Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) snecy20


snecy20
veterán

Ezekhez a mérnöki megoldásokhoz sosem fogok tudni tapsolni. :U

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#2) DarkByte


DarkByte
addikt

Ez legalább egész innovatívra sikerült ha a felhasználási területtel kapcsolatos érzelmeimet most félre teszem egy pillanatra ;].

(#3) velizare


velizare
nagyúr

akkor ez egy pcie riser, alaplap pluginnel?

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#4) PepeDon


PepeDon
tag

16 lesz az a 6 tűs pcie tápcsati. Mindegyik pcie sín mögött is van egy-egy (kivéve a kék slot mögött), plusz az alaplap alján is van 8.

(#5) a2d2


a2d2
addikt

Már évekkel ezelőtt is az ment hogy videokártyával már nem érdemes bányászni, csak céleszközzel.
Akkor mégis?

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#6) #72042496 válasza a2d2 (#5) üzenetére


#72042496
törölt tag

Bitcoint ahogy hallom, nem érdemes. De van egy rakat más kriptovaluta, amit gondolom, érdemes lehet még most is.

Topik is van hozzá, éppen láttam a bal oldali listában (de soha nem olvastam bele): [link]

[ Szerkesztve ]

(#7) Wombath válasza PepeDon (#4) üzenetére


Wombath
HÁZIGAZDA

:R

(#8) Gdi válasza a2d2 (#5) üzenetére


Gdi
senior tag

Attól függ mit.
Bitcoint (és a forkjait) nem. Azt ASICcel már csak.
De ETH, ZEC, meg a hasonlók nagyon jól mennek VGA-val is.
És a használt algoritmus miatt ezekre még nagyon sokáig nem fognak céleszközt készíteni.

Szóval az hogy ASIC, vagy GPU azt az alkalmazott algoritmus határozza meg.

@hírhez meg:
Amúgy értem én, hogy itt agy b*szott nagy pci-e switch, de ezt megpakolva megfőnek a kártyák egymástól.
Szóval ez csak termeli a megkínzott vga-kat használtpiacra.

[ Szerkesztve ]

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#9) westlake válasza Gdi (#8) üzenetére


westlake
félisten

Nem főzi. Nem otthon kell használni ezeket, hanem hűtött szerverteremben. Sok-sok ember használ úgy rigeket, hogy még ennyi hely sincs a VGA-k között. Ezeknek megvan a "célterülete". Nekem egyébként gyengének tűnik az a CPU ilyen célra.

#1: A hozzászólásodnak meg nem volt semmi értelme. :U

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#10) Kekmen


Kekmen
senior tag

Elegáns, ahogy ott lóg az "alaplapi" elem. :)

"Orlando day dawning, One more Sunday morning, If this is heaven, I'm not afraid of hell."

(#11) Gdi válasza westlake (#9) üzenetére


Gdi
senior tag

Ha ott használják rendes légáramlatok mellett, akkor oké, de amit én láttam "nagyobb hobbista Rig"-eket, azok eléggé a "szabad légáramlatokra" építkeztek, jobb esetben egy légkondival vagy mobil klímával megtámogatva a teremben.

[ Szerkesztve ]

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#12) Fiddlestick


Fiddlestick
aktív tag

Nekem igenis tetszik ! Kivancsi vagyok milyen aron lesz elerheto. egyebkent 3-4db 12-es ventivel siman kitolhato kozuluk a meleg levego.

Legalább annyi gerinc legyen benned, hogy válaszolsz az üzenetedre, főleg ha látszik mikor voltál utoljára belépve!!

(#13) Fionn


Fionn
tag

Hát nem hiányzott ez... elegem volt a bányászokból és hogy miattuk mennek fel az árak... :O

(#14) nonsen5e


nonsen5e
addikt

Ilyen lapom nekem is van, csak abban egy i486 csücsül. :DDD

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#15) westlake válasza Fionn (#13) üzenetére


westlake
félisten

Szokjál hozzá(juk) egész nyugodtan.

Play nice!

