Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) n0_gAboR válasza cannibal (#99) üzenetére


n0_gAboR
őstag

Inkabb ha van vmi 3rd party vezerlo IC.
JMicron van gepemben, egeszen mostani verzioig csak 'irqpoll'-al indult az Ubi, de a Hardy mar jo szerencsere.
Nezz urana Guglin valszeg akkor mas is szopott vele. Ha nem akkor te rontottal el valamit :DDD

(#102) n0_gAboR válasza Kovács84 (#100) üzenetére


n0_gAboR
őstag

Automatix is discontinued
Ugyhogy nem is lesz friss. Most osszedolgozas megy Ubiekkal, ha jol ertem.

(#103) cizoe válasza cannibal (#97) üzenetére


cizoe
őstag

az 'irqpoll'. Úgy írtad a bootba?

(#104) cannibal válasza n0_gAboR (#101) üzenetére


cannibal
senior tag

Basszus ne mgondoltam volna,hogy ilyenen csuszik meg az első linux telepitésem :DDD Nyomorult vezérlő ic miatt :F Ez nagyon gáz.
Sebaj megprobálom felhegeszteni P2 300Mhz csodagépre ;]

(#105) Kovács84 válasza n0_gAboR (#102) üzenetére


Kovács84
aktív tag

Basszus, ezt nem olvastam :F Kár, remélem ügyesek lesznek ;)

(#106) cannibal válasza cizoe (#103) üzenetére


cannibal
senior tag

nyomtam egy esc et kiválaszottam az első sort, belementem e betűvel ott az első sor végére beirtam aposztofok nélkül és nyomtam egy b betűt hogy mehet a boot

[ Szerkesztve ]

(#107) Vladi válasza cannibal (#106) üzenetére


Vladi
nagyúr

#98-ban linkelt topikban ezt a problémát tárgyalják ki éppen. Van pár workaround, de igazi megoldás még nincs. :(

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#108) n0_gAboR válasza cannibal (#104) üzenetére


n0_gAboR
őstag

Nem biztos hogy ugrott.
Nekem i965 chipsetes lapom van (Abit AB9), amin mara nincs alapbol PATA csati. Ez kulso vezerlovel van megoldva (JMicron - plusz meg SATA-t is tamogat). Bios-ba lehet allithatni hogy JMicron milyen modba fusson: IDE, AHCI, RAID.
Ha neked is van ilyen, probalgasd vegig, hatha valamelyiket szeretni fogja.

(#109) #70616832


#70616832
törölt tag

Nagyon hasznos írás :R :C Ki fogom próbálni.
Arra szeretnélek megkérni, hogy a következő irásodnál ne a kepfeltoltes.hu-t használd, mert külföldről nem nagyon működik

(#110) n0_gAboR válasza #70616832 (#109) üzenetére


n0_gAboR
őstag

Melyiket erdemes? Imageshack-on gondolkoztam meg.

(#111) #70616832


#70616832
törölt tag

Már nem tudtam módosítani az előző hsz-t.
Azt szeretném megkérdezni, hogyha 32 bit-es Windows-om van és A64 procim, feltehetem a 64 bites Ubuntu-t is?

n0_gAboR:Én a netbag.hu-t használom, jól működik külföldről is.

[ Szerkesztve ]

(#112) cannibal válasza n0_gAboR (#108) üzenetére


cannibal
senior tag

Végig probálgattam semmi :( Majd később visszatérek erre az ubuntu problémára most egy darabig jegelem a dolgot ugydöntöttem...

(#113) Chaser válasza #70616832 (#111) üzenetére


Chaser
titán

Persze hogy fel. Winnek semmi köze a linhez, csak a proci számít.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#114) Chaser


Chaser
titán

Megint lin alól..faxa:) Majd lesz sok kérdésem :B Kellene egy olyan progi mint a deamon tools win alatt, beállítottam de. az ADSL kapcsolatot, restart után már nem is kellett csatlakozni..cool :K Winnél be lehet ezt állítani? :F Lehet párhuzamosan futtatni ezt a linux verzót xp-vel virtual gépen? Ha veszek x2-t akkor az támogatja a virtual gépeket, de hogy működik ez, valaki kifejtené? :R

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#115) Cathfaern válasza Chaser (#114) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Virtuális gépek sajnos még nem teljesértékűek, például 3D támogatás max. nagyon kezdetleges van bennük (tudtommal egyedül wmware-ben). Illetve szükségszerűen lasabb lesz, mint ha natívan futtatnád.

