Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) dagonya válasza atok666 (#48) üzenetére


dagonya
aktív tag

2020-ban lehetetlen a ph!-t az objektív, meg az újságírás szavakkal egy mondatban említeni

(#52) Abu85 válasza atok666 (#48) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Fentebb részletesen válaszoltam a felvetéseidre. És nem attól lesz egy újság objektív, hogy 224 wattot is felszívó processzorokat magasztal az egekbe. Elhiszem, hogy van olyan olvasó, akinek erre van igénye, de ez az adott olvasó szubjektív hozzáállása a témához. :)

(#47) tasiadam: Éppenséggel az új 10 nm-es node annyira nem rossz. Az Ice Lake olyan lett, amilyen, de a Tiger Lake már az új verzión készül. Igaz, hogy a tranzisztorsűrűség sokat romlott, tehát inkább a 14 nm-hez van közel, de a teljesítménykarakterisztika azért egész kellemes. Az órajeleket is elég szépen hozzák a Tiger Lake minták, és nyilván mennek a Renoir után amennyire csak lehet, mert annak a teljesítményét nem tudják megközelíteni sajnos. Viszont a 15 wattos szinten, a középkategória alatt már versenyképes lesz a Tiger Lake a négymagos Renoir ellen. Ennél többet valószínűleg az Intel sem remélt soha. Szerintem még a hatmagos SMT nélküli Renoir is meglesz. A nyolcmagosokkal nem tudnak mit kezdeni, azok nagyon mesze vannak, kellene plusz két mag legalább a Tiger Lake-be, de az IGP egészen sok helyet foglal el.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#53) Ribi válasza Abu85 (#52) üzenetére


Ribi
nagyúr

Probléma ott van, hogy 5.1GHz az NAGYON OC. Simán eleresztve 220-240W körül eszik és 4.7-4.8GHz körül mozog. Ahogy 5.1-5.2GHz-re húzzák manuálisan, ahogy der8auer is tette, ami már bőven nem az "opcionális funkció" kategória, biza 300W felett eszik.

(#54) csendes válasza Abu85 (#52) üzenetére


csendes
őstag

10 magos CPU 125 W TDP, vagyis 2 magra 25 W, az nem olyan rossz egy asztali géptől. Elég fura német kiejtéssel beszél, de egyértelmű, hogy 3,7 GHz-ről felhúzta 5.1 GHz-re az alapfrekvenciát.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#55) tasiadam válasza Abu85 (#52) üzenetére


tasiadam
veterán

Egen, az ice lake volt olyasmi, de ha azt a problémát megoldják, gond nincs. De alapból nem értem, hogy minek használják az igpu-t. Tegyék külön chipre, mint az AMD, vagy ahogy az első genes core procikban is volt. Tökéletesen elfértek.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#56) Balu77 válasza atok666 (#48) üzenetére


Balu77
őstag

Hogy Laicka miként értelmez, az egy dolog, de Abu cikkével kapcsolatban te miről beszélsz itt? A cikket tüzetesen végigolvasva Abu tényeket írt le. Semmmi ferdítés nincs benne, de ha Dauer videóit megnézed, a cikkben írtakat tárgyilagosan elmondja ő is úgyszintén. Amúgy Lacikának van igazsága abban, hogy a procit nehéz kihűteni. Igenis kazán a proci. Abu is leírta hogy persze lehet kisebb tdp kereted és hűvösebb lesz a sztori, de akkor a teljesítményből fogsz veszíteni. Ezen nincs mit nem érteni.
Ellenben fura, hogy úgy akarod megmondani a frankót, hogy közben lövésed sincs arról hogy mi a Load line calibration. És akkor még szó sem esett arról, hogy ennek a paraméternek a piszkálása mennyivel stresszeli jobban az alaplapi wrm-eket. És úgy látom nem értetted a tpd keret dolog lényegét sem a sebességre nézve, pedig Abu azt is leírta egy dedós szintjén is érthetően. És csak azon az egy dolgon rugózol, hogy tuning, meg nem tuning és ferdítés, meg cikkírás 2020-ban. Picit vegyél vissza.

