Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ROBOTER


ROBOTER
addikt

Ezennel a 32 bites DAC-ot a 2016-os év 8K-s kamerájú mobiltelefonjává választom.

(#2) berek21


berek21
senior tag

Várható volt, de így is nagyon jó hír. Ha elég nagy lesz, akkor felkerül a kívánság listára nálam.

LG Velvet eladó!

(#3) a.sebi válasza berek21 (#2) üzenetére


a.sebi
őstag

Egy biztos... 1 hete váltottam note 4 ről v10 re... Nagyon nem bántam meg. Szerintemmindenben veri a noteot. Talán üzemidőben nem ... De minden másban kategóriákkaljobban teljesít nálam...az üzemidőtől sem kell félni majdnem note 4 szint ... Estigmindenképp kibírja, különbségcsak annyi , h nem 35 hanem 20 százaléknál teszem töltőre.

(#4) f(x)=exp(x) válasza ROBOTER (#1) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Ezt csak én nem értem? Ha ezzel azt akarod mondani, hogy semmi értelme, nagyon tévedsz.

(#5) Ricardo válasza a.sebi (#3) üzenetére


Ricardo
félisten

Ha nem kellenek a ceruza által nyújtott plusz funkciók akkor alternatíva. meg aztán azt sem szabad elfelejteni, hogy a kettő között van egy év.

Remélem sikeresebb lesz ez a készülék, mint a G5. Ráférne a gyártóra a siker.

[ Szerkesztve ]

(#6) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

Egyre szimpatikusabb.

(#7) Sipike19


Sipike19
tag

Én vagyok a célközönség :DDD
Kell egy ilyen, remélem elfogadható lesz az árcédula. :R
Bár inkább asztalin hallgatok zenét mert ott mégiscsak jobb a hangminőség, de nem cipelhetem magammal az asztalit mindenhová, sőt még a laptopot sem.

Sipi

(#8) Fejvadi válasza Mr.Silkó (#6) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Ezt akartam íni, de azért sem utánozlak. :)

(#9) Gymnova81


Gymnova81
tag

Remélem nem ilyen lesz a dizájn.

[LG V20 render]

(#10) ollie válasza a.sebi (#3) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Csak láthatóan a helyesírásellenőrző nem működik rajta. ;]

[ Szerkesztve ]

***

(#11) ROBOTER válasza f(x)=exp(x) (#4) üzenetére


ROBOTER
addikt

Magyarázd el kérlek.

(#12) daveny válasza ROBOTER (#11) üzenetére


daveny
csendes tag

Csak a 32 bit miatt hallható minőségbeli ugrás nem lesz, ez tény. De a DAC azért ezen felül hozhat még kényelmi feature-öket. (én pl. örülök neki, hogy az átlagtól nagyobb pre-amp van benne, így egy érezhető módon hangosabb mint az átlag telefon)
Külön öröm, ha a mikrofonnál is javítanak, mert a V10 sem tökéletes még koncertfelvételre. (míg a Nokia Lumia-k pl igen)

(#13) joey04


joey04
titán

Így mi értelme a bemutatónak? Mindent titkolni kéne, ami kiszivárog azt meg nem kommentálni, hogy legalább némi várakozás meg kétség legyen a bemutató előtt...

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#14) .:Ádám:. válasza Gymnova81 (#9) üzenetére


.:Ádám:.
tag

Hát a bejelentési dátummal megfejelt marketing szöveg "Play More" adhat nagy valószínűséget arra, hogy ilyen design lesz, de akkor szerintem temethetjük a telefont úgy mint a G5-öt. Azon vagyok, hogy inkább vaszek egy V10-et.

(#15) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor ezen egy vacak mp3 is jobban szól? :U

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#16) f(x)=exp(x) válasza ROBOTER (#11) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Hosszú lenne, kérlek olvasd el a v10 összefoglalóját, az néhány kérdésedre választ ad. Plusz felettem néhánnyal leírták nagyon összesűrítve.

pusszycat: attól függ, neked mit jelent a "jobban" szólás...
Hangosabban fog szólni, ez biztos. De ez most kb. olyan kérdés volt, hogy a FullHD kijelzőn szebb e egy sima HD-s film, mint egy HD felbontású megjelenítőn.

