Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Picco


Picco
addikt

Borkabatos baratunk izzad a rivaldafeny alatt, udvozlom a megoldast...most is 1080Ti-m lenne ha nem lett volna gsync tax...

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#2) #72042496


#72042496
törölt tag

Nahát. Reméltem és vártam, hogy bekövetkezik, de nem számítottam rá, hogy ilyen hamar. Számomra már most esélyes az év hardverhíre címre. :)

disclaimer: G-Sync, pontosabban G-Sync Ultimate ;] monitort használok az asztali gépemhez.

[ Szerkesztve ]

(#3) Clorf


Clorf
tag

Nos én meg arra leszek kíváncsi, hogy az én LG monitorommal mi lesz.
Úgy támogatja az AMD Freesync-et, hogy azt HDMI csatolással (GTX 1050-em van, az AMD HD 7850-em halála után, 'bányászláz' miatt -.-).

"The Morru'Khan is not satisfied with your peformance"

(#4) Abu85 válasza Clorf (#3) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A HDMI-s FreeSync ugye az AMD saját találmánya, amit a monitorgyártókkal közösen dolgozott ki. Az nem szabványos, tehát az NVIDIA nem is tudja támogatni. Viszont egy FreeSync monitor a DisplayPorton keresztül mindenképpen szabványos, akkor is, ha a HDMI-n is támogat FreeSync-et, de HDMI-n a GeForce a variálható frissítéssel nem tud mit kezdeni. Erre majd a HDMI VRR lesz, de az még a jövő zenéje.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#5) Goblin12


Goblin12
őstag

Ahha, hasonloan ertettem akkor reggel amit mondott a CEO.

Nekem csak annyi kerdesem van, hogy hol van a HP tv, illetve hol van az, hogy mi lesz a G-Sync Gen3mal mivel erröl is beszelt.

ABU Miert kell a HDMi-t eröltetni a monitoroknal, hisz ezert van a DP, es meg olcsobb is. :F

[ Szerkesztve ]

(#6) Johnny_vT válasza #72042496 (#2) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Mi esélyes az év hardvere címre?

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#7) #72042496 válasza Abu85 (#4) üzenetére


#72042496
törölt tag

Mi a helyzet a tévés VRR-rel? (Látom, közben beleszerkesztetted.)

[ Szerkesztve ]

(#8) Abu85 válasza #72042496 (#7) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A HDMI VRR az szabvány, de a tévék többsége még nem támogatja. A Samsung VRR-je is az AMD saját zárt megoldása.

(#5) Goblin12: Ez a gyártók döntése. A HDMI-t azért többen ismerik, és ez nagyon fontos ám. Egy átlagmukinak nem tudod megmagyarázni, hogy a DisplayPort is ugyanolyan jó, ő a HDMI-ben hisz, kész, pont.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#9) L4mie


L4mie
veterán

Nagyon jó hír, többek között a fent említett extra több mint 200 dolláros felár miatt nem vettem még új monitort.... DE EZ MOST TÖK JÓ HÍR.... :) :C

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#10) #72042496 válasza Abu85 (#8) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az idei LG OLED-ek például támogatni fogják, én elsősorban erre az implementációra leszek kíváncsi. Ha szabványos, akkor megy-e majd nVidia kártyával. (Samsung bekaphatja, az ő tévéikből egy időre most elég volt. :) )

[ Szerkesztve ]

(#11) Clorf válasza Abu85 (#4) üzenetére


Clorf
tag

Köszönöm a választ!
Akkor nem úszom meg a váltást. de legalább az aprón van emberi áron VGA.

"The Morru'Khan is not satisfied with your peformance"

(#12) koko52 válasza Johnny_vT (#6) üzenetére


koko52
veterán

Hardverhírt írt.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#13) Cassi


Cassi
senior tag

"Na végre!" (a cenzúrázatlan eredeti verzióban az édesanyjuk is meg volt említve a végén). Biztos voltam benne, hogy rövid időn belül lépnek valamit ezen a téren. Elfogyott Huang kokainja?

(#14) Madwe


Madwe
nagyúr

Ideje volt már nagyon, bár meglepő h mégis ilyen hamar bekövetkezett! Jó irányba mozog az nvidia kivételesen, de nyilván a pénztárcájuk az oka. De végülius az mindegy is h mi az ok :)

(#15) Johnny_vT válasza koko52 (#12) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Sorry, reggel van még :DDD

ON: Ez tényleg egy jelentős lépés lesz és már rég ki kellett volna dobni a G-Sync-et a kukába. Engem speciel ez (is) tartott vissza eddig, hogy GeForce-ot vegyek a következő gépembe, hiszen horribilis felára volt a kompatibilis monitoroknak. Most már csak azt kell remélnünk, hogy az elérhető Freesync és az "elitista" G-Sync ársávok közti különbség megszűnésével nem fog az összes monitor ára egy jó nagyot ugrani.