(#16) Lacok


Lacok
őstag

Üdvözlendő az ilyen célhardver mert így legalább nem mászik az egekbe a konvencionális hardver ára.

[ Szerkesztve ]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#17) ServerWorks válasza PepeDon (#4) üzenetére


ServerWorks
tag

8 x 6 Pin input power-
8 x 6 Pin output power- connector at backplane

(#18) Fionn


Fionn
tag

A nagy francokat nem. Azért mert van 1-1 célirányos eszköz attól még megy fel minden ára. A chipgyártók nyomják fel az árakat mert termelést erre a hülyeségre is fordítják. Lásd VGA piac... vagy ram...
pl: https://www.arukereso.hu/memoria-modul-c3577/corsair/dominator-platinum-64gb-4x16gb-ddr4-3200mhz-cmd64gx4m4c3200c16-p332255483/ csak nézd meg az árak alakulását.

@WL: nem szándékozom.

(#19) zseko válasza Lacok (#16) üzenetére


zseko
veterán

Ez max az alaplapot váltja ki, a vga-t nem, az még mindig kell bele, sőt, ettől nem fog csökkenni az ára, így nem igazán nevezném célhardvernek.

HR24.hu

(#20) sztanozs


sztanozs
veterán

J1900 fact sheet:
Expansion Options
PCI Express Revision: 2.0
PCI Express Configurations: X4, X2, X1
Max # of PCI Express Lanes: 4

Features
• Conforms to PCI Express* Base Specification, Rev. 2.0
• 5.0 or 2.5 GT/s operation per root port
• Virtual Channel support for VC0
• x1, x2 and x4 link widths (auto negotiated)
• Flexible Root Port (1-4) configuration options
— (4) x1’s
— (2) x2’s
— (1) x2 plus (2) x1’s
— (1) x4

Akkor ezt hogyan csinálja 8 porttal?

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#21) shteer válasza Fionn (#18) üzenetére


shteer
titán

jaja, a bányászokat nem győzi a piac ellátni 64GB dominator kitekkel, annyit vesznek ;]

..szerintem jónak tűnik

(#22) pomorski válasza nonsen5e (#14) üzenetére


pomorski
őstag

Ilyesmi nekem is van, íme: [link].

(#23) LLam válasza shteer (#21) üzenetére


LLam
senior tag

:C

Stay hungry!

(#24) Z10N válasza snecy20 (#1) üzenetére


Z10N
veterán

Pedig innovativ, bar a kenyszer szulte. Viszont az pcie savok szama eleg lesz 8db-hoz?

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#25) DNReNTi válasza shteer (#21) üzenetére


DNReNTi
őstag

Na meg ahol van 200k memoriara, ott van 300 is. :U

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#26) -Skylake- válasza westlake (#9) üzenetére


-Skylake-
addikt

Minden banya topikba elvaras az elso 3 komment kozott mininum egy "halljonmegabanya es amugyis kurva elet hogy miattuk draga a vga most nincs meg az fps fujjfujjphujj4!!4negy" . Megszokhattad volna mar.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#27) Tamás9x válasza shteer (#21) üzenetére


Tamás9x
őstag

Dominator kittekkel kaparom ki én is a konyhában a lábosból a szenet... :W
Ez a bányász ellenesség tizta idiotizmus. Eddig is játszottak az árakkal ezután is fognak.

am a lapnak semmi értelmét nem látom, amig nincs hozzá egy értelmes gépház. riserrel sokkal olcsóbban jövök ki, és nem szivom meg ha befekszik az alaplapom, na itt meg fogom de rendesen.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#28) Fiddlestick válasza Tamás9x (#27) üzenetére


Fiddlestick
aktív tag

Sokkal jobban olcsobban jossz ki ? Ezt megis hogy talaltad ki ha az arat sem tudod? Btw egy kozepes lap 25eft, 8 riser 16eft, egy alap proci 10eft. tehat vagy osszesen 40-42eft-nal. Ez a lap hol lenne annyi ? :) Van meg buta "okoskodasnak" helye ?

Legalább annyi gerinc legyen benned, hogy válaszolsz az üzenetedre, főleg ha látszik mikor voltál utoljára belépve!!

