Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) Create.


Create.
addikt

Na kipróbáltam Acer KG251QFbmidpx monitor +1070gtx, működik eddig minden anomália nélkül. :C

(#302) Abu85 válasza b. (#300) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ha így működne, ahogy leírod, akkor már dobálnák a G-Sync matricákat a monitorokra, főleg azokra, amelyeket a CES-en jelentettek be, de itt a gyártók elsődlegesen a saját költségeiket figyelik, és nem igazán érdekli őket, hogy az NV-hez hirtelen igazodjanak. Majd fognak, amint felépítettek mögé egy stratégiát, addig viszont nem lépnek. Továbbra is nyomják a FreeSync-et, mert jelenleg csak erre van marketingstratégiájuk.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#303) b. válasza Abu85 (#302) üzenetére


b.
félisten

Hogyan dobálhatnák, ha meg kell hogy feleljenek a gsync elvárásainak?jelenleg 12 monitorra dobálták mert azt hagyta jóvá NV. Majd mostantól arra fognak törekedni, hogy rá tudják tenni a Gsync plecsnit is a normálisabb gamer monitorjaikra,(nem a 75 Hz-s freesyncesre, mert az úgy nem hagyják jóvá nvidánál). biztos vagyok benne hogy a legnagyobb gyártók már ezerrel dolgoznak ezen, hisz kitágult a piac elég rendesen nem kell ebbe semmit belelátni meg túlfilozofálni, szimpla üzlet szerintem.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#304) Abu85 válasza b. (#303) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Erre nem akartam igazából kitérni, de ha már kitértél, akkor elmondom, hogy miért is baj ez a monitorgyártóknak, legalábbis akiktől jött infó erről. Az a legfőbb kérdés, hogy megéri-e nekik úgy marketingelni a G-Sync-et, hogy az NVIDIA nem ad számukra elég nagy szabadságot a kijelző képességeinek meghatározásánál. És ez egy olyan kérdés, ami még nincs lefutva, mert elsődlegesen az AMD is ezért bontotta ketté a FreeSync-et egy sima és egy FreeSync 2 HDR-re. Egyszerűen a monitorgyártók nem érdekeltek azokban a specifikációkban, amelyeket nem igazán tudnak szabadon használni. Ne úgy figyeld ezt, hogy neked mik az igényeid. Legyél te a monitorgyártó, amely cég olyan kérdést tesz fel magának, hogy miért is érné meg számára egy olyan minősítést hajkurászni, amit jó ha a bemutatott kijelzőinek 10-15%-ára rá tud húzni? És ebbe öljön annyi marketingpénzt, amennyit a FreeSync-be öl (az mindegy, hogy a 2 mögé van-e írva, a brand a lényeg), aminek meg tudja feleltetni a lefejlesztett kijelzőinek 80%-át is?

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#305) b. válasza Abu85 (#304) üzenetére


