Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) rottenbull válasza AVhelper (#47) üzenetére


rottenbull
senior tag

Ez esetben ujrakezdhetem Martonnal a beszelgetest :D

(#52) AVhelper válasza Pro Koryak (#48) üzenetére


AVhelper
senior tag

De igen, megkapod. Még a grafikus 3.840 x 2.160 pixel is ott van a vetített képen.

Mivel úgy tűnik csak írogatsz itt olyasmiről, amiről fogalmad sincs, sosem láttál ilyen képet, ezért én részemről befejeztem a győzködésedet.

(#53) AVhelper válasza b. (#49) üzenetére


AVhelper
senior tag

Úgy van az tudod, hogy a lámpás vetítőket az első kb. 1.000 órában Eco azaz csökkentett lámpateljesítménnyel használjuk, addigra annyit csökken a fényáram, hogy "felváltunk" normál lámpateljesítményre, hogy a kép fényessége megmaradjon. Aztán így használható a vetítő kb. további 2.000 - 3.000 óráig, mert ekkor már lassabban veszít a lámpa a fényerejéből. A gyártói specifikációban megadott extrém lámpa élettartamok olyan üzemmódokra érvényesek, melyeket senki nem használ.

A lézer fényforrás is használható Eco módban, és akkor persze 20K-ról kb. 30K-ra nőhet élettartamuk.

(#54) b. válasza AVhelper (#53) üzenetére


b.
félisten

Értem, köszi . :R
Topikban megtalálható vagy esetleg ? pár tanáccsal lehet téged zaklatni ? Erősen gondolkodom egy kisebb , olcsóbb kis 3D projektoron, alkalmi mozizáshoz, heti szinten 5-10 óra, Festett fallal. Használt projektorban gondolkodom.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#55) AVhelper válasza b. (#54) üzenetére


AVhelper
senior tag

A "Projektor topic" is terepem, de a használt piacon nem vagyok tájékozott.

(#56) b. válasza AVhelper (#55) üzenetére


b.
félisten

Köszi, már megtaláltalak majd írok ott. :R

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#57) Pro Koryak válasza AVhelper (#52) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Az eddig is világos volt, a vetített képen meglesz ama trükkös 4k felbontás.

"Igen a fele annyi DMD pixelből, kétszer annyi képpont lesz, mert a DLP 4K UHD DMD nagyjából 4,15 millió (2.716 x 1.528 elrendezésű) tükröcskéjének mindegyike az úgynevezett XPR technológiával másodpercenként 9.000-szer kapcsolva és a mögött működő képfeldolgozással valamint egy úgynevezett optikai actuator segítségével félpixeles átlós eltolással két különböző és egyedi képpontot hoz létre, így állítva elő a teljes 4K vetített kép több mint 8,3 millió pixelét."

Tehát ha ebből kivesszük a hókuszpókuszt, ami = "az úgynevezett XPR technológiával másodpercenként 9.000-szer kapcsolva és a mögött működő képfeldolgozással valamint egy úgynevezett optikai actuator segítségével félpixeles átlós eltolás" - akkor marad egy natív 2.716 x 1.528 pixeles dmd, amire ráküldjük a 3840x2160 pixeles képet.

Nagyerekek, mekkora felbontású vetített képet kapunk?

Amúgy sokkal szimpibb az árazása, mint a sony sxrd 4k "csodáinak" :U .

(#58) rottenbull válasza Pro Koryak (#57) üzenetére


rottenbull
senior tag

Na, mi a gond az sxrd csodakkal ?

(#59) AVhelper válasza Pro Koryak (#57) üzenetére


AVhelper
senior tag

Nem vagy Te véletlenül lapos föld hívő? Ők azok, akik a számukra ésszel föl nem fogható dolgok tagadásával, hókuszpókusznak minősítésével ma sem képesek elfogadni, hogy a föld az gömb.

Merthogy a lényeg pont az, hogy amit Te hókuszpókusznak minősítesz az teszi képessé a natív 2.716 x 1.528 pixeles DMD-t, hogy 3.840 x 2.160 elkülönülő képpontot vetítsen a vászonra.

