Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) erer1000


erer1000
őstag

remélem a nem túl távoli jövőben már minden gépre raknak C-t és leváltja az A-t :)

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#2) ROBOTER


ROBOTER
addikt

Még egy mágneses (adatátvitelt is biztosító) kábelt kellene az ilyen csomagok részévé tenni, és akkor teljesen ki tudná váltani az üzleti notebookok dokkolási megoldásait. Persze csak ha megbízhatóan működik.

Bár nem próbáltam még WiFI-s dokkolót, mekkora a sebesség és késleltetés. Mert ha az jó, akkor a vezetékes megoldásoknak csak akkor van rételme, ha a notebookon nincs az adott szabványú WiFi.

[ Szerkesztve ]

(#3) kcsa


kcsa
veterán

Kicsit olyan érzés, mintha már eladták volna a márkanevet a kínaiaknak..

(#4) Tidus válasza erer1000 (#1) üzenetére


Tidus
addikt

Az új alaplapokon már alap. A felső kategória ITX-eken is.

(#5) schawo válasza Tidus (#4) üzenetére


schawo
titán

Nyilván notebookokról van szó, a cikkben szereplő eszközök nem asztali, fixen telepített gépekhez valók.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#6) #65675776 válasza erer1000 (#1) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ha a stabilitás, strapabíróság a szempont, akkor a Type C (és a Micro A) soha a lába nyomába sem fog érni az A és B-nek, de még a Mini A/B-nek sem. Szóval a C max egészítse ki, de még véletlenül se váltsa ki a jobb USB csatlakozókat.

(#7) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Ez már annyira kínai szegmens, hogy nem is értem, hogyan gondolják.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#8) Hg3X válasza erer1000 (#1) üzenetére


Hg3X
tag

Ja, nem lenne rossz :))

Jeff who??

(#9) Tidus válasza schawo (#5) üzenetére


Tidus
addikt

Kösz. :U
Az új laptopokra ugyan úgy vonatkozik.

[ Szerkesztve ]

(#10) berVi válasza erer1000 (#1) üzenetére


berVi
senior tag

Mi mar 2 eve csak olyan lapot veszunk, amin van. Annyira nem kell ezeket nagyitoval keresni. (szerk: MSI H110M-A PRO 15-ert M.2-vel, USB-C-vel kaphato)

A Thunderbolt tamogatas mar neccesebb, de altalaban az sem lehetetlen, illetve iden ez elvileg javulni fog, amikor az Intel nyiltta teszi. Mar ha nem gondoltak meg magukat tavaly ota persze.

[ Szerkesztve ]

(#11) jobesz


jobesz
tag

Szerintem bukó lesz, mint a sata express, és az msata , a wd és neves gyártók máig egyetlen külső type-c -s merevlemezzel nem álltak elő. Külső hangkártya sincs, csak pendrive...Középkategóriás alaplapokon is csak 1db van ,kérdem én ha a wd nek lenne ilyen külső merrvlemeze ,1porttal valljuk be nem sokat érnénk... Mára mindenhol 2-4 portnak kellene lennie alaplapokon...

Sonymdr cd550,,mdr-cd580 /AKG k371/ Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#12) schawo válasza jobesz (#11) üzenetére


schawo
titán

Külső hangkártya van bőven.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#13) #65675776 válasza schawo (#12) üzenetére


#65675776
törölt tag

Annak kell is az USB 3(.1) és a Type C...

(#14) schawo válasza #65675776 (#13) üzenetére


schawo
titán

Kelleni nem feltétlenül kell (persze van olyan, aminek még a 3.1g2 is kevés volna)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#15) King Unique válasza jobesz (#11) üzenetére


King Unique
titán

Az egy másik cikknél nemrég el volt magyarázva, hogy a Type-C fizikai csatlakozónak nem feltétele az USB 3.1 Gen 2. Lehet ilyen akár Gen 1-es eszközöknél is, sőt pl. a LaCie és a Silicon Power kínálatában is van ilyen külső HDD. Ahogyan főleg a Gen 2-es külső SSD-k és külső házak esetében szintén vannak Type-C aljzattal szerelt típusok.

[ Szerkesztve ]

(#16) jobesz


jobesz
tag

Jelenleg a b150 b250 sorozatban az átlag type-c csatlakozó a max 1. Ha valakinek több hdd-je van, erre nem is alapozhat...
Az usb 3.0 annak idején minimum párban megjelent az alaplapokon...