[ Szerkesztve ]

izé

(#57) atok666 válasza Balu77 (#56) üzenetére


atok666
őstag

Koszonom, megfogadom a tanacsod :) Sot legkozelebb, mielott irok valamit, engedelyt kerek toled, hogy mehet-e a szoveg, vagy esegleg vegyek belole vissza :) Abban meg ne legyel biztos, h nem nezek utana a dolgoknak, es, hogy nem tudom mit jelentenek a dolgok, amikre rakerdeztem...

Atok.

[ Szerkesztve ]

(#58) Ribi válasza Balu77 (#56) üzenetére


Ribi
nagyúr

atok666 Abu 16-os HSZ-ére reagálva írt mindent amit írt.
Mert ott volt a bődületes kamu. Neked is utána kellene olvasni dolgoknak mielőtt megmondod a frankót :U

(#59) fanti


fanti
addikt

Szánalmas ez az Intel....
Kiad egy bőven 200 Watt fölött zabáló kazánt, amihez 360-as vízhűtés KELL...és egy baromi drága új alaplap is olyan VRM-el ami bírja is (kérdés az hogy meddig) ezt.

Csak röhögni tudok rajta.....

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#60) #90088192 válasza atok666 (#48) üzenetére


#90088192
törölt tag

Tudod mit jelent a Tune szó maga?
Hangolás :K

Amire te gondolsz az Over Clocking..... Ezert Objektív az újság írás, mert a szavaknak jelentése van, és ezt tudni kell értelmezni a szöveg környezet bevonásával :R

Ez azt jelenti esetünkben, a kolléga be állította a procit, mert egyet kupakkal, meg egyet kupak nélkül, és kikiáltotta a különbséget. Ezt összehasonító mérésnek hívjuk mifelénk :R

[ Szerkesztve ]

(#61) andy19770128 válasza atok666 (#48) üzenetére


andy19770128
aktív tag

Lol. Objektív újságírás??te hiszel ebben? Esetleg a kentaurokban is?. Sosem létezett eggyik sem

(#62) csendes válasza #90088192 (#60) üzenetére


csendes
őstag

Angolul. Magyarul processzor tuningnak hívják a PCWORLD-ben, a PH-n is, sőt még maga a guru is így hívta kezdőknek írt intelmeiben: [link] [link] [link]

[ Szerkesztve ]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#63) fotel


fotel
aktív tag

Ez a proci all-core 4,9-et tud ha aktiv a TVB, vagy beneztem valamit? Innentol az all-core 5,1 minden, csak nem alapfreki.

(#64) fotel válasza fotel (#63) üzenetére


fotel
aktív tag

TVB nelkul pedig az allcore csak 4,8

https://www.techspot.com/images2/news/bigimage/2020/04/2020-04-29-image-34.jpg

(#65) #90088192 válasza csendes (#62) üzenetére


#90088192
törölt tag

Az, hogy rosszul használják, és így honosult még az nem azt jelenti erre lehet hivatkozni mint kifogás. Vagyis egy proci nagyobb órajelen üzemeltetünk ahhoz szükség van finom hangolásra, de a finom hangolás nem automatikusan jelent nagyobb órajelen üzemelést :R