(#60) Márton válasza rottenbull (#51) üzenetére


Márton
nagyúr

Én meg Pro Koryak-kal :DDD

Bevallom, még nem láttam ilyen e-shiftes vetítő képét, így nincs túl sok alapom fikázni, csak valahogy a leírásokban fullhd-snak titulált, natívan viszont kb. 800x600-as panellel rendelkező projektorok kapcsán maradt az a kép bennem, hogy a natív az igazi, mindenféle hókuszpókusz már kérdéses, hogy milyen képet ad. Itt lehet, hogy jól működik a 9000Hz-es vibrálás, de a nyakam rá, hogy ha majd egyszer jönnek ilyen áron valóban natív 4k TI panelekkel szerelt vetítők, meg lesz rá a szöveg, miért is sokkal jobb az mint a régi e-shift modellek :))

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#61) D.Va válasza t72killer (#31) üzenetére


D.Va
senior tag

Azok valóban a nagyon jó vásznak ("ezüst-vászon"), de a fekete vásznakban az lenne az "extra" tudás hogy felkapcsolt (szoba) lámpánál, vagy nappaliban besötételés nélkül lehetne rájuk élvezhető képet vetíteni. Ez ugyanis nagy hátránya a projektoroknak, hogy be kell sötétíteni mert a fekete/sötét így jön létre a vásznon... Gondolom nem kell magyarázni... :P De egy tökéletes megoldással egy fekete vászonnal megoldható a dolog napfényben is. Lehet hogy lassan előáll valaki egy tökéletes fekete vászonnal... ki tudja... :U
Az amit én linkeltem csak egy gyors példa volt, lehet hogy nem annak a "kókányoló jutubernek" a videói a legjobbak a témában... de biztos van olyan festékkeverék amivel egész jót ki lehet hozni, csak kísérletezni kell vele...

Ez pl itt kifejezetten használhatónak tűnik: (de persze élőben kellene látni hogy tényleg milyen...)

[link]

[ Szerkesztve ]

(#62) rottenbull válasza Márton (#60) üzenetére


rottenbull
senior tag

Akinek ez a megoldas gagyi, es eszement draga, azoknak 5 ev mulva a jobbak is ugyanigy fika tema lesznek.
Elolvastam nehany beszamolot, es mindenki pazar elessegrol es remek fenyerorol, kontrasztrol, szinekrol beszelt. Ha jon egy valodi nativ, es ugyanezt tudja, akkor ennek mi a hatranya ? Persze ez elmeleti kerdes.

(#63) b. válasza D.Va (#61) üzenetére


b.
félisten

és ezeknek a fekete vásznaknak , -festett felületeknek- sötétben hátrányuk van a világossal szemben?

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#64) rottenbull válasza b. (#63) üzenetére


rottenbull
senior tag

A vaszonnak nincs. Legalabb is a black diamond, amit lattam, az pazar volt sotetben is.

(#65) D.Va válasza b. (#63) üzenetére


D.Va
senior tag

[link]

[link]

Itt nekem nem úgy tűnik... Persze ezek "promó" videók, szóval csak a saját szemnek szabad hinni... :P

Tavasszal lehet fogok itthon gipszkartonon kísérletezni...

(#66) AVhelper válasza Márton (#60) üzenetére


AVhelper
senior tag

"Ilyen áron valóban natív 4k TI panelekkel szerelt vetítők" sosem lesznek, mert a TI elérte a DMD chip pixelsűrűségének határát, azt már tovább nem tudják növelni, és a létező natív 4K chipek (ilyeneket építenek a DCI mozivetítőkbe) olyan nagy felületűek (ráadásul 3 chipes vetítőkhöz tervezettek), hogy csak sokkal nagyobb optikájú (nagyobb, költségesebb lencsékkel, stb.) és nagyobb teljesítményű fényforrásokkal építhetőek velük vetítők.

