Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ixion77


Ixion77
őstag

A valós (pl. ANSI) kontrasztarány vajon mekkora?

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#2) #74018560


#74018560
törölt tag

Biztos én vagyok tájékozatlan, de ez mitől forradalmi? Eddig csak a mozi vetítői tudták a 4k-t vagy mi? :F

(#3) piega válasza #74018560 (#2) üzenetére


piega
csendes tag

Van itt azért más is. :)

Értékelést már nem kérek, én nem is szeretnék küldeni, van elég. Azonban a visszajelzésed fontos számomra, írj üzenetet! Köszönöm.

(#4) atike


atike
nagyúr

Olcsó forradalom... :) Nálunk még csak felkelés sem lesz ebből még jópár évig, nem hogy forradalom... :DDD

(#5) Nexave


Nexave
tag

Kicsit kevesebb mint egy éves fizetésem :D Ha nem így lenne, kellene!!!

(#6) t72killer válasza #74018560 (#2) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

+1, nincs itt semmiféle forradalom. Nagy 10kilós dög 5 ezer$ nettó amcsi áron, amihez nagy nappali kell, hogy kihasználja az ember. 15éve is ugyanez volt a képlet, max akkor nem az ÚHÁDÉHÁDÉER, hanem HÁDÉ jelszótól élvezett el a vásárló.

Mondjuk egy valós 4k moziélményt adó szemüveg, ami a család zavarása nélkül mozivásznat biztosít az embernek tényleg forradalom lenne: új szokások, töredék helyigény, (mozizásban) új koncepció.

Egy ideje képminőségben se nevezném forradalminak a fejlődést, az UHD tényleg szép, de messze nem akkora vizuális ugrás, mint a fullHD volt az SD-hez képest. Ezt azért nem árt szem előtt tartani, mielőtt az ember nekiállna többezer EUR/$-t kilapátolni az ablakon.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#7) flexxx2


flexxx2
őstag

Én se érzem a forradalmat, vagy talán a " két darab 4 wattos hangsugárzó" lenne az? :)

Otthoni mozi forradalom szerintem az LCD/Plazma TV volt.

[ Szerkesztve ]

(#8) JKJ420


JKJ420
tag

Itt inkább az a kérdés, hogy mivel lehet behozni az árát. Ezt megvenni a heti két filmhez amit jó esetben is megnéz az ember, teljesen felesleges. Viszont privát mozitermet üzemeltetni, amit kibérelhet egy társaság, már jobban hangzik. Elsősorban persze buliövezetben és eltekintve az esetleges szabálítalanságtól, amit a csoportos vetítés jelent.

(#9) Male válasza flexxx2 (#7) üzenetére


Male
nagyúr

Persze, hiszen többnyire egy hangszóró volt eddig, így viszont már komplett házimoziként viselkedik a kettővel! :DDD

Csatlakoznék a "nem értjük mitől forradalmi" táborhoz :)
Ettől függetlenül jó, és érzésre az árak is alakulnak.... na majd ha még negyedelik az árát, akkor váltok 4K-ra, de előbb még lesz egy FullHD váltás várhatóan. ( bár ahogy romlik a szemem, a mostani WXGA felbontás is elég lehet legközelebb is :B )

(#10) b. válasza Male (#9) üzenetére


b.
félisten

ÉN értem !!!!

ja .. nem. :P :P

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#11) #06658560


#06658560
törölt tag

Forradalmi. Vajon ez azt jelenti, hogy tud feketét vetíteni?

(#12) atike válasza #06658560 (#11) üzenetére


atike
nagyúr

:DDD

Jogos.

(#13) bszunyoghy


bszunyoghy
csendes tag

Az itthoni filmezés forradalmát a VHS hozta el. Ez a vetítőgép nem hoz el semmit. :-(.

(#14) Provisory


Provisory
újonc

Ha 3 chipes DLP lenne ennyiért, akkor már lenne valami izgalmas benne (akár 4K helyett is).

