25-ös hely fölösleges
- az optikai adattárolás jelenleg halott a CD/DVD kis tárkapacitású értelmetlen a BD írás sem jó mert drága a hozzá való író és a lemez is, HA mégis akar az ember hébe-hóba valamilyen lemezt olvasni: Külső USB-s DVD író 6k-tól már kapható.

Nekem egy Fractal Desing Core 2500-as házam van és van benne DVD író/olvasó de gyakorlatilag nem használom, mivel a ház ventik manuális vezérlője hátul van - sajnos - ezért tervezek a másik szabad 5,25-ös helyre egy ventivezérlőt tenni. DE ha veszek új házat akkor tuti ilyet veszek:
- legyen beépített ventivezérlő (nekem elég hogy 1-2-3 állás közül lehet választani normál szobahőmérsékleten böngészés mellé elég az 1-es fokozat, nyáron dögmeleg lakásban 2-es ás játék alatt minden esetben 3-as)
- DVD olvasót már nem tervezek venni HA valamiért kellene akkor inkább veszek egy ilyen külsőt arra a pár alkalomra. (de az új házba tuti nem építem be ezt az írót)

[ Szerkesztve ]

(#13) XuChi válasza Itome (#4) üzenetére


XuChi
addikt

" mennyire fő meg benne a gép "

Elmondom neked. SEMENNYIRE. Nyilván nem óvodások dolgoznak egy mérnök asztal körül, és egyre másra dobálnak össze rajzokból kész gépházakat. Volt már hangszigetelt házam, és a sima házamhoz képest 5-8 fokkal voltak melegebbek az alkatrészek.

#9:

Az hogy Te nem használod, az nem azt jelenti hogy SENKI sem használja! Ne legyünk már ennyire szemellenzősök könyörgöm.

Elmondom 3db 5.25" van a gépemben és KEVÉS. 2xHDD Hot Swap fiók + a másodlagos gépem I/O+Power ON/Reset panelja van itt. Nekem kellene még legalább 3db 5.25" mert lenne mit bepakolnom oda.

És nem én vagyok az egyetlen aki ilyenek rak oda. Pl egy LCD-t is szívesen betennék ami 3x5.25" helyet elfoglal. De nem tudok, mert nincs helyem!

[ Szerkesztve ]

(#14) NightGT


NightGT
senior tag

Szemeztem ezzel a házzal egy darabig, de aztán egy régebbi Fractal lett, elöl-felül rácsos, szivacsos porszűrős. Okok: az 5.25 hiánya szintén, meg mert jól szellőző házba végül csendesebb gépet lehet építeni :) Legalábbis a Gamersnexus erre jutott, amikor pont ezzel a házzal tesztelt itt.

Ventillátor vezérlésre mostanában belső cuccok mennek szoftveres irányítással (nzxt grid, corsair commander), kinek melyik a jobb, egyéni preferencia kérdése

Speed is the only truly modern sensation

(#15) Dragon3000 válasza XuChi (#13) üzenetére


Dragon3000
veterán

Akinek kell az 5,25 az vesz olyan házat, de vicces minden olyan háznál ezt a sírást olvasni, ahol nincs. Ezek szerint, aki nem használ 5,25-s dolgokat az le van tojva, mert a kisebbségnek kell? Van bőven a gyártónak olyan megoldása, ahol van neked megfelelő választás, most kiadtak olyant is, ami azoknak tetszik akiknek nem kell ilyen hely a házba.

(#16) #16820480 válasza jeni (#7) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mondjuk ekkora háznál megértem még az 5,25-ös keretet, de azt viszont nem szeretem, hogy a mTATX házak felénél is erőltetik még, hogy legyen benne 1-2 ilyen. Legyen inkább annyival kompaktabb a ház vagy menjen oda venti.

(#17) Taranti válasza NightGT (#14) üzenetére


Taranti
senior tag

Egyetértek, nekem is fontosabb a minél jobb szellőzés. Megjegyezm, ilyen szempontból ugyanúgy jónak tartom az Aerocool Aero 1000-est is.

Plusz amit nem értek, még mindig nem látom az alul (táp/HDD) elhelyezett "alagút" értelmét. A tápnak mindegy, a HDD-k meg rosszabbul szellőznek, mert általában nincs hova távozzon a meleg levegő.

