Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) fkenny


fkenny
senior tag

Sajnos ma már nem gyártanak túlságosan minőségi dolgokat olcsón. Remélhetőleg sikerül olyanra megcsinálnod, hogy tökéletesen tud használni. Sok sikert és jó munkát ! :)

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#2) Bari válasza fkenny (#1) üzenetére


Bari
Modder

Régen sem voltak az olcsó dolgok minőségiek. Viszont nem voltak ennyire hulladék anyagból mint manapság. A gép konstrukciója egyébként nem lenne rossz, csak ez a bili lemezből préselt asztal ami nagyon lerontja az összképet. De szerencsére egy kis barkács vénával orvosolható ez a hiba. Már a jelenlegi állapotban is legalább két nagyságrenddel masszívabb az asztal mint az eredeti. Még a hátsó forgási ponttal is kellesz kezdenem valamit mert a csavar furata nagyobb mint a csavar és lötyög benne, és így az asztal is mozog hátul főleg ha meg van döntve. Ezért is volt tervben, hogy mindkét helyen saját konzolt építek, csak a helyhiány miatt vagyok kénytelen használni az eredetit hátul.
Köszi a biztatást :R

Üdv: Bari

(#3) FatalEror


FatalEror
addikt

Nem gondoltam volna,idáig korcsosult ez a márka,régebben tudtak minőséget gyártani,mára mar ez is a múlté.

HardCore is my LifeStyle

(#4) Bari válasza FatalEror (#3) üzenetére


Bari
Modder

Az eredeti állapotában vékony (max 1cm-es) fa vagy plexi anyagok vágására tökéletesen megfelelt, nem akarom védeni a márkát, de nálam valószínű azt tette be a kaput hogy időnként akár 3-4cm vastag fákat is vágtam vele, ami plusz terhelést jelentett az asztalra. Nem hiába ez egy hobby gép, nem ipari körülményekhez gyártották, és cserébe az ára sem csillagászati. Egy értelmes DeWalt gépi lombfűrész amit szívesen elfogadnék még használtan is sajnos nem olcsó. A hazai boltokban nem is találtam meg, valószínű azért mert nem lenne rá fizetőképes kereslet :D

Üdv: Bari

(#5) FatalEror válasza Bari (#4) üzenetére


FatalEror
addikt

Hát igen.Sajnos én is ismerem a DeWALT-ot,kár volt megismerni. :DDD
Mondjuk lombfűrészből lehet már proxxon-t vettem volna.
De ennyire betenne neki egy vastagabb anyag?Persze okés,hogy nem erre tervezték,de hogy az asztal elferdüljön tőle. :(((
Persze az is jóval drágább,de egy szalagfűrész nem lenne jobb?Azzal is lehet szép íveket kanyarítani!

HardCore is my LifeStyle

(#6) Bari válasza FatalEror (#5) üzenetére


Bari
Modder

A szalagfűrésszel az a baj,hogy végtelenített a fűrészpenge, és olyan díszeket mint amit készíteni szeretnék nem lehet vele, mert az anyagba bele kell fűzni a fűrészlapot. Az sajnos nem megoldás, hogy egy helyen átvágom és aztán ragasztok, mert a legvastagabb helyen is max 2mm-es a dísz anyaga, nincs elég felület a ragasztáshoz. Egyébként idén egy szalagfűrész építése is tervben van, majd igyekszem dokumentálni azt is :D

Üdv: Bari

(#7) FatalEror válasza Bari (#6) üzenetére


FatalEror
addikt

Én is akarok egyet építeni,csak az a baj,hogy telhetetlen vagyok. :(((
Fém vágására Mo.-n lehet kapni szalagfűrészbe szalagot? :F

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#8) Bari válasza FatalEror (#7) üzenetére


Bari
Modder

Sajnos nem tudom hogy fém vágására valót lehet e kapni. Miskolcon ahol szoktam szerszámokat vásárolni ott lehet méretre készíttetni szalagfűrészhez lapokat, akár kihajtogatva és élezve is, de hogy fémhez is gyártanak e azt nem tudom. Az asztalos topicban érdemes rákérdezned a szakiktól ők hol veszik gyártatják a gépeikhez, ott hátha gyártanak fémvágót is.

Üdv: Bari

(#9) Bari válasza Bari (#8) üzenetére


Bari
Modder

Frissítettem a picasa galériát, remélhetőleg holnap este a blog is frissül majd!

Üdv: Bari

(#10) Bari válasza Bari (#9) üzenetére


Bari
Modder

Ma is frissült a picasa galéria, sajnos blog frissítésére még nem jutott időm, de igyekszem pótolni.

Üdv: Bari

(#11) Bari válasza Bari (#10) üzenetére


Bari
Modder

Frissült a blogbejegyzés is!

Üdv: Bari

(#12) Bari


Bari
Modder

Frissült a blogbejegyzés!

Üdv: Bari

(#13) ViZion


ViZion
félisten

áááh, nem is akarom megérteni, hogy lehet ilyesmiket művelni. Miféle UFÓ vagy, h egy fűrésszel ilyeneket művelsz? ;] :U FOTOSOP. Nem lehet más, mert ilyen szvsz NINCS. :D
ejj. Gratula, jó szórakozást és vigyázz, mert a legtöbb asztalosnak akit ismerek, itt-ott pár ujjperce odavan. :K

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#14) jones965


jones965
Modder

Ismét egy remekbe szabott és kivitelezett munka a műhelyedből.
Ámulattal és tisztelettel olvastam az írást. :)

(#15) Bari válasza ViZion (#13) üzenetére


Bari
Modder

#13 ViZion: ááá nem vagyok én UFO csak nem a földön születtem :D Köszönöm :R. A végtagjaimra meg nagyon vigyázok, nélkülük nehéz használni a szerszámokat :D. A legtöbb ilyen csonkolásos baleset figyelmetlenségből, trehányságból, és alkoholos befolyásoltság alatt keletkezik, ezeket veszélyes gépek használatakor kerülöm, jobb a békesség.

#14 jones965: Köszönöm, Megtisztelő a véleménye Mester :R:R

A fűrész egyébként még nincs befejezve, lesz még rajta pár kisebb módosítás, de legalább már használható. Más feladatok, munkák miatt kicsit félre kellett tegyem, de remélhetőleg 1-2 hét múlva ismét lesz frissítés.

Üdv: Bari

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.