Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) bambano válasza adalbert1 (#50) üzenetére


bambano
titán

a gömbszörp meg az agancsos kóla jó ötlet.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#52) _seth_ válasza kraftxld (#49) üzenetére


_seth_
veterán

Hennessy VS: ez lesz a nyerő elsőre ;)
Bornál az ismertető jegyeket megjegyeztem, megnézem holnap :) Köszi!

[ Szerkesztve ]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#53) kraftxld válasza bambano (#51) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A nőknek még egy ötlet, valami édesebb koktél, esetleg egy gin tonic (Tanqueray gin + Kinley + lime [link])

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#54) kraftxld válasza adalbert1 (#50) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A Wild Turkey az nem rossz, elég erős volt amit kóstoltam (50%+), de kellemes bourbon. Egyszer érdemes kipróbálni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#55) umek7


umek7
őstag

kommersz barack volt már?

(#56) #53246592


#53246592
törölt tag

Ha viszki akkor skót -> single malt -> Islay.
Pl. Laphroaig vagy Caol Ila.

(#57) kraftxld válasza #53246592 (#56) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ezek azért elég kemény whisky-k, nem igazán ilyen összejövős mulatságra való szerintem. Ajánlott hozzá némi whisky tapasztalat, hogy igazán élvezze az ember az ízeket. (mondom ezt egy pohár ilyen után: [link])

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#58) banhammer


banhammer
veterán

Jó kis kerítés ráncigálós házipálinkát.

Ha van időd akkor csinálj házipálinkát és azzal kápráztasd el a vendégeket.

A másik trükk amit ki lehet próbálni, bevált vendéglős lehúzás.
Várd a vendégeket valami kegyetlen erős pálinkával (65%-os) és utána ember meg nem mondja neked, hogy a drága boros palackban milyen kommersz bor van ami a Tesco-s polc legaljáról kapartál fel.
Ahogy emelkedik a hangulat úgy lehet felütni a bort 70 30 arányban vízzel.

[ Szerkesztve ]

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#59) #53246592 válasza kraftxld (#57) üzenetére


#53246592
törölt tag

nekem az a tapasztalatom, hogy egy 12 éves Laphroaig még a "fuj, viszki" véleményü embereket is meggyözi.

nálunk mostanság a Grant's megy leginkább, elég jó, de semmi extra és viszonylag olcsón beszerezhetö a szomszédból, mármint a szomszéd országból.

linkre: irigyellek :P

(#60) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Whiskeyből inkább Jack Daniel's. Kb. 6k egy üveg. A Johnnie Walker kifejezetten gyenge, bár olcsó is. A Chivas jó, kb. ott kezdődik, mint a Jack. Az olcsóbbak közül még a Jim Beam elfogadható. Ha meg van pénzed, akkor bármi mást: [link]

[ Szerkesztve ]

(#61) bambano


bambano
titán

a bevásárlás az előbb megvolt, kösz a hozzászólásokat.
a topic a továbbiakban tét nélkül üzemel :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#62) csƵ válasza bambano (#61) üzenetére


csƵ
őstag

Mi lett végül?

(#63) bambano válasza csƵ (#62) üzenetére


bambano
titán

levettem a polcról kb. az összeset, amit itt ajánlottatok és tudom, hogy esetleg megkóstolják. utána hazafelé 15-tel cammogtam a kocsival, hogy össze ne törjön, mire megérkezek, de megúszta :) (az a csörömpölés... aaaah) pálinkát tudom, hogy nem isznak, úgyhogy csak egy eredeti vilmost vettem.

úgy saccolom, ez a mennyiség elég lesz vagy 10 évre...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#64) _seth_ válasza bambano (#63) üzenetére


_seth_
veterán

:) Akkor nem apróztad el. Egyébként igazad van, nem járnak le, nem mennek ki a divatból, ami megmarad azt majd máskor veszed elő.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#65) Иван


Иван
őstag

Koccintós, hatos pakk a teszkóból. Esetleg S-büdzsé bor, ha nem akarsz annyira minőségit venni ;]

Amúgy szerintem van pár dolog, amivel nem tudsz félrenyúlni. Ilyen egy üveg whisky (Jim Beam/Daniel's, Red Label, ezek már a vállalható kategóriába mennek), illetve jó bort.

UI: pezsgő ami még beugrott, de az mifelénk inkább csak ünnepekkor dívik. Ha a nőkre is akarsz külön gondolni, akkor Bailey's, Mozart likőrök.

