Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Fecogame


Fecogame
veterán

Az durva, hogy egy világjárványnak kellett eljönnie ahhoz, hogy az emberek rájöjjenek: neten bankolni sokkal egyszerűbb/kényelmesebb

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#2) Tigerclaw válasza Fecogame (#1) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

A digitális analfabetizmus miatt nem egyszerűbb és könnyebb, a kártyás vásárlást kivéve nem könnyebb sokaknak, de ahogy írod ez kellett. Az ember nehezen változik.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#3) gabor7th válasza Fecogame (#1) üzenetére


gabor7th
addikt

Csak éppen nem biztonságosabb. És egymillió cikk van arról, hogy most majd minden digitális lesz, de én sokkal több olyat hallok, olvasok, hogy ez max. csak egy krízismegoldásnak jó, alig várják, hogy visszaváltsanak.

Például a pedagógusok:

"A Pedagógusok Szakszervezete szerint nem mond igazat az államtitkár, a digitális oktatásban épp hogy többet kell dolgozniuk"

"az erős túlzás, hogy „boldogság van szerte a rendszerben”, és az is túlzás, hogy a pedagógusoknak most több idejük van. "

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#4) joey04 válasza Fecogame (#1) üzenetére


joey04
titán

+1

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#5) janeszgol válasza gabor7th (#3) üzenetére


janeszgol
félisten

Ha értő kezel alkották volna meg a kiszolgálót, a hozzátartozó törvényeket, továbbá hamarabb kapnak a tanárok segítséget, oktatást ezzel kapcsolatban, akkor jobb lenne.
Amikor azt mondtam, hogy a digitális oktatást már jó pár éve be kellett volna vezetni valamilyen szinten, akkor egy nő annyit mondott nekem, hogy "minek? eddig az iskolában voltak a gyerekek, mert odavalók".
Na ezért is ilyen vacak ez az egész. Áldom az eget, hogy most nem járok semmilyen iskolába. Tapossák nekem ki az egészet. :)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#6) Tetsuo válasza Fecogame (#1) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Ha ergonomikus és jól működik az adott bank online felülete... Magyarországi bankról ilyet még nem hallottam.

(#7) gabor7th válasza janeszgol (#5) üzenetére


gabor7th
addikt

Valóban vannak gyerekbetegségei amit el lehet nézni. De pár dologba bele se gondolsz. Például ha valakinek több mint egy gyereke van, de mondjuk otthon csak egy gép van... valakik nem tudnak tanulni akkor.

Annak a nőnek egyébként igaza van ami a gyerekeket illeti, hisz ha szülő dolgozik, akkor kell valaki aki felügyel is a gyerekre, nem lehetnek csak úgy otthon.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#8) Fecogame válasza gabor7th (#3) üzenetére


Fecogame
veterán

Ne keverjük a digitális oktatást a netbankolással :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#9) janeszgol válasza gabor7th (#7) üzenetére


janeszgol
félisten

Okostelefon, tablet is van a világon, és a gyerekek zsebeiben is.
Itt nem csak az alsósokról van szó. Egy felső tagozatosnak, középiskolásnak, egyetemistának minek kellene szülői felügyelet?

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#10) Tikakukac válasza janeszgol (#9) üzenetére


Tikakukac
titán

Mert szülői felügyelet nélkül felvagdalják az ereiket. Van első kézből rálátásom szerencsére ovira, ált. sulira, gimire és felsőoktatásra is. Ezt a tanévet/félévet nyugodtan el kell engedni, mert ez így nem megy. Ez bohóckodás.
Igaz az otthoni munkavégzésre is. Akinek nem szűnt meg a munkahelye és nem hazacsoportosítható a melója az vergődik.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#11) janeszgol válasza Tikakukac (#10) üzenetére


janeszgol
félisten

Sajnos ez valóban könnyen így lehet.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#12) pepeno1 válasza Tikakukac (#10) üzenetére


pepeno1
tag

Hát nem tudom, én lenyomtam egy negyedéves nagy telepítést otthonról. A munkatársaim is így jártak el. Igazából már 2-3 éve bevezethették volna nálunk, hogy csak távmunka. :)) :DD

Azért mert a kacsa nem tud úszni, még nem a víz a hülye.