[ Szerkesztve ]

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#18) Jesus_Shaves


Jesus_Shaves
aktív tag

Sosem értettem igazán ezt a ventivezérlést. Tényleg van, aki elindít egy játékot, feltekeri a két-három potmétert, majd ha kilépett, letekeri? Még víznél talán oké, bár szerintem minél több dolog van automatizálva, annál jobb.
Optikai meghajtó rétegigény lett 2019-re (igazából már vagy 5 éve az) de ha valakinek van, az nyilván nem akarja kidobni. Igaz, akkor van valami, amiben van a gépe és a meghajtó, tehát gépházat se sűrűn venne.
Mi marad, lássuk csak... mobilrack? Talán még ez a legnyomósabb indok, mert ennek látom hasznát is mai napig. De ez szigorúan személyes vélemény. :R

(#19) Cs1csó válasza Jesus_Shaves (#18) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nálam nincs automatizálva és ha nem tekerem fel játék előtt akkor a VGA fog erősebben hűteni és a házban marad a forró levegő. Volt már, hogy elfelejtettem és hangosabb VGA-ra figyeltem fel.

[ Szerkesztve ]

(#20) XuChi válasza Dragon3000 (#15) üzenetére


XuChi
addikt

Már megbocsájts, de ki SÍRT ?? Én reflektáltam egy olyan kijelentésre ami nem igaz, miszerint SENKI NEM HASZNÁL 5.25" helyet!

Mielőtt okos vagy, olvass és értelmezz. Nem azt írtam, hogy ez a ház rossz, mert ÉN nem tudok belerakni ezt+azt. Ez a ház így jó ahogy van. Azt írtam, hogy az Én házamban kevés az 5.25", és éppen ezért cserélem le egy Core W200-ra amint lehetőségeim engedik.

[ Szerkesztve ]

(#21) Dragon3000 válasza XuChi (#20) üzenetére


Dragon3000
veterán

Előtted már páran hiányolták belőle, Te voltál az utolsó aki erre reagált így hozzád fűztem az írást.

Ahogy tapasztalom, nagyon kevesen használnak már, a többség nem hogy ventilátorvezérlőt nem használ, de még ventilátort se szerel a házba, persze utána csodálkoznak, hogy 80 fok van a gépben, de hát ez van. Az optikai meghajtó kérdése megint egy olyan, hogy a nagy többség nem használ, akinek van a gépében ő is max akkor, ha a windowst kell újra rakni. Nagyon kevés az aki rendszeresen használna ilyen dolgokat.

(#22) Amerigo57


Amerigo57
őstag

Egész jól néz ki a ház , a paraméterei is jók .

Kár hogy felülre tették a:

A számítógépház tetején találjuk a bekapcsológombot, néhány visszajelző LED-et, kettő USB 3.0 és egy USB 2.0 csatlakozót, a 3,5 milliméteres jack ki- és bemeneteket, valamint a beépített ventilátorvezérlőhöz tartozó kapcsolót

(#23) Cs1csó válasza Amerigo57 (#22) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nekem meg pont ez a jó ha nem elől hanem felül vannak az ilyen dolgok mert a gépe kb. síkban van az asztallal egy másik asztal mellett és ha egy pendrive akármi kilógna amilyen figyelmetlen vagyok bele is akadnék, vagy jövés menésben törhetne le .

(#24) Lacc válasza XuChi (#13) üzenetére


Lacc
aktív tag

Jó-jó, de a 2db Hot Swap fiók, azért nem egy átlag user kérése :). Bár nem tudom, hogy mire használod ezt a gépet, amiben ez a két db hot swap fiók van, de nekem így elsőnek inkább tűnik munkagépnek, inkább szerver gépnek, oda meg azért mégis csak egy "más fajta" ház kell, mint amiről a többiek beszélnek, mint ami egy átlag felhasználónak, e-sportolónak.

Amúgy tényleg, mire használod a 2db Hot S-es HDD-et? Én első körben adatok mentésére - biztonsági mentés -re gondolok, vagy sok videófájl miatt.
Amúgy az LCD-n kijelzőt, ami 3x5.25 helyet foglalna, azon milyen információkat jelenítenél meg? (Ez csak érdeklődés és nem kötekedés! :R , Bár ha szerver gépről van szó, akkor én hőmérseklet kijelzésére tudok gondolni.)

[ Szerkesztve ]

(#25) Amerigo57 válasza Cs1csó (#23) üzenetére


Amerigo57
őstag

Nekem az íróasztalon van a Phanteks Enthoo Pro SE házam,

a monitor mellett, így könnyen hozzáférek , még ülve is a portokhoz.

