Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) baluka26


baluka26
veterán

Na most akkor wtf?!
Kiváncsi leszek, hogy igazolják-e vagy cáfolják ezt később..

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#2) BITBOYS válasza baluka26 (#1) üzenetére


BITBOYS
addikt

Einstein is csak elméleti fizikus volt :)

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#3) Dany007


Dany007
veterán

Elvileg a tömeggel nem rendelkező részecske (elméleti graviton) ami képes lehet gyorsabban menni...

(#4) nincsisbéla


nincsisbéla
aktív tag

Nóbli gyanús a dolog :)
Remélem megcáfolják, mert Einsteint nem igazán csípem :)

[ Szerkesztve ]

Mentalita'

(#5) Dany007 válasza nincsisbéla (#4) üzenetére


Dany007
veterán

"Remélem megcáfolják, mert Einsteint nem igazán csípem"

Ja, én sajnos nem ismertem.

(#6) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

A cikk leglényegesebb része ez: "a hátterében olyan aszimmetriák állnak, amikre Einstein nem gondolt"
Ez pedig a kvantumfizika, aminek egyik fő tétele, a Heisenberg-féle határozatlansági elv! Minél pontosabban próbáljuk mérni egy részecske helyzetét, annál pontatlanabbul tudjuk mérni a sebességét és fordítva.
Ráadásul a neutrino egy olyan részecske, aminek nincsen nyugalmi tömege, de mivel a fény sebességével mozog, így mégis detektálható, viszont csak közvetett módon (mivel nagyon ritkán lép kölcsönhatásba más részecskével, általában csak keresztül halad rajta).
Ugyanakkor ott van az energiakölcsön is, ami megint csak elfogadott a kvantumfizikában. Egy részecske vehet föl energiát a "semmiből", de minél többet, annál hamarabb kell azt visszaszolgáltatni.

Szerintem ez a három tényező bőségesen megmagyarázza ezt az eltérést. Azt is mondhatnám, hogy mérési határon belül van (igaz, nem tudom, hogy ez az eltérés valójában hány százalékot tesz ki).

szerk: Most néztem, hogy 18 méternyi útnak felel meg. Ez 0.0024657%. Szerintem ez elenyésző.

[ Szerkesztve ]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#7) nincsisbéla válasza Dany007 (#5) üzenetére


nincsisbéla
aktív tag

Kár... Sakkban mindig elvert, de jobban fociztam nála :) (RIP)

Mentalita'

(#8) #65675776


#65675776
törölt tag

(#9) Geri Bátyó válasza #65675776 (#8) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Én nem beszélni ánglius. Miről van itt szó? (Merthogy érdekel.)

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#10) #65675776 válasza Geri Bátyó (#9) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ott van oldalt a link a magyar verzióra. (Mondjuk elég demóverzió.)

[ Szerkesztve ]

(#11) Geri Bátyó válasza #65675776 (#10) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Ez tényleg eléggé zanzásított változat és kissé értelmezhetetlen is ebben a formában (sajnos).
Amit leszűrtem belőle az eléggé kvantumfizika, tehát nem tévedtem (nagyot).

Amúgy köszi a linket!

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#12) Dluinet válasza Geri Bátyó (#6) üzenetére


Dluinet
nagyúr

semmi

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#13) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Megint fénynél gyorsabb részecskéket mértek

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#14) föccer válasza Winner_hun (#13) üzenetére


föccer
nagyúr

Nagyon kíváncsi vagyok, hogy hogyan fogják igazolni, vagy cáfolni. Én még abban sem vagyok teljesen biztos, hogy hogyan mérték a sebességet?

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#15) baluka26 válasza Winner_hun (#13) üzenetére


baluka26
veterán

Érdekes, hogy ezt már olyan tudós is elismerte, aki az előzőt tagadta. Kíváncsi leszek a független mérési eredményekre. :)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#16) Joci93 válasza baluka26 (#15) üzenetére


Joci93
senior tag

[Itt az "igazság"]

Furcsa, több ezer emberrel találkozunk és egyik sem fog meg igazán. Aztán megismerünk valakit, aki megváltoztatja az életünket. Örökre.

(#17) föccer válasza Joci93 (#16) üzenetére


föccer
nagyúr

És mégis a fizika tudta jobban a dolgokat :C

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#18) moha21 válasza Joci93 (#16) üzenetére


moha21
addikt

Köszi! Ezt kerestem .-]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#19) Weareus válasza moha21 (#18) üzenetére


Weareus
addikt

Érdekes, sokan szeretnek ezen molyolni...
Az abszolút nulla fokot (-273,15 fok), amelynél hidegebb nem lehetséges, miért nem kérdőjelezi meg senki?
A vákuumbeli fénysebesség nem léphető át, alapvető természeti állandó.
Semmilyen hatás nem terjedhet gyorsabban ennél.

Megjegyzem, a korrelált részecskepárok mutatnak valami furcsaságot, de ez nem sérti a fénysebesség maximumát, mert nem sérül az okság elve.

A világegyetemben a tér tágulása is lehet gyorsabb, mint a fény, (ez az áltrelben benne is van), de itt sem fénynél gyorsabb anyagi természetű terjedésről van szó, hanem a tér tágul(hat) gyorsabban. A fénysebesség egy olyan maximum, mint amilyen minimum hőmérséklet kb. az abszolút nulla fok. Átléphetetlen.

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.