Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

szóval?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

mindenki iskolatejet iszik? vagy már elmentetek aludni?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4) bambano válasza Kalandor (#2) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

bizonyára, de nem láttam még egy rokonom kezében sem pálinkát... a nők kezében pláne.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#5) madgie válasza bambano (#4) üzenetére


madgie
titán

Pedig de, férfiaknak adj csak pálinkát, nőknek meg valami Berentzen almát, vagy hasonlót.

#6: nincs kizárva, nem? Persze nem úgy gondoltam. De ha tudod mit isznak, akkor miért kérdezed?

[ Szerkesztve ]

(#6) bambano válasza madgie (#5) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ismered a rokonaimat?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7) adm válasza bambano (#1) üzenetére


adm
őstag

többfogásos ebéd/vacsora vagy inkább felnőtt farsangi buli?

16core - 32thread - 64gb

(#8) bambano válasza adm (#7) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ebéd

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#9) dabadab válasza bambano (#4) üzenetére


dabadab
titán

Asszony most kattant ra a ciderre (tulajdonkeppen sima almale, amibe erjesztenek egy kis alkoholt meg szensavat) meg noismeroseim kozott is eleg nepszeru, ahogy a Bacardi Breezer is (foleg a narancsos meg a citromos). Ja, meg ha mar nok es szensav: az asti pezsgok.

Egyebkent meg a palinka tenyleg meno, majdnem olyan remek terepe a sznobizmusnak, mint a bor :)

DRM is theft

(#10) Lauda


Lauda
félisten

Korte/szilva/barack/torkoly/(amelyikbol sok van) :DDD palinka, sor, bor, whisky, pezsgo.

(#11) csƵ


csƵ
őstag

Nőknek baileys? A férfi meg pálinkát iszik. ;]

(#12) bambano válasza Lauda (#10) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

na, haladunk.
tehát melyik viszki?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#13) bambano válasza csƵ (#11) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

baileys +1

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#14) Silent77


Silent77
veterán

Nálunk a pálinka, whisky, Jäger, minőségi borok.
Whisky: Johnny, Chivas.

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#15) bambano válasza Silent77 (#14) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

chivas jó ötlet, kösz

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#16) Lauda válasza bambano (#12) üzenetére


Lauda
félisten

Hat az ismertebbek, jim beam, johnnie walker, ballantines, chivas regal.

Meg persze unikum, jager, elobb elfelejtettem.

(#17) bambano válasza Silent77 (#14) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

A Johnnyból a menőbb üvegek 55 rugónál kezdődnek, abból inkább alaplapot veszek, a vendég meg igyon vizet :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#18) adalbert1 válasza bambano (#17) üzenetére


adalbert1
veterán

A fekete címkés nem olyan gyenge mint a piros (nekem sokkal jobban ízlik annál), és nem is annyira drága mint a sorban utána következők (olyan 7-8k).
Esetleg Jameson, vagy Jack Daniel's?

[ Szerkesztve ]

(#19) Lauda válasza bambano (#17) üzenetére


Lauda
félisten

Alap johnnie van fillerekert es nagyon finom pia jeggel.

[ Szerkesztve ]

(#20) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

vörösborhoz ért itt valaki? bikavért, merlot-t milyet?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#21) ati012 válasza bambano (#20) üzenetére


ati012
senior tag

Mi lesz az ebéd?
Ahhoz illik a bort választani.
Bikavérből 1500 Ft felett már finomak vannak.

Esetleg Tokaji Aszú?
1000-1500 Ft között már vannak finomak.

(#22) adm válasza bambano (#8) üzenetére


adm
őstag

köszöntőként, aperitifként pálinka, nőknek ágyas pálinka.
vagy a kevésbé kreatív jäger és baileys kombináció, amiből általában mindenki tud választani...

mindegyik ételhez meg lehet találni a megfelelő italt, elképzelhető sör/cider is, de többségükhöz könnyebb bort párosítani. a menü alapján egy átlag vinotékában is tudnak segíteni és még sem kerül vagyonokba. egy több fogásos menünél elég szépen kijönnek az ételek és borok harmóniái. lehet értelme elő, főételhez és desszerthez is választani bort.

ha nem akarod túlzásba vinni a borokat, akkor a főétel húsa alapján válassz. nagyon nagyon leegyszerűsítve halakhoz könnyű fehér, szárnyasokhoz komolyabb fehér esetleg fűszeres vörös, vörös húsokhoz és vadakhoz pedig testes vörös bor passzol. pont azok amik a főzéshez is kellenek.