Egyébként a Barco épít ilyen "házimozi" projektorokat, baromi drágán. Lásd Barco Residential Wodan, Prometheus I, Thor.

[ Szerkesztve ]

(#67) Márton válasza AVhelper (#66) üzenetére


Márton
nagyúr

hát akkor a dmd chip helyett jön valami más..
a technika már csak ilyen, a fejlődés nem áll meg

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#68) t72killer válasza D.Va (#61) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"Lehet hogy lassan előáll valaki egy tökéletes fekete vászonnal..." - esetleg bársony-anyag:F?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#69) D.Va válasza t72killer (#68) üzenetére


D.Va
senior tag

Vettem a szarkazmust... Nem tudom, nekem nincs vászon gyártó üzemem, de a Black Diamond már így is elég jónak tűnik... De gondolom ott sem áll meg a fejlesztés... Biztos lesz még jobb is. Így már érthető?

(#70) duke


duke
aktív tag

Szerintem miota mar 2 meteres tv-ket lehet 1 millio korul vagy olcsobban venni, kisebb a jelentosege az otthoni projektoroknak. Es a tv-hez vaszon se kell.

(#71) D.Va válasza duke (#70) üzenetére


D.Va
senior tag

Szerintem meg aki 1 milliót tud projektorra költeni annak valószínűleg van akkora moziszobája hogy 5 méteres képátló se probléma... :P (Bár én lakótelepi lakásba vetítek 3 métert a falra egy "olcsó Epsonnal :DDD )

Az az igazság hogy 2 hete voltam a MediaM-ban és sok drága 1-2 millás TV-t megnéztem, de valahogy nem dobtam el tőluk az agyam, UHD ide vagy oda... Oké 1-2 oled-es tényleg elég jó volt, de még ott sem éreztem azt hogy lecserélném a negyed annyiba kerülő EH-TW2900-amra...

De kinek mi kell... ez egy ilyen műfaj... :B

[ Szerkesztve ]

(#72) paperboy válasza D.Va (#16) üzenetére


paperboy
senior tag

Én nem látok ezeken feketét... Külső fényforrás mellett soha nem lesz rendes fekete, ha csak nem lesz olyan anyag ami közel 100%-ban elnyeli a fényt azokon a részeken ahol kell :) Na de ez sci-fi már... :)

(#73) t72killer válasza D.Va (#69) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:R

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#74) Auratech


Auratech
őstag

Nem lenne rosz.
Bár ahogy az árakat nézem 300 körül egy másfél méteres qled tv HDR-rel nem olyan fos kompromisszum, ha nem tízméterről bámulom..
A proji remek de sötét kell neki és már hangos, ha mondjuk zenés dolgot nézek... Azért elférne..

Auratech Field Recording

(#75) Auratech válasza paperboy (#72) üzenetére


Auratech
őstag

Tehát egy vászonméretű szürkeskálás passzív led/oled panel, mint vászon? Pikáns ötlet..
Lehet létjogosultsága , ha valamilyen gyors, olcsó e-papír anyagból meg lehet valósítani..
A szinkront és pixelpontos kalibrációt kell megoldani..
Úgy érzem, most feltaláltunk valamit, amivel más betegre keresi magát majd..
Ehelyett szerintem a nyomtatható falméretű oled panelek lesznek elterjedve 5-10 éven belül..

Auratech Field Recording

(#76) Pro Koryak válasza AVhelper (#59) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Ezt most nem mondod komolyan, nem lapos???!!!

(#77) Pro Koryak válasza rottenbull (#58) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Csak annyi, hogy pl 2x annyiba kerül, mint az optoma hd65 és nem sokkal jobb.

(#78) Pro Koryak válasza rottenbull (#58) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Törölve.

[ Szerkesztve ]

(#79) Pro Koryak válasza rottenbull (#58) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Beragadt valami :D

[ Szerkesztve ]

(#80) b. válasza D.Va (#61) üzenetére


b.
félisten

Ehhez mit szólsz ?[link]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#81) rottenbull válasza Pro Koryak (#77) üzenetére


rottenbull
senior tag

Ezzel megfogtal, mert lovesem sincs az Optomarol.