(#116) Chaser válasza Cathfaern (#115) üzenetére


Chaser
titán

Ezért vennék x2-t, mert abban benne van a natív VT támogatás, pár hete próbaképpen feltettem valamit, talán a wmwaret, egy cel420 volt megpörgetve 2GB rammal, és egy ubuntu live cd volt xp mellett deamonból, annyira nem volt vészes a sebesség. Azt nem értem, hogy ez hogy működik pontosan, 2 partícióra feltelpítek 2 rendszert, és pl alt+tab-bal tudok váltogatni köztük? Bootolhatok akármelyikről? Ram van már 2x2GB, gondolom az se lesz kevés.

szerk: #117 TcGood: nincs mit, amatőr vagyok én is :B

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#117) #70616832 válasza Chaser (#113) üzenetére


#70616832
törölt tag

Kösz :R

(#118) n0_gAboR válasza #70616832 (#111) üzenetére


n0_gAboR
őstag

NE tedd fel. Csak a szivas van vele. Nincs nativ JAVA, nincs nativ Flash, es minimalis a sebesseggyorsulas. (32-bites wrapper libekkel mukodnek ezek a cuccok) 32bites az ajanlott desktop gepre!

[ Szerkesztve ]

(#119) n0_gAboR válasza Chaser (#116) üzenetére


n0_gAboR
őstag

X2-vel sem lesz semmivel gyorsabb a virtualizacio, hiaba tamogatja a proci. Ezert nem erdemes valtani.
Installalni lehet fileba is, meg kulon particiora is, es az egyik vmware-ben fut, amit ki tudsz tenni fullscreen-re. Termeszetesen ugyanigy tudsz linux alatti VmWare-ben vagy VirtualBox-ban windows-t futtatni (vagy masik linuxot)

(#120) n0_gAboR válasza Chaser (#114) üzenetére


n0_gAboR
őstag

En igy szoktam mountolni ISO fileokat:
sudo mount -o loop -t iso9660 file.iso /mnt/

Ilyenkor az aktualis konyvtarban levo file.iso-t mountolja /mnt ala.

GUI-s program pl: AcetoneISO
amit tamogat: ISO BIN NRG MDF IMG

(#121) #70616832 válasza n0_gAboR (#118) üzenetére


#70616832
törölt tag

Már feltettem :O Holnap akkor letöltöm a 32 bitest...
Valakinek van SpeedTouch 330 USB modemje? Sikerült beüzemelnie? Találtam linket de ez nekem két hétig eltartana :C

(#122) n0_gAboR válasza #70616832 (#121) üzenetére


n0_gAboR
őstag

Probald ki hogy mennek e ezek a dolgok jol...ha igen, akkor viszont ez gyorsabb lesz egy kicsitvel (en regebben hallottam hogy ezek problemas teruletek, lehet hogy azota mar megoldott a dolog)

(#123) erdoke


erdoke
titán

Nagyon alap kérdések, de ott a téma címében a "kezdőknek". :)
1. Az indulás hd3,0-ról működik, viszont minden bootkor át kell írnom. Biztosan van vmi végleges megoldás. :F
2. Jó lenne valami atyaúristen jog a felhasználómnak, mert a sok jelszó a sírba visz. Emellett pl. az Operát fel se telepíti, valami jogosultsági hibát ír ki a végén.
3. OS indulásakor szintén nem szeretnék jelszót megadni, tesztelgetésre fölösleges.

Egyébként hang van, net van, ATI driver fölment. Sok-sok programot kell ellenőriznem, hogy van-e Linuxra, és ha nincs, akkor mivel lehet kiváltani....