b.
félisten

Szerintem fordítva ülsz a lovon.Hiába van megfeleltetve a kijelzőinek a 80 % része Freesyncnek ha egyszer azok a kijelzők egy sokkal kisebb piacot vesznek célba.
Ráadásul az is biztos, hogy sokkal kevesebb Gsync plecsnis monitor lesz a piacon továbbra is, mint freesynces, pont az általad leírt dolog miatt, mert megmarad egy bizonyos elvárási szint,a mi nekünk felhasználóknak jó.
A freeynces monitorok egy jókora részét szerintem nem a freesync plecsni adta el, hisz lassan nem is tudsz úgy venni VRR vagy 144 hz-smonitort ,amin nincs rajta ez a ficsőr, lásd a mai driver hírt ahol rengeteg ember írogatja hogy neki működik, a z nvidia kártyájával a monitor.Ők eddig sem a VRR miatt használták az adott monitort, hisz nem is tudták.
Szerintem ez nekünk jó, ha megmarad egy minőségi szint a Gsync plecsni alatt, akinek meg ez nem számít az vegyen freesyncest, hisz azzal is működik nagyrészt a VRR- nvidia kombó
A gyártóra vissza térve. Ő mit veszít ha az eddigi Freesync mögé beállít egy új ficsőrt, hisz neki nem választania kell ,hanem pluszt ad az eddigiekhez képest, azaz az ő monitorja keresettebb lesz a sima FS monitorhoz képest. Szerintem egy gyártó nem fog igyekezni minden Freesync monitorját megfeleltetni a Gsync plecsninek, hanem csak a jobb fajtákat. ( 40-144 Hz, alacsony késleltetés, megfelelő képminőség satöbbi) és ez lehetséges, hogy egy drágulást is hoz magával ( hiéna effektus), amit most már nem lehet Nvidia sarára írni.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#306) Abu85 válasza b. (#305) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ugye a kijelzőket alapvetően mindenki a saját piacára tervezi. Ha a kijelzők 80%-a megfeleltethető valaminek, akkor azzal a saját piacod igen nagy, az adott termék árától függően akár 80%-nál is nagyobb részét is le tudod fedni.
Igen jól írod. És ezért sem ugrottak neki a gyártók, mert kattognak rajta, hogy ha eleve sokkal kevesebb lefejlesztett monitort tudnak megfeleltetni a G-Sync-nek, akkor nekik ebbe mégis megéri-e belerakni egy rakás marketingpénzt.
A gyártókat nem érdekli, hogy mi adja el. Őket az eladás érdekli. Akár az LED árnyalatáért is megveheted a monitort.

Semmit sem veszít. Nem arról van szó, hogy itt nincs meg az akarat arra, hogy az adott kijelzőket elküldjék az NV-hez hitelesítésre. Az a 2000 dollár, amibe ez kerülhet nem pénz. Az a kérdés, hogy megéri-e erre marketingpénzt költeni. Pont a drágulás miatt, mert amit ők elköltenek majd a G-Sync általános reklámozására, azt be kell hozniuk valahol. A FreeSync-re megéri költeni, mert ahogy látod gyakorlatilag alap fícsőr. Ma már inkább azt kell keresni, amikor nincs benne a kijelzőben a támogatás.

(#307) Cassi: Ez stratégiai tényező. Amikor a kijelzőkínálatod jelentős része FreeSync-es, akkor azt tolod a kereskedőknél. Egyszerűen ez az érdeked.

Ez minden bizonnyal egy implementációs probléma, amit később meg lehet oldani egy driverrel. Ma még a Surround sem működik az új lehetőséggel, LFC-hez hasonló mód sincs, stb. Most az NV ott tart, ahol az AMD tartott nagyjából három és fél éve. Nem fognak tudni kb. három évnyi munkát egy hét alatt ledolgozni. Senki se várja el ezt. Apránként jönnek majd az ilyen extra funkciók.

Az AMD-nek külön specifikációja van HDR-re, de egyébként működik a sima FreeSync is HDR-rel. Nincs hardveres akadálya az NV-nél sem.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#307) Cassi válasza Abu85 (#304) üzenetére


Cassi
senior tag

Honnan veszed, hogy olyan hatalmas pénzeket öltek volna FreeSync-be? A legtöbb gyártó csak a saját márkáival törődik, specifikumok nélkül (ROG, Aorus, Predator, AGON stb. stb.). Nem hiszem, hogy olyan nagyon külön bontották volna a FS marketingjét.

Még egy infó: az NV fórumban azt írja egy helyen Manuel, hogy nem lehet együtt használni a HDR-t és a G-sync Compatible módot. AMD oldalon van valahol erre valamilyen megkötöttség?