(#13) Tikakukac válasza pepeno1 (#12) üzenetére


Tikakukac
titán

Rengeteg melónak ez nem gond, ma beszéltem délelőtt pár barátommal aki programozik, és mindenki ezerrel előrébb van, mert nincs a munkahelyi hülyéskedés.

Na ez viszont egy rakat munkakörnél teljesen fordítva van :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#14) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Szerencsére a klasszikus netbankolást ma már kiegészítette a felhasználóbarátabb mobilos netbank alkalmazás, ahogy a kártyás fizetést a mobilos, vagy okosórás, okos karpereces, gyűrűs vásárlás.

Ideje lenne továbblépni a készpénzmentesslg felé úgy, hogy a kormány belefog a készpénz kivonásába egy 5-10 éves határidőn belül.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#15) Tamás88 válasza Tigerclaw (#14) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

"Ideje lenne továbblépni a készpénzmentesslg felé úgy, hogy a kormány belefog a készpénz kivonásába egy 5-10 éves határidőn belül."

Meg a munkaadók leszokjanak arról, hogy kétféle módon adják a fizetéseket a dolgozóknak.

(#16) spirit007 válasza Fecogame (#1) üzenetére


spirit007
senior tag

A cikket elolvastad?

Első bekezdés bullshit - mivel három bank nyilatkozatából kettőnél ez nem így van ... és a harmadiknál sem tudjuk mennyire van így :D

Második bekezdés - CIB nyilatkozik hogy:
"az automatáinál egyre kevesebb készpénzfelvétel történik"
(online növekedésről szó sincs)
...mivel a pánik elején mindenki megrohanta az ATM-eket lsd. harmadik bekezdés... és igen most már egyre kevesebb így hónap végén a készpénzfelvétel -nahááát! :D most meglepődtem! - ja nem :)

Harmadik bekezdés - MKB banknál NŐTT a készpénzfelvétel az ATM-ekből:
"a pandémiás helyzet magyarországi kialakulása okozott egy erősebb készpénzfelvételi hullámot"
Igen mivel az elején lerabolták ott is az ATM-eket... ja és semmiféle online növekedés nincs.

Negyedik bekezdés:
"Az OTP Bank tapasztalatai szerint a jelenlegi helyzetben ügyfeleik közül egyre többen részesítik előnyben az internetbank és a mobilalkalmazás nyújtotta online megoldásokat "
Nagyon szép marketing rizsa, véletlenül sem lehet tudni mennyivel nőtt - nyilván való, hogy jelentéktelen mértékben, különben dicsekednének vele :)
Értem én hogy a home office-ban dolgozó kollégák mostanában online rendelik/fizetik a pizzát és végül is ez is online fizetés, csak sajnos az excel táblában sem látszik ...

(#17) taki01 válasza gabor7th (#7) üzenetére


taki01
őstag

Anyum tanár így van rálátásom, hogy mi történik most. Az iskolák a rászorulóknak ad ki tabletet, PC-t vagy laptopot. (Kinek mi jut) Tényleg sokkal több meló van vele, mert a szülők miatt vagy 3-4 helyre kell felrakni az anyagot és a beküldött anyagokat délutánonként vagy esténként ellenőrizni kell és válaszolni rájuk. A másik probléma, hogy van ez a krétának nevezet valami ami semmire se jó kb, max arra, hogy tanmenetet és a jegyeket rögzítsd. Nem lehet rá beadni a leckéket, nem lehet vele normálisan fájlokat megosztani stb.
A felső oktatás meg esik szét, mert kb egy előadást nem tudnak megoldani, hogy kb 300 hallgató tudja nézni. Nincs egységes platform se, hogy hol közvetítsék az előadásokat vagy a gyakorlatokat.
Az én vélemény erről, hogy jobb lett volna inkább kitolni vagy várni egy hónapot és kidolgozni a megfelelő szoftver környezetet vagy vásárolni normális szoftver hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#18) Tetsuo


Tetsuo
aktív tag

Felsőoktatásban (sőt!) nem létszükséglet az azonnali interaktivitás. Simán mehetne Youtube-on is.

