Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) D1Rect


D1Rect
félisten

Igen, ezt én is érzékeltem. :K

Fejlődünk, nem kapkodjuk el, de az irány jó.

(#2) Jofi81


Jofi81
őstag

Én mindig megállok, ha valaki át akar menni a zebrán, de gyalogosként ritkán tapasztalom ezt az előzékenységet.

(#3) sagesz93


sagesz93
addikt

Itt Győrben is sokszor megállnak, de már rég óta, legtöbbször azért mert mindig lelépek egy kicsit a járdáról csak hogy érzékeltessem hogy ott vagyok :DDD

(#4) LadyLorien


LadyLorien
tag

Biztos nem akarják, hogy megbüntessék őket, azért állnak meg... :DDD

Torpenyuszik.hu - A nyuszigazdik kisokosa!

(#5) keIdor


keIdor
titán

H betűs a rendszám? Mert ha igen, akkor az tényleg érdekes.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#6) mephi666


mephi666
nagyúr

felétek akkor javulnak az állapotok... én pár hete jártam úgy, hogy mentem volna át a zebrán, (természetesen előtte balra-jobbra szétnéztem, hogy nem jön-e valaki) és a zebrára lépés után 1-2-vel éreztem, hogy rezeg a zsebemben a telefon, séta közben előhúztam kb. 3 másodpercre és tettem is vissza, erre nekem jobbról valaki beszólt a mozgó kocsiból, hogy: "te meg mi a k*rva anyádat telefonálsz a zebrán?" annyira meglepődtem, hogy csak néztem, ahogy elhúz mögöttem... nem mindegy az ilyen vadparasztnak, hogy most ott a zebrán kapával a vállamon megyek át, vagy előhúzom pár másodpercre a telefont, ha nem állok meg a zebra kellős közepén és normális sebességgel átmegyek? :U vannak ilyen gyökerek is a sok pozitív példa ellenére még szép számmal...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#7) 7 válasza mephi666 (#6) üzenetére


7
addikt

Valamilyen szinten igazat adok az autósnak, még ha nem is így fogalmaztam volna meg. Ahogy a leírásból átjött, nem igazán vetted észre az időközben odaérő kocsit, mert a telefonnal voltál elfoglalva. Persze neked van elsőbbséged, meg zebrára lépés előtt körül is néztél, de én úgy vagyok vele, hogy jobb, ha a forgalmat figyelem, miközben átmegyek a zebrán, nem pedig mással babrálok -- már csak a saját testi épségem miatt is.

(#8) mephi666 válasza 7 (#7) üzenetére


mephi666
nagyúr

részben igaz, de amikor leléptem, sehol nem volt: legalább a zebra feléig eljutottam, mire nekem jobbról odakanyarodott... (balról kb 300m-en belül nem volt autó) normális esetben olyan sebességgel kellene közelednie, hogy le tudjon lassítani a zebra előtt, akárki is megy rajta és akármit csinál... a perifériás látásom meg jó, oda próbálok figyelni a szemem sarkából mindig a lehetséges veszélyforrásokra... ezt én inkább annak tudtam be, hogy sportot akart űzni a parasztságból, mert fordított helyzetben én speciel 1 szót nem szóltam volna: bekanyarodok normális sebességgel, zebra előtt lassítok, mert már felénél tart a gyalogos... nem várom el tőle, hogy most farkasszemet nézzen velem és felkészüljön várja, ha esetleg 200-al kanyarodnék be és el tudjon időben ugorni :)

ui: akkor értettem volna meg igazán a felháborodást, ha már kanyarodott volna és én meg leugrok a zebrára gördeszkával, vagy bármi mással és reflexből fékeznie kellett volna... így csak kanyarodott, láthatta, hogy ott jár valaki a zebra felénél és eljátszotta a keményet azzal, hogy beszólt...