[ Szerkesztve ]

(#26) Cs1csó válasza Amerigo57 (#25) üzenetére


Cs1csó
félisten

:K Ha az asztalon van akkor jobb ha elől vannak a csatik, vagy ha az asztalban benne van és mondjuk szűk minden oldalról be van szorítva akkor is de nekem simán a az asztal lába - oldalfala - mellett van és felül szabad tér van, előtte pedig kvázi egy "folyosó" amin eljutok ajtótól az asztalig.

(#27) XuChi válasza Dragon3000 (#21) üzenetére


XuChi
addikt

Béke. Én is kicsit túlreagáltam, bocsi :R

Igen az ODD már tényleg kihal lassan. Nekem is van, de nem építettem be. Külső házban lakik és ha kell(ene), akkor előveszem és használhatom is.

#24: LACC: Igazából egy házban van két gépem. Az egyik egy NAS server 0/24-ben megy. A másik gépem a Munka és Gamer gépem. A Hot SWAP vinyók, valóban BackUp-ra vannak, és ha beesik egy két adatmentős munka akkor jól jön nagyon. Sokkal jobb natívan SATA portra kötve adatot menteni, mint egy USB dokkolóval csinálni. Volt hogy egy 30 órás SCAN ment a kukába mert az USB-t leválasztotta a gép. Kezdhettem elölről az egészet. Ez egy éppen még életben lévő HDD-nél lehet totál halált jelent és esélyem nincs a mentésre. Akkor mehet a tulaj kürtölni százezrekért.

Réteg igény a 5.25, de van rá igény, én csak ennyit szerettem volna érzékeltetni, csak kicsit ingerültebben a kelleténél. Sorry :R

[ Szerkesztve ]

(#28) Galopp válasza Cs1csó (#26) üzenetére


Galopp
tag

És pont ilyenkor előny ( és marha nagy plusz-pont jár érte ), hogy az alsó szűrő előre húzható ki.....

(#29) scope2007 válasza Amerigo57 (#25) üzenetére


scope2007
addikt

Nekem most perpill a földön van a ház, de még így is magasabbra ér, mint ahol van a szék ülőkeje :)

Phanteks Primo
Még egy macska fekhej is belefér az aljában :)
Azért szeretem mert nem kell kompromisszum, bármekkora radiátor, vga befér, 12db 140es venti, akár kettő táp is, Dual pcre :C

[ Szerkesztve ]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#30) Tetsuo válasza jeni (#7) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Mert nincs rá igény.

#13 HDD hot swap! LoL Na ne viccelj! Erre kb. 0,000001% igény van egy asztali gép esetében.

Ennyi erővel én is értetlenkednék, miért nincs magyar nyelvű gombfeliratozás a háztartási eszközökön, hiszen én is azt szeretném és így biztosan mások is...

[ Szerkesztve ]

(#31) jeni válasza Cs1csó (#12) üzenetére


jeni
félisten

Én meg szívesen veszek a boltban DVD vagy Blu-Ray gyári műsoros lemezeket. Sőt CD-t is.
VHS kazikat már nem veszek. Amúgy sem kaphatóak azok sem méretben sem márkában. Talán Maxell ha van a Média Markt boltban.

(#32) proci985 válasza Jesus_Shaves (#18) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

viznel ott a az aquaero 5 es 6 illetve a lamptron cw611, amik autonom full automata vezerlesek. szoval pontosan az automatizacio a cel.

szoval az ember egyszer beallitja a vezerlest aztan utana automatikusan a szenzorok alapjan szabalyoz.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#33) Cs1csó válasza Galopp (#28) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ezen meg is lepődtem, mármint azon, hogy a többségnél hátul lehet kihúzni ami szerintem vicces mert az esetek többségében szerintem egy ház vagy lábnál, asztalban, vagy asztalon van és mindhárom eseten jellemzően a hátulja van takarva vagy oda nehéz hozzáférni.

Összességében úgy kell házat venni hogy tudd hol, és hogyan akarod használni.

(#34) Plasticbomb válasza XuChi (#13) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Mi a fenét csinálsz, hogy nemhogy egy, de harom optikai is kevés?