(#29) justflash válasza sztanozs (#20) üzenetére


justflash
tag

Beépítettek egy sokszorozót gondolom, riser kábelből is van olyan. Vagy ráültettek egy külön vezérlőt a lapra.

mióta a barátnőm terhes lett minden megváltozott...a telefonszámom, a lakcímem, minden...

(#30) sztanozs válasza Fiddlestick (#28) üzenetére


sztanozs
veterán

Ugyanezt a lapot megkapod ITX-ben, egybeépítve a procival ~20k-ból. Onnan már csak a raiser a költség.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#31) Tamás9x válasza sztanozs (#30) üzenetére


Tamás9x
őstag

+1 és még erőforrásom is van több, mint kellene, na meg kommersz cuccról beszélünk ami már rég tesztelve, és akármiylen nagykerből lerendelhető.

Nem az első lenne, hogy besül a PCI-E csatlakozó, ott egy 2000FT-os riser csere (2000ft aki nem tud alkudozni a kiskinaival én 400FT-ért vettem darabját) itt meg cserélhetem le az egész panelt.

justflash:

PCI-Swich, van, és működik is!

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#32) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Remélem jó drága lesz és nem éri meg ellopni a játékosok elől a videokártyákat.

(#33) Fiddlestick válasza Dr. Akula (#32) üzenetére


Fiddlestick
aktív tag

Ennek semmi koze a vga-hoz... :R

Legalább annyi gerinc legyen benned, hogy válaszolsz az üzenetedre, főleg ha látszik mikor voltál utoljára belépve!!

(#34) zseko válasza Dr. Akula (#32) üzenetére


zseko
veterán

Akkor építik a 'sima' lapokra tovább, nem leszünk vele sokkal előrébb. 😞 De valami megoldás jöhetne már erre tényleg.

HR24.hu

(#35) Tamás9x válasza zseko (#34) üzenetére


Tamás9x
őstag

Mire szeretnétek megoldást? :F

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#36) Kry-tech válasza westlake (#9) üzenetére


Kry-tech
csendes tag

A GPU alapú bányászatban a processorra kb. csak azért van szükség hogy be tudd kapcsolni a gépet. Nem végez munkát gyakorlatilag az ethernet kábelt összeköti a PCI-E slotokkal. :K

(#37) zseko válasza Tamás9x (#35) üzenetére


zseko
veterán

Arra esetleg, hogy készítsenek célhardvert a bányászatra, hogy ne elborult árakon lehessen hardverhez jutni, valamint hogy a használtpiaci VGA vásárlás esetleg ne lutri legyen.

HR24.hu

(#38) Tamás9x válasza zseko (#37) üzenetére


Tamás9x
őstag

Nem értem, eddig is lutri volt a vga piac, itt annyival vagyunk sokkal jobb helyzetben, hogy a kártyák sokkal jobb álapotban vannak. Miért? a felmelegedés és kihülés okozza a szilícium és PCB közötti ón golyók repedsét, nem nem az ami a gpu-t és a nyákot köti össze és reballozzák a "nagyok" Kevesebb cklus jobb kondíció,(bekapcsolom a riget és 3-4 naponta ha oylan van ujraindul magától addig pedig egy hőfokon megy, de ha elkezdek játszani akkor naponta többször is kihűl, felmelegszik...) az effajta coinok pl mint eterium zcash a nagy memóriaigényük miatt, nagyon, sok idő múlva vagy egyáltalán nem is lesznek ellátva célhardverrel. ASIC.
A gyártóknak midnig lesz okuk árat emelni, mert őket ez élteti...

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#39) AusWolf


AusWolf
őstag

Celeron procis fél-alaplap PCI-Express foglalattal. Ilyet se láttam még. :U

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#40) Fiddlestick válasza zseko (#37) üzenetére


Fiddlestick
aktív tag

Van celeszkoz banyaszatra ! ASIC-nak hivjak..

Legalább annyi gerinc legyen benned, hogy válaszolsz az üzenetedre, főleg ha látszik mikor voltál utoljára belépve!!