(#15) Márton


Márton
nagyúr

ilyen árért volt már valós 4k vetítő?
vagy ez is csalós 4k?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#16) D.Va válasza #06658560 (#11) üzenetére


D.Va
senior tag

Nem kell tudnia feketét vetíteni... Van olyan festék amivel te magad tudsz olyan fekete vásznat készíteni (szinte ingyen, olyan olcsó megcsinálni). És az ilyen vászonra nappali világosban is tudsz jó képet vetíteni. Lesz feketéd akkor is ha nincs besötétítve... Sok videó van róla youtube-on...
Pl.:
[link]
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#17) rottenbull válasza Márton (#15) üzenetére


rottenbull
senior tag

Ez a lenyeg, hogy eshift arban kapni valosat. Raadasul 20 ezer oras lampa elettartammal. Mar csak az optikarol kellene egy teszt.

(#18) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Wishful thinking. :N

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#19) [CsuCsu] válasza t72killer (#6) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Azert az UHD kicsit mashogy fekszik egy 170" vasznon, mint mondjuk egy 42" TV-n. Utobbin tenyleg kevesbe eszreveheto, de a vetito kepminoseget nagyon megdobja, eleg nagy vizualis ugras.

(#20) fornettisuti


fornettisuti
veterán

Egy nullával megszaladt az ára a forradalomhoz.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#21) t72killer válasza [CsuCsu] (#19) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Persze, 60+"-on egyértelműen látszik a különbség, kérdés mennyi az a javulás, amire azt mondod, hogy forradalmi? 42"-os TV-n, 3méterről én már egyáltalán nem tudok különbséget tenni a fHD és az UHD mozgókép között (persze a fHD minőségi anyag legyen, ne valami összehányt, felskálázott+CD-méretűre tömörített kacat).

170"-os vásznon mondjuk 5m-ről nézve sztem a fHD mozgókép még nem zavaróan szemcsés, azaz ha UHD-re cserélnéd a projektort, eléggé válogatósnak kell ahhoz lenni, hogy vastag pénzeket akarj kiadni.

Ráadásul ez elég gyorsan amortizálódó biznisz, a ma 5k$/~6kEUR-ba fájó projektort 4év múlva 1k€-ért meg fogod kapni (mert akkor a 8k-hiperhádéer3D-t fogja nyomatni a piac), azaz évi 1000EUR-t perkáltál az "élményért". Persze, akinek ez nem téma, akkor hajrá:R

#20: +1, a marketing ezt már lesz@rja, szakfórumokon meg megy a "nyugaton a piac, ott meg tudják fizetni" - azért megnézném, hogy egy brit benefiten tengődő család mikor vesz ilyet a 12m2-es "nappalijába"...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#22) IamMenyus válasza [CsuCsu] (#19) üzenetére


IamMenyus
tag

nem is kell akkora vászon, csak távolság kérdése hogy meggyőző legyen a 4k előnye.
Ettől még nem ájultam el ettől a projektortól.

Év végén több gyártó is kihozza a lézeres vetítőit ebben a kategóriában, lesz ez még olcsóbb is.

(#23) weborgon


weborgon
csendes tag

Nem rossz, nem rossz.. még nem "forradalom", de azért határozottan javuló tendencia. Én nagy filmrajongó vagyok és kb. 4 éve szántam rá magam egy minőségi házimozi-rendszer kiépítésére: projector, motoros vászon, hangrendszer, PC bővítése dedikált hangkártyával + tárhellyel, kábelezés, stb. Akkoriban 5-6 millától indultak a 4K projectorok, de a natív FHD már 250e -től elérhető volt, az még az éppen belefér kategória nálam. Korábban a TV -n meg a 24" -es monitoron néztem a BD tartalmakat, na ahhoz képest a végeredmény állleejtős volt, amolyan "eszem-faszom megáll" érzés. A 2 méteres vászon + minőségi hang nagyon üt, igaz mozit varázsolt a nappaliból annak minden hátránya nélkül. Sorozatokat, hírműsorokat, magazinokat, stb. persze most is TV -n meg a monitoron nézek, de minőségi filmeket és koncerteket már csak a projin, ez heti 3-4 alkalom.

