Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DarkByte


DarkByte
addikt

Újabb hasznos írás :R Egy kis javaslat: az egyes beállításokhoz lehetne egy-két mintakép hogy miért is kell így megválasztani az opciókat, miért nem jó ha másképpen járunk el. Persze ez elég sok munka, szóval tényleg csak javaslat.

Egy kis saját kiegészítés: a végeredmény dekódolótól is függ, nem mindegyik értelmezi például az in-loop deblocking -ra vonatkozó paramétereket ugyanúgy. CoreAVC -vel például az a tapasztalatom hogy gyengébb deblocking -ot alkalmaz mint például az ffmpeg, így lehet hogy egy gyengített paraméterezés ffmpeg alatt jól mutat de CoreAVC mellett már látható blokkosodást eredményez. Érdemes próbálkozni.

Említetted a DXVA kompatibilitást, erről esetleg tudsz javasolni valamilyen oldalt ahol ki van próbálva hogy az egyes VGA,IGP gyártók megoldásai hogyan viszonyulnak az x264 -es beállításokhoz? :F

A custom matrice -ok továbbra is mozgatják a fantáziámat, szóval ilyen színvonalon ezt is bármikor szívesen olvasnám tőled (úgy látom otthonosan mozogsz a doom9 fórumán is) :)

Köszi az írást! :)

(#2) DarkByte válasza DarkByte (#1) üzenetére


DarkByte
addikt

Hmm, úgytűnik megint korán kérdeztem: [x264 Encoding Options for Hardware Compatibility & DXVA]
:B

(#3) stevve válasza DarkByte (#2) üzenetére


stevve
nagyúr

Épp válaszolni akartam :) Az, hogy a hardvergyártók mit alkalmaznak, csak 2 részre oszlik: nVidia és ATI, nyilván, de a támogatás szinte teljesen ugyanaz. Sajnos azt még nem teszteltem végig, hogy pontosan melyik beállításban lehet túl messzire menni, hogy ne támogassa, de amit linkeltél, optimális megoldásokat vázol.

A custom mátrixok téma elég sok tapasztaláson alapul, ehhez még "gyúrnom" kell, de később talán visszatérek rá. Még az Avisynth-ről "kell" írnom egy rövid általános cikket, ha már beígértem, mert az elég szorosan kapcsolódik a témához.

A példaképek készítése tényleg marha nagy munka, de most van elég teendőm a munkahelyemen, így félreteszem. az írás is azért született meg ilyen sokára :)

(#4) DarkByte válasza stevve (#3) üzenetére


DarkByte
addikt

Az, hogy a hardvergyártók mit alkalmaznak, csak 2 részre oszlik: nVidia és ATI, nyilván, de a támogatás szinte teljesen ugyanaz.
Hát azért nem teljesen csak kétszereplős a piac, ott az Intel GMA X4500HD (a G45 -ös chipset részeként) ehhez való mini-itx alaplapja már van is az Intel -nek: [DG45FC]. Említhetjük még az S3 Chrome9 HD -t is, ami majd igazából a VIA Nano -val fog debütálni. Ezek mind tudják papíron a DXVA -t AVC/H.264 -hez, kérdéses hogy mennyire. HTPC építők valószínűleg elgondolkodnak a mini-ITX irányvonalon így ezeket sem árt figyelembe venni. :)

(#5) stevve válasza DarkByte (#4) üzenetére


stevve
nagyúr

:) Na jó, igaz, ezeket nem vettem figyelembe. Az Intel megoldását még nem láttam, hallottam, de érdekes lehet, bár akkor már inkább az AMD 7x0 IGP-re szavaznék, ha HTPC-t építenék. Mindenesetre elvben annyira nagy különbségek nem igen vannak, mert a szabvány adott és a level-ek is jól specifikáltak.