ha a vendégek nem kifejezetten sör pártiak, akkor a rosé fröccs remek helyettes lehet.
érdekes lehet egy borvidékről összeválogatni a bor(oka)t és a pálinká(ka)t.

mod: ha ismered a vendégek szokásait akkor nyilván könnyebb.
ha meg whiskey akkor ír, skót, bourbon? az sem egyszerű...:D

[ Szerkesztve ]

16core - 32thread - 64gb

(#23) _seth_ válasza bambano (#20) üzenetére


_seth_
veterán

Vörösbor: ha tudsz akkor valami finom házit. Bikavérből van 100 féle sajnos és egyik ihatatlanabb mint a másik, ez merlotra is igaz.
Pálinka valóban jó tipp, könnyű jót beszerezni és ízre is van már rengeteg féle belőle. Fütyülős messze nem a legjobb de ha bolti akkor jó áron van és pl egy ágyas mézes feketecseresznye nők körében tuti befutó szerintem férfiaknak pedig valami sima szilva vagy barack.
Whiskey sem rossz, Red label egész jó áron van és a Jack Daniels is.
Baileys szintén nagyon fut a nőknél vagy még az Angelli likőr, ízre szinte ugyanaz, az Angelli olcsóbb de pl a Tiramisu ízben egész tűrhető.

(Hétvégén én is belekóstolok valamibe, most számoltam össze, kb 8 liter tömény, 2 likőr, némi sör és rengeteg bor csak itt porosodik a szekrény tetején vagy épp polcon díszdobozban :D van minden, Jager, Red Label, Jack Daniel's, Vilmoa Mézes, Kalinka Szamovár, Házi pálinkák: törköly, barack, szilva (20 éves)), Bor pedig 1988-tól kezdődően :) Likőrnek Baileys, Koktélnak Pina Colada, valamint egy Garrone Cherry is porosodik. Itthon nem piálok máshova ha megyek pedig viszek, bár hétvége születésnap nálunk így lesz alkalom :) )

[ Szerkesztve ]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#24) Lauda


Lauda
félisten

Szolj mikor lesz a buli, majd benezek, ennyi jo piat vetek lenne kihagyni. :DDD :DDD
Megigerem nem beszelek sokat, ha mindig tele a poharam. ;]

[ Szerkesztve ]

(#25) madgie válasza _seth_ (#23) üzenetére


madgie
titán

Szvsz a Fütyülős ágyas mézes feketecseresznye messziről kerülendő, mi is vettünk, körömlakk-szerű borzalom. Feleannyiba kerül egy Rézmíves ágyas meggy és oda-vissza pofozza. Persze az is elég távol van a jó cseresznye/meggypálinkától, tényleg finomat csak egyszer ittam, de azt sem eladásra készítette az asszony keresztapja, mert emberi áron eladhatatlan (egyszer lepárolta pálinkának, aztán még egyszer annyi gyümölcsöt kapott a színe miatt és még belekerült egy csomó házi méz).

(#26) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Mennyi a keret?
Töményt és bort is akarsz vagy csak az egyiket?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#27) bambano válasza kraftxld (#26) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nem igazán akarok keretet, úgysem fogy el minden, évekig elég lesz...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#28) kraftxld válasza Lauda (#19) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Még nem ittál rendes whisky-t :DDD A Black label már alakul, de eléggé jellegtelen cucc, a sima red meg nagyon karcos.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#29) Lauda válasza kraftxld (#28) üzenetére


Lauda
félisten

Ez konnyen lehet, csak az altalam ismertekhez tudom beloni. :DDD De a 20. johnnie utan mar siman izlik az is. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#30) _seth_ válasza madgie (#25) üzenetére


_seth_
veterán

Akkor kihúzva, mindenesetre a Mézes Málnás Fütyülőst az úgy öntik magukba az egyetemista lányok, hogy öröm nézni :)
Majdnem vettem kíváncsiságból pedig (sparban a fütyülős most 2e díszdobozban ajándék pohárral). A hírös pálinka pedig 2500 díszdobozban igaz az csak 3,5 dl.
Ami jó az 90%-ban a házi. Legutóbb tanulmányúton volt szerencsém igazán jóhoz, az fekete áfonyás volt, mutatták a gépet, technikát, mindent.

