Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) MPowerPH


MPowerPH
félisten

De azért ezt is fel lehet írni korommal a kéményre. Jön az új Intel generáció, és nem kell hozzá új alaplapot venni. :)

Don't Tread On Me

(#2) Gyuri27 válasza MPowerPH (#1) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ezt hol látod?
Épp arról van szó, hogy kell. :N

Amd - Radeon - Ryzen

(#3) MPowerPH válasza Gyuri27 (#2) üzenetére


MPowerPH
félisten

Itt még sehol. De bízok az alaplapgyártók találékonyságában, így remélhetőleg BIOS -al megtudják majd oldani a támogatást. Ez egyébként sem az Intel feladata lenne.

Don't Tread On Me

(#4) Gyuri27 válasza MPowerPH (#3) üzenetére


Gyuri27
félisten

Pedig de. Mint láthatod nem lehet levakarni a cuccost még szervizbe se.
Akkor a lap gyártók mit találnak ki? Pcie kártya rajta bios vagy usb-s bios?
Ha meg a dolog nem két kattintás akkor sok döglött lap lesz.

Amd - Radeon - Ryzen

(#5) eziskamu


eziskamu
addikt

Hülye cím. Ez miért az UEFI sara? Inkább a gyártó(k)é.

(#6) pmheros válasza MPowerPH (#1) üzenetére


pmheros
senior tag

akkor a B3 után vadászhatunk majd B4 -eset ? :N

nem vagyok tökéletes

(#7) i are robot válasza Gyuri27 (#2) üzenetére


i are robot
senior tag

Eddig épp arról volt szó, hogy nem kell, aztán meg most megy a kavarás, mert három gyártó bemondta öncélúlag hogy ez így nem lesz jó. Szóval várjunk még ezzel a kijelentéssel. :)

(#8) gy-daniel


gy-daniel
tag

Ugyan már, az intel tuti mindent megtett, h kompatibilis legyen az Ivy a régi lapokkal. Ez már időtlen idők óta a cég stratégiájának szerves része:P (troll off:))

(#9) MPowerPH válasza Gyuri27 (#4) üzenetére


MPowerPH
félisten

Próbálok pozitívan hozzáállni. :DDD A problémák azért vannak, hogy valaki megoldja őket.

Don't Tread On Me

(#10) F34R


F34R
nagyúr

az Ivy ugye a lga2011 foglalatba megy majd , a Intel úgyse fogja tartani mindig más foglalatú deszka kell majd ez tuti. Az meg hogy miért kavarnak az UEFI.-vel érdekes a Sandyvel nem volt semmi baj.

(#11) atti_2010


atti_2010
nagyúr

Ebből új alaplap lesz fiuk, ha nem megeszem a kalapom.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#12) i are robot válasza F34R (#10) üzenetére


i are robot
senior tag

Tévedés, az Ivy a Sandy utódja, vagyis ugyanúgy 1155. Amire te gondolsz, az a Sandy-E, ami 2011 lesz, és X79 chipsettel. Ez utóbbi jön még idén év végén, az Ivy meg jövő Q1-ben (Q2?), vagy valami ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

(#13) Gyuri27 válasza MPowerPH (#9) üzenetére


Gyuri27
félisten

Az intelnél is megoldják. Vegyél új lapot. Ami lássuk be jó megoldás és müködik. :K

Amd - Radeon - Ryzen

(#14) MPowerPH válasza Gyuri27 (#13) üzenetére


MPowerPH
félisten

Most majdnem mondtam valami csúnyát... :DDD

F34R: LGA2011 a nagyvad, az más tészta.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#15) yakuza.tora


yakuza.tora
addikt

"Azt mindenképpen fontos megjegyezni, hogy az Intel eddig semmiféle hivatalos bejelentést nem tett arra nézve, hogy az Ivy Bridge lapkák működni fognak az aktuális 6-os szériás vezérlőket tartalmazó alaplapokkal..." - Ez ok, de gondolom az ASRock, az MSI és a Gigabyte sem az ujjából szopta ki, hogy támogatni fogják.

Alléz Olympique de Marseille!

(#16) pmheros válasza yakuza.tora (#15) üzenetére


pmheros
senior tag

az AsRock símán megoldja így is (ahogy eddig is más hasonlót). Sőt lesz rajta AGP is ;]

nem vagyok tökéletes

(#17) Gyuri27 válasza pmheros (#16) üzenetére


Gyuri27
félisten

Meg ddr1 is. :K
Róluk el tudom képzelni. :DDD

Amd - Radeon - Ryzen

(#18) T_Stark


T_Stark
őstag

Na a végén kiderül hogy mégiscsak kell majd új alaplapot is venni annak aki Ivy-t akar. Milyen meglepő ez Intelnél :DDD

(#19) yakuza.tora válasza pmheros (#16) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Ha rajtuk múlik, még ISA is... :DDD
Mellesleg az INTEL lehet, arra alapoz, hogy tavasszal a Bull ráncfelvarrása is új alaplapot fog igényelni, akkor meg simán belefér az ő oldalukon is.