[ Szerkesztve ]

(#17) Kaminski


Kaminski
tag

Én vhol, hasonlóan a G5-höz, moduláris megoldást is olvastam illusztrációval együt.

[ Szerkesztve ]

Honor 8

(#18) vicze válasza ROBOTER (#1) üzenetére


vicze
félisten

Már tavaly óta elég sok 32bites DAC van, sok értelme nincs. Az viszont számít, hogy ezeknél legalább az erősítőre figyelnek, ami 1000x fontosabb, mint a DAC.

A V20-nál a Quad DAC lenne a nagy szám, mondhatnák inkább persze mókusvakításnak, de hát kinek mi.

(#19) A 2. Vesztes válasza Gymnova81 (#9) üzenetére


A 2. Vesztes
senior tag

Hogy ez mennyire szubjektív. Nekem bejön, sokkal jobban mint a G5! A legjobban a nagy kamerakiállás teccik! :C

Szova szeintem szíp!

Vuff!

Samsung S23 Ultra + iPad Pro

(#20) Callisto válasza vicze (#18) üzenetére


Callisto
őstag

Mindkettő szinte egyfrormán fontos, de a DAC valamivel fontosabb és nem a 32 bit a lényeg. Nagyon nem, hanem a DAC felépítése és hangminősége stb. Ég és föld van két 24-32 bites DAC között. Aki pedig otthon van az audiofil dolgokban tudja, hogy az ESS (aki gyártja a DAC-okat az LG v10/v20-ba) hol is helyezkedik el...

[ Szerkesztve ]

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#21) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Jó ez, csak akkor ki fog még moduláris G5-öt venni e helyett? Mert ott a hasonló tudású DAC külön modul formájában érhető el, ami komoly plusz költség az alapáron felül. Vagy a G5-el annyira beúsztak idén, hogy már nem is érdekli őket hogy viszik-e?

(#22) tixem válasza Fitzgerald (#21) üzenetére


tixem
addikt

Szerintem már rég beletörődtek a G5 kudarcába. Ez most nem jött össze. Nem lepődnék meg rajta ha idejekorán jönne egy G6.

Jó lenne ha visszakanyarodnának a G4 féle vonalra és elhagynák ezt a G5 féle moduláris - dupla kamerás bohóckodást. Cserélhető, nagy akku - nem modullal -, egy darab, de normális kamera, fhd, S820 + 4 giga ram árban alálőve a Samsungnak picit. Vinnék, mint a cukrot.

Személy szerint egy G Flex 3-nak is örülnék. Az is egy jó vonal lehetne, én speciel örülnék ha összeoltanák a Flexet a V szériával.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#23) Gymnova81 válasza .:Ádám:. (#14) üzenetére


Gymnova81
tag

Látod ezzel én is így vagyok! ;) V10 lesz belőle.

Vesztes
Kinek a pap, kinek a papné! Szerintem épp elég jó a V10-ben lévő kamera modul, fölösleges ez a dupla kamera mizéria. Csak ront az összképen, és ahelyett rakhatnának volna bele egy izmosabb akksit. Hidd el ha a V10-et lemásolnák frissített hardware-ekkel, erősebb akksival, lehet sikeresebb lenne mint az S7.

[ Szerkesztve ]

(#24) ROBOTER válasza f(x)=exp(x) (#16) üzenetére


ROBOTER
addikt

Nézd, én tudok nektek a szívátültetésről beszélni, de pont annyi értelem lenne benne, mintha valaki a 32 bites DAC előnyeit sorolná fel nekem. Szerintem nem feküdnél a késem alá.

Akiben bármi kétség merül fel a 32 bites DAC értelmetlenségét illetően, az nem az "alkalmazott" elektronikát nem érti, hanem az elektromosságot, a fizikát és a matematikát.