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#16) TTomax


TTomax
nagyúr

Ami igazán fontos,hogy a Pascal gpuk is megkapják,tehát
nincs force,hogy turingot vegyél.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#17) L4mie válasza Madwe (#14) üzenetére


L4mie
veterán

Hát mert egy 2080 as árából kijött egy nagyon jó kis monitor + egy gyengébb de szinkronizáló VEGA....
konkrétan pár hónapja monitorvásárlás előtt állok, és már én is elgondolkoztam rajta, hogy a G-és Freesync különbségéből pont válthatnék VEGA-ra...szerencsére nem tettem.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#18) ProNoob


ProNoob
tag

Sziasztok,

Nekem van egy régebbi FreeSync-es Samsung UE590D monitorom és egy GTX 1080ti kártyám. Ezek szerint akkor majd betudom kapcsolni a G-Syncet?

https://www.samsung.com/hu/monitors/uhd-ue590/LU28E590DSEN/

i9 14900K, ASUS ROG Maximus Z790 Apex, XPG LANCER ROG 32GB 7000MHz c32, ASUS ROG STRIX RTX 3090 OC, Lian Li O11 XL ROG, ROG Ryujin II 360 ARGB, Samsung 990 Pro, ROG THOR 1200W Platinum, LG 34GN850-B

(#19) #72042496 válasza Johnny_vT (#15) üzenetére


#72042496
törölt tag

Holott ez inkább szoftverhír, de a lényeg úgy is érthető. :)

(#20) TTomax válasza ProNoob (#18) üzenetére


TTomax
nagyúr

Jó eséllyel igen.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#21) evitiguF válasza ProNoob (#18) üzenetére


evitiguF
senior tag

Nekem is ugyanez lenne a kérdésem, hogy jól értelmezem-e. Többszöri olvasásra sem eléggé egyértelmű -számomra- a cikk mondandója, hogy akkor most egy régebbinél is lehet-e alkalmazni, vagy sem.

Jelenleg egy Freesync 2-es monitorom van. Samsung C49HG90 ezzel akkor január 15-től, vagy egy kicsivel később lehetőségem lesz beállítani a Syncet? 1080Ti a videókártya.

(#22) koko52


koko52
veterán

Valaki ránézett az árcímkékre Nvidia-éknál? Ideje volt. Van egy freesync monitorom, mellé egy 1060 6gb, végre lesz értelme.

evitiguF: érdekes képarány, csíkszemű vagy ( :) )? Van értelme? Nem forgatod a fejed? Kihasználják a játékok, vagy a szélein fekete marad?

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#23) Ribi válasza evitiguF (#21) üzenetére


Ribi
nagyúr

Én nem úgy értelmezem, hogy akkor mostantól megy rajta a freesync, tehát nem tudja majd ugyan azt. Frekiben sem megy annyira alacsonyra. De lehet én értek félre valamit. Nem sok konkrétum volt a leírásban.

(#24) Pro!Petya


Pro!Petya
addikt

Kicsit arconköpésnek érzem azokkal szemben akik kicsengették a Gsync felárat így is :((
Remélem azokra is gondolnak ...

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#25) SZKEBE75


SZKEBE75
senior tag

:C :C

pc/N100DC-MZ/X-JCAT-MZ/X-Daphile--RME ADI 2 DAC fs-MZ/X---Focal Alpha 50 Evo---IE 900 -- viablue

(#26) koko52 válasza Pro!Petya (#24) üzenetére


koko52
veterán

Ezzel nem tudsz mit kezdeni, ilyen a piac. Pénzt nem fog kapni senki...

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#27) Cassi válasza evitiguF (#21) üzenetére


Cassi
senior tag

Nem kell várnod semmit, a driverben be lehet kapcsolni manuálisan, függetlenül attól, hogy rajta van-e már a monitor a kompatibilitási listán.

Természetesen aki most HDMI kábelt használ, annak át kell térnie DP kábelre. Az már látható előre, hogy jó nagy kavarodás lesz ebből, a supportosok nem fognak örülni.

(#28) Tyrel


Tyrel
őstag

Nagyszerű, konkrétan pont egy XZ321QU monitorom volt és a fostalicska G-Sync miatt kellett Z321QU-ra (ugyan az, csak az X-es a FreeSync verzió) cserélnem, +70 ezer Ft felárért... ez nem volt egy éve sem, mikor kapom vissza a pénzem?... :W

Erre most kiderül hogy nyugodtan megtarthattam volna az eredeti monitort, és azzal is működne ez a sz*r, már ahol egyáltalán működik, me' szoftveres oldalról sok baj van vele...