#9: értem... a saját épségem védelmét annyival letudtam, hogy zebra előtt körbenéztem, aztán elindultam... bíztam abban, hogy, ha esetleg bárki is arra akar kanyarodni, az lassan közeledik és megáll...
pozitív példával is találkoztunk pár napja azért: kamionos már messziről villantott, hogy menjünk... pedig több tíztonnás géppel megállni/elindulni szerintem nehezebb csúszós úton, mint nekünk lett volna, vagy 1 személyautósnak :K

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#9) 7 válasza mephi666 (#8) üzenetére


7
addikt

Itt nem az autósra akartam kihegyezni a hozzászólást, hanem arra, hogy elterelte a figyelmedet valami, ami várhatott volna a zebra végéig is. Nyilván a te dolgod, de nem egy életbiztosítás zebrán ezt megjátszani. :)

És hogy a témához is hozzászóljak: Szombathelyen is rendszeresen talákoztam előzékeny autósokkal. :P

(#10) vans? válasza sagesz93 (#3) üzenetére


vans?
őstag

Akkor mar talalkoztunk biztos, en sokszor megallok. :D Viszont utalom a havas uton lassitas nelkul a zebran atvagtato paraszt gyalogosokat. Nagyon.

hábm bábm

(#11) caizzz


caizzz
aktív tag

[TROLLKODAS ON]
"Mi történt a magyar helyesírással?"
[/TROLLKODAS ON]
;]

ON: Amennyire észrevettem idehaza ez régiófüggő. Laktam az országban sok helyen, szóval tapasztaltam ezt-azt az autósokról. Szegeden pl. teljesen kulturált a dolog, 10-ből kilenc autós lassít/megáll ha látja, hogy át szeretnél kelni az úton. Pesten, Miskolcon, Nyugat-Magyarországon meg telibesza**ák, mit akarsz - átkelsz ahogy tudsz. :U

marakujás kőbányai

(#12) FPéter válasza vans? (#10) üzenetére


FPéter
aktív tag

Én egy fél éve ezt játszom, simán lelépek a paraszt elé, aki zebra előtt nem lassít. Öröm nézni az ijedt fejeket. Ha én képes vagyok lassítani a zebrák előtt ha épp kocsival vagyok, akkor ő is. De ez nem pálya, hogy látnia kéne engem 200 méterről, és úgy dönt, hogy neki sietősebb. Az ilyen nem csak a gyalogosoknak nem adja meg az elsőbbséget, hanem villamosnak, kis ívben kanyarodónak meg tképp senkinek se.

(#13) maláj


maláj
őstag

eskü, hogy ma ez tűnt fel - bár én az időjárásra fogtam, olvadó hó + minden aztán nem akarnak lecsapni vagy ilyesmi :DDD

(#14) JoeYi


JoeYi
őstag

egyszerűen kiöregszik a régi paraszt ablakonkidobomaszemetetelcsapomagyalogost korosztály

(#15) baluka26


baluka26
veterán

Reggelente engem sem akarnak már elütni az autósok, míg régebben életveszély volt átkelni egy közepesen forgalmas úton :)
Szóval igen, fejlődés van :)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#16) mrgg


mrgg
tag

Én is észrevettem egy javulást, néztem is egy párszor, amikor átengedtek a zebrán (bár zebrán járni csak Csepelen szoktam, de iskolaidőbenn minden hétköznap)... Komolyan mondom, az ilyenek dobják fel a napjaimat.
Örömmel hallom, hogy javulóban van a lányod állapota! :)

[ Szerkesztve ]

(#17) Boxi88


Boxi88
őstag

Azért ez sajnos nem minden autósra jellemző még... :(

(#18) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Itt Pesten vegyesek a tapasztalataim - gyakrabban megállnak, mint mondjuk 10 éve, de ez még mindig 10 autóból kb. kettőt jelent... Édeskevés, de fejlődünk.

Persze mindezt úgy, hogy két lábbal állok a zebrán, jól láthatóan...

(#19) tkazmer válasza ^Clown (#18) üzenetére


tkazmer
addikt

én többnyire "megállítom" az autókat (szintén bp), nem annyira foglalkozok vele, hogy megállna-e vagy sem. ha tudom, hogy autósként én meg tudnék állni, akkor elindulok - persze volt már, aki ledudált(!), de ez viszont a legkevésbé sem izgat:)
nyilván ez sok sávos főutakon nem működik, de viszonylag lassú forgalom mellett - mint ami a belvárosban többnyire van - hatékony

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#20) Lenry


Lenry
félisten

akkor te még jól jártál...