A hosszú távú tervem az, hogy kb. 8-10 éves koráig használom a mostani FullHD projit, aztán majd csere egy remélhetőleg 4K -sra, az már remélhetőleg kisebb beruházás lesz, mivel a vászon+hangrendszer+PC komponensek maradhatnak, csak a képmegjelenítőt kell majd a plafonon cserélni. Jó lenne, ha addig 300e alá menne a natív 4K projectorok ára, attól azért még messze vagyunk. Viszont ha az uccsó 4 évben kb. harmadára esett az áruk, akkor talán 5-6 év múlva már ugyanannyiért beszerezhető lesz, mint 2013 -ban a FHD. Szóval ez az Optoma azért még nem "forradalom", de az irány jó, hajrá-hajrá, csak így tovább! :-)

[ Szerkesztve ]

(#24) Márton válasza rottenbull (#17) üzenetére


Márton
nagyúr

tuti? na végre!

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#25) Ixion77 válasza D.Va (#16) üzenetére


Ixion77
őstag

Linkeljük be a valós eredményt is...
Itt meg egy fórum, amelyben taglalják miféle csalásról van itt szó.
A fizika makacs tudomány.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#26) #06658560 válasza Ixion77 (#25) üzenetére


#06658560
törölt tag

Akkor tényleg vannak forradalmi vetítők a piacon! Bár másképp vetítenek.

(#27) D.Va válasza Ixion77 (#25) üzenetére


D.Va
senior tag

Élőben még nem láttam ilyet, nekem otthon H499 festett falam van.

De van gyári fekete vászon is, bár nem tudom ezek mennyire jók, de ez nem tűnik kamunak...
[link]

(#28) rottenbull válasza D.Va (#27) üzenetére


rottenbull
senior tag

Nekem ezeknek a Slate-je van, kozep szurke, es mar az is jo.

(#29) AVhelper válasza Ixion77 (#25) üzenetére


AVhelper
senior tag

+1 :C

(#30) Pro Koryak válasza Ixion77 (#25) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Ez csak egy példa.
Rakás festékgyártó van még több verzióval, próbáltad már mindegyiket, hogy így kijelented, egyik sem működik?

Ez sem natív 4k:
"Optoma’s TI S610 DLP chip innovates even further to achieve 4K resolution. Full 4K, 3840 x 2160, requires about 8.3 million pixels. The TI chip manages to stuff 4.15 million mirrors onto a tiny chip less than 1 inch square. While this is only half the pixels required, TI developed advanced image processing software to slightly shift the projection twice per video frame providing the complete 8.3 million. "

(#31) t72killer válasza Pro Koryak (#30) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Csalás-nemcsalás, feltételezem, hogy egy normál 24fps film esetében az ilyen "csaló" projektor képe közelebb áll az (igazi) UHD-hez, mint az (igazi) fHD-hez.

A festék-témához: nem vagyok jártas az ügyben, de nem az ezüst-vászon a nonplusultra a témában?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#32) AVhelper válasza Pro Koryak (#30) üzenetére


AVhelper
senior tag

Tehát az idézett szöveg szerint ott van a teljes 8,3 millió pixel a vetített képen, vagyis a natív 4K.

Amúgy, ha valaki sokallja az Optoma UHZ65-ért az 5.000 €-t, az megveheti az ennek megfelelő Acer VL7860-at (itt az adatlapja) 4.000 € alatti áron nemsokára idehaza is.

(#33) szabi80sz


szabi80sz
tag

Látom, hogy a vérpistikék rávetették magukat a projectorra. Egy kis segítség, akik még csak fényképen láttak projektort, és nem olvasták el a cikknek csak az első sorát:
- 1,6x optikai és 2x digitális zoom (ez általában csak 1,1x vagy 1,2x szokott lenni), ebből következik, hogy nem is kell akkora terem hozzá, mint pl, egy 1,1x-eshez. Segitek: kisebb helyen is képes nagyobb képet kivetítenii a falra.
- kontrasztaránya 2 000 000:1 (ez azért elég kemény, ha igaz)
- A projektor elméletileg képes a Rec.709 színtér 100 százalékos, illetve a DCI-P3 színtér 84 százalékos pontosságú lefedésére. (firepro és quadro tulajoknak jó hír, bár olvastam olyat, hogy a sima radeonokon is engedik már 10 bit-et)
- Ezek után az FHD már csak hab a tortán, főleg, hogy ekkora méretben, amit ez vetíteni tud, igenis van rá igény.
- A forradalmiba szerintem még az ára is beletartozik, ezért mindent együttvéve tényleg forradalmi. ;)
Persze akit a fenti dolgok nem érintenek meg, az ne vegye ezt meg. :D (Akit meg megérintett, azok meg nem tudják ennyiért megvenni. :D )