(#82) rottenbull válasza b. (#80) üzenetére


rottenbull
senior tag

Ennel hogyan biztositanad, hogy ne mozogjon vagy hullamozzon ?

(#83) b. válasza rottenbull (#82) üzenetére


b.
félisten

ahogy a többi projektor vászonnál...

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#84) rottenbull válasza b. (#83) üzenetére


rottenbull
senior tag

Az ilyen feltekerhetoknel ritka a jo megoldas szerintem. Sokan eros diy feszitest alkalmaznak.

(#85) b. válasza rottenbull (#84) üzenetére


b.
félisten

simán megoldható,pár darab falba tiplizett csillárkampó segítségével, amiben rögzíted az alját 3 ponton.
Azért luxus lenne nem feltekerhető megoldásban gondolkozni, majd az összes elrejthető falivászon ilyen elven működik , motoros vagy manuális kivitelben.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#86) rottenbull válasza b. (#85) üzenetére


rottenbull
senior tag

Nekem fix van. Hasonlo lett volna a megfelelo feszites megoldasa, ami rondabb, mint a fix a falon.
A 3 pont az nem tudom mekkora vaszonnal eleg. 120"-nel meglesnem azt a sikot, ami alul 3-al van feszitve.

[ Szerkesztve ]

(#87) b. válasza rottenbull (#86) üzenetére


b.
félisten

Igen, biztos, hogy jobb megoldás egy ráfeszített fix vászon egy sík felületre,pl gipszkartonra, vagy fakeretre,de rolós, jó minőségű vászonnál megoldható az általam említett dolog.
A gyári vászon alul-felül rudazaton van, végig síkban a rúdhoz van rögzítve , az alsó 3 pontos maszek megfeszítés csak a tartást és az oldalsó szélek kisimítását szolgálja, ha egyáltalán szükséges ez.(szerintem össze tudnék ütni egy rudas megfeszítő szerkezetet is , az elképzelésem meg van rá. aki látott már aluminium árnyékolót az tudja miről beszélek.. Ilyenre gondolok :[link] Erősen gondolkozok rajt, hogy ha tudnék szerezni kiváló vászonanyagot, megcsinálom én ilyen ablak árnyékoló kerettel.( 2 méteres alapszerkezet kb 20 ezer forint minden oldalt feszített és vezetett)
Nem értek a dologhoz túlzottan, de szerintem megoldható, ha egyáltalán kell. Egyébként láttad ezt a vásznat már működés közben?mert YT videón nem látszik rajt semmiféle ránc vagy gyűrődés.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#88) rottenbull válasza b. (#87) üzenetére


rottenbull
senior tag

Ezt nem lattam meg leengedve. Viszont amiket igen, azok feszitettek voltak eleve. Tensioned. Tobbnyire van a ket oldalan egy huzal rugos feszitessel, ami kis hurkokon at van bujtatva es igy fesziti a vasznat.
Ezeknel eleg, ha alul a ket sarkan " kikotozod " . hogy nem mozogjon.
A biznisz vasznaknal altalaban ilyen nincs, joval olcsobbak is igy.

A gyari videot megnezve, amikor forog a vaszon a srac hata mogott, aki beszel, a szelei gyonyoruen hajlanak elore, ez pl tisztan latszik.

