Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) [lAyCsI]


[lAyCsI]
addikt

sztájler és elegáns!
teccik!

-= No way back from Here =-

(#2) NoLF


NoLF
addikt

"kányaolvasó" ez ütött, fetrengek :D

0,3 MP kamera? nem kicsi az? :F

egyébként az ötlet, a megvalósítás, meg úgy az egész bejövős, gratulálok ánusz! :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#3) Pompi válasza NoLF (#2) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

"0,3 MP kamera? nem kicsi az?"

640x480 webkamerának? szerintem nem.

Amúgy jól néz ki a cucc :K Hazefele be is ugrok a boltba famintás öntapadó tapétáért és nekiállok moddolni :DDD

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#4) simonzé válasza Pompi (#3) üzenetére


simonzé
addikt

Ha eredeti akarsz lenni, akkor egy tubus Pálmatexet veszel, meg egy zacskó fűrészport.

I don't fit in. I fit out.

(#5) BRinyo


BRinyo
aktív tag

Annyira környezetbarát, hogy a gyártása során széntüzelésű hőerőműből nyert villamos energiával készül...
Még a sanyo sem környezetbarát cég, csak tendál afelé. Ugyanis a napelemgyár energiaellátását 40%-ban napelemekkel fedezik. No ilyen hírek alapján lehet valakire rámondani, hogy környezetbarát. Nem pedig az alapján, hogy a pandák elől kivágja a bambuszt...
Azért környezetvédelemben volna mit gyúrnia mindegyik gyártónak... :W

(#6) Ste válasza BRinyo (#5) üzenetére


Ste
addikt

feltéve ha nem gyorsan növő bambuszról van szó, de nekem is hasonló jutott eszembe

ugyanakkor kisebb áramfelvételű / teljesítményű gépet is építhetnének bele, akkor lenne még "zöldebb"

(#7) NoLF válasza Ste (#6) üzenetére


NoLF
addikt

vagy csak simán beborítanák cannabis sativa-val, annál zöldebb már nem lehetne. :DDD

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#8) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Istenem, ezt a parasztvakítást...

Az áramot földgáz, és széntüzelésű erőművekből nyerik.
A műanyaggyártáshoz olaj kell.
...

[ Szerkesztve ]

(#9) liksoft


liksoft
nagyúr

LCD helyett meg palatáblát tesznek bele? Csupán környezetvédelem címszó alatt? Valamint nem tartalmaz fém és műanyag alkotóelemeket sem? :F

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#10) Shadows


Shadows
senior tag

az acer gemstone, kőműves dizájn után az ánus szeretné megnyerni maguknak az asztalosokat ezzel a bambusz újdonsággal....ne csak vágd és szívd érezd is.... ;]

szerintem egyébként laminált padlóból jobb lenne ;] fedlap zsindely.....és nesze neked praktiker

[ Szerkesztve ]

Csak a cabriozás ad erőt és mindent elsöprő lendületet

(#11) Grigorisz válasza Ste (#6) üzenetére


Grigorisz
aktív tag

amennyiben kissebb gép lenne benne akkor meg a teljesítményre panaszkodna valaki, föként mert tuti nem 3 forint lesz...

Ha egyel kevesebb lenne az IQ-m már nem is állat lennék, hanem növény!

(#12) Bibby válasza BRinyo (#5) üzenetére


Bibby
addikt

Pandák elől kivágják a bambuszt...TE JÓ ÉG. Ha még esőerdőről lenne szó, az valóban fogy, de bambuszból annyi van mint égen a csillag.
A környezetbarátság sem azt jelenti hogy egyenként hajtogatják őket kézzel, mert az nem megoldható. Azt jelenti hogy lényegesen kevesebb kárt okoznak mint egy sima notebook megalkotásánál. Ne támasszunk már irreális elvárásokat.

Ελευθερια η θανατος

(#13) VaniliásRönk


VaniliásRönk
nagyúr

A bambusz után most szerintem újrahasznosított WC-papíron gondolkodnak. :D

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#14) Ricco_hun


Ricco_hun
senior tag

És azt a tapipadot mégis hogy a búbánatban lehet használni? Vagy csak egy elhúzható takaróelem van rajta bambuszból. Vagy Asus-ék feltalálták a hibrid-bambuszt, ami touchpad is egyben?

A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

(#15) laforge válasza Bibby (#12) üzenetére


laforge
csendes tag

Egyetértek :D

Szerintem jó ötlet. A laptopok komoly hulladékforrásként is értendôk, jó hogy legalább a burkolata nem marad meg méregnek

(#16) tgabi333 válasza Ricco_hun (#14) üzenetére


tgabi333
tag

neem, ennél sokkal jobbat találtak ki, a bambusznak színezett műanyag touchpadot :D

(#17) Omega81


Omega81
senior tag

Álszentség...