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#35) elde55


elde55
újonc

Fractal R5-öt cseréltem Silent Base 801-re

Hőtermelő egységek: 6700k, Aorus 1080ti

Hűtő ventik:
- Noctua NH-U14S
- Fractal Venturi HF-14 (NZXT Grid-re kötve)

Elhelyezés:
- Fractal R5: 2x Venturi be, 1x oldal ki, 1x hátul ki
- 801: 3x Venturi be, 1 ki, alaplap fordítva

Tapasztalatok:

- 801 csendesebb elől, de összességében nem halkabb, kevésbbé szigetelt mint az R5
- 801 hűvősebb, de csak 2 fokkal, amint leszedtem a front panelt, 5 fokott esett a GPU
- 801 tetején teljesen fölösleges nyílásokkal van tele, amitől nem hogy nem hűvősebb, de még zajosabb is
- 801 hátul semmit nem ér a sínbe rakható venti
- 801 hűtési potenciálja katasztrófa mert az eleje megfojtja a bejövő levegőt

Eredmény:

- Zaj: kb döntetlen, Fractal R5 halkabb ha nincs oldalsó venti
- Hőmérsétlet: 801, de nem jelentős

A végén lecseréltem egy Fractal Mesh C-re, 2x Venturi be, 2 Felül ki, Noctua 90 fokkal elforgatva, a GPU-ról szívja a levegőt és küldi a tető felé

Átlag 6 fokkal hűvősebb a GPU mint a 801-ben, a venti alapzaját viszont lehet hallani, de egyáltalán nem zavaró, mert eleve nagyon csendes, mitöbb terhelés alatt csendesebb lett a ház, mert a ventiket lejebb tudtam szabályozni, hogy a hőfokot tartsa

Szubjektív: 801-et nem ajánlom, mert hatalmas FAIL, akkor inkább Fractal R6 vagy S2 kategórián belül, több pénzért meg ott van a Cooler Master SL600M...

Ha meg megelégszel a 120-as ventivel a Lian Li PC011 Dynamic egy kitűnő opció

[ Szerkesztve ]

(#36) Zotya84 válasza proci985 (#32) üzenetére


Zotya84
őstag

Hát ja, vagy ha van egy ilyenem, egy BD-íróm, 2db 3,5-es mobilrackem, akkor azokat hadd ne kelljen már eldobni. És ezt a vizet is lehet automatikusra konfigurálni, így nincs vele semmi gond sosem, mert szépen tartja, amit kell...

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#37) htc07 válasza Tetsuo (#30) üzenetére


htc07
addikt

en a floppy olvaso helyet hianyolom :C

(#38) Capritain 2


Capritain 2
csendes tag

Uram isten, de mekkora???

[ Szerkesztve ]

(#39) spect80


spect80
senior tag

"A be quiet! Dark Base 700 házat a be quiet! bocsátotta rendelkezésünkre."
csúcs! és a 801-et? :)

(#40) Tetsuo válasza htc07 (#37) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Én meg a mágnesszalag-egység helyét. :DD

(#41) Cs1csó válasza htc07 (#37) üzenetére


Cs1csó
félisten

A kőtáblákat, de hát nem egy időben nőttünk fel.

(#42) SidCorky válasza spect80 (#39) üzenetére


SidCorky
senior tag

Upsz. :D Köszi. :R

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#43) aquark


aquark
tag
LOGOUT blog

csak 45 rugó? 3-at kérek...
meg kidobom a bluray írómat, veszek külsőt...
elég reklámszagú a teszt.

Köszönöm, maradok a kishibásan 10ezerért vett Bitfenix Shinobimnál...!

(#44) XuChi válasza aquark (#43) üzenetére


XuChi
addikt

Ez egy olcsó hàz! Nem neked készült. Ennyi. Használd egészséggel amid van :R

(#45) elde55 válasza aquark (#43) üzenetére


elde55
újonc

Nem csak reklám szagú, hanem sajnos az. Nincsenek konkrét értékek, nem mértek semmit. Fotókat a termék oldalon is lehet nézegetni...

Ez _nem_ egy űber csendes ház, az előlapi ventilátoroknak nagyon rossz a légáramlása még magas statikus nyomású ventikkel is, ami magasabb fordulatszámra, így zajosabb működésre sarkall. Epic FAIL.

A nyomógombbal nyitharó oldallapok nagyon jók, a szerelhetőség is kiválló, de itt sajnos megáll a tudás. Ha az első légbeömlőket rendesen megcsinálták volna, akkor lett volna egy kiválló zaj/hőmérséklettel rendelkező ház, de így csak egy középszerű monstrum sokkal jobb alternatívákkal ezen az árszinten.