(#19) Tikakukac válasza Tetsuo (#18) üzenetére


Tikakukac
titán

:DDD

De azért viccnek jó volt.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#20) Tigerclaw válasza Tikakukac (#19) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Szegény ember vízzel főz. Többet számít a szándék meg a tenni akarás, mint hogy az utolsó után pillanatban tökéletes E-learning software után keresgéljenek tanítás helyett. Nálunk is youtube-ra kerül fel ha olyan dologról van szó, ahol fontos hogy újranézhető legyen. Nincs vele semmi gond. Persze nem nyilvános és nincsenek commentek, meg like/subsribe.

A többi meg Discord - Go Live, de persze alternatívák vannak bőven. Ha a tanárnak van rajzáblája a PC-hez, akár csak a legegyszerűbb is, akkor olyan órát tart mintha iskolában lenne és max a jelentkezésekre, kérdésekre kell kitalálni valami rendezett megoldás.

Persze kell mindenkinek számítógép, meg rendes internetkapcsolat, ami nem mindenhol áll rendelkezésre. Ez inkább probléma, mint az hogy milyen platformon legyen a stream.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#21) Tikakukac válasza Tigerclaw (#20) üzenetére


Tikakukac
titán

Ez tényleg tök jó, rengeteg szak ezt meg is tudja tenni. Jellemzően akik ezeket a dolgokat kiagyalják, hogy működni fog, sőt, működik, azok is ilyenekből származnak. Mindenki más meg hát nekik nem is létezik.

Azért én 1 órát néztem ahogy rajzot próbáltak leadni és bemutatni a csoporton belül a tanárral :DDD Jahj. Nem mertem még a VIK-esekre sem rákérdezni hogyan haladni, mekkora buli lehet ott is.

Cserébe viszont ismét jelesre vizsgáztak a tanszékek és oktatók is a rugalmasságból: még sokkal nehezebb ZH-k és vizsgák lesznek, mert hát otthon vagy és lehet puskázni. Ezt így bele az arcba kijelentette nem egy oktató. El sem magyarázom miért hülyeség ez az egész, de örülök neki, hogy meló mellett jelenleg nem kell az ő fogyi agyuk marhaságait is éreznem saját magamon.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#22) Tetsuo válasza Tikakukac (#19) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Én is el voltam levelező szakon úgy, hogy néha el sem mentem még arra a kevés előadásra sem.
A ZH-kat pedig kizárt, hogy online csinálják, mert AZ lenne a vicc. ;)
Az oktatás színvonala és hatékonysága folyamatosan romlik, de ez a vírus még rátesz egy jó nagy lapáttal.

(#23) Tikakukac válasza Tetsuo (#22) üzenetére


Tikakukac
titán

Pedig online történik, bocsi, történt, mert múlt időkről beszélünk :B Feladat ki, időpontra meg vissza kell küldeni és cső.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#24) Tetsuo válasza Tikakukac (#21) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

ZH-k otthonról? Az szép. Nekem 5-ös lenne az összes úgy, hogy nem lenne komoly szövegegyezés.

(#25) Tikakukac válasza Tetsuo (#24) üzenetére


Tikakukac
titán

Igen, ezt nem kétlem, de azért mégis. Nem egy-két hasonlót sikerült már nekem is bejátszani, nos, írtak már úgy kémia zh-t, hogy a gép másik végén konkrétan 20 éve a témában kutató ember ült és éppen a 4-es felé csúszott a dolog.
Elsőre én is ezt mondtam, aztán rájöttem nem úgy megy az :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.