Lauda: az első pár pohár után már mind1 :D A blac labelt el lehet tenni a polc mélyére és jöhet a sarki pálinkafőző remeke, az eredmény ugyanaz lesz :D

[ Szerkesztve ]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#31) _seth_ válasza kraftxld (#28) üzenetére


_seth_
veterán

Hát na, mindennél van jobb persze de 1 rekesz lidis sörnél még a red label is jobban mutat az asztalon :)

(Jól emlékszem, hogy régebben foglalkoztál ilyesmivel?)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#32) madgie válasza _seth_ (#30) üzenetére


madgie
titán

Mézes málna egy fokkal jobb, bár tényleg csak nőknek való, nekem nagyon összehúzta a számat :)

A Hírös pálinkák nagyon ütősek, úgy értem, meghajítja az ember fejét rendesen. Én is a házit szeretem, de abból nehéz jót venni, asszony keresztapjától meg nem kuncsoroghatok mindig :D ( saját gyümölcs, saját méz, saját lepárló... egyszer valami országos versenyen harmadik lett, a lagzinkon is úgy nyelte a vendégsereg a barackját, hogy ihajj :) )

szerk: black label nekünk is ott a szekrény mélyén, van már vagy 10 éves, de senki nem whiskey-s az ismerőseim közül.

kraftxld: Zsindelyessel óvatosan, nagyon sok vacakot csinálnak mostanában! Legutóbb a bodzájukat kóstoltam, förtelem volt :(
Ha már megemlíted Romániát: tudod, mi az a cujka? Szerinted mi lesz azzal, amit a határon megfognak?

[ Szerkesztve ]

(#33) kraftxld válasza bambano (#27) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ha pálinkásabb a csapat akkor én vennék egy max két üveg Zsindelyes pálinkát: [link]
Már végigkóstoltam mindet, az alap hatos (körte, barack, szilva, alma, cseresznye, meggy) hibátlan, egyáltalán nem az a bolti vodka ízű förmedvény "pálinka jellegű" cucc.

Whisky esetén jó választás egy Glenlivet [link], jónéhány whisky útáló embert térítettem már ezzel meg :) Teljesen más kategória mint a JW, Jim Beam és tsai.

Konyakból elérhető áron van a Henessy VS: [link], szilveszterkor ilyet ittunk, tuti jófajta.

A csajoknak meg Bailey's vagy Carolan's aztán a 90%-uk boldog :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#34) bambano válasza _seth_ (#30) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

hát szóval. khmm.
lehet, nem az egyetemista lányok lennének a mérce :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#35) kraftxld válasza _seth_ (#31) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Khhmm.. igen.. Románia EU csatlakozásáig volt egy "hasonló árucikkekel foglalkozó export-import BT-m" :D és végig is kóstoltam a kínálatot.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#36) ati012 válasza bambano (#34) üzenetére


ati012
senior tag

Milyen korosztály?

(#37) adalbert1 válasza kraftxld (#33) üzenetére


adalbert1
veterán

Whiskey terén a Kilbegganról mi a véleményed?

(#38) bambano válasza ati012 (#36) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

én vagyok majdnem 43 és én vagyok a fiatal

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#39) kraftxld válasza adalbert1 (#37) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Semmi extra, átlagos ír cucc mit a Jamesson vagy a Tullamore, lágyabb mint a tipikus blended scotch (JW, J&B, Teacher's stb) a másfajta lepárlás miatt. Régebben nagy ír whiskys voltam, a Tullamore Dew szerintem az egyik legjobb ebben az árkategórában, ha van lehetőséged kóstold meg a kettőt egymás után és döntsd el, hogy melyik ízlik a jobban. Ez teljes mértékben egyénenként változik, hogy kinek mi a finomabb.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#40) _seth_ válasza madgie (#32) üzenetére


_seth_
veterán

Nőknek pontosan, és szerintem annyira nem is korfüggő a dolog de a méz és málna vagy valamilyen gyümölcs szó hallatán megtetszik nekik (a szilva is gyümölcs de mégsem szeretik, ki érti ezt? :) A barackot sem igazán... :) )
Nálunk a régi az talán 82-es whiskey, [link] pont ilyen csak már annyi elpárolgott belőle, hogy ahol a legszélesebb csak addig ér benne a nedü :).

kraftxld: sparban szintén 2e/üveg bár sallangok nélkül, valami zöld színű változatból láttam sokat és volt arany színben is de nagyon nem néztem meg. Akkor jól emlékeztem :)

bambano: :) nők, nők... baileys és a mézes fütyülős pálinkákra biztosan van jelentkező legyenek 18-80 évesek :)

ati012: vodka? Szerintem az inkább a jóval fiatalabbak körében futhat, lányoknál pláne narancs-vodka néven de az egy ebédhez annyira nem passzol, szerintem :)
Szerintem inkább baileyst innának mint vodkát :) A pálinka pedig pont azért jó mert nem korfüggő, azzal pedig, hogy mézes és valami ízesített kicsit könnyedebb is.

bambano: ez esetben a már korábban írtak ha a pálinka nem passzol.