[ Szerkesztve ]

(#34) t72killer válasza szabi80sz (#33) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"A projektor elméletileg képes a Rec.709 színtér 100 százalékos, illetve a DCI-P3 színtér 84 százalékos pontosságú lefedésére. (firepro és quadro tulajoknak jó hír, bár olvastam olyat, hogy a sima radeonokon is engedik már 10 bit-et)"

A Rec.709-hez elég a 8bit is. Tudtommal a mostani "HDR" cuccoknak nincs sok köze a valódi 10bithez (a valódi 10bites kijelzőket általában aranyárban mérik stúdióknak).

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#35) b. válasza szabi80sz (#33) üzenetére


b.
félisten

"Ezek után az FHD már csak hab a tortán, főleg, hogy ekkora méretben, amit ez vetíteni tud, igenis van rá igény"

Ezt most csak én nem tudom értelmezni? FHD hab a tortán 2017 ben?

Továbbra sem látjuk a forradalmat benne, hogy 1.2 helyett 1.6 az optikai zoom, az árában meg főleg nem és attól sem hogy leírtad újra amit a cikkben már egyszer elolvashattunk.
Kiválónak ígérkező termék remek jellemzőkkel, csak a forradalomhoz ennél azért több kellene nem gondolod?

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#36) Pro Koryak válasza AVhelper (#32) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Ja, csak a dmd-n nincs ott ... tehát a chip nem natív 4k.
Ebből hogyan következik, hogy fele annyi pixelből 2x annyi lesz látható? Akkor nem ugyanazt a pixelt látod duplázva?

Vajon mennyivel lesz jobb az uhd550/60/65-nél? Ezekről van már valakinek tapasztalata? Tényleg gyenge a kontrasztjuk?

[ Szerkesztve ]

(#37) Márton válasza rottenbull (#17) üzenetére


Márton
nagyúr

akkor miért írtad?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#38) rottenbull válasza Márton (#37) üzenetére


rottenbull
senior tag

Mit ?

(#39) Márton válasza rottenbull (#38) üzenetére


Márton
nagyúr

hogy eshift árban valós

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#40) rottenbull válasza Márton (#39) üzenetére


rottenbull
senior tag

Mert ahol megneztem, ott nativkent hivatkoztak ra. De kiderult, hogy shifter.

(#41) t72killer válasza Pro Koryak (#36) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Tehát ott tartunk, hogy az 5ezer$-os (=mittoménhánycsillió hungarisztáni pengő) csoda is shiftel? Kéne egy fej-fej melletti teszt egy kommersz pl UHD550X-el mit hagy ki az ember egy minőségi UHD anyagból. Tippelnék, h nagyon vájtszeműnek kell lenni, h az ember realizálja azt a bizonyos ~3k$-ért adott különbséget.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#42) AVhelper


AVhelper
senior tag

Távol álljon tőlem, hogy a cikk szerzőjének bombasztikus szóhasználatát védelmezzem, de...

Az igenis nagy dolog, hogy egy 1,5 millió Ft-os projektorban ma már olyan lézer-foszfor fényforrás működik, aminek élettartama megfelel 6-7 UHP lámpa élettartamának, vagyis az ilyen vetítők előbb avulnak el, minthogy a fényforrásuk által termelt fényáram a felére esne.

Nem semmi, hogy ezzel a fényforrással képesek a vetítők a kalibrált Rec.709 és sRGB színtér teljes és pontos reprodukálásához 1.400 lument kipréselni magukból, amivel egy 2,7 m x 3,1 m nagyságú gain 1-es vásznon 109 cd/m² azaz kb. 32 foot-Lamberts) csúcsfényességet lehet elérni. Ez a fényesség van ugyanis előírva a legkorszerűbb Dolby Vison képet vetítő Dolby Cinema mozikban is.

