Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) barnade95


barnade95
tag

Szabad-e kommentelni.

(#2) Raucher válasza barnade95 (#1) üzenetére


Raucher
tag

Nem kell szégyenkezni. Minden ország a saját nyelvén használja a kiegészítő táblákat.
Az utazóvendégnek kell utána néznie a táblák jelentésének és az országspecifikus közlekedési szabályoknak.
(Német nyelvterületen sem találsz idegen nyelvű kiegészítő táblát. A francia területeken sem emlékszem angol információkra.)

A nyelvtudás valóban ciki. Egy rövid képzés az aktuális témákban nagyot dobhatna a kommunikáció hatásfokán.

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#3) barnade95 válasza Raucher (#2) üzenetére


barnade95
tag

Abszolút egyetértek a "minden nemzet, saját tábla" elvvel, én is ezt gondolom, de azért ezt valahogy mégis el lehetne indítani, pláne Európa kellős közepén, legalább egy belvárosi utcában, mint a Somogyi, ahol az egy főre eső idegen turista száma a legnagyobb. Azért tudna ez egy picit emelni a tekintélyen, szerintem, hogy "Hahh, rendesek ezek a magyarok, hogy angolul is kitették". Vagy valami hasonló ehhez.

[ Szerkesztve ]

(#4) Syl válasza Raucher (#2) üzenetére


Syl
nagyúr

+1 :K

Bunkó leszek, de ezért kell olyan országba utazni, ahol legalább az alapvető kiírásokat megérti az ember.

barnade95

Európa kellős közepe? :F Inkább a balkán nyugati része...

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#5) Raucher válasza barnade95 (#3) üzenetére


Raucher
tag

Annyira ne rohanjunk előre. Én azzal is kiegyeznék, ha egységesek lennének a közlekedési szabályok.
A körforgalom szabályai például országonként ellentmondóak. A németek festett irány-zöldje nem jelent elsőbbséget. A magyarok az irány-zöldre is ráengedik a gyalogos forgalmat. Számtalan apró eltérés van, ami sok pénzbe is kerülhet.

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#6) Viszlát


Viszlát
addikt

Nehez eldonteni, hogy melyik rosszabb, a magyar aki nem tud, vagy a taplo nemet, aki tud, de megszolalni nem hajlando angolul.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#7) Raucher válasza Viszlát (#6) üzenetére


Raucher
tag

Münchenben az U-Bahn (Metro) vezetőknek kell kommunikálni az utasoknak. Annyira biztosított és unalmas a rendszer, hogy ezzel tartják meg a vezető éberségét. Így is előfordul, hogy másik vonalhoz tartozó állomás nevét mondják be vagy elfelejtik mi a következő megálló. Közben ingyenes bajor nyelvleckét tartanak. A következő állomás nevének kimondása vége előtt lekapcsolják a mikrofont.
A kedvencem "zoo byba bee-a" ami emberi nyelven nagyjából Zurückbleiben bitte a jelentéssel bír. Jelesebb alkalmakkor előveszik az angol nyelvet, nagyjából hasonló stílusban. (Az első utazásom alatt egyetlen szót sem értettem meg.)

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#8) greenity


greenity
aktív tag

Nekem erről ez jut eszembe.
Valóban nem ártana olyan embereket odapakolni, akik tudnak kommunikálni a turistákkal. Mi van ha ők tudtak abból a csapatból a legjobban? Nem tudni milyen emberek vannak ott is...

"Egy mosolynál jobb a több"

(#9) barnade95 válasza greenity (#8) üzenetére


barnade95
tag

Akkor viszont NAGYON rossz a rendszer...

(#10) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

A kiegészítő táblákra itt is rá van írva, hogy vrijdag és hasonlók, szóval ezen nem kell felháborodni. Az hogy a rendőr nem beszél semmilyen nyelvet az gáz. Az hogy az emebrek 4/5-e nem beszél semmit az übergáz, szégyen az egész országra nézve.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#11) Crystalheart válasza Raucher (#7) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ó, én Pesten a régi sárga villamosokon általában a magyar villamosvezető elvileg magyar nyelvű szövegét nem vagyok képes megérteni. Hogy lesz a Béke térből "Bëö(r)ë"?

Egyébként egyáltalán nem tartom hülyeségnek, hogy ahol lehet, tegyék ki angolul (és esetleg németül) is a táblákat, tájékoztatókat, különösen a turisták által gyakran látogatott helyeken. Már csak marketing szempontból sem. Ha mást nem, a kínai vagy japán turista is előbb megérti az angol kiírást (ha kiejteni nem is tudja), mint a magyart. A postai dolgozóknak, rendőröknek, vasúti dolgozóknak stb. pedig legalább az alapfokú angol nyelvtudást előírnám. Nekem ugyan nincs is nyelvvizsgám, de szinte fáj, amikor ezek az illetékes személyek leblokkolnak, ha bármilyen külföldi idevetődik. Múltkor egy amerikai akart bélyeget venni a postán, és alig értették meg, nekem kellett közvetítenem, banyek.

(#12) lapa


lapa
veterán

mondjuk én se értem hol élnek, hogy nincs 150 millájuk egy szaros sorompós rendszerre. kilóra megveszem nekik. egyébként meg semelyik országban nincs odaírva, hogy saturday.

(#13) barnade95 válasza lapa (#12) üzenetére


barnade95
tag

150 milla ugyan már. A felújítás eu-s projekt volt, simán elintézhették volna max 2 millából, ebből még le se jött a támogatás. 2 milla így is sok 4 sorompóért (értsd földből kiemelkedő oszlop, amiből már van Szegeden), de a projekthez képest még kis pénz (750 millió a teljes projekt). Ezt ők megoldották elegánsan 5 darab kamerával. Amit néha meg is néznek. Néha...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.