[ Szerkesztve ]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#41) ati012 válasza bambano (#38) üzenetére


ati012
senior tag

Ez esetben pálinka esetleg vodka. Nőknek is.

Krémlikőrök, Fütyülős, likőrvodkák az kiscsajok itatására nagyon jó, de egy középkorú-időskorú személy már nem tudom mit szólna hozzá.

(#42) bambano válasza ati012 (#41) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

miért olyan népszerű javaslat a pálinka, mikor írtam, hogy soha nem ittak olyat?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#43) madgie válasza _seth_ (#40) üzenetére


madgie
titán

"nők, nők... baileys és a mézes fütyülős pálinkákra biztosan van jelentkező legyenek 18-80 évesek"

Nálunk a nőknél a Berentzen a sláger egy ideje, vadmeggy, karamell, nyelik, mint a nokedlit :)

Még egy kis pálesz: asszem ilyet kaptam egyszer ajándékba, brutálisan finom volt :)

(#44) _seth_ válasza madgie (#43) üzenetére


_seth_
veterán

Berentzen: igen, nyelik aztán meg kifekszenek tőle, én is megkóstoltam és simán lehetne kérni 3 decis pohárba mint egy sima gyümölcslevet csak később lenne meglepetés belőle, igaz, hogy olyan 16% körül vannak de az is elég pláne ha nem érezni rajta.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#45) kraftxld válasza bambano (#42) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Az most a "trendi", ha idősebb korosztály szerintem tuti nem nyúlhatsz mellé egy malt whiskyvel vagy egy normálisabb konyakkal.

Amúgy nálunk szinte mindenki a Sauvignon Blanc bort issza az ilyen összeröffenéseken, bár itt piszok olcsó mivel itt csinálják, szétnéztem magyar webshopokban, de horror áron nyomják, meg ezer éveseket (2007-8) ami már tuti jó ecetes, nem friss gyümölcsös. Ha látsz valahol 2011-es Új-Zélandi Sauvignon Blanc-ot akciósan, emberi áron akkor érdemes kipróbálni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#46) _seth_ válasza kraftxld (#45) üzenetére


_seth_
veterán

Konyakból mit ajánlasz? Azt még nem emlékszem, hogy ittam (ami nem zárja ki ;] ), nem is akarok rá sokat költeni igazából csak valami jobbat megkóstolni belőle de nem is a legolcsóbb érdekel.
Sauvignon Blanc: konkrét márka van amit érdemes keresni?

[ Szerkesztve ]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#48) _seth_ válasza Kalandor (#47) üzenetére


_seth_
veterán

Több palack esetén akkor érdemes netről rendelni: [link] Kettőnél már megéri :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#49) kraftxld válasza _seth_ (#46) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A fentebb linkelt Henessy VS elég jó cucc, és még nincs annyira földtől elrugaszkodott ára, ha látsz még Otard-ot valahol az mégjobb, de ez már egy kicsit drágább [link]

Sajnos senki sem exportál innen Mo-ra bort, a kereskedők is Angliából vagy Németo-ból szerzik be az NZ borokat, tudnék mondani pár márkát, de sajna 99%, hogy beszerezhetetlen értelmes áron :( Ha 2010-es vagy 2011-es, csavaros kupakos, nem parafás, plusz nem kartondobozban van akkor simán érdemes megkóstolni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#50) adalbert1 válasza kraftxld (#39) üzenetére


adalbert1
veterán

Köszi. Bennem anno nagy élményként maradt meg (főleg a lágysága miatt, mintha nem is alkoholt innék), igaz akkoriban a legminőségibb ital kb. a Ballantine's volt azok közül amit fogyasztottunk. :)
A Tullamore nekem annak idején valamiért nem ízlett, de annyira már nem emlékszem rá (olyan 10 éve nem ittam). Szerintem valamikor teszek is egy próbát mind a kettővel.
Wild Turkey-hez volt már szerencséd? Arra is kíváncsi vagyok, főleg azért hogy miért olyan népszerű az amerikai filmekben (gondolom marketing, de hátha van valami mögötte).
Egy whisky webshopot böngészve most elgondolkoztam hogy mennyi mindent meg kellene kóstolni, van pár egész érdekes ital.

Bambano: esetleg Unicum? Valamilyen jobb konyak? Gin vagy rum (ilyen alapú italok)?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.