Nem mellesleg, mivel a fényforrás jól vezérelhető, ezért pumpálás nélkül tudnak - ha nem is 2.000.000:1 -, de kb. 200.000:1 dinamikus és kb. 2.000:1 natív kontrasztarányt.

Szóval akik tényleg csak azért járnak ide, hogy termékeket fikázzanak, amiknek értékeiről fingjuk sincsen, mert maguk tök sötétek a témához, azok igen szomorú szegénységi bizonyítványt állítanak ki magukról.

(Akit érdekel itt egy teszt az Acer VL7860-ról franciául)

(#43) b. válasza AVhelper (#42) üzenetére


b.
félisten

Én nem igen értek a témához, de ha jól látom a projektorok topikját itt , jelenleg 3000 $ ár környékén kapható ugyan ilyen paraméterekkel ( sőt) rendelkező UHP lámpás megoldás valódi natív 4 K .. Valóban nem bír ennyit a lámpája, de gondolom 2000 dollárból ez párszor pótolható.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#44) AVhelper válasza Pro Koryak (#36) üzenetére


AVhelper
senior tag

Nem az a lényeg, hogy a DMD chipen mennyi tükröcske van, hanem az, hogy a vetített képen megvan a 8,3 millió (3.840 x 2.160) elkülönült képpont, vagyis a teljes natív 4K kép, mégpedig akár grafikusan is.

Igen a fele annyi DMD pixelből, kétszer annyi képpont lesz, mert a DLP 4K UHD DMD nagyjából 4,15 millió (2.716 x 1.528 elrendezésű) tükröcskéjének mindegyike az úgynevezett XPR technológiával másodpercenként 9.000-szer kapcsolva és a mögött működő képfeldolgozással valamint egy úgynevezett optikai actuator segítségével félpixeles átlós eltolással két különböző és egyedi képpontot hoz létre, így állítva elő a teljes 4K vetített kép több mint 8,3 millió pixelét.

(#45) rottenbull válasza AVhelper (#44) üzenetére


rottenbull
senior tag

Akkor itt rendben van a nativ 4K elnevezes ?

(#46) AVhelper válasza b. (#43) üzenetére


AVhelper
senior tag

Valóban 2.000 € alatt kapsz lámpás 4K UHD vetítőt (Optoma UHD550X és Acer M550), de a 2.000 € felárból (ennyivel kerül többe a lézer-foszfor fényforrású) nem veszel 6 UHP lámpát beléjük, nem is szólva a jobb minőségű vetített képről, a nagyobb üzembiztonságról, stb.

(#47) AVhelper válasza rottenbull (#45) üzenetére


AVhelper
senior tag

Teljesen!

(#48) Pro Koryak válasza AVhelper (#42) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Én nem fikáztam, de nálam a natív 4k = natív 4k chip, bocsesz.
Végeredményben hókuszpókusz nélkül nem kapnád meg a ráküldött 4k képet 1az1-ben.

(#49) b. válasza AVhelper (#44) üzenetére


b.
félisten

Ok, én csak azért írtam, hogy a "forradalmi" nem biztos, hogy ezt jelenti a hétköznapi felhasználóknak. No offense. :R
Amúgy az általad említett Optománál is 4000 / 10000/ 15000 van írva üzemmódtól függően, nem tudom ennél a lézeres megoldásnál is van e a felhasználástól függő élettartam változás, vagy pedig marketing csak a 20 K.

A honlapon ez áll:

"Lamp based projectors brightness and lifetime will vary depending on selected projector mode, environmental conditions and usage"

és amúgy is csak 4-5darabot kell venned pluszban :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#50) AVhelper válasza t72killer (#41) üzenetére


AVhelper
senior tag

Az UHD550X és az UHZ65 ugyanazt a natív 4K UHD felbontású képet tudja vetíteni, csak az utóbbi jobb színreprodukcióra, kontrasztra és képdinamikára képes, ami mind nagyon fontos különbséget jelent az érzékelt képminőségben (sokkal többet jelentenek ezek, mint a felbontás).

A "vájtszemű" pedig képileg elég bizarr szóösszetétel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.