Alléz Olympique de Marseille!

(#20) BioNiCMaN válasza yakuza.tora (#15) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Olvasták a neten. :DDD

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#21) gézu válasza atti_2010 (#11) üzenetére


gézu
őstag

Remélem jó, zsíros, pörge kalapod van, kezdjél rágyúrni a fogsoroddal.

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#22) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Jól jellemzi az egész helyzetet, hogy az ASUS még semmit sem jelentett be az Ivy Bridge támogatásáról.

A túloldalt nézve viszont az Asus volt az első, aki kijelentette, hogy a Premium kategóriás AM3-as lapjaikban menni fognak a Bull procik BIOS frissítés után...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#23) DaveJr


DaveJr
őstag

Ha nem is kell új alaplap biztos csinálnak vmi olyat hogy korlátozás nélkül ne lehessen használni az Ivyket a 6os chipsetekkel.
Sajnos Intel nem az ilyen jellegű felhasználó barátságáról híres mostanában.

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#24) atti_2010 válasza gézu (#21) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Nem ez lenne az első eset hogy kib@sznak a jó néppel.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#25) Locutus


Locutus
veterán

Bizonyos alaplapoknak már most van hivatalos Ivy Bridge támogatása BIOS update révén. Szal ezt a hírt lehet is skippelni szerintem.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#26) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Na itt is megy a kavarodás,nem csak az AM3+-nál...Lehet próbálkozni az időtálló lap vásárlása témakörében :D

[ Szerkesztve ]

(#27) csendes válasza TESCO-Zsömle (#22) üzenetére


csendes
őstag

Jó, akkor egyelőre inkább maradok az LGA775-nél :DDD. A marketingesek meg verhetik a fejüket a falba, jól el lett baltázva a kommunikáció, ezek után nyilván sokan inkább kivárnak. Bár viszonylag kevesen építenek maguknak asztali gépet, egyébként is már mindenki notebookot meg tablet-et használ, ott meg ritkán cserélnek processzort. A vállalatok sem szórakoznak CPU cserével, egyben lecserélik az egész gépet. Végülis, az asztali gépek úgyis nemsokára kihalnak, a tabletekben, okostelefonokban meg ARM processzorok vannak, és a notebook, netbook piacon is hosszú távon az ARM lesz jó eséllyel a nyerő, már a Win8 is menni fog vele.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#28) boeing


boeing
senior tag

Hát ez gáz a köbön. :K

(#29) atti_2010 válasza Locutus (#25) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Egy linket adhatnál.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#30) Oliverda válasza Locutus (#25) üzenetére


Oliverda
félisten

Ebből a hozzászólásból arra lehet következtetni, hogy te skippelted is.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#31) Hiftu


Hiftu
senior tag

Vajon a képaláírás hogyan sikerült ilyenre:

"Valyon milyen alaplap kell alá?"

Tessék mondani, lehet itt hazudni? - Kaszt: Decker, Faj: Troll, Működési Terület: Prohardver

(#32) mikej95


mikej95
aktív tag

Milyen alaplap kell majd hozzá? Nem kérdés! Hát persze hogy új! Fő a profit! Köszönjük !nteŁ!

Azt viszont nem tudják, hogy mi nem tudjuk azt, amiről ők úgy tudják, hogy tudjuk.'

(#33) Abu85 válasza Hiftu (#31) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Javítva már. Priviben írták.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#34) antikomcsi válasza mikej95 (#32) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Várd ki a végét. Egyáltalán nem biztos, hogy új lap kell, van rá esély, hogy a 6-os sorozatú Intel chipkészletekkel menni fog új bios-szal.

Majd kiderül, addig meg felesleges ezen idegeskedni.

(#35) Abu85 válasza antikomcsi (#34) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ha meg nem, akkor az Intelen lesz leverve, akik lényegében semmiről sem tehetnek, mert nem mondták soha, hogy menni fog. Csodás egy világ. :D

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#36) atti_2010 válasza Abu85 (#35) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Valahogy olyan 1156 déjà vu-m van, saját bőrömön tapasztaltam milyen hinni a reklámos fiuknak.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#37) Loha


Loha
veterán

On motherboards with a pair of BIOS chips, it should be possible to perform the UEFI upgrade by first flashing the secondary BIOS chip and then the primary one. That said, this would be up to the specific motherboard manufacturer to enable this process for the end users and even in this case, we're not certain if it'll work with all motherboards.

Az eredeti forrásból van az idézet, ez alapján a Gigabyte DualBios-al rendelkezőknek még lehet esélyük.

(#38) LordX válasza Abu85 (#35) üzenetére


LordX
veterán

Volt már olyan, hogy hivatalosan működött az új Intel processzor a régi chipsettel? Szerintem soha.. Mindig a chipset kvázi gyári túlhajtásával / alulfeszelésével / stb. oldották meg az alapgyártók, hogy működjön.