(#6) DarkByte válasza stevve (#5) üzenetére


DarkByte
addikt

Az Intel megoldását még nem láttam, hallottam, de érdekes lehet, bár akkor már inkább az AMD 7x0 IGP-re szavaznék, ha HTPC-t építenék.
Na igen, ez is egy opció, főleg hogy most már van az AMD -nek AM2 -es procija az Atom -ra opcióként: [Athlon 64 2000+]. Az a baj, hogy a teszt szerint a Blu-ray lejátszás például nem játszik - még ha a külön VGA tudja is a DXVA -t - mert a titkosított tartalmat dekódolni kell, erre pedig már kevés ez a proci. Amire viszont kíváncsi leszek hogy vajon titkosítatlan tartalom mellett - mondjuk mkv container -ben - hogyan teljesít egy HD3200 -al. A másik gond hogy egy 780G -s mini alaplap már alapból legalább kétszer drágább mint az Intel Atom -os lapja, és akkor még ki tudja hogyan lesz itthon elérhető ez a proci (a horribilis árú mini-itx/htpc házakról már nem is beszélve, persze ezt a platform választástól függetlenül jegyzem csak meg).

Na de kicsit elkanyarodtunk a fő témától. :B

[ Szerkesztve ]

(#7) PuMbA válasza DarkByte (#6) üzenetére


PuMbA
titán

MKV esetében viszont nem sok esetben működik a hardveres gyorsítás. Olyan filmnél aminél meg működik biztos elég az Athlon 64 2000+ ,mert nekem egyik MKV trailernél (1080p) ,ahol működött a hardveres gyorsítás a processzorkihasználtság 10% volt egy AMD Sempron LE-1100-on (1,9Ghz) + HD3200.

[ Szerkesztve ]

(#8) stevve válasza DarkByte (#6) üzenetére


stevve
nagyúr

Atom nélkül is van HTPC... :P Egy bármilyen AMD, ami keveset eszik... nem feltétlenül kell HTPC-be a legkisebb fogyasztású CPU, mert az úgysem megy egész nap. :) De ez a dolog valóban nem ide tartozik...

(#9) DarkByte válasza PuMbA (#7) üzenetére


DarkByte
addikt

MKV esetében viszont nem sok esetben működik a hardveres gyorsítás.
Ez a rip -elt videók többségénél biztosan így is van, sajnos én is belefutottam már ilyesmibe. (nem a saját gépemen természetesen) Viszont pont ezért kérdeztem fent hogy milyen beállításokkal lehet DXVA képes videót kódolni, gondolom hogy a masszív rip -ek is ebbe az irányba fognak eltolódni, hiszen egyre több a DXVA képes VGA és IGP, és szaporodni fognak a H.264 képes asztali lejátszók is. (lényegében a level beállításon múlik az egész)

stevve: az Atom nem csak a kevés fogyasztása miatt előnyös, hanem mert lényegében teljesen passzív, így zaja is kevés van. Ha teszem azt VCR -nek akarom használni akkor nem hátrány ha éjjel miközben aludnék nincs nagyobb zaja mint egy videomagnónak. Ezt az említett AMD -s összeállítással is meg lehet csinálni csak az ára többszöröse lesz, legalább is úgy tűnik. Az árnövekedés persze szükséges, mivel az Atom -os lapon lévő GMA 950 nem DXVA képes, de ennek is van határa az árra érzékenyeknél. Az árak kérdésesek, de egy J&W 870G -s mini-itx lap már most is tudni hogy többszöröse az Atom -os lapnak.

[ Szerkesztve ]

(#10) stevve válasza DarkByte (#9) üzenetére


stevve
nagyúr

Az a baj, hogy sokan csak nekiesnek és nyomogatják az opciókat rippeléskor, ezért is volt régebben elég sok nem támogatható rls, de már mintha többségben lennének a jól beállított ripek.

Éjszaka egy HTPC-nek nem kell mennie, ha alszom, mert nem torrentkliens. :DDD Egyébként miért lenne drága? max. 50-ből kijön + ház és akkor még lehet, sokat is mondtam.

[ Szerkesztve ]

(#11) DarkByte válasza stevve (#10) üzenetére


DarkByte
addikt

Én örülnék ha az árbeli felső határt kb. 50k -nál meg lehetne húzni házzal, lappal, táppal, tuner -el. :U Elég lehetetlen hozzáállás de talán erre is lesz később lehetőség. :) (és vinyónak is egy laptop hdd lenne jó hangban)

[ Szerkesztve ]

(#12) stevve válasza DarkByte (#11) üzenetére


stevve
nagyúr

50 +ház, úgy írtam, de szerintem fejezzük be. Nem ide tartozik, van ennek saját topikja...