Sonymdr cd550,,mdr-cd580 /AKG k371/ Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#17) jobesz válasza schawo (#12) üzenetére


jobesz
tag

A külső hangkártya alatt nem a kínai g@gyi kategóriát értettem hanem a húzómárkákat: universal audio( usb3.0 és thunderbolt van)
Avid
Merging
Focusrite
Apogee

Nincs type-c és az ipar fontos egy megoldás terjedésében...
Ami pedig a külső merevlemezeket illeti ha a wd nem készített eddig type-c megoldást az elgondolkodtató, pláne hogy mára az övék a piac fele, kivéve toshiba és seagate...Dac sincs, vezetéknélküli egér/bill adóvevő...
A bukás még nagyon esélyes szerintem...

Sonymdr cd550,,mdr-cd580 /AKG k371/ Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#18) King Unique válasza jobesz (#17) üzenetére


King Unique
titán

"Ami pedig a külső merevlemezeket illeti ha a wd nem készített eddig type-c megoldást"

Az előbb már linkelve 2 példa más gyártótól, de ha annyira kell, akkor tessék, van Type-C külső HDD-je a WD-nek is... Sőt, külső SSD is van ilyen fizikai csatlakozóval a kínálatukban.

Amúgy meg érdekes ez a bukás mantra, pláne hogy manapság elvileg egyre népszerűbb a Type-C és egyre több gyártó készít ilyen csatlakozóval szerelt eszközöket... Na meg költséghatékonyabb még mindig, mint a Thunderbolt, aminél a 3-as szabvány ráadásul érdekes módon ugye pont Type-C kompatibilis.

[ Szerkesztve ]

(#19) schawo válasza jobesz (#17) üzenetére


schawo
titán

Nem, én sem. A Focusrite-nek egy egész hadseregnyi TB3/Type-C interface-e van. A listádról ráadásul lemaradt a Lynx, ami szintén már 3 éve szállít TB interfészes kütyüket, sőt a 10 éves hangkártyáikhoz is lehet kapni TB modult, amivel 96 csatornát lehet fellógatni egyetlen portra (nekem is van az Aurorámhoz). És kompatibilis a Type-C-féle TB3-mal. Azt ne várd, hogy a mezei, mezítlábas USB-szabványos protokollt használják, mikor azon a porton ugyanúgy kijön a sokkal jobb TB is.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#20) jobesz válasza schawo (#19) üzenetére


jobesz
tag

Ám legyen, de ne 1 darabokat az alaplapokra, mert az úgy nem terjedés, hanem kísértrtiesrn hasonlít az esata és egyéb bukott dolgokhoz, szerintem minimum 2db portnak kellene lennie ..
Nekem asus b250m alaplapom van, ezen is 1port, így meg sem fordult a fejemben 2db külső type-c csatis merevlemez vásárlása...
Az usb portot szerintem pont a szinte legacy szintű, és alaplapokon azonnal 4-6 db-os ellátottsága tette meghatározóvá....

Sonymdr cd550,,mdr-cd580 /AKG k371/ Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#21) D.Va válasza #65675776 (#13) üzenetére


D.Va
senior tag

Van élet a száundblásztör meg a kszonárokon túl is... :U Azokhoz tök felesleges az usb 3 is, meg a Type C is...

A zene/studio ipar eléggé a MAC-re épít, ott meg tündérbolt az alap... Ezért van kevés usb3-as meg type C-s komoly hangkari. Ahova meg kevés volt az USB oda 15 éve is volt megoldás: Firewire. Nekem is firewire karim van, és nincs vele semmi bajom, még gaminghez is tökéletes.

Egyébként az M-AUDIO is kijött már Type-C hangkártyával... (M-Track)
[link]

[ Szerkesztve ]

(#22) schawo válasza jobesz (#20) üzenetére


schawo
titán

Thunderbolt (akár Type-C, akár nem) láncolható. Egy portra felfűzhetsz egy csomó eszközt egymás után. Így jön ki a 96 csatorna is (amit említettem), hogy 6db Lynx Aurora 24 egymás után. Mert a Thunderbolt protokoll eszközvezérelt, az eszköz átveheti az irányítást a host géptől. Ezért is tulajdonképpen a firewire utódja. Az tudott ugyanilyet.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#23) GodGamer5 válasza erer1000 (#1) üzenetére


GodGamer5
addikt

+1

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.