(#66) Darmol válasza atok666 (#48) üzenetére


Darmol
senior tag

Mivel erősen összezavartad a dolgokat, légy oly szíves tisztázzál néhány dolgot ha már érdekes viselkedésmintával udvariatlan módon lehazugozol másokat.
Az OC, húzás, túlhúzás, tuning, a processzor gyártója által beépített funkciók opcionális használata milyen viszonyban van egymással és a gyártó által javasolt beállításokkal, gyártó általi alapbeállításokkal, gyártói garancia megőrzésével, milyen beállítási lehetőségek vannak.
Ezt mondjuk legalább a hivatalos gyártói és a te értelmezéseidet tekintve két irányból megközelítve, de ha a kettő megegyezik, akkor csak ezt a lehetőséget megjelölve.
Táblázatos formában is megfelel.
Megmondom miért.
Ha abból indulunk ki, hogy a tuning = OC és alapul vesszük, hogy proci gyártók az OC-t mint állapotot a garancia elvesztésével társítják, viszont a tárgyi tesztben a proci beállításait úgy változtatták, hogy az nem járt garancia vesztéssel, akkor nem beszélhető tuningról.
Engem és ahogy nézem másokat is teljesen összezavartál, persze lehet hogy ez volt a cél, de ha nem, akkor légy oly jó és önts tiszta vizet a pohárba.
Egyébiránt a 10900K-ról a jelentősebb tech oldalakon mindenkinek az a véleménye amit ABU is leírt, egy új AMD FX-9590. Teljesen szürreális értelmetlen pénzégető proci, amit marketing céllal adtak ki és aminek sok gyakorlati haszna nincs felhasználó szempontjából. És nem azért mert csakazértis AMD, hanem mert igazából az Intel palettájában is van olyan megoldás helyette ami értelmes vétel.

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#67) csendes válasza fotel (#63) üzenetére


csendes
őstag

Ilyet én is olvastam tesztben [link] , de valójában Intel nem ad már meg all-core turbo adatokat [link], mivel eléggé befürödtek ezekkel a gyenge CPU hűtések miatt. Az 5.1 GHz-et a 3.7 GHz-hez érdemes hasonlítani, amire az Intel által használt definició szerint a 125W TDP vonatkozik: Thermal Design Power (TDP) represents the average power, in watts, the processor dissipates when operating at Base Frequency with all cores active under an Intel-defined, high-complexity workload.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#68) csendes válasza Darmol (#66) üzenetére


csendes
őstag

A gyári garancia feltétele eredeti angol nyelven így szól [link] :
Altering the frequency and/or voltage outside of Intel specifications may void the processor warranty. Examples: Overclocking and enabling Intel® XMP, which is a type of memory overclocking, and using it beyond the given specifications may void the processor warranty. If an overclocked processor was enrolled in the Performance Tuning Protection Plan (PTPP), the protection plan will cover processor replacement only, not memory replacement.and/or voltage outside of Intel specifications may void the processor warranty.

Ez alapján a teszthez használt CPU-t már nem javítanák garanciálisan, de mondjuk mindegy is, miután pengével vágta le róla a kupakot (alias delidding a videóban, amit skalpolásnak fordítottak).

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#69) atok666 válasza Darmol (#66) üzenetére


atok666
őstag

Eszem agaban sincs neked tablazatokat gyartani. Vilagosan leirtam, mi a gondom. Errol az egy allitasrol van csak szo: "Gyári, nem tuningolt semmit. Írtam volna, ha tuningol.", ami nyilvanvaloan nem igaz es mivel tudatosan irta, nem csak benezett valamit, innentol nalam hazugsag.
Nem erdekel mennyit fogyaszt a proci. Tolem aztan fogyaszthat masfel kilowattot is. Hidegen hagy, mint ahogy az is, hogy mellyik gyartorol van szo. Ugyanigy bekerdeztem volna akkor is, ha az AMD-rol ir. A kamuzas, tereles, hazugsag viszont nem, azt nem allhatom. Ha nem jott le, mi volt az Abuval tortent csortenk alapja, akkor minek akarsz tablazatot, abbol megertened, vagy mi :F
Minden, ami elter a gyarto altal eloirt beallitasoktol, OC-nak/tuningnak szamit (plane a fix 51x szorzo minden magra esetunkben). Ennyi. Csurheted, csavarhatod, erthetetlenkedhetsz, attol ez meg igy van.

Atok

[ Szerkesztve ]

(#70) koko52


koko52
veterán

Ez egy "új" proci ami azért készült, hogy ráverjen az előzőre illetve AMD miatt is kellett valami, mert mindjárt itt a 4xxx és az XT. A 9900k-ra akkor tud +t hozni, ha magas órajelen használjuk. A gyári oldalon vannak szép TDP-k (95w/125w 3.3Ghz/alap állapot). Ha szeretnénk többlet teljesítményt, akkor extrém hűtés és OC 5.1 GHz/all core ami viszont kéri a 240-300W-ot. Ennyi a lényeg szerintem.