(#308) b. válasza Abu85 (#306) üzenetére


b.
félisten

Szerintem ezt csak elképzeled hogy nem ugrottak neki a gyártók . Fenéket nem. Pörögnek ezen ezerrel, ez csak egy elképzelés szerintem benned, amin nem csodálkozom mondjuk.
Milyen marketing pénzt kell erre költeni?Ezzel van tele az IT sajtó napok óta. Aki Gsync plecsnis monitor akar venni az célirányosan azt fog keresni, hisz azok valószínűleg egy jóváhagyott minőséget fognak képviselni.
Nézd , igazából az idő fogja eldönteni melyikünknek lesz igaza. Én természetesen ( :DDD :DDD ) azt gondolom nekem, hisz a marketingből és a kereskedelemből élek évtizedek óta. Egy cégnek ez nem pénz, ha 10 VRR monitorjából 3 félére rá tudja dobatni a Gsync plecsnit, hisz ha világszinten elad belőle 500 darabot 10 dollárral drágábban akkor már vissza jött a bevizsgálás ára.
Nincs itt szükség marketingre, ez csak egy plecsni lesz a másik mellett. Nvidás olyat igyekszik venni amin ez rajt van,hisz az a tuti és nem lesz valószínűleg nagy árkülönbség. És jelenleg nvida kártyából kb 3x annyi van a felhasználóknál.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#309) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Samsung S24F350 (HDMI)-vel nem működik. :(

Displayport-HDMI átalakítóval sikerrel járt már valaki HDMI monitor esetén?

Szerk: dupla

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#310) AtHoS válasza Ciccuka (#309) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Erre magadtól sikerült rájönni vagy elolvastad előtte hogy HDMI nv oldalról csak 2.1-től támogatott :F

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#311) pimpi001


pimpi001
tag

hali. lg-29UM69G mukodik a dolog. DE. sikhulye vagyok ehhezz. ha most az nvidia control panelon engedelyezem a g-sync-et, meg bekapcsolom ugye a monitorban is a freesync-et akkor most jatek alatt kapcsoljam ki a v-sync-et?
tudom tudom ott a google de hatha mas sem tudja :D

tboypimpi#2319 ---Az idő nem vész el csak átalakul XP-vé--- :D

(#312) Menthirist


Menthirist
veterán

Nálam a monitor szerint működik (a settingsében azt írja 144 Hz helyett hogy freesync), de nem tudtam még rájönni hogy mennyit segít. Mármint a pendulum demóban 40 fps alatt kikapcsolgat a monitor egy pillanatra (talán 40 vagy 48-144 között van a freesync range), de felette, illetve játékban nincs gondja. Már csak azt nem tudom, hogy hogy tudom összehasonlítani egyszerűen az ON és OFF állást :) Far Cry 5-öztem egy keveset, ott 1440p maxon a 1080-am azért nem annyira fickós, de most mintha jobb lett volna. Vagy csak jobb, mint amire emlékeztem :)

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#313) janos666 válasza AtHoS (#310) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Én értem, hogy miként fogja ezt megmagyarázni a költő-jogász, de azért kicsit ironikus, hogy nincs még 2.1-es kártyájuk, vagy akár csak számottevő 2.1-es kijelző a piacon, de a 2.0-ás kártyájuk csak 2.1-es kijelzőn hajlandó VRR-t támogatni. Amit nekik szabad, annak a tükörképét másnak nem. :DDD

Lehetne a Gsync modulos LCD TV mókájuk is a háttérben, de mégsem, mert pár hónapra rá kint lesznek a piacon a sokkal olcsóbb HDMI 2.1-es TV-k is (ráadásul lesz OLED is, nem csak LCD). Hacsak nem értik mégis magukra is kötelezőnek, hogy majd csak a HDMI 2.1-es jövőbeni kártyájuk tud majd HDMI-n át VRR-t.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#314) koko52


koko52
veterán

AOC Q3279VWFD8 és GTX 1060 6gb működik! (DP)

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#315) #34576640


#34576640
törölt tag

2 sörért cserébe átmehetnék valakihez megnézni, hogy mit tud az nvidia freesync nagyobb képfrissítésű monitoron? :R :R :DD :DD :DD
(Budapest)

(#316) L4mie válasza #34576640 (#315) üzenetére


L4mie
veterán

átmész és még sört is kapsz :D jó biznisz :D

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#317) #34576640 válasza L4mie (#316) üzenetére


#34576640
törölt tag

Hehe.. nyilván én viszem a sört :))

(#318) milszab


milszab
senior tag

Akiknél megy win7 vagy win10-en vagytok?

