Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9) DarkByte válasza PuMbA (#7) üzenetére


DarkByte
addikt

MKV esetében viszont nem sok esetben működik a hardveres gyorsítás.
Ez a rip -elt videók többségénél biztosan így is van, sajnos én is belefutottam már ilyesmibe. (nem a saját gépemen természetesen) Viszont pont ezért kérdeztem fent hogy milyen beállításokkal lehet DXVA képes videót kódolni, gondolom hogy a masszív rip -ek is ebbe az irányba fognak eltolódni, hiszen egyre több a DXVA képes VGA és IGP, és szaporodni fognak a H.264 képes asztali lejátszók is. (lényegében a level beállításon múlik az egész)

stevve: az Atom nem csak a kevés fogyasztása miatt előnyös, hanem mert lényegében teljesen passzív, így zaja is kevés van. Ha teszem azt VCR -nek akarom használni akkor nem hátrány ha éjjel miközben aludnék nincs nagyobb zaja mint egy videomagnónak. Ezt az említett AMD -s összeállítással is meg lehet csinálni csak az ára többszöröse lesz, legalább is úgy tűnik. Az árnövekedés persze szükséges, mivel az Atom -os lapon lévő GMA 950 nem DXVA képes, de ennek is van határa az árra érzékenyeknél. Az árak kérdésesek, de egy J&W 870G -s mini-itx lap már most is tudni hogy többszöröse az Atom -os lapnak.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.