A legjobb aláírás a héten

(#124) Lortech válasza erdoke (#123) üzenetére


Lortech
addikt

Jó esetben nem kell sokszor jelszót pötyögnöd, mert egy sudo után ha nem zárod be a terminált, akkor nem kéri megint.
sudo gedit /boot/grub/menu.lst parancsot kiadod terminálból, és lent a fájlban megtalálod a sort, amit a bootkor is át szoktál írni, azt írd át és mentsd.
Operát és minden mást is a programok hozzáadásával érdemes telepíteni, rákeresel két gombnyomás és már fent is van, ha így csináltad, nem nagyon lehet probléma, és jelszót sem kér, csak még a synaptic futása elején egyszer. Meg lehet csinálni, hogy rootként jelentkezz be, de ez nagyon nem ajánlott, mert nem erre van belőve a rendszer. Az automatikus bejelentkezést meg nem mondom neked fejből, de ott van valahol a beállítások / bejelentkezési képernyőnél úgy emlékszem.

Thank you to god for making me an atheist

(#125) Vladi válasza erdoke (#123) üzenetére


Vladi
nagyúr

1. Végleges megoldás a menu.lst végleges véglegesítése.

sudo gedit /boot/grub/menu.lst

Ebben tárolja a grub beállításait.

root (hd0,0)

Ebbe a sorba beírod a te számaidat. hd3,0. Ne módosíts a szintaktikán. Ne legyen köz, vessző, stb. Ahogy találtad.

2. a jelszók téged és a rendszeredet védik. Jól van az úgy.
Egyébként a root felhasználó az atyaúristen a Linuxban. Ubiban le van tiltva. Helyette az első felhasználó kap admin jogot amit a sudo-val és a jelszavával tud érvényesít.
Mit ír ki Opera telepítésénél? Legalább egy screent mutass, mert így csak fantáziálni tudunk róla.

3. Szokjad. :K

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#126) erdoke


erdoke
titán

Ööö, mijafax az a "sudo", és hol indítom? :B Szerk: OK? terminált elindítottam, és a szokásos jelszókérés (:(() után átírtam a kérdéses sort.
Ne okoskodjatok a jelszókkal, engedélyezem a root-ot, ha nem válaszoltok a kérdéseimre. :P

Operát közben sikerült beizzítani, fájlkezelő jobbegér után valamilyen módban indítottam a telepítőt. :D

Total Commanderre nagyon hasonlító képződmény létezik?

Kösz a segítséget, tapogatózok... :R

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#127) Lortech válasza erdoke (#126) üzenetére


Lortech
addikt

Krusader elég jó, nagy tudású, és nagyjából totalcomander képére formálható, de azért szokni kellett még nekem is.

Thank you to god for making me an atheist

(#128) erdoke


erdoke
titán

Hanggal vannak gondjaim, nagyjából le akarja xarni, hogy ha némítok, vagy ha lentebb veszem a hangerőt. :F Szétnézek a Creative honlapján, bár sok jóra nem számítok...
Aztán hiányolok még egy globál betű élsimítás kikapcsolást, mint Win alatt a ClearType lelövését.

Lortech,
Krusader telepítésekor:
Error: Dependency is not satisfiable: kdelibs4

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#129) Lortech válasza erdoke (#128) üzenetére


Lortech
addikt

Hogy telepíted a programokat? Letöltöd a deb-et és azt indítod?
Synapticot vagy a "start menüs" programok hozzáadását használd, az automatikusan feloldja neked a függőségeket, ha lehetséges. Bizony, kdelibs kell hozzá, ami viszonylag nagy sallangot jelent ezért az egy programért, de én fel szoktam rakni.

Thank you to god for making me an atheist

(#130) Kovács84 válasza n0_gAboR (#120) üzenetére


Kovács84
aktív tag

Az Acetoneiso-van 8.04 alatt vannak gondok...Fuse-val problémázik. Nekem innen gyers 8.04-re simál felrakta az operát.