(#319) voodoo98


voodoo98
addikt

12 elemű listából van valakinek tapasztalata? (főleg xv273k érdekelne!) Köszi! :R

Gangsters on the Boardwalk http://play.google.com/store/apps/details?id=com.hattedskull.gangsters

(#320) b. válasza voodoo98 (#319) üzenetére


b.
félisten

azokat nvidia tesztelte, minden szempontból megfelelnek a Gsync elvárásainak.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#321) Pro!Petya


Pro!Petya
addikt

Van már teszt arról ahol egy valódi Gsync-es és egy "gsync+freesync"-es monitort tesztelnek?
Ilyenek érdekelnének mint input lag, motion blur stb stb.
YT-on még nem találtam.

Eddig mindenki csak annyit írt hogy megy vagy sem :DDD

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#322) Csavez™ válasza Pro!Petya (#321) üzenetére


Csavez™
veterán

Én leteszteltem és tökéletesen megy. :C
Samsung chg90 + nvidia 1080Ti.
Samsung 49" chg90 - Nvidia FreeSync Test

(#323) Pro!Petya válasza Csavez™ (#322) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Köszi!
Örülök, de nem erre gondoltam!

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#324) voodoo98 válasza b. (#320) üzenetére


voodoo98
addikt

Köszi! :R
Ebben bízom én is nagyon!
De, jó lenne egyet saját magam is tesztelni! ;)

Gangsters on the Boardwalk http://play.google.com/store/apps/details?id=com.hattedskull.gangsters

(#325) voodoo98 válasza Pro!Petya (#321) üzenetére


voodoo98
addikt

Van egy ilyen, a semminél több.
7.35-től mutatja is...

[ Szerkesztve ]

Gangsters on the Boardwalk http://play.google.com/store/apps/details?id=com.hattedskull.gangsters

(#326) Csavez™ válasza Pro!Petya (#323) üzenetére


Csavez™
veterán

Leírnád, hogy miért érdekel ,mert olyan különbség van közte, hogy emberi szemmel észre sem veszed, ha van egyáltalán.

(#327) schawo válasza Pro!Petya (#321) üzenetére


schawo
titán

Pont úgy működik, mint amd-n. Semmi különbség. A monitornak fogalma sincs, hogy milyen gpuból kapja a jelet. Nézd meg a régebbi összehasonlító teszteket.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#328) RazoR


RazoR
veterán

Nvidia vajon frissíti majd azt a listát?

(#329) schawo válasza RazoR (#328) üzenetére


schawo
titán

A lista friss, de ha jelenik meg új monitor, amin az nvidia automatikusan bekapcsolja a Freesyncet, akkor az felkerülhet.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#330) Goblin12


Goblin12
őstag

Hali

Az NV listát nézve ez a két modell micsoda és hol lehet kapni?

Asus PG349Q
Asus PG348 Igen a PG348Q-val a végén létezik, de Q nélküli modellről a napvilág nem látott.

Illetve miért nincs benne a PG348Q

[ Szerkesztve ]

(#331) schawo válasza Goblin12 (#330) üzenetére


schawo
titán

Ez a topik kompatibilis monitorokról szól, nem a natív gsyncről.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#332) Cassi válasza Goblin12 (#330) üzenetére


Cassi
senior tag

Valószínűleg elírtak valamit, előfordul, vagy esetleg ez egy új, még be nem jelentett modell. Ez a szép az ilyen listákban.

(#333) Goblin12 válasza schawo (#331) üzenetére


Goblin12
őstag

A fenti listában van egy pár kompatibilis modell, de nem tudom frissíteni fogják-e azt a listát vagy sem. :R

(#332) Cassi: Várok türelmesen az a 349Q elég érdekesnek tűnik. :K

[ Szerkesztve ]

(#334) Amerigo57


Amerigo57
őstag

Az Acer Nitro XV273K monitor , egyik legjobb monitor lett ,

a dual Nvidia G-Sync és AMD FreeSync technológiájával.