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#18) lapa


lapa
veterán

"Ez a notebook sorozat a bizonyíték arra, hogy a modern számítástechnika követelményei összeegyeztethetőek a Föld megóvásának az igényével."

köszönjük szépen. ez akkor az 51. egyszerű dolog.

(#19) Depression


Depression
veterán

Ez nem újdonság ,már tavaly is volt egy ilyen hír.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#20) macilaci78 válasza Bibby (#12) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Valóban a pandákat nehezebb rávenni a szaporodásra, mint a bambuszokat, ezért fogynak apandák.
De ez akkor is LOL. Legyen zöld és a műanyag alkotóelemeket csinálja meg úrahasznosított műanyagból, vagy a 2-3 éves saját gyártmányú, leinformálható forrásból származó notikat számítsa be egy új vásárlása során, de ez így környezetterhelés. :W

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#21) ngabor2 válasza macilaci78 (#20) üzenetére


ngabor2
nagyúr

műanyag... ebből is rengetegféle van. mivel a számítástechnikai cucc alapvetően száraz környezetre tervezett, pl. poli-tejsav alapú műanyagból is készülhetne (vagy egyéb, biodegradábilis cuccból). igaz, hogy a fém részeket ezzel még nem lehet kiváltani, de valszeg kevésbé környezetterhelő egy rézdrót, mint egy fenol-alapú műgyanta.

hogy csak képmutatás, mert csak a burkolata részben lebomló... valahol el kell kezdeni. viszont a visszavásárlási/beszámítási dolog az valóban meglehetősen nagy reklámértékű, és valódi előrelépés lenne. különösen, ha nem csak ellenőrzött előéletű, és nem csak saját gyártmányú gépekre korlátozódna.

a bambuszt, mint alapanyagot egyelőre nem kell félteni. igen gyorsan növő fűféle, kiterjedt ersőket alkotva. kis túlzással kiirtani se lehetne, de a távol-keletiek vigyáznak is rá, hogy újratermelődjön.

[ Szerkesztve ]

(#22) sNORh válasza simonzé (#4) üzenetére


sNORh
addikt

:DDD heh..
zsír amúgy, nagyontetszik..

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#23) Bibby válasza macilaci78 (#20) üzenetére


Bibby
addikt

Szögezzük le: nem ezzel akarják megváltani a világot! Ez egy koncepciónak indult, egy környezettudatosságot népszerűsítő termék! Ha úgy vesszük ez is egy marketing elem, csak épp bejött valamennyire, ezért gyártásba kerül. Nem fog belőle több millió elfogyni, csak kijelöl egy útirányt, vagy lökést ad, kapukat nyit...

Ελευθερια η θανατος

(#24) liksoft válasza Bibby (#23) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ha kapukat nyit, vagy utat mutat, adja olcsóbban mint a hagyományosat. Nem sokkal, csak egy dollárral.

Szerk: Akkor beszélhetünk a környezetünk védelméről, ha az árakat úgy alakítjuk ki, hogy a visszaforgatással (betétdíjak), vagy környezetbarát termékekkel jobban jár a vevő (olcsóbb neki). Különben SOHA nem fogja ezt az utat választani a nagy többség.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#25) tob!as


tob!as
tag

Az igazi fapad noti :)

Árát azét csak megnézném :D

(#26) Füge007


Füge007
senior tag

Tetszetős, de szerintem nem sok köze van a környezetvédelemhez. Ennél azér több kellene. Megoldás lenne a számtech eszközök visszavétele, ha valaki kapna pár ezret egy régi monitorért, vagy egyébb hardvereszközért nem dobná ki! Hanem szépen visszaváltaná!

Nem vagyok szakértő ebben a témában, de bíztos nagy százalékban ujra lehtne hasznosítani egy konfigot. És nem az erdőszélén találkoznék kidobott régi számítógéppel illetve crt monitorokkal.

Elsősorban a fejekben kellene rendet tenni, és az alapoknál kezdeni, pl nem dobjuk ki a kocsiból az üres műanyag palackot. És a tudatosság a végén talán ide is elérne.