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#21) Armahun válasza keIdor (#5) üzenetére


Armahun
addikt

Ezt kifejtenéd bővebben kérlek.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#22) Lenry válasza Armahun (#21) üzenetére


Lenry
félisten

Magyarország szar, a magyarok bunkókgyökerekparasztok, nyugaton minden faszább.
dióhéjban

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#23) EczkE


EczkE
addikt

Azt bírom mikor jobbról elengednek, balról meg lassítás nélkül elszáguldanak. :U

Asszem mindenféleképpen!

(#24) Psychonaut válasza Armahun (#21) üzenetére


Psychonaut
addikt

Magyarországon a sofőrök 80%-a paraszt*, és lesz@rja, hogy a zebrán nem neki van elsőbbsége. Ezt mind gyalogosként, mind (tanuló)vezetőként is tapasztalom (az emberek nem mernek elindulni, hiába lassítok és intek, csak akkor, ha már megálltam).

*vagy csak én futok bele mindig ilyenekbe itt BP-n.

(#25) Armahun válasza Lenry (#22) üzenetére


Armahun
addikt

Sry most már leesett. A H-val(HXX-123) kezdődő rendszámokra gondoltam valamiért. :W

[ Szerkesztve ]

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#26) lorenzen válasza FPéter (#12) üzenetére


lorenzen
aktív tag

Én egy fél éve ezt játszom, simán lelépek a paraszt elé, aki zebra előtt nem lassít. Öröm nézni az ijedt fejeket...

Meg gyorsabban gyógyulsz a kórházban, mert elsőbbséged volt a zebrán. Elég egyszer mínuszba kalkulálni a gépjármű féktávolságát.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#27) Lenry válasza lorenzen (#26) üzenetére


Lenry
félisten

gondolom azért konkrétan nem ugrik be a sáv közepére, csak határozottabban lép egyet, ennyi már elég szokott lenni

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#28) potyautas


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Csepelen a rendelőnél van egy zebra. Sokszor látom, hogy feltorlódnak az autók, mert mindig jön egy-két gyalogos. Én érzem magam kellemetlenül, amiért miattam kell megállniuk. Ezért többnyire elmegyek a lámpás zebráig.

(#29) Dany007 válasza Lenry (#27) üzenetére


Dany007
veterán

Igen, ez elég nagy szivatás a gyalogosok részéről, főleg így télen a havas jeges csúszós úton.

Amúgy egyáltalán nincs ellenemre, hogy elsőbbséget kell adni a gyalogosnak a zebrán, ez egyértelmű, csak egy minimális gyalogosi hozzáállás és együttérzés is kellene.
Mind1, ne menjünk bele :)

(#30) puttputt


puttputt
őstag

Ha elég rátermetten közlekedsz, mindig át fognak engedni. Nem tehetnek mást! ;]
Főleg, hogy közel a kórház... :U

És az tűnt fel, hogy mindennap, amikor egy zebrához érkeztem, hogy átkeljek az úton, az éppen rra közlekedő autós lelassított, majd átengedett az úton
Ugyanaz az autós legalább? :DDD

Hogy van az IT-lady? Mi történt vele ha szabad tudni? (Akár privátban...)

[ Szerkesztve ]

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#31) mephi666 válasza Dany007 (#29) üzenetére


mephi666
nagyúr

másik oldalról az a kedvencem, amikor állok a lámpával ellátott zebránál és figyelem az autósoknak kirakott lámpát... elég gyakori eset, hogy vagy 100m-re jár még a kocsi (elég gyakran béjemvé vagy mercídesz, esetleg valami városi terepjáró), amikor besárgul a lámpájuk... a baromja meg lassítás helyett inkább a gázra lép és rég pirosa van (a zebrának meg zöldje), amikor átrepeszt... :W mindezt olyan lámpánál, ami 100-120 másodpercenként ad zöldet a zebrának, annyi időre, hogy gyalog rendesen szedni kell az embernek a lábát, hogy ne váltson pirosra, mire átér...

de ugyanennél a lámpánál volt már olyan is, hogy ezen a 4-sávos úton a belső sávban lassított egy kocsi a sárgára, mögötte meg 10-20m-re jött egy másik, aki lassítás helyett kivágott inkább a külsőbe és padlógázzal áthajtott... ha oda mondjuk egy anyuka letolta volna a babakocsit a zöld jelzésre, akkor elég durva lett volna a vége...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#32) Vladi válasza FPéter (#12) üzenetére


Vladi
nagyúr

Na ez a parasztság. Vagy mondjam úgy, hogy magyar rulett? :P

Fizika lecke 1: 90 kg-al számoljunk, közlekedsz 5 km/h sebességgel. Mennyi a mozgási energiád? Az autó 1200 kg, közlekedik 50 km/h sebességgel. Mennyi a túlélési esélyed?