[ Szerkesztve ]

(#89) b. válasza rottenbull (#88) üzenetére


b.
félisten

nekem sajnos mindképpen feltekerhető kell, családi nappali stb, nem maradhatna ott állandóra.
van egy ilyen megoldásuk is., ha már fix.[link]
baloldalt ott a videó az összeszerelésről.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#90) rottenbull válasza b. (#89) üzenetére


rottenbull
senior tag

Itt van ez is ugyanettol a markatol, csak ugye ez feher, de feszitett, meg kicsit dragabb:

[link]

(#91) D.Va válasza b. (#80) üzenetére


D.Va
senior tag

Hát ez egy jó kérdés, méretre ez már nagyon jó, nekem is 2,80 méter körül van az átlóm. Mondjuk gyanúsan olcsó nekem ez az EliteScreen, de attól persze lehet jó... ;) Annyira biztos jó mint az én festett falam... bár a falat én olyan tükörsimára csiszoltam hogy a gekkó se mászik fel rajta... :P Meg a H499 festékre aszongyák az okosok hogy kb olyan a kép vele mint a drága vásznaké...
Mondjuk egy ilyen gyári vászonnal kevesebb a kínlódás (nincs, csak megveszed :D )

De ha esetleg a családot zavarja a vászon... akkor nem opció egy falfestés H499-el? Akár az egész helységet befestheted vele, ez egy jó minőségű beltéri falfesték eredetileg...

Ilyen színe van a falon: (sötét figura a falon)

De van aki úgy oldja meg a falra festett vásznat hogy nem egyszínű a fal, hanem a vászonnak kihagyott "hely" egyben a dizájn része a szobában...

Vannak jó megoldások, és így a "családot" sem zavarná... :D

[ Szerkesztve ]

(#92) b. válasza D.Va (#91) üzenetére


b.
félisten

És eza H499 pontosan milyen festék? hol tudom beszerezni? megoldható lenne ez is. ha jól látom, ez ilyen szürkés, de nem a fekete lenne cool filmnézéshez?
Azt hiszem át kell mennem a topikjában mert szétoffolom teljesen ezt a hírt. köszi!

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#93) D.Va válasza b. (#92) üzenetére


D.Va
senior tag

[link]

Ez itt a gyártó oldala.
Tikkurila a festék gyártója, azon belül a FEELINGS beltéri falfesték, és azon belül a H499-es szürke árnyalatot mondják a legjobbnak. De van világosabb vagy sötétebb árnyalata. Nem neked kell kikeverni, a színt készen kapod dobozban. Nekem 1 liter bőven elég volt a kb 3 méteres képátlóhoz.

Soha életemben nem festettem falat, de még így is tökéletesre sikerült egy egyszerű kis kézi hengerrel... Nagyon jól fed a festék.

A legtöbb nagy festék boltban kapható ez a festék, nem nehéz beszerezni. Én egy Debreceni festék üzletben vettem.

Ennyit kell kérni a boltban: Tikkurila Feelings H499 és már hozzák is... :P

# készítek majd képet hogy nálam milyen ;) De akkor költözzünk át a nagy projektor topikba :K :P

[ Szerkesztve ]

(#94) simonzé


simonzé
addikt

Három hónapja Németországban egy cégnél a nagy tárgyalóban láttam egy Optoma projektort. Na mondom, ezek is spórolnak, ahol tudnak, vettek egy ilyen noname hulladékot. Bekapcsolták, és az arcom leesett. 8 méteres távolságra, mindenféle besötétítés nélkül olyan kontrasztos, tűéles, hibátlan képet tolt vagy 5 méteres átmérővel, hogy csak pislogtam. A Cinema City főgépésze is kalapot emelt volna előtte.

I don't fit in. I fit out.

(#95) Márton válasza AVhelper (#66) üzenetére


Márton
nagyúr

Nem tudod, ez is csak a vásznon 4k, nem a chipen?

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#96) AVhelper válasza Márton (#95) üzenetére


AVhelper
senior tag

Lásd a hsz-t

(#97) Márton válasza AVhelper (#96) üzenetére


Márton
nagyúr

értem
jó lenne már saját szememmel meggyőződni az xpr minőségéről, mert

"They are not true 4K, but they accept 4K content, and use advanced techniques to project them so that they seem more detailed and sharper than standard 1920 x 1080, or 2718 x 1528 projectors that lack pixel shifting, but that they cannot resolve detail as fine as a true native resolution 3840 x 2160 projector can"

[link]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#98) Márton válasza Márton (#97) üzenetére


Márton
nagyúr

Továbbá nincs 24p és 50p sem :F

"The system always requires playback at a 60-hertz frame rate, with the DLP chip operating at 120 Hz to enable the pixel-shifting, so there is no native 24p playback. If the input signal is a multiple of 60 Hz, it gets converted with 2:2 pulldown; otherwise, 3:2 pulldown is used."