[ Szerkesztve ]

(#131) Chaser válasza n0_gAboR (#119) üzenetére


Chaser
titán

Akkor a VT is parasztvakítás..hálleluja:)

Felraktam az AcetoneISO-t, egész jó :R

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#132) Kamusoma


Kamusoma
csendes tag

A VGA kártya problémákra megfelelő gyógyír az ENVY.
[link]

Mi az envy?:
Egy Ubuntu Linux és Debian alkalmazás:
1) detektálja a grafikus kártyát (kizárólag ATI és Nvidia kártyák támogatottak) és installálja a megfelelő drivert. Szükségtelenné teszi a kézi installálást
2) installálja és letölti a megfelelő driverfüggőségeket is
3) Automatikusan konfigurálja az Xserver-t

- Letöltöd
- Duplán rákttintassz
- Install
- Ha kéri az ubuntu CD-t berakod neki
- Ha kész autoinstall
- egy darabig molyol
- Autoconfig Xserver? - Igen
- Restart
Kész
Az esetek 99%-ában müxik, amíg a gyártó nem készít az adott kártyához drivert még az envy is tehetetlen pld.:Nv 9xxx.

[ Szerkesztve ]

''DVI, MPEG, HDD, Flash, Java, XML, HDTV, Telefon, PDA, Computer. Még szép, még szép, még szép, még szép!''

(#133) Chaser


Chaser
titán

Elindítottam a DVD decryptert, és gond nélkül elindult. Ebben a liben alapból van valami emulátor, vagy hogy van ez?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#134) erdoke válasza Chaser (#133) üzenetére


erdoke
titán

Egy működő ImgBurn nagyon jó lenne, de kihúzom inkább a biliből a kezem. :(

A legjobb aláírás a héten

(#135) Nus válasza erdoke (#134) üzenetére


Nus
tag

Hogy működik e azt nem próbáltam, mindenesetre elíndítottam. Majd lehet megpróbálok írni is vele :D
[link]

[ Szerkesztve ]

The sky was pink...

(#136) n0_gAboR válasza erdoke (#134) üzenetére


n0_gAboR
őstag

Van nerolinux, azt erdemes tesztelni.

(#137) n0_gAboR válasza erdoke (#128) üzenetére


n0_gAboR
őstag

Jobb felso sarokban van keveropult duplaklikkre. Nem mutatott csatornakat is tudod engedelyezni a properties menuben.

Betu elsimitas globalis beallitasa: System > Settings > Appearance > Fonts
itt szarra tudod konfiguralni.
(de csak a GTK-s alkalmazasokat, QT-seket, qtconfig-bol, vagy kcontrol (KDE control center) -bol - viszont Ubuntu alatt ilyeneket jo esellyel nem kell hasznalnod)

[ Szerkesztve ]

(#138) Chaser válasza erdoke (#134) üzenetére


Chaser
titán

Decrypter működött, csak most nincs benn az íróm, nemtom tesztelni, majd 2 nap múlva, addig munka. Elindítottam 1-2 installt brahiból, azok is mentek, de aztán ki is léptem belőlük.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#139) Vamp


Vamp
senior tag

Hogy is van ez?

Egy régi 17-es CRT-t kellene rábírni, hogy 75 Hz-en, és 1024*768-ban működjön. Engedélyeztem az nvidia drivert, leszedtem konfig panelt, de 640*480-nál nagyobb felbontást nem hajlandó felajánlani. A xorgconfigot ha behozom, üres szövegfile-t tölt be. Ötletek?

(#140) Solad


Solad
őstag

van nekem itthon egy p4es masinam 256 rambussal, gondoltam felteszem ra megnezzuk. erre aszongya minimum 256 ram kell a telepito futtatasahoz.

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#141) sh4d0w válasza erdoke (#128) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Itt nincs semmi, ami segíthetne betűtípus ügyben?

https://www.coreinfinity.tech

(#142) n0_gAboR válasza Vamp (#139) üzenetére


n0_gAboR
őstag

Annyira regi valoszinuleg nem szolgaltat DPMS (EDID) informaciokat. Valahogy az autodetect-et ki kell kapcsolni az Xorg-ban.

Device Sectionba:
Option "DPMS" "Off"
ha jol emlekszem, de nezz utana neten.

(#143) n0_gAboR válasza sh4d0w (#141) üzenetére


n0_gAboR
őstag

de. ott vannak a beallitasok hozza.