[ Szerkesztve ]

(#46) Tetsuo válasza elde55 (#45) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Mit mérjenek millimétert? A hangerő minden konfig esetében más, sőt attól is függ, milyen közel rakják a falhoz.
Szerintem az épp elég, hogy "csendes", néhány dB-en már nem veszünk össze.
Értelme akkor lenne, ha már lenne vagy húsz-harminc mérés pontosan úgyanúgy kivitelezve - de arra nem sok esély még komolyabb magazinoknál sem.

(#47) eppogabber


eppogabber
csendes tag

Fincsi, jó "kis" ház ez... Nekem meg a *Pure Base 600 van, még '17-ben vettem:
[link]
[*egyébként az meg 25 rúpia körül mozog ma már]

Pioneer NC-50DAB, 2x JBL Studio 280 *(Norstone Silver SV150 kábellel) a sztereó félisten.

(#48) spect80 válasza Geri Bátyó (#3) üzenetére


spect80
senior tag

Azért, mert egy ház nem lehet egyszerre csendes, kompakt, jól bővíthető és jól szellőző.
Látszólag a gyártók is még csak most kezdik kapizsgálni, hogy ha egy hagyományos kialakítású miditornyot körbehangszigetelnek, attól az még nem feltétlenül lesz csendes.
Nekem Nanoxia DS3 és a SB801 elődje a SB800 volt. Mindkettő miditorony 3db 5,25 bővítőhellyel, és mindkettő összes bővítőhelye tele is volt (DVD, HDD rack, venti szabályzó +kártyaolvasó panel)
A belső hdd rack miatt a front ventik kb. mintha nem is lettek volna, felette az 5,25 helyeken lévő vackok miatt pedig csak megállt bent a hő. Így hiába volt az SB800 hangszigetelt a benne lévő tumultus miatt csak kellett bele egy házhűtő venti alura meg kettő felülre is. A 6 db házhűtőnek meg már minimális terhelésen is volt hangja, mert a rossz kialakítás miatt alapjáraton nem mozgatták megfelelően a levegőt és nem hűtöttek jól.
Egy jó vízhűtés segíthetett volna, de a ház kialakítása miatt az sehogy sem ment bele, sem a radiátor nem fért el, sem a csövek a DVD miatt.
Egy nagy torony lehetett volna megoldás, de az meg nem fér volna be a gépnek kijelölt helyre, úgyhogy gondoltam egyet, kivágtam az összes 5,25-öt, mert DVD-t évek óta nem használtam, sd kártyát se, de ha mégis kell, van külső adapter, hdd rack helyett meg usb 3-as external bay lett, ami fogad 1db 3,5"-os és 1db 2,5"-os diszket.
A házat lecseréltem egy CM H500P mesh-re és tettem mellé egy Corsair h115i pro-t. Ezzel a gép alacsony és közepes terhelésen csendesebb mint az SB800-al volt, teljes terhelésen pedig mininális az eltérés. Netezés közben a házhűtők meg nem is mennek, konkrétan nincs hangja a gépnek.

[ Szerkesztve ]

(#49) Dragon3000 válasza XuChi (#27) üzenetére


Dragon3000
veterán

Elnézést, ha megbántottalak az írásommal, jobb lett volna csak új hsz-ként írnom, mivel csak általánosan írtam a dolgot, és nem neked szántam. A hangnemért is elnézést csak fáradt voltam/vagyok és ilyenkor ingerültebb vagyok a kelleténél. De mint írtam a korábbi hsz-ben, nagyon sok ház van, amin van 5,25 és mások mindig sírnak, ha egy olyan ház jelenik meg, amin nincs. Nekem sincs 10 éve odd a gépemben, sőt a mostaniban csak egy m2-es nvme ssd van és minden más a nasban. Az előző házamon nem is volt 5,25, de az atx méret miatt kellett cserélnem és ami tetszett azon van, de soha nem használtam :D

[ Szerkesztve ]

(#50) TeeJay válasza Cs1csó (#12) üzenetére


TeeJay
félisten

csicso a legtöbb alaplap tud vagy 4-6-8 ventilátort PWM-ben kezelni a gyári programjával
amit tudsz profilozni meg automatikusan hőmérséklethez állítani
minek egy fix ventilátor vezérlő akkor?
ott az alaplap majd megoldja

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.