(#39) Abu85 válasza LordX (#38) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Volt. Az LGA775-nél nem is kevésszer.
Szerintem itt az alapprobléma, hogy az Intel nem mond semmit. Lehet, hivatkozni rá, hogy mi bezzeg sosem mondtuk, hogy működni fog (és ez igaz is lesz), csak ez az egész a sajtóban nem így csapódott le, hála az ASRock, MSI, Gigabyte triónak.
Az, hogy az ASUS nem tud semmi hivatalosat, eléggé megadja ennek a helyzetnek a súlyát. Gyakorlatilag ez azt jelenti, hogy az Intel még nem döntött el semmit hivatalosan. Most ez a VR-Zone anyag az Intel alaplapok átdolgozásáról, azt erősíti, hogy itt ha lesz is Ivy támogatás, nem mindre lesz, ami megint nem így csapódott le a sajtóban, mert lassan mindenki általánosan beszél róla, hogy mindbe jó az új lapka. Szóval lassan eljutunk oda, hogy mondani kell valamit, bármit, mert a bizonytalanság fenntartása szerintem a legrosszabb. Persze nem vagyos marketingszakember. Lehet, hogy pont ez a cél.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#40) atti_2010 válasza Abu85 (#39) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Már nem 1 embert tudok aki azért váltott 1155 re mert hogy az Ivy is működni fog majd benne, Intel meg sunyin hallgat mint mindig mert nekik ez csak jó, majd a megjelenés előtt kijön egy nyilatkozat hogy "bocsika de csak korlátozva vagy egyáltalán nem megy" STOP.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#41) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

annak idején engem kifejezetten meglepett a hír hogy lesz kompatibilitás, szóval nem megyek falnak ha kiderül hogy kacsa volt.
az am3+-t meg szerintem nem kell szidni, mivel legalább a bullon kívül az phenom2-ket vinni fogja és nem csak egyetlen egy generációt, a lá lga1156...

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#42) XoZ


XoZ
aktív tag

Egy másik ügy kapcsán az MSI tesztelt Ivy Bridge processzort Z68A-GD65 és Gigabyte P67-UD4 alaplapokban: [link]. Persze ez még nem jelent semmit, de biztató jelnek tekintem :)

(#43) ddekany


ddekany
veterán

Na, az nem kicsit lenne nevetséges, ha minden alaplap márkánál sikerült volna ez, csak az Intel-nél nem. Szegények nem tudtak előre gondolkodni, hát nem értenek hozzá... :U

Az sem kicsit nevetséges, hogy mivel a kompatibilitás ígéretét csak pár alaplapgyártó hintette el (állítólag), és nem kérdezte meg senki az Intel-t, ezért most az Intel szegény nem tehet a dezinformációk terjedéséről. Gondolom az Intel is olvasta a sajtót, bármikor cáfolhatta volna.

Aztán lehet ez ilyen "nem lesz demó"/"mégis lesz demó" kategória, azaz az egész kamu, csak beszéljünk az Ivy-ról. ;]

(#44) MPowerPH válasza XoZ (#42) üzenetére


MPowerPH
félisten

Na igen, erről beszéltem. Most akkor hogy is van ez?

Don't Tread On Me

(#45) Tonyius777


Tonyius777
tag

most akkor az új lapok sem dualbiososok? azt hittem ez már alap és ha az akkor a rég procival csak át heckeljük az egyik felét majd a másikat nem :F

Üdv:Tony

(#46) hugo chávez válasza Abu85 (#35) üzenetére


hugo chávez
aktív tag

Én ugyan nem vagyok Intel ellenes (illetve, szerintem jelenleg nagyon jó procikat gyárt és jó áron is adja őket, persze az üzletpolitikájukkal én sem vagyok kibékülve), de, ha tényleg nem fog menni az Ivy a 6-os lapokban és ez rajtuk lesz leverve, akkor mi van? Vannak annyira erősek, hogy emiatt nem fognak csődbe menni, mint ahogy a SATA bug miatti ~700 millió dollárnyi kiadásuk sem érintette érzékenyen őket, viszont, ha emiatt néhány potenciális vásárló átpártol az AMD-hez, az talán fokozná a jelenleg meglehetősen lagymatag versenyt a két gyártó között.

"sajnos ez a beszélgetés olyan alacsony szintre jutott, hogy a továbbiakban már nem méltó hozzám" - by Pikari

(#47) MasterMind válasza hugo chávez (#46) üzenetére


MasterMind
tag

Nem hiszem, hogy lennének átpártoló vásárlók. Az Intel nem jelentett be semmit. Ergó a presztízsén nem esett csorba.

(#48) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

odafent a diófaasztal mögött pödrik a bajszukat, és erősen hümmögnek az Urak, nyakamat rá! ;]
valamit kitalálnak, az már fix :))

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#49) ddekany válasza MasterMind (#47) üzenetére


ddekany
veterán

Ha a kompatibilitást ígérő alaplapgyártók pofára esnének, és ezt az Intel előre tudta, hogy nem fog nekik menni, akkor a hallgatásával hazudott az Intel...

(#50) TESCO-Zsömle válasza ddekany (#49) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Pedig a hallgatás beleegyezés...

Sub-Dungeoneer lvl -57

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.