És igen ezt csinálta AMD a szar buldózerrel, most ezt csinálja Intel is. A fanok védték akkor AMD-t, most fordítva, ez így van egyensúlyban :) .

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#71) pokmky válasza koko52 (#70) üzenetére


pokmky
tag

Az FX rohadtul le volt maradva, még véresre húzva is minden tekintetben, ez a jelen helyzetre egyáltalán nem igaz. :)

(#72) dagonya válasza atok666 (#69) üzenetére


dagonya
aktív tag

ez sajnos nem az első eset hogy a ph! támogatásával abu simán hazudik, konkrét kérdésre tereléssel, mellébeszéléssel reflektál. inkább azt kell mondjam ez a megszokott és ez önmagában egy vállalhatatlan dolog, mindegy hogy a kontextus ajemdéintel, vagy egy kiló újkrumpli.
az mindenesetre dermesztő gondolkodásmódot tükröz, hogy az objektivitás említésére ezt válaszolja; "És nem attól lesz egy újság objektív, hogy 224 wattot is felszívó processzorokat magasztal az egekbe."

(#73) Abu85 válasza csendes (#68) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ezzel a leírással a végfelhasználóknál működtetett konfigurációk úgy kb. 90%-a tuningolt.
Ugye nagyon aranyos dolog, hogy az XMP-t tuningnak tekinti, mert ami elvileg nem tuning az a JEDEC profil lenne, de a memóriagyártók nem kínálnak magas, 2133 MHz feletti JEDEC profilú DDR4-es memóriát, hanem mindent az említett órajel felett XMP-ben tárolnak, mert ma már ugyanolyan jól támogatja ezt az Intel és az AMD. Szóval gyakorlatilag a leírás alapján mindenki processzort tuningol, aki a DDR4-es memóriáját 2133 MHz fölött működteti. Ebben az a különösen vicces, hogy a BIOS-ok többsége már default módon beállítja az XMP-t, vagyis alapértelmezetten is tuningolt állapotot ad a usernek. Szóval ez inkább egy jogi szöveg, mint valós szinten komolyan vehető dolog, elvégre sokan nem érteken hozzá, kérnek a vásárlás után egy BIOS defaultot, vagy sokszor megelégszenek a bekapcsoláskor beállított default paraméterekkel, és nem is tudják, hogy azzal a beállítással bukták is a garanciát a leírás szerint. Meg úgy őszintén szólva ki az, aki vesz egy 2933 MHz-es DDR4-es memóriát, és visszaállítja az órajelet a 2133 MHz-es JEDEC profilra... Mert az Intel ezzel a leírással arra kényszerít ám. Mert végfelhasználóként gyakorlatilag kizárt, hogy tudnál szerezni 2933 MHz-es JEDEC profilt biztosító memóriát. Azokat elviszik az OEM-ek direkten a Samsungtól és a Hynixtől. Külön zacsiban már így nem árulnak semmit, a Samsung nagykereinél pedig ugye 100 modulos csomag a minimum kiszerelés (A usernek kell belőle maximum négy modul, 96-ot majd elad?), így végfelhasználóként az XMP/AMP-ző Corsair, G.Skill, stb. gyártókra vagy kényszerítve. Ergo, amit ott az Intel leír, azt lehetetlen valós körülmények között betartani. Nyilván ezzel nagyon is tisztában vannak, ezért árulnak Performance Tuning Protection Plant, amit majdnem minden végfelhasználónak meg kellene vásárolni az XMP miatt. Kész szerencse, hogy ezzel sokan nincsenek tisztában, akik pedig értenek hozzá, azok mocskos nagy lehúzásnak láthatják, mivel már maga a szöveg úgy van megírva, hogy a default működést is tuningnak tekinti.