(#13) stevve válasza DarkByte (#11) üzenetére


stevve
nagyúr

Amúgy utánanéztem ennek az Intel újdonságnak (legalábbis nekem új :) )és nem rossz! Egész meggyőző, úgyhogy vissza is vonom az árakról írtakat :D HTPC-be tökéletes! De azért tetszik a 780 IGP is :P

(#14) DarkByte válasza stevve (#13) üzenetére


DarkByte
addikt

Nem azt mondtad hogy fejezzük be? ;] :D
Egyébként nekem is úgy ajánlották; honi árról nem tudok. :F Ja és ennek még nem nagyon láttam még külön topik -ját, az [Atom Klub] -ban olvastam róla.

(#15) REDeath


REDeath
őstag

én zöldfülü vagyok a témához, és olvastam (itt is) hogy nem(mindig) megy mkv esetén a hw gyorsítás.
Amúgy x2 5000+nak vinnie kell az 1080p videókat simán ugye? 2,4-re húzott sima 3000+ procimnak voltak gondjai a szarul kódoltakkal...
És mégegy, én VLC playerrel nézem ezeket, ez meg ugye csak a procit használja.
Van olyan progi ami nem csak lemezről nézett film esetén hanem sima mkv fájlt lejátszva is ígénybe veszi a vga erőforrásait?

szubjektív: mért erőltetik a túlságos szélesvásznú képarányokat? nekem 4:3-as 1600*1200-es monitorom van, és a szokásos szélesvásznú filmekkel még nincs is sok gond ahol az arány 1,7 ami elvileg a szabványos 720p lenne (720sor?) de sokszor találkozni 2,4-es aránnyal (pl 1280:532) ami szerintem még widescreen monitoron is eredményez idegesítő fekete csíkokat.
(nembeszélve arról mikor a képarány miatt van 2 csík plusz magába az adatfolyamba is van minden képkockán, és így érik el az 1,7-es arnyt holott az értelmezhető kép 2,4-es :(((

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#16) dchard


dchard
veterán

Na, hogy lényegi dolgokról is beszéljünk:

Először is ajánlom mindenkinek a http://x264.tk oldalt, ahol mindig megtalálhatjátok a legfrissebb windows-ra fordított x254 enkódert. Az itt letölthető verziók minidg a legfrissebbek, már most tartalmazzák például a psy-RDO névre keresztelt új pszihovizuális optimalizálásokat és egyéb olyan patcheket is, amik a hivatalos végleges verzióba csak később kerülnek be. Mindazonáltal fontosnak tartom felhívni a figyelmet arra, hogy mivel ezek nem hivatalos buildek, ezért néha (az esetek kb. 2-3%-ában) nem működnek megfelelően (fagyi).

Én ennek ellenére ezt használom, mert ad annyi pluszt, amiért megéri bevállalni ezt a minimális kockázatot.

x264 paraméterekkel kapcsolatban pár megjegyzés:

A psy_RDO a legjobban --trellis 2 beállításokkal működik, továbbá az új buildekben már egyáltalán nincs szükség az alábbi kapcsolók használatára, mert azok teljesen automatikusak: (simán ne használjátok őket)

- qcomp
- aq-sensitivity
- aq-strength

Továbbá az x264 fejlesztések követésére:

http://x264dev.multimedia.cx/

Továbbá ajánlom a http://forum.doom9.org oldalt mindenkinek, aki akár x264, akár bármi más hasonló témában érdekelt.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#17) stevve válasza dchard (#16) üzenetére


stevve
nagyúr

:R kösz a linkeket!

Az új build tartalmazza már, illetve használja az Annex E, VUI beállításokat? Gondolok itt a
--overscan, --videoformat, --fullrange, stb. beállításokra. Ha jól tudom, az r937-ben még "use at your own risk" kategóriásak :D és nem használja őket az enkóder.