:Y
[link]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#99) t72killer válasza Márton (#98) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nóórmális, amikor kvázi minden filmet 24.976Hz többszörösein forgatnak? Elmehetnek a búsba...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#100) AVhelper válasza Márton (#97) üzenetére


AVhelper
senior tag

Én a saját szememnek hiszek, de ha valakinek még hitele van nálam az Scott Wilkinson, aki még a chipből épített prototípusvetítő 2015-ös bemutatójáról írta ezt a beszámolót.

Ebben többek között ezt írja: "the TI prototype rendered alternating, single-pixel white and black lines more cleanly than either the Epson (LS10000) or Sony (VPL-VW350ES)."

(#101) Márton válasza t72killer (#99) üzenetére


Márton
nagyúr

23.976 lesz az (ha digi), a filmes kamerák 24.0-ák

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#102) Márton válasza AVhelper (#100) üzenetére


Márton
nagyúr

De nem az nem kérdés, hogy 2 pixel shiftes között melyik a jobb.
(az LS10000 olyan, a másikra nem kerestem rá)

És mi a helyzet a kadenciahelyes 24p-vel? Bukjuk??

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#103) AVhelper válasza Márton (#102) üzenetére


AVhelper
senior tag

A három egyike egy Sony VPL-VW350ES natív 4K (4096 x 2160) SXRD volt, s azt is leverte, ahogy a BenQ W11000 a Sony VPL-VW520-at.

Lásd itt, itt és itt

A kadenciahelyes 24p-vel nincs semmi gond (jól is néznénk ki, ha lenne).

[ Szerkesztve ]

(#104) Márton válasza AVhelper (#103) üzenetére


Márton
nagyúr

Az meg sxrd, nem dlp :)
De akkor most már ott tartunk, hogy az XPR shift még jobb is mint a natív 4k :F

Ha van kadenciahelyes 24p, akkor az a cikk nem mond igazat, vagy régi?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#105) t72killer válasza Márton (#101) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hüle vagyok, persze:R

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#106) Auratech válasza D.Va (#93) üzenetére


Auratech
őstag

Ezt a festéket megjegyeztem. A készülő új házunkban lesz mozi. Legalább is a helye pontosan megvan.
A vetítőeszközként bőségesen elég egy fHD proji. A vetített kép átlója mondjuk bő 2,5m. Olyan 3,5 m távolról nézve nem igazán érzékelhető a 720 és a fHD közti különbség sem, ha minden jól be van állitva, de a fHD még belefér. A 4k csak közelebbről, még nagyobb képen érvényesül, akkor meg a kép szélét már csak fejet forgatva látom.. Lakásban használva a 4k, projektorral, rendes nagy lakásban érvényesül igazán.
4m képátló, 6 m-ről nézve, rendes hanggal. Ahhoz azért nagy lakás dukál..
Átlagos lakásméretnél szerintem egy 4k, 165cm-es HDR qled tv többet ér. Kisebb szobában is jó lehet. Néma, ki be lehet kapcsolgatni tetszőleges gyakorisággal.
A vetítővászon lehúzható lesz a tv elé. Akkor használjuk, ha közös filmnézés van. Egyébként mindenki a saját képernyőjén nézi a saját ízlésének megfelelő tartalmakat.

Auratech Field Recording

(#107) Lacok válasza Márton (#15) üzenetére


Lacok
őstag

"Native 4K UHD 3840x2160 2160p,"

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#108) Márton válasza Lacok (#107) üzenetére


Márton
nagyúr

"The UHZ65 is powered by a revolutionary Texas Instruments 4K DLP UHD chipset with a high performance DMD utilizing XPR"

Eddig a 3 betűig olvastam :U

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.