(#72) dagonya: Bizony, félelmetes, hogy ez a szemét Abu nem azt írja a hírekben, amit olvasni akarsz. Hogy képzeli, nem igaz? De ne aggódj, legbelül én is tudom, hogy az Intel a csúcslegjobb, csak ez szubjektív gondolat... ;)

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#74) dagonya válasza Abu85 (#73) üzenetére


dagonya
aktív tag

nem az a félelmetes. számomra tökéletesen indiferens ki milyen vallás alapján hisz istenekben, meg császárokban.
nekem az a dermesztő hogy az objektivitás szó kapcsán vajon hogy lehet azonnal az istenítésre asszociálni. főleg publicisztikai szempontból, de ez utóbbi kritérium a ph!-ban már úgy érzem rég elhalt, sokkal inkább jellemző a hittérítés, ha már vallási konnotációkat hozol fel.

(#75) fotel válasza csendes (#67) üzenetére


fotel
aktív tag

A TVB-ra megadtak de ott az egesz TVB mint funkcio jol korul van bastyazva (ha, abban az esetben, kizarolag akkor).

(#76) fotel válasza Abu85 (#73) üzenetére


fotel
aktív tag

Abu, a fix 5.1 allcoret minek tekinted? Erre az egyre valaszolj lsz.

(#77) #16939776


#16939776
törölt tag

Sikerült támadás alá venni, és megpróbálni elértékteleníteni minden olyan tényezőt, ami miatt ennek az összehasonlításnak egyáltalán értelme van, szép.. :))

Akkor elviekben?:
"K"-s a processzor. Már attól "nem rendeltetés szerű" a cpu használata ill. hiteles az összehasonlítás, hogy az ürge Z-s alaplapban használja azt, mert az beavatkozás nélkül is a "nem a gyári power limit beállításokat használja" a processzoron, "nem is tekinthető hitelesnek" a kapott eredmény?! :DDD

Másrészt az ürge nem vádolható azzal, hogy nem azonos körülmények között tesztelte a két állapotot, az összehasonlítás kritériumnak ez megfelel. És a kalapomat megeszem, ha valaki megvette a "K" - "Z" kombót, és azzal legalább egyszer egy fixed all core turbo cock tuningal ne próbálkozna be. Szóval még a teszthez választott körülménnyel is azt az esetet hozza, amivel a K-Z-user-e szembe fog kerülni. Ráadás, hogy ez a pont az, amitől igazán számítani is kezd a mag-kupak hőlépcsőnek a mértéke.

Nem értem, hogy sikerült itt egyeseknek ezt a témát szétfúrni, ennyi összefüggéstelen marhasággal. :))

K-s processzor és számon kérjük abu-n, hogy tuningolva lett?!

Anyám borogass! :)) :DDD

[ Szerkesztve ]

(#78) #90088192 válasza #16939776 (#77) üzenetére


#90088192
törölt tag

Ezt írtam én is, de ez valahogy nem jutott el a tudatos szekciókhoz.
Összehasonlítás 2 teszt keretén belül azonos körülmények között se több se kevesebb.
Mit nem lehet ezen érteni :C

(#79) dagonya válasza #16939776 (#77) üzenetére


dagonya
aktív tag

nem az van számonkérve abu-n, hogy a kupakoló tuningol. hanem az, hogy abu erre a felvetésre séróból ilyet állít; "Gyári, nem tuningolt semmit. Írtam volna, ha tuningol."

(#80) Noukoum válasza #16939776 (#77) üzenetére


Noukoum
veterán

Gondolom mély érzelmek kötik őket az intelhez, ezáltal tapasztaljuk ezt a reakciót.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#81) arabus válasza #16939776 (#77) üzenetére


arabus
addikt

+1!
remekül összefoglaltad a sok AssRock-ról.

Xeon Platinum 8468,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#82) Ribi válasza dagonya (#79) üzenetére


Ribi
nagyúr

Teljesen felesleges, atok666 is erre az egy dologra vár választ az eleje óta, de semmi.
Mindenre jön válasz, amire senki sem kérdezett, erre az egy dologra nem. Nyilván nem jön erre semmi, mert erre nincs mit válaszolni.