(#335) csongi


csongi
veterán

Sziasztok!
próbálom életre kelteni a dolgot, az LG27mp59G és Palit GTX1060 Vga párossal.
Nem igazán sikerül, valakinek van ötlete hogyan kell?

(#336) Ciccuka válasza csongi (#335) üzenetére


Ciccuka
veterán

[link]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#337) Heroes fan


Heroes fan
őstag

Az adatlapomon kivan írva a monitorom típusa, és nvidia kártyával használható e?,vagy mindenképpen kell egy vega 64 hozzá a 144 herc miatt és elégedjek meg a gyengébb teljesítménnyel?

(#338) Heroes fan


Heroes fan
őstag

Nem szeretnék pórul járni egy 1080TI-vel is.

(#339) schawo válasza Heroes fan (#337) üzenetére


schawo
titán

Minden monitorral működik, amivel az amd is, és támogatja a display portos freesyncet. Szóval az is.

De ha végre veszel valamit, és nem csak a 16. újabb körkérdést csinálod, mint az elmúlt fél évben, akkor mindenki boldog lesz.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#340) csongi válasza Ciccuka (#336) üzenetére


csongi
veterán

Koszi!

(#341) Heroes fan válasza schawo (#339) üzenetére


Heroes fan
őstag

Akkor ez megoldja a problémát van rajta display port.

(#342) Melorin


Melorin
addikt

Van topikja az Nvidia -> Freesync kombóval kapcsolatos kérdéseknek, vagy oda lehet írni ahol hasonló témát találni? :)

Az a kérdésem, hogy pontosan hogy kell beállítani az Nvidia vezérlőpultban a G-syncet a legtutibb működés érdekében? Mert a neten találni mindenféle kombinációt a függőleges szinkronizálás, triple buffer, előre reprodukált képkockák és társaival kapcsolatban.
Most pl nem tudom összehozni az ARK: Survival Evolved játékkal, mert azt produkálja, hogy ha pl 50fps a játék, a monitor 120-144Hz között ugrál látszólag random, teljesen összefüggéstelenül.

(#343) Amerigo57 válasza Abu85 (#126) üzenetére


Amerigo57
őstag

"Ha hihetünk az NV-nek, akkor az xv273k hitelesített, tehát menni fog 48-120 Hz között,

ami a hivatalos specifikáció."

Ha ez Igaz , akkor valóban jó hír.

(#344) Zoli35


Zoli35
csendes tag

Sziasztok!
Lenne egy gtx1080oc kártya és egy samsung freesynces tv. A gond az, hogy a tvn csak hdmi2.0bemenet van,a kártya meg csak dp1.4 kimeneten támogatja a freesync technologiát.
Megoldás lenne esetleg egy ilyen variáció? Dp1.4-hdmi2.0 4k 60hz hdr kábel.

(#345) schawo válasza Zoli35 (#344) üzenetére


schawo
titán

Nem, nincs megoldás. HDMI-re csak AMD.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#346) Melorin válasza Melorin (#342) üzenetére


Melorin
addikt

Megtaláltam a megoldást. Miután elindul a játék, nem jól működik az adaptive sync, ekkor ha nyomok egy Alt+Tab-ot, majd újra visszalépek a játékba, elkezd jól működni :))

(#347) Satan_Claus


Satan_Claus
senior tag

Üdv, nekem is segítség kéne

HP 27X (Freesync 144Hz)
GTX970
Display Port

nem bírom sehogy sem bekapcsolni a Freesync-et, még menüben sincs, se a monitor menüjében, se az nvidia menüben. Legfrissebb driver van fent.
Mi a bibi :F

Védd az állatokat! Egyél embert.

(#348) BiP válasza Satan_Claus (#347) üzenetére


BiP
nagyúr

Csak a 10-es szériától támogatott.

(#349) Satan_Claus válasza BiP (#348) üzenetére


Satan_Claus
senior tag

Na, de jó :( Kösz

Védd az állatokat! Egyél embert.

(#350) Egon


Egon
nagyúr

Van már pozitív tapasztalat 27 colos, IPS paneles, 1440p-s Freesync-es monitorral + nv kártyával?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.