Nevetséges az a folyamatos és végtelenül pofátlan lehúzás-sorozat amit ez az aljas cég csinál, soha többet nem veszek tőlük egy rozsdás vasszöget sem. :(((

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

(#29) Abu85 válasza Ribi (#23) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nagyjából arról van szó, hogy a szabványon belüli követelmények szerint menni fog. A jelenlegi FreeSync kijelzőknek van egy AMD-re szabott tartománya és egy szabványos tartománya. Most mondok egy példát. Gizi monitora 35-75 tartományban megy FreeSync-en, de szabványban 48-75-ön. Na most ez az AMD-nél 35-75-tel megy majd, míg NV-nél 48-75-ön. Illetve az AMD-nél garantált, hogy a képminőség megegyezik 35 Hz-en és 75 Hz-en is, míg az NV-nél az sem garantált, hogy 48 és 75 Hz között ugyanaz lesz. Ez ugye a FreeSync hitelesítés hozzáadott értéke, mert a VESA nem követeli meg, hogy az adott kijelző minimum frissítésen is ugyanolyan minőséget adjon, mint maximum frissítésen, de az AMD igen. Na most az NVIDIA G-Sync hitelesítése is kb. ugyanaz, mint a FreeSync, ugyanúgy áll a VESA tesztjéből, illetve egy képminőségtesztből, amivel ők is megkövetelik, hogy a kijelző minimum frissítésen is ugyanolyan minőséget adjon, mint maximum frissítésen. Ennek jelenleg megfelel 12 kijelző, amik benne vannak a hírben.
Ezeket leszámítva viszont maga a variálható frissítési frekvencia minden egyes FreeSync kijelzőn működni fog GeForce mellett valamilyen tartományon belül, valamilyen képminőséggel.
Na most a jövőben nyilván már a GeForce-ra is lehet monitort tervezni, tehát helyből úgy jön majd ki egy kijelző, hogy megfelel a FreeSync és a G-Sync hitelesítésének is, vagyis lesz majd ezekre speckóban egy tartomány, illetve a képminőség is egységes akármilyen frissítésen.

(#21) evitiguF: A variálható frissítési frekvenciája működni fog valamilyen tartományban annak a monitornak is, de az egyszeri tone mappingot bukod. A FreeSync 2 egy picit más, az ugye egy HDR specifikáció is, arra még nincs alternatívája az NV-nek.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#30) Thrawn


Thrawn
félisten

400 monitort teszteltek és ebből 12 ment át? :F

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#31) Abu85 válasza Thrawn (#30) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Marha nehéz ám évek óta AMD-re szabott firmware-ből kinyerni a megfelelő képminőséget. Az a csoda, hogy 12 átment. A jövőben érkező monitorokat már a tervezés szintjén is nézik majd GeForce-szal. Ez igazából a jövőnek szól.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#32) Thrawn válasza Abu85 (#31) üzenetére


Thrawn
félisten

Csak egy nyílt szabványnak kellett volna megfelelni, ezért nézek értetlenül.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#33) csiby222


csiby222
aktív tag

Köszi NV a G-sync tax-t melyik formon lehet visszaigényelni? :W

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#34) Weareus


Weareus
addikt

Születésekor halott technológia, csak idő kérdése volt.

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#35) Cseneles


Cseneles
őstag

Na erre kíváncsi leszek, leírásban említett "BenQ (XL2740)" helyett nekem az XL2730Z van ami 1ms 144Hz FreeSync monitor :) Remélem szépen fog menni :K

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#36) Clorf válasza Cassi (#27) üzenetére


Clorf
tag

Én áttérnék csak kár hogy az nincsen a monitoron (HDMI,VGA,DVI), kössz LG.

"The Morru'Khan is not satisfied with your peformance"

(#37) b. válasza Abu85 (#29) üzenetére


b.
félisten

szerintem várd ki a végét milyen lesz a képminőség jobb e vagy rosszabb e mert ezek erős találgatások, én valószínűnek tartom, hogy nem lesz észrevehető különbség ha a két gyártó kártyájával hajtod meg a monitort hétköznapi használat során., úgy fogják ezt abszolválni, maximum a frissítési tartomány lesz eltérő.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#38) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Van ugy, hogy a piac pofancsap egy-egy meno ceget...

https://www.coreinfinity.tech

(#39) Create.


Create.
addikt

[link] ilyen monitorom van, akkor ezzel fog működni vajon?

(#40) Menthirist


Menthirist
veterán

Tehát ha jól értem, az AOC AGON AG322QCX (48-144 Hz közötti freesync rate-tel) fog tudni freesync-el együttműködni a gtx1080-ammal? (displayport van használva). Mikortól?