(#83) fotel válasza dagonya (#79) üzenetére


fotel
aktív tag

Pontosan

(#84) Abu85 válasza #16939776 (#77) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Tuningnak. Nem értem, hogy ez miért kérdés. Még a topik elején be van linkelve egy videó, ahogy próbálja 360 mm-es radiátorral tuningolni a procit a szóban forgó úriember. Elmondja, hogy nem megy. Túlmelegszik, lekapcsol. Ezért átvált folyékony nitrogénre. Más is leírta, hogy nem igazán lehet tuningolni a Comet Lake-S-t, mert már eleve úgy van beállítva, hogy alapból óriási hőmennyiséget disszipál egy rendkívül kis lapkaterületen, ezen hűtő nem segít, mert limit keletkezik a hőtátadás során a fémkupak és a hűtő talprésze között. Ez egy ilyen fejlesztés lett. Tudni lehetett. Nem ez az első kazán processzor. Ahogy írtam volt már itt AMD FX-9590, meg pár késői Prescott. Azt is leírtam, hogy miért születnek ezek. Annyira elhúz a konkurencia, hogy muszáj a drasztikus fogyasztás árán hozni a teljesítményt. Az meg, hogy TDP-ben mit haluznak igazából a definíció kérdése. Kb. olyan ez, mint az Intelnek a tuningra vonatkozó leírása, amely gyakorlatilag tuningnak tekinti a mai alaplapok alapbeállításait.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#85) #16939776 válasza dagonya (#79) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ez esetben mea culpa emiatt.

(#86) pokmky válasza #16939776 (#77) üzenetére


pokmky
tag

Ha a ryzent beállítod fix feszre és magas órajelre és az összes magot terheled akkor többet fog enni?

(#87) #16939776 válasza Abu85 (#84) üzenetére


#16939776
törölt tag

(#84) Abu85: én - szerencsére - nem vagyok felháborodva azon, hogy intel ilyen szinten kihasználta a rendelkezésre álló szilícium képességeit, az hogy egy ilyen tuningban jártas csóka nem tud érdemben többet kihozni belőle kommersz körülmények között, az csak azt jelenti, hogy igen jó minőségű munkát végzett a teljes fejlesztő csapat a kékeknél.
Az hogy "k"-s processzorként árulják, miközben a user nem tudja tovább tuningolni, az azért vélelmes lépés volt részükről, lehet hogy ezt a jelölést vissza kellett volna tartani addig amíg nem javul annyit a kihozatal, hogy a legyen 100-200Mhz tartalék benne a jelenleg kisajtolt gyári órajelek felett.

(#86) pokmky: Hogyne, de ott nincs az OC-nek értelme, mert teljesen beborítod vele a belső fesz-szabályzók és a CPU működését, gyak. a VRM koszos feszültségére kötöd a magokat a LOD-ok nélkül, ami ugyan meg növeli a CPU számítási teljesítményét de a feldolgozási idők már nem olyan egyenletesek, mint a cpu-ra hagyva a tuningot.

[ Szerkesztve ]

(#88) [CS]Blade2


[CS]Blade2
addikt

Szét kellene választani a gyári tuningot és a felhasználóit.
A procinak van egy alapórajele, egy TDP-je, amivel meg van adva a gyártó által a min. szükséges cooler teljesítőképessége.
Vannak pl. 1 szálas programok, ilyenkor a cpu 1 magja terhelt. Mivel többi magos, ezért az alapórajel ahhoz van beállítva, de fizikailag nagyobb fogyasztással és jobb hűtéssel sokkal nagyobb órajelet is tud, ezért kitalálták a turbo-t, majd tovább gondolták, mint gyári tuning. Ha a felhasználó hűsen tudja tartani és engedélyezi a nagyobb energiafelvételt, akkor all core is turbozzon a 125W TDP felett, vagyis gyárilag tuningoljon amíg fennáll a megfelelő hőmérséklet a magoknál és van kakaó az áramellátásra.

Berakhatod egy 3000Ft-os borda alá is a procit, és egy AIO víz alá is, a gyári tuning/turbo feltételeihez mérten máshogy fog teljesíteni.
Folyékony héliummal a felhasználói tuning is ment all core 7,7Ghz-ig vagy meddig.