[ Szerkesztve ]

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#66) bambano válasza Иван (#65) üzenetére


bambano
titán

Pezsgőt vett a zasszony valamelyik nap, azzal már nem volt gond.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#67) baluka26


baluka26
veterán

Metaxa, Chivas/valamelyik J betűs whisky, pálinka (jóféle házi/drágább bolti) az uraknak, a hölgyeknek Unicum Next illetve likőrök.
Természetesen sört is vegyél az uraknak, a hölgyeknek pedig cider/Bacardi Breezer.
Szerintem. Legközelebbre :D

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#68) adm válasza bambano (#63) üzenetére


adm
őstag

népszerű szvingerek lesztek.:DDD

16core - 32thread - 64gb

(#69) Csemike


Csemike
csendes tag

Száraz fehérbor

(#70) lorcsi válasza bambano (#61) üzenetére


lorcsi
veterán

egy fotót tolhatnál a beszerzett mennyiségről :DD

(#71) bambano válasza adm (#68) üzenetére


bambano
titán

közeli rokonok jönnek, nem baráti társaság.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#72) bambano válasza lorcsi (#70) üzenetére


bambano
titán

nem látványos, egy szatyor pia.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#73) rep3at


rep3at
őstag

Southern Comfort :K

Forward thinking. كرر

(#74) nincsisbéla


nincsisbéla
aktív tag

A jó magyar pálinkának nincsen párja... :D

Mentalita'

(#75) kraftxld válasza bambano (#63) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Azért kíváncsi vagyok, hogy mit sikerült venni :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#76) csƵ válasza nincsisbéla (#74) üzenetére


csƵ
őstag

... nincsen párja. Egyedül van, mint a magyar a világba, a világba. ;)

(#77) nincsisbéla válasza csƵ (#76) üzenetére


nincsisbéla
aktív tag

...orvosság ez akármilyen nyavalyára! ;)

Mentalita'

(#78) Иван válasza nincsisbéla (#74) üzenetére


Иван
őstag

Csak a vodka. Meg bor.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#79) _seth_ válasza kraftxld (#49) üzenetére


_seth_
veterán

Hirtelen felindulásból meg is vettem a Hennessy VS-t :) Díszdoboz + 2 Hennessy pohár az extra hozzá és így volt 6990-, ha csak egy egyszerűbb dobozban veszem meg ugyanezt az italt akkor 9990- (Pl Fütyülős Mézes XY pálinka díszdoboz + 1 Fütyülős pohár = 1990-, doboz és pohár nélkül 2690-).

Jah a teljesség kedvéért rögtönöztem egy képet is:

Nagy méretben.
Pálinkát nem raktam mellé, címke nélküli üvegekben a házi pálinka nem túl mutatós, a vilmos kivétel az "gyári" :)

A háttérben egy díszdobozos Leffe belga sör, 4 üveg + 2 tetszetős pohár, és az érdekesség benne: voltam belgiumba is de ezt Luxemburgból hoztam :) (Ezek nem 3%-os szlovák sörök: 6,5-6,6-8,5-9% )

Szeretek mindent dobozban poharakkal venni, úgy mindig jóval olcsóbb mint csak önmagában. 2 baileys, 2 jager, 2 kalinka, 1 kalinka szamovár, 2 red label, 2 hennessy, 2 hubertus, 2 hubertus 33, 2 leffe pohár van jelenleg + még borsodis korsók stb :) Ezen kívül persze vannak egyforma 6-os szettek is mindenféléből.

[ Szerkesztve ]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#80) _seth_ válasza _seth_ (#79) üzenetére


_seth_
veterán

Lemaradt: tegnap azaz február 22-én sparban dupla pontot ért a supershop pont, így kapásból 3200 forint lejött a hennessy árából :)
+ A jack denielshez pedig sapka, sál, kesztyűt adtak, azt használom, ha sétálok is rám van írva, hogy piás vagyok pedig nem :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#81) madgie válasza _seth_ (#79) üzenetére


madgie
titán

Lefféből remélem csak a doboz Blonde, a benne lévő nedű nem :)

(#82) _seth_ válasza madgie (#81) üzenetére


_seth_
veterán

Vegyes, 4 féle :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#83) baluka26 válasza madgie (#81) üzenetére


baluka26
veterán

Nem rossz a Blonde Leffe szerintem :)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#84) madgie válasza baluka26 (#83) üzenetére


madgie
titán

Nem rossz, de a barna klasszikus :)

(#85) kraftxld válasza _seth_ (#79) üzenetére


kraftxld
nagyúr

És hogy ízlik? :)
Szobahőmérsékleten, jó öblös pohárból.... kicsit melengetve.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#86) _seth_ válasza kraftxld (#85) üzenetére


_seth_
veterán

Áh, még nincs felbontva, de már kíváncsi vagyok :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.