Füge

(#27) lapa válasza liksoft (#24) üzenetére


lapa
veterán

kicsit tovább menve nagyon egyszerűen belátható, hogy most minden gyártó nagyívben f*sik a termékeire, eszük ágában sincs visszavenni a sok veszélyes szart.

ez kb olyan mintha a kisebbségi bűnőzőnek tapsikolnánk, aki picivel kevesebbet lop, mint a többiek. merthogy tőlünk lopják el a bolygót, és még hirdetik is magukat. persze abból a pénzből, amit a sok júzer adott oda nekik az ellopott természeten (nem bambuszra gondolok) felül.

az egyetlen megoldás világszintű összefogás lenne, amiben minden gyártót köteleznek az összes direkt vagy indirekt módon kibocsájtott termék

-díjmentes visszavételére (válaszcsomagolás inkluzíve),
-maximális újrahasznosítására,
-a nem újrahasznosítható dolgokért grammra súlyos adók fizetésére,
-a gyártás közben termelt externáliákra (co2 pl) pláne.

én értem, hogy erősen megtorpanna az egész gazdaság, de ezt nem lehet folytatni, hogy mindenki kussolva lopja a saját jövőnket. én sem vagyok kivétel, de hajlandó lennék elfogadni a durva életszínvonal-csökkenést, ami az ipar átalakulásával és megtisztulásával járna. még akkor is, ha gyógyszerek stb híján x évvel csökkene a várható életkorom, meg nem lenne ezerféle kaja a bótban.

(#28) Taky


Taky
senior tag

Úgy rémlik régebben már volt hasonló notiról hír.
Mindenestre érdekes egy 5let... :)

"Tökéletes program nem létezik, csak olyan, amelynek még nem találták meg a hibáit." Pascal

(#29) Taky válasza NoLF (#7) üzenetére


Taky
senior tag

Jaja, akkor talán érdemes is lenne megvenni... :DD

"Tökéletes program nem létezik, csak olyan, amelynek még nem találták meg a hibáit." Pascal

(#30) liksoft válasza lapa (#27) üzenetére


liksoft
nagyúr

:R

Sajna ingyen nem megy. Ezért találták ki a betétdíjat. Én minden üvegre, műanyag palackra, sörös és egyéb dobozra nyugodtan tennék 50-80 forintot (egységesen, és nem lehetne "nem vissza váltható" vissza nem váltható-t venni, ahol még a magyartalansággal is megtéveszthetik a felületesen olvasót). Az már mozgató erő. Ezért már visszavinnék.

Szerk: Ami drábább, azt többért. 50Ft-..... x-10%-ig. Autó esetén az már lehet akár több mint egy milla is! Nem is végezné az árokban, erdőszélen!

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#31) lapa válasza liksoft (#30) üzenetére


lapa
veterán

igen. erről annyit tudok mondani, hogy a termékdíj bevezetése után az ország bor- és pezsgőfogyasztásának mondjuk 3/4-ét jegyző gyártó gyorsan eltörölte a betétdíjas rendszert a pezsgősüvegekre, feltételezem gazdasági megfontolásból. elég erős törvény lehet, aminek következtében a cég felszámolja a (ha jól tudom saját tulajdonú) betonplaccát (merhogy aki ismerős Budafokon biztos látta a rekesztornyokat korábban), meg a rettenetes költségeket felemésztő gönygöleglogisztikát. ebben személyesen is részt vettem, elhanyagolható a többletköltség. szabványos, működtethető rendszer a rekeszezés. biztos a mosószer a drága, bár úgy hallottam nagynyomású gőzzel tisztítják az üvegeket.

vagy ha nem ezért, akkor valaki mondja meg mitől jobb ez most, hogy mindenki a szemétbe dobálja a legnehezebb üveget, ami forgalomban van...

persze az autógumikat is visszaforgatják, de csak hogy legyen mivel fűteni a cementgyárat.

az egész gazdaságunk egy merő hazugság, mi meg csak fürdünk benne.

(#32) csongi


csongi
veterán

Jó kezdeményezés :) A jövő egyik meghatározó anyag lesz a bambusz. Lásd Kínában iszonyat magas állványzatot készítenek bambuszból.Az építő ipar is egyre jobban felszippantja ezt a növényt. Pl: Nyílászárók. De nem adok sokat és az autóipar is hozzá fog nyúlni hamarosan

(#33) spirit007


spirit007
senior tag

Médin csájná ? :)

(#34) #70616832


#70616832
törölt tag

És a hardver is bambuszból van? :DDD

(#35) szab.tam


szab.tam
nagyúr

vicc.

nemrég valahol olvastam egy hírt, ahol külső hdd tokot csináltak bambuszból. na persze volt egy kis fém is a hőelvezetésnek.

ez az egész olyan, amit én szoktam mondani: nyáron küzdök az általános felmelegedés ellen, és ezért bekapcsolom a klímát....