Itt user error van, hogy a gyárilag magas turbó órajelhez mára már nem elég annyi kakaó és akkora hűtés, mint eddig. A probléma a felhasználónál van, mert mindenképp ki akarja csikarni a gyári tuningot/turbot.

Ha az Intel tudná, hogy biztos, hogy 100-ból 100 kiadott proci tudja a 7,7Ghz-et, akkor megadhatná all core turbo-nak, hogy, ha van elég kakaó és hűvös a proci, akkor akár 1 másodpercig is, vagy sokkal tovább, de oda tudna turbozni gyárilag. Persze csak folyékony nitrogénnel vagy héliummal lenne olyan hőmérsékleten, hogy ezt meg tudja tenni, de nagyon ráb.na a cég, mert sok felhasználó akkor rögtön 125W-on 50°C-on akarná a 7,7Ghz-et is. Holott ezzel mondjuk a gyártó azoknak kedveskedne, akik ma is be tudják állítani 7,7Ghz-re, hogy mától már ezt sem kell, elég betenni és leönteni folyékony héliummal.

(#89) Darmol


Darmol
senior tag

Na pont ezért kértem információt, hogy tisztán lássam a dolgokat, mert nekem nulláról indulva igen sok idő átlátni mi is van itten.
Szerencsére ABU képben van és elmagyarázta, hogy Atoknak igaza van mikor arra hivatkozik, hogy ABU hamisan állította azt, hogy a tesztben nem tuning (=OC) kiépítés van, merthát igenis OC. Persze ABU magyarázatának a fényében "hazug"-ot kiáltani még ha a szó szoros értelmében a magyar nyelvtan szerint igaz is, véleményem szerint modortalan dolog. Főleg azzal szemben aki napi szinten bizonyítja, hogy azért jelentősen többet ért a dolgokhoz, mint a kritizálói.
Persze lehet, hogy Atok környezetében köszönés helyett használják, és csak én érzem túlzott mértékben sértőnek az eltérő hátterem miatt. És ABU egyébként sem kisgyerek, nincs szüksége védelemre, de azért mégsem érzem helyénvalónak hogy szó nélkül hagyjam. Még akkor is ha tisztában vagyok vele, hogy rengeteg (leginkább Inteles) fórumozót nem érdekel a véleményem.
Nem mellesleg, nem kell félremagyarázni amit írtam. Atok meglátása miatt igen érdekes dolgok kerültek szóba, csak a stílusán kéne némit csiszolni.
De ha szőrszálakat hasogatóak vagyunk, javaslom tesztek során mindenki szigorúan vegye figyelembe a gyártói követelményeket, valamint azokkat a mostanában divatos követeléseket, hogy a mindennapi közemberek felhasználási módja is számít (tehát XMP nélkül), és a PH-n ezentúl az Inteles procik tuning nélküli tesztjei 2133 MHz-es memóriákkal legyenek végezve. AMD-s procik természetesen szintén csak a gyári garanciafeltételek mentén. És rögtön kijön, hogy habár alapvetően az Intel procik gagyik, akkora elkpesztő tuningpotenciál van bennük, hogy csak na. És ezt a bekezdésemet nem kell ám komolyan venni, mert mi a túrónak kellene szétcsapni a sok fáradtsággal felépített mértékadó teszteket?
#70:Bulldozer nem volt szar csak nem volt annyira jó sok szempontból (teljesítményben és energia felhasználás hatékonyságban főleg) mint az Intel megoldásai. Intel procik sem szarok most sem, csak az AMD aktuális palettája majdnem minden szempontból jobb. Költséghatékonyságban pedig még a Bulldozeres procik is jobbak voltak a túlárazott Intel prociknál.
#71: Az AMD csak nagyon végén, az első genrációs zen előtti egy évben maradt le erősebben. Az akkor volt most pedig most van.