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#41) b. válasza Menthirist (#40) üzenetére


b.
félisten

január 15. frissíteni kell az új driverre.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#42) tlac


tlac
nagyúr

Az NVIDIA január 15-én engedélyezi a szabványos G-Sync implementációt az asztali VGA-khoz szánt meghajtóban, amely Pascal és Turing architektúrára épülő GeForce-okon kapcsolható majd be.

az ennél régebbieken, ahol egyébként már van g-sync, ott van valami technikai akadálya?

(#43) Abu85 válasza Thrawn (#32) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A nyílt szabvány egy csomó olyan dolgot nem vizsgál, amit a FreeSync tesztek igen, illetve a monitorgyártók a specifikációnak az AMD-vel működő tartományokat adják meg, amit nem biztos, hogy az NVIDIA el tud érni úgy, hogy a monitor firmware-ét sose optimalizálták GeForce-ra.
A szabvány alapvetően a működésre jelent garanciát, nem azokra az esetekre, amiket az NVIDIA vagy az AMD mondjuk még bevesz a certifikációhoz, lásd képminőség. A VESA felteszi a kezeit ilyenkor, sose volt ez szabványban meghatározva. Ami problémás, hogy a monitorgyártók nem a szabványos tartományokat adják meg, az már egy olyan dolog, amit kezelni kellett volna, mert úgy valószínűleg jóval több G-Sync certifikált kijelző is lehetne. Általában a szabványos tartomány a FreeSync kijelzőknél minimum és maximum szinten is szűkebb. Ezekkel garantáltan működni fog a GeForce, csak nem ezek az értékek vannak a specifikációknál, mert az egyik gyártó elkezdte, hogy akkor beírjuk a tágabb FreeSync tartományt, aztán kényszerből mindenki követte őket.

(#37) b. : Nem az észrevehető különbségről van szó, hanem a mérhető különbségről. Ha nekik laborszinten mérhető, akkor már az nem jó, arra nem adhatnak plecsnit. Ezek azért borzasztóan pici különbségek, sok esetben csak bizonyos színeknél látszódnak, de léteznek. Ezért vezette be az AMD a FreeSync-hez a képminőségtesztet, és ezért tett ugyanígy az NV is.

(#42) tlac: A Maxwell elvileg még megfelelne, de a hardver túl idős, hogy törődjenek vele.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#44) Loha válasza csiby222 (#33) üzenetére


Loha
veterán

Szereled ki a G-Sync modult a monitorodból és küld vissza az NVIDIA -nak, hátha visszaadják a modul árát... ;]

(#45) Duck663


Duck663
őstag

Attól tartok, hogy ez csak sz@rkavarás lesz. Azzal, hogy a G-Sync nevet használják és a régi technológiát megtartják. Furcsa egyébként, hogy pont azon vállalatok termékei mentek át a képminőségi teszten amelyek valamilyen mértékben támogatták az eredeti G-Syncet. A névmegtartást nem lett volna szabad megengedni.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#46) Tetsuo válasza Goblin12 (#5) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

A házimozik is HDMI-t használnak, azért.

(#47) b. válasza Abu85 (#43) üzenetére


b.
félisten

na igen ez így korrekt.lesz ám RTX 2060 hallottad ? :DDD :DDD

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#48) Lidl


Lidl
senior tag

Na szép, akkor kidobtam 60k-t az ablakon tavaly.
Gondolom ez visszafelé nem fog működni.
Tehát ha van eg yG-Sync-es monitorom (ugye Jan 15 után G-Sync Ultimate ;) ) az nem fogja támogatni a Freesync-et, jól gondolom? Vagy a régi G-Sync-es monitorokban lévő chip-ekben is lehet valahogy firmware-t frissíteni és onnantól kezdve megfelel a VESA szabványnak? (persze, gondolom nem)
Csak mert most le vagyok korlátozva egy bizonyos VGA típusra, a monitorom miatt, viszont ha nem vettem volna meg és nem fizetem ki a felárat, akkor most flexibilis lenne a jövőbeni fejlesztés iránya :U

Lidl

(#49) Abu85 válasza b. (#47) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Igen, lesz egy csomó hír még, de csak sorban. :DD

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#50) Tetsuo válasza Duck663 (#45) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Ebben mi a furcsa? Elolvastad a cikket? Bár kétségtelen, nem valami jó írás.

Lidl
Pénzkidobás akkor lenne, ha nem használnád a GSync-et. Jelen gazdasági/termelési rendszerben szinte semmi nem tartja az árát, a legtöbb termék hamar elavul. Ha használod és jól működik, neked nem mindegy màs mit használ?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.