Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#75) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Nem egy korrekt vevő, nekem is az az érzésem, hogy megbánták az üzletet, és vissza akarják kapni a pénzüket - bármi áron, gerinctelenül.

De "sajnos" - még ha kicsiben üzletelsz is - mindig a vevőnek van igaza. Nem éri meg az idegeskedést, plusz az esetleges negatív híreszteléseket a dolog. Hozd el a gépet, add vissza a pénzt, kérj elnézést a kellemetlenségekért (tudom, nyelni kell egyet), beveszed a leszarom tablettát és soha többet nem látod a kedves vevőt. Mindenki jól jár. A notit pedig szerintem el tudod adni másnak is hasonló áron.

Egyébként egyáltalán nem túlzó, inkább reális ár a 25K. Igaz, hogy 45-50K környékén már jóval erősebb és komolyabb notit lehet kapni, de ha valakinek 25K-ja van laptopra, akkor az 25K és kész. Erős a gyanúm, hogy a kedves júzer azt hitte, a 25K-s laptopja lesz olyan gyors, szép és okos, mint az óriásplakáton megcsodált 399K-s MacBook Pro... Nyilván felvilágosítottad a vevőt, hogy ez a gép egy XP-vel (ennyi ram mellett az SP3, de még az SP2 is felejtős) Office-ozni meg pasziánszozni tökéletes, ha ennél komolyabb dologra kell laptop, akkor azt dupla áron lehet csak realizálni.

Igen, ennyi pénzből jóval komolyabb asztali gépet lehetett volna összehozni, de akiknek laptop kell (mert pl. nincs hely egy asztali gépnek), annak ennyiért csak ilyen noti jut (vagy spórolni kell még).

Saját sztori: 2 hónappal ezelőtt engem is megkerestek, hogy segítsek beszerezni egy megbízható laptopot, max. 50K-ig. Felhasználás: főleg irodai programok (Office, könyvelőprogram), tehát semmi vészes. Oké, találtam is egy frankó kis gépet, magyar billentyűzettel (merthogy ez is kitétel volt, bár már ekkor sejtettem, hogy baj lesz, mivel nem sikerült elmagyaráznom, illetve megértetnem a német és a magyar billentyűzet közötti kiosztásbeli különbséget). Elküldtem neki e-mailen, mondta, hogy majd megmutatja egy ismerősnek (jesszus...). Persze jött is a levél, hogy ez nem jó, mert kicsi a merevlemez. Mondom igen, tudom, hogy a 40Gb nem túl sok, de nem arról volt szó, hogy irodai munkára kell? Ja de, de hogy ő fényképezni is szeret, és sok képet csinál, kell a hely. Ja kösz, ezt meg találjam ki magamtól, igaz? Persze a sztori vége az lett, hogy elment a Tesco-ba és ott vett gépet (szerencsére Toshibát vett, azok azért elég korrekt gépek, legalább nem fog b@sztatni).

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.