(#144) sh4d0w válasza n0_gAboR (#143) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Köszi :DDD erdoke-nek volt gondja a betűk élsimításával, így a kérdésem inkább válasz volt :)

https://www.coreinfinity.tech

(#145) erdoke válasza sh4d0w (#141) üzenetére


erdoke
titán

Köszi, átállítottam LCD-re, mintha egy kicsit jobb lenne.
Most éppen az alapértelmezett alkalmazás megváltoztatásának lehetőségét keresem. Még van türelmem. :)
Upsz, ez túl könnyű volt. :B

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#146) villamos


villamos
őstag

nos...
Kipróbálnám én is, mivel tetszene, hogy a win mellé lehet csak úgy telepíteni... le is szedtem, el is indítottam a telepítőt xp alatt. Kiválasztottam egy szimpatikus partíciót, majd nekiálltam telepíteni. Az egész csak egy pár perces művelet volt. Majd mondta, hogy indítsam újra. Megtörtént. Nem tapasztaltam semmi változást a boot menüben, maradt a pista, és az ikszpé... elindítottam ikszpét, a rendszer a kivlasztott partíción van, tehát elvivleg települt, de akkor miért nem tudom elindítani?

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#147) #06658560


#06658560
törölt tag

Na, fenn virít egy xubuntu. Imádom a gyorsaságát, meg midnent, azonban van két aprócska gondom: egyik- nem tudom letesztelni a compizt rendesen, mert a 3D animnációk és a kocka nem akar előjönni: ezeket hogy lehet kicsalni, Másik nagynehezen beadtamneki az 1600*1200 60Hz felbontást, és jó, de ezen méretnél is, meg másiknál is a képernyő egyrésze furcsán zizeg, remeg. Nem az egész, csak egy terület. És ott is csak a szövegek. Rettentően idegesít. A probléma jelentkezett a 7.10 alatt is, meg most is, és nem értem. DE kül játékok alatt már nicns gond. mivel lehet a gond? A magyar nyelvi beállításnál nem találok bizonyos elemeket, úgymint a szövegek beállítása. milyen betűtípust használjon alapból, stb. Másik problémám, hogy amikor ctrl+görgővel zoomolok böngészőben, rettentően belassul. Ez melyik hardver felé lehet szűk keresztmetszet?

Vki tud segíteni, Előre is köszönöm

Erdőke: nekem az operát a cég honlapjáról simán leszedte, és telepítette. Sajna a nyelve angol lett, de ez a legnagyobb baj. iletve lehet nins linuxos magyar opera?

[ Szerkesztve ]

(#148) h_rowley


h_rowley
tag

Sziasztok!
Segítségeteket kérném az új Ubuntu 8.04 LTS-el kapcsolatba.Most szeretném belevetni magam a linux világába,de a landolás nem sikerült túl jól. Ugyanis wubi-ból felinstallálom az Xp mellé ezt a kis üdvöskét [Ubuntu] és szépen fel is teszi magát a vinyóra.Na most több kérdéssel is fordulok hozzátok.

1.Probléma
Ha felteszem a Hardware drivers menüpont alatt az nvidia grafikuskártyámhoz a drivert, amelyet a rendszer ajánl fel, a sikeres telepítés után újraindítóm a gépet és a betöltő képernyő után a képernyőm sötétségbe borul, és nem történik semmi.Mit tegyek mi lehet a gond? [Geforce 6600 256mb ram]
2.Probléma
Már egy korábban xp-n használt partícióra tettem fel az Ubuntut, azt hiszem ez nem túl nagy probléma, de mégis egyes mappákat és azok fájljait nem jeleníti meg ha linux op.rendszerben vagyok. Ezeket hol keressem? Vagy mi a teendőm?

A segítőkész válaszokat előre is köszönöm.

Acer Travelmate 5530G > AMD Turion x2 , 2gb ram, 250gb hdd, hd3200+hd3470 vga,bt, W I N D O W s 7 Pro, enny..

(#149) adcsyka


adcsyka
csendes tag

Volna egy kis problémám ezzel az új Ubuntu-val. Nekem is a "szokásos" busybox jön elő az initramfs felirattal. A hardverem megtalálható a névjegyemben. Valószínűsítem hogy a raid-be kötött vinyókkal van problémája. Bár nem egészen értem hogy egy hardware-s raid miért okoz problémát neki? Jól sejtem? Előre is köszi a válaszokat.

(#150) sh4d0w válasza h_rowley (#148) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

nv problémára.

bizibokszra.

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.