Mod: ahogy látom, még nem. :(
Sebaj, úgyis eléggé megdobnák a kódolási időt, csak kíváncsi lennék már rá. ;)

[ Szerkesztve ]

(#18) kenesei1982


kenesei1982
aktív tag

hi,

én MeGUI-t használok. De abban nem tudtam kézzel módosítani a parancsot. Én vagyok béna, vagy abban nem lehet?

– Alkudozz rendesen. Ez nem ér tizenkilencet. – Az előbb azt mondtad, hogy húszat ér! – Jaj, ugyan barátom, gyerünk, alkudj!

(#19) horvathd válasza kenesei1982 (#18) üzenetére


horvathd
aktív tag

Ha Megui 3.1.1056/1057-et használsz, akkor az x264 konfiguréciójánál a Main tabon a logó alatt kipipálod az Advanced Settings checkboxot, akkor az újonnan megjelenő Misc fülön lévő Custon Command Line sorában tudod egyénileg változtatni az x264 beállításait.

"The Kid just rages for a while."

(#20) kenesei1982 válasza horvathd (#19) üzenetére


kenesei1982
aktív tag

thx,
megnézem ha hazaértem. a verzió a 3.1.1056-ig tuti stimmel, a vége nem biztos. az advenced be volt pipálva és alul meg is jelenik az egész parancs, de ott nem lehet szerkeszteni, aztán nem is kerestem tovább...

– Alkudozz rendesen. Ez nem ér tizenkilencet. – Az előbb azt mondtad, hogy húszat ér! – Jaj, ugyan barátom, gyerünk, alkudj!

(#21) kenesei1982 válasza kenesei1982 (#20) üzenetére


kenesei1982
aktív tag

pár kérdés
- magát a x264.exe-t tudom simán dos (vagy akár total commander) parancssorból futtatni a kapcsolóival? Mert eddig csak a guikkal próbálkoztam (MeGUI).

-mivel az MeGUI-nak nincs 64 bites verziója (legalábbis én nem találtam...) ha az x264-et 64 bites oprendszerről futtatom, akkor lesz különbség a process időben vagy csak minimális?

-tippek az MeGUI-nál jobb cuccra??

– Alkudozz rendesen. Ez nem ér tizenkilencet. – Az előbb azt mondtad, hogy húszat ér! – Jaj, ugyan barátom, gyerünk, alkudj!

(#22) horvathd válasza kenesei1982 (#21) üzenetére


horvathd
aktív tag

Természetesen lehet parancssorból futtatni, MeGUI is ezt teszi a háttérben.
Elvileg a 64 bites kód 10%-kal gyorsabb, de ezt nem tudom megerősíteni.
Jelenleg szerintem a MeGUI a legjobb, bármennyire is lelassult a fejlesztése, legfeljebb az x264.exe manuálisan frissíted.

"The Kid just rages for a while."

(#23) czukker


czukker
csendes tag

Sziasztok!

Anime DVD-t szeretnék kódolni mkv-ba MeGUI-al. Régebben voltak hasznos presetek, de most már nem jók, mert változtak az x264 kapcsolói.
Tudnátok mondani jó beállítást erre az esetre? Számomra a minőség a fontos, nem zavar, ha egy 25 perces anime akár 400 mega.

Előre is köszi.

(#24) Márton


Márton
nagyúr

x264 enkódoló gurut keresek!
Interlace (kamera) anyagot szeretnék mp4-be tenni, meghagyva a váltottsoros jelleget.
Ripbot-tal csináltam eddig, a --tff (top field first) paraméterrel, és az eredmény egész jó, de csak azokon a területeken, ahol lassú, vagy közepes mozgás van. Amit gyors mozgás van egy jeleneten (pl. svenk), a lejátszott anyag remeg, szellemképesedik. Hangsúlyozom, csak ekkor, tehát nem field order probléma van, a közepes mozgásokkal minden rendben. Valami kódolási hiba, paraméter nem jó. Vagy az x264 nem is tud valódi interlace-et kódolni, csak ilyen gagyit? :(

Itt ugyanerről a problémáról írnak, illusztráció is van, de megoldásról nem olvasok.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#25) Márton válasza Márton (#24) üzenetére


Márton
nagyúr

mégis olvasok :)
interlaced=true az avisynth scriptbe, és probléma megoldva!
remélem másnak is hasznos lesz ez egyszer

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.