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#36) Airy


Airy
csendes tag

Hú, de nagyon fel tud dühíteni egy ilyen hír! Még, hogy zöld forradalom?! Tudjátok mennyi vegyszer kellhet ahhoz, hogy megfelelően megtisztítsák, stabilizálják és optikailag szintre hozzák a bambuszt? Jah, lebomlik... Egyébként a különböző műanyagok a hozzáadott öregedésgátlóktól függően kiválóan lebomlanak. Csak lassan. Alapvetően a klór tartalmúakat (pl.;)VC) leszámítva csak vizuálisan szennyeznek. Míg itt van ez a vegyszerekkel agyonkezelt bambusz... Ami egyébként baromi jól néz ki, csak ne lehetne ezzel beetetni az embereket... :W

Airy

(#37) cherockee


cherockee
aktív tag

Az egészről csak annyit, hogy a most 2 éve vásárolt notebook-om felújítását saját kezűleg, nem fizetve szervízest, megrendelve az alkatrészeket (amiről nem tudom, hogy gyári vagy utángyártottak-e), akksit, eltört burkolatdarabot, ventit, kopott billentyűzetet...szóval ott kezdődik a móka, hogy 80e. És akkor még nem cseréltem ki a HDD-t (ugyan test OK, ahogy a ram is), nem mostam ki a hűtőrendszert, nem javítottam meg a gyenge kijelző-fénycsövet (cserélés szervízben 10e körül, ha olcsót nézek, nem gyárit), és a gép se új.

Röhej, hogy bárki bármiféle környezetbarátságról beszél, amikor egyre nagyobb kupac szemetet termelünk. Minden nap. Én pedig direkt a jobbik oldalról indultam, de gyakorlatilag olcsóbban kijövök egy új gép vásárlásával, azon van garancia, új is, nem kell félni, hogy a HDD holnap megdöglik, nincs sehol karc...mert új. Igaz, ennek ára van, és az is igaz, hogy nem a számlán mutatkozik majd ez meg.

(#38) macilaci78 válasza lapa (#31) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Egyszerűen azért törölték el a betétdíjas dolgokat, mert polimer alapú a legtöbb, ami energiahordozó, elégethető, mint a fél literes PET palackok voltak annó. Ezeket úgy importáljuk az országba, itt felgyülemlik, de szétválogatni, újrahasznosítani meg lusták vagyunk. :W

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#39) eLioT84


eLioT84
tag

egyre nagyobb kupac szemetet termelünk aztán majd hívjuk Wall-E-t, hogy takarítson már el utánunk, mimeg majd egy űrhajón kivárjuk...

nemjóezígy...

(#40) azbest válasza lapa (#18) üzenetére


azbest
félisten

Azért van sok hülyeség is abban a képregényben, legalább annyira álszent és idióta (engedjük ki megfertőzött állatokat, nem kellenek gyógyszerek ...), mint amit a gazdaság produkál. A pszihológusos viszont nagyon jó.

Minden bajnak az a forrása, hogy a mostani rendszerben csak az a cég sikeres, aki növekszik. Ha nincs exponenciális növekedés akkor öszeomlik a rendszer. Ha egy cég nem nő, akkor csődöt kiáltanak és a részvények zuhannak. Állítólag a hitelrendszer az oka ennek az idiotizmusnak: pedig ez alapján össze kell hogy omoljon minden cég egyszer... ha már nincs hova növekedni, mert véges a méret, akkor széthullik az egész... nem értem miért nem jó az, ha valaki folyamatosan 1 millió embert szolgál ki, miért csak akkor működőképes, ha folyamatosan nő. A tözsde is egy vicc... a valós értéktől teljesen független fiktív és manipulatív rendszer. Ezért is vannak időről időre lufik.

Ha nem kéne félni attól, hogy összeomlik a rendszer mert nem nő, akkor nem szemetet termelnének a cégek sem, mert teljesen más értékrend alakulna ki, ahol nem az számít hogy mennyit, hanem hogy milyen minőséget adtak el. Régi mesterek és céhek rendszere valami olyasmi volt.

Bár ha jobban belegondolunk, akkor a természet sem jobb... túlszaporodnak majd éhen pusztulnak a nyulak. Igaz, azok nem teszik mérgezővé a környezetüket.

Nade ez nagyon off itt... vegyétek be a napi tablettát, hogy ne legyenek társadalmat zavaró gondolataitok :DDD ha nem így tesztek jönnek az Equilibrium papjai ;]

Egyébként hány kg széndioxid kibocsátást lehetne spórolni, ha nem kellene minden bekezdést külön off-ba tenni? 44 byte-ot spórolhattam volna.