[ Szerkesztve ]

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#90) Noukoum válasza Darmol (#89) üzenetére


Noukoum
veterán

A bulldozerek sokkal jobban öregedtek mint az i3-ak, pedig annak idején aki az amd-t merte mondani kb megverték :)

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#91) koko52 válasza Darmol (#89) üzenetére


koko52
veterán

+1. Mikor jönnek majd a tesztek, hogy 5 FPS-el több van 10900K-val, akkor linkeljük ezt a topikot, hogy milyen áron. Ha meg maradjunk a TDP határain belül akkor nem lesznek szép Max FPS értékek.
A lényeg: csúcs FPS->tuning 240+ wattokkal Intelt kell venni, TDP-n belül maradás->trónfosztás AMD javára.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#92) tasiadam válasza [CS]Blade2 (#88) üzenetére


tasiadam
veterán

Gyári órajel-tdp és gyári tuning: kérdezzük erről a 8700-at gyári hűtővel, ami ugyan azt kapra, mint az i3 XD

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#93) csendes válasza Abu85 (#73) üzenetére


csendes
őstag

Lehet XMP-t használni, de csak az Intel által megadott frekvenciáig, itt ez konkrétan DDR4-2933. [link]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#94) atok666 válasza Darmol (#89) üzenetére


atok666
őstag

Aki tudatosan allit olyat, amirol maga is tudja, hogy nem igaz, az szerinted mit csinal? Felrevezet, hazudik. Nekem is erosnek tunt mikor leirtam, de aztan mar ugy hagytam a gyerekes terelesek meg felrebeszelesek miatt is.

OFF az OFFban -
A te "eltero hattered"-ben az nem szamit sertonek, ha masvalaki kornyezeteben elo emberekre azt irod, hogy lehet hazudoznak koszones helyett? :U

Atok

[ Szerkesztve ]

(#95) koko52


koko52
veterán

Egy témába vágó teszt: [link] pont amiről beszéltem :)

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#96) arabus válasza Noukoum (#90) üzenetére


arabus
addikt

fx-intel 2600k viszonyát nézve véleményem szerint a 2011-es állás sötét idöszaka volt amd-nek glofo nem tudta igazán jó minőségben gyártani,intel szinte lapáttal tolta a pénzt azon
vállalatoknak akik visszafelé tudták huzni az AMD-t és persze ehhez még hozzájöttek a szoftvergyártó cégek is.
annyi pénze volt inteléknek a mocskos üzérkedésböl kifolyolag hogy tulajdonképpen
bármit el tudtak érni és le tudtak fizetni mindenkit.
egyedül egy dolgot számoltak el hogy az AMD az FX morzsákon lavirozva
ismét olyan korszakalkotó fejlesztést tud véghezvinni mint a ZEN.
a történethez azért hozzátartozik hogy azért az FX olyan mint a jó bor és idö mulásával
még ma is használható alternativa.és persze nem is volt annyira rossz sem mint ahogy
azt beállitották söt igen jol eladható termék lett,rengeteg felhasználó volt megelégedve vele.
kimondhatjuk hogy az AMD legjobb rossz processzora volt. :R

Xeon Platinum 8468,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#97) atok666 válasza koko52 (#95) üzenetére


atok666
őstag

Pontosan. Errol szol a K-s proci. Defaulton, szepen tartja magat a megadott ertekekhez (~125W fogyasztas, alig 60 fokos proci), ha meg huzni szeretned a plussz teljesitmeny miatt, akkor annak meg megkeri az arat rendesen.

alt="" title=""

Atok

[ Szerkesztve ]

(#98) tasiadam válasza atok666 (#97) üzenetére


tasiadam
veterán

Amúgy az amd nem ezt csinálja? Ha elereszted a kezét bármelyik procinak, az sem fog megadott értéken fogyasztani, Oké, nem duplázza, de ott is többet eszik. 2700x-nél is volt 140-160w a 105w tdp-nél.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#99) koko52 válasza atok666 (#97) üzenetére


koko52
veterán

Ezt is tedd oda, 4GHZ-en. 125W, 60C, nem lesz ám csúcs FPS.

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#100) arabus válasza pokmky (#71) üzenetére


arabus
addikt

pontositanék:véresre húzva ronggyá verte az intelt.
lásd:2011.10.24 by oliverda [link]

Xeon Platinum 8468,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.