Nekem az óvodában már azt tanították, hogy átkelésnél a zebrához érek, megállok, szétnézek. Nem ész nélkül megyek előre, mint a barom, mert elsőbbségem van... lsd fizika lecke 1. :W

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#33) mephi666 válasza Vladi (#32) üzenetére


mephi666
nagyúr

a popeye-ben is ment ez a szlogen: "először balra nézz, utána jobbra néz, szól popeye, a tengerész" ;]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#34) Sotho


Sotho
őstag

bacsis: lehet a szakáll -bajusz miatt (is) úgy nézhettél ki mint egy rendőr. :DD

(#35) Fecogame


Fecogame
veterán

Ugyanez. :K

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#36) puttputt válasza Sotho (#34) üzenetére


puttputt
őstag

Tényleg! Néha tipikusan van egyfajta nézése...
ha nagyon koncentrál szerelés közben! ;] :P :DDD

[ Szerkesztve ]

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#37) potyautas


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

"először balra nézz, utána jobbra néz, szól popeye, a tengerész" ;]

Na, ezért veszélyesebb Angliában gyalog közlekedni, mint autóval. Tapasztaltam.
"Nem jön semmi. Afrancba! A másik oldalról"

(#38) bacsis válasza puttputt (#30) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

A Kisebbikkel, a Lilivel történt a baleset, lenyelt egy gombelemet, napikig nem vettük észre, meg votl akadva a nyelőcsövébe úgy keleltt kiműteni.. szerencsére egy hét kórház után tegnap jöhettek haza :)

(#39) Fücsök007 válasza bacsis (#38) üzenetére


Fücsök007
őstag

Ez jó hír. :) :B
Az hogy lehet, hogy semennyire sem vettétek észre a dolgot több napig? :Y :F

[ Szerkesztve ]

(#40) puttputt


puttputt
őstag

Megy pü.

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#41) bacsis válasza Fücsök007 (#39) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Mert nem volt tünet... Jó kedvű volt, nem sírt, lázas volt (a gyulaldás miatt amit az elem okozott) és kb ennyi... Mindenki tüdőgyulaldásra gondolt.. a háziorvos osztogatta az inyekciót cask nem javul csak nem javul... ez korház... bementünk, megröntgenezték a tüdejét és a röntgen tetjén veték észre hogy hopp, ott a gombelem...

(#42) Bling95


Bling95
őstag

fehérváron nagyon jó a helyzet én nap mint nap meglepődök milyen könnyá közlekedni gyalog a városban

(#43) deminos


deminos
aktív tag

Nem akarom a gyalogosokat szidni eme hozzászólásban, de szeretném megjegyezni, hogy sajnos ezen a téren egyre rosszabb a helyzet. Nem tudom, hogy az egyre rohanóbb világunk vagy az emberek romló figyelme a baj, de egyre többet tapasztalom, hogy a gyalogosok a kereszteződésben a piros lámpa ellenére mennek át az úttesten. Ez még nem lenne akkora tragédia, hogyha nem jönnének éppen az autók. Ráadásul nem egyszer dudáltam rá, hogy ezt nem kéne és még ő volt felháborodva. Egyszer még az is megtörtént, hogy az utolsó pillanatban lépett le elém és miután satu fékkel, füstölgő gumikkal sikerült megállnom ő még röhögött is rajtam, holott neki piros volt a lámpa.
Na de a lényeg, hogy mi autósok javulunk lassan, de biztosan.

Xiaomi 11 Lite 5G NE

(#44) potyautas válasza deminos (#43) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Én viszont azt tapasztaltam, hogy az a gyalogos a legveszélyesebb, aki éppen akkor szállt ki az autójából.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.