Másrészről: pálmafák alatt sütkérezéshez jobban passzol a bambusz borítás, mint a fém/műanyag. :DDD

(#41) Tomi84


Tomi84
aktív tag

miér tjó az, hogy van benne egy nagyobb pendrive-nyi sdd és mellette egy normál hdd is?
Nem lenne elég az egy normál lemez?

(#42) VaniliásRönk válasza Tomi84 (#41) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ha az a 32GB-os SSD valami fürge jószág, akkor gördülékenyebben üzemelhet kedvenc operációs rendszered. ;)

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#43) Tomi84 válasza VaniliásRönk (#42) üzenetére


Tomi84
aktív tag

ebben még lehet is valami, de tudtommal pont azon megy a huzavona (pölö sandisk és ms között), hogy vajh mié' nem gyorsabbak az ssd lemezek még vista alatt se. Nomeg ph tesztjéből is köbö azt a következtetést szűrtem le, hogy nem igazán jelent teljesítménytöbbletet. Fogyasztása ugyan kisebb, de a kettő együtt viszont tutira többet fogyaszt mint egy hagyományos hadd magában.
de javítson ki valaki okos, ha tévedek! :)

(#44) VaniliásRönk válasza Tomi84 (#43) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ha jól rémlik 100x nagyobb egy HDD elérési ideje, mint egy SSD-é. Nem tudom azt hogyan mérik, hogy a HDD szakad szét, mert mondjuk böngészel, letöltesz és DVD-t írsz egyszerre. Hiába elég külön-külön az írás/olvasás sebessége.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#45) waverider


waverider
senior tag

bambuszbillentyűk nem játékosok? :))

Informatikus csemete mondókája: ZIP ZIP csóka, vak vARJúcska. A Windows 2 dologtól akadhat ki: az egyik önmaga, a másik bármi más. Donald billentyűzetet használ, Mickey egeret. A WORD elszáll, az írás megmarad.

(#46) liksoft válasza azbest (#40) üzenetére


liksoft
nagyúr

A pálmafák alatt a gyémántokkal kirakott rózsazsínű laptop mutat a legjobban. :K

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#47) BRinyo válasza Bibby (#12) üzenetére


BRinyo
aktív tag

Azért majd nézzél meg egy természetfilmet is. A pandák csak egy bizonyos bambuszt esznek, ami csak egy bizonyos tengerszint feletti magasságban terem.
No persze korántsem biztos, hogy az ánusz ezt adja a géppel. De nem kicsit lesz drágább,m ert környezetbarát. Miközben nem. Kínában készül. TOP10-es környezetszennyező ország. Tele van környezetpusztító anyagokkal és technológiával. Ugyan ne mondja már azt, hogy környezetkímélőbb, mint egy műanyag. Adja trendinek, vagy mit bánom én, de ne bullshit marketinggel próbálkozzon. Persze majd a sok laikus tolong érte. meg veri a nyálát, hogy ő jobban védi a környezetet, mint én. Pedig nem. A környezetvédelem teljesen másról szól és teljesen máshol kezdődik...

(#48) Digital


Digital
addikt

Remélem nem raknak majd bele melegedős cuccokat, egyszerűen kigyulladna :DD

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#49) Joyrider


Joyrider
tag

Nah, megjelent a sok "hozzáértő".. :D

Látom rengeteg embernek vannak személyes tapasztalatai a bambusz feldolgozását illetően, hogy az alapanyagon kívül még mennyi minden kell hozzá, hogy egy ilyen pár mm vastag borítás elkésülhessen..

Meg mérnem veszik vissza a régi cuccokat.. Visszaveszik csak körül kéne nézni, hogy hol és mikor..

És miért nem fizetnek érte, hogy leadom a régi szar kacatot.. Persze az eredeti ár dupláját ne fizessék vissza? :C

Mindössze arról van szó hogy a szintetikus műanyag borítás helyett megpróbálják legalább egy részét természetes eredetű vagy újrahasznosítható anyagra lecserélni.
Ha jobban megnézitek a konfigokat és a típust, kiderül, hogy nem a mainstreem kategóriában kell majd keresni ezeket a gépeket, szal nem fognak milliókat eladni belőle így a pandákat sem fenyegeti az ipari felhasználásra termesztett bambuszok kivágása miatti kihalás.. :P

:K

Végülis... Ennyi év után... :D C'mon join the Joyride everybody!

(#50) Typhoon47


Typhoon47
őstag

fincsi :P

"Education is important but big biceps are importanter"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.