(#41) -Skylake- válasza Tamás9x (#38) üzenetére


-Skylake-
addikt

Add fel szerintem, felesleges szajtepes. En az eletemben egyetlen percet nem banyasztam, megis felfogok ilyen alap fizikai jelensegeket. Csak ugord at az ilyen hszeket es kesz, sosem fogod nekik megmagyarazni, ameg vga-s banyaszat lesz, konstans lesz a siras. A banyaszok elveszik a gput a gamerek elol. A vilag nagy problemai tudod...

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#42) pereces


pereces
tag

A bányászós cikkek alatti kommenteket csakis a sírós hsz.-ek miatt olvasom egy ideje. Egyszerűen fantasztikus miket írnak egyesek mint pl. ellopják a játékosok elől a kártyákat és hasonlóak ezen jót mosolygok mindig. Viccesek a butaságok egy idő után.

(#43) zseko válasza Tamás9x (#38) üzenetére


zseko
veterán

Szóval a tuningolt, 7/24-es tartós 80-90 fok az jobbat tesz a kártyának, mint mikor hetente 2-3 alkalommal játszom pár órát? Biztos igazad van.

(#41) -Skylake- engem meg lehet győzni, csak a felsőbbrendű idiótás megnyilvánulásokat viselem nehezen. Én csak azt látom, hogy a bányászat miatt megdrágultak a vga-k, és ez jobban érintette (sajnos) az általam preferált RX 480/580 amd-s kártyákat.

HR24.hu

(#44) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Szerintem ez nem is olyan rossz konstrukció így.

Viszont a "proci" kártyán csak egy darab 4 tűs csatlakozó van. A nagy 24 tűset sehol sem látom... ?

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#45) Tamás9x válasza zseko (#43) üzenetére


Tamás9x
őstag

Igazad van szénné fő a kártya de úgy de úgy... Egy sima pc-ben többet károsodik...
Nem tudom honnan veszitek ezta sok baromságot, főleg azok akik sosem láttak még bányász gépet.
Igaz nem érdemes veletek vitázni, mert nulla tapasztalattal csak okoskodik mind. :R

-Skylake- :R Tényleg felesleges.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#46) Fiddlestick válasza zseko (#43) üzenetére


Fiddlestick
aktív tag

80-90fok ? Latszik hogy gozod sincs mirol beszelsz, csak probalsz okosnak tunni, es lehuzni ez az egesz csunya rossz banyasz tarsadalmat ! Jó az tartos 64-66foknak is, 65%-os venti mellett ! :R

[ Szerkesztve ]

Legalább annyi gerinc legyen benned, hogy válaszolsz az üzenetedre, főleg ha látszik mikor voltál utoljára belépve!!

(#47) #54625216


#54625216
törölt tag

Nem lenne akkor már egyszerűbb a GPU-kat is kapásból a nyákra rakni? :DD

(#48) Krugszvele válasza Tamás9x (#38) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

Ez harsogom egy éve!
A játékok teszik tönkre a vga kártyákat, nem a bányászat :)

Egyébként a 3-4 naponta újrainduló rignek valami komoly baja van. Nálam áramszünettől áramszünetig mennek. Vagy megvásárlástól eladásig.
És fixen beáll a hőmérséklet akármennyi fokra.
Ez olyan, mint autópályán beállni 130-ra és onnantól az autó, ha kap kenést meg üzemanyagot, akkor elmegy "akármeddig". A város prüntyögő a sok indítás leállással meg hamarabb elkopik.

(#49) Krugszvele válasza Tamás9x (#45) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

Ha jól látom, te 1080Ti-vel bányászol.
Átküldenéd a megtérülési/üzleti terved?

Én akárhányszor számoltam mindig utolsó/utolsó előtti helyre jött ki az 1080-as kártya zec-ben is, de eth-ban aztán végképp.

Köszönöm!

(#50) Krugszvele


Krugszvele
aktív tag

Hőmérséklet témához:

Zárt gépházban GTX1070. Asztal mellet üzemel, szobahőmérsékleten.

Nem hiszem, hogy gond lenne a melegedéssel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.