Volt már rá példa, hogy valaki (cég marketingesei) a jelfeldolgozás közben használt szóhosszt (filter, modulátor) próbálta eladni úgy, mint a A/D vagy D/A tényleges felbontását - 24 bites ADC fényképezőgépben :) - de az sem volt ennyire elrugaszkodott az emberi értelemtől.

A 32 bites DAC a telefonban a buta embereknek szól.

(#25) vicze válasza Callisto (#20) üzenetére


vicze
félisten

ESS jelenleg mobil DAC-ban és egyéb területeken is kvázi piacvezető. De ettől nem lesz a legjobb, ahogy anno a Wolfson se volt az, csak egy random ismert márka. Az hogy mi a legjobb, többnyire marketing és a szócsövek egyéni ízlése határozza meg.
Ha a DAC számítana, akkor nem lenne több száz különböző hangzású ESS termék ugyan azzal a DAC-kal, és nem a V10-t tartanák sokan a legjobb hangzásúnak hanem egy másik telefont a tucatnyi tök ugyanazzal az ESS DAC-kel felszerelt közül. Bár én továbbra is kételkedek benne, hogy a legjobb lenne, max. a legelterjedtebb jó hangzású.

"Ég és föld van két 24-32 bites DAC között"
Akkor mondj egy példát, ahogy ugyan az az AMP van mögötte, mert ez így csak levegőbe beszélés. A felbontása egy elég random paraméter ami túl sokat nem jelent, hallani meg pláne nem hallod.

[ Szerkesztve ]

(#26) Fitzgerald válasza tixem (#22) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Igen az új dizájnnal is nagyon mellényúltak idén. A G2 óta a hátlapi gombok az LG prémium készülékeinek védjegyévé váltak. Azon a vonalon kellett volna továbbmenniük a G5-el is.
A V20-on újra hátul lesznek a gombok, szóval úgy tűnik ők is rájöttek erre a dologra utólag.
Kizártnak tartom hogy a modularitás miatt kellett ez az új dizájn.
Én néhány éve még a Full HD-t is sokalltam egy telefonba, de akkor még nem voltak VR headsetek, nem volt cardboard. Azóta már a második QHD felbontású készülékemet használom, és ma már a VR miatt nem is mennék felbontásban ez alá. Persze van akinek inkább a jobb aksiidő a fontos, nyilván.

[ Szerkesztve ]

(#27) Ricardo válasza Fitzgerald (#26) üzenetére


Ricardo
félisten

"A V20-on újra hátul lesznek a gombok, szóval úgy tűnik ők is rájöttek erre a dologra utólag."

A render képek alapján nem úgy tűnik.

(#28) WinstonWolf válasza Ricardo (#27) üzenetére


WinstonWolf
senior tag

Ezt már a másik topikban kitárgyaltuk, nem hivatalos renderkép ez valószinűleg, csak valaki összedobta...

WinstonWolf - A második farkas, aki sütni tud.

(#29) Quqesz válasza Gymnova81 (#23) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Látom nem olvastad a speckókat....V10 3000mAh vs V20 4000 mAh....az azért fejlődés. ;)

Duplakamera
Nem lesz az rossz, ha két ugyan olyan cmos kerül bele, csak az egyik nagylátószögű.....kérdés ilyen lesz-e.
Nekem kezd tetszeni, csak legyenek színek is, mint a V10 esetében

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#30) Mr.Silkó válasza Fejvadi (#8) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

:D

(#31) f(x)=exp(x) válasza ROBOTER (#24) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Elméletét lehet itt boncolgatni a témát 1000+ hozzászóláson keresztül. De olyan szerencsés helyzetben vagyunk, hogy már van kiadva egy V10, ami audio tekintetében agyonveri a mezőnyt...szerintem ennyi elég.

(#32) vicze válasza f(x)=exp(x) (#31) üzenetére


vicze
félisten

"audio tekintetében agyonveri a mezőnyt"

A "mezőnyből" hány készülékkel hasonlítottad össze? :U

(#33) ROBOTER válasza f(x)=exp(x) (#31) üzenetére


ROBOTER
addikt

És simán 190 dB dinamikatartományt hallasz :D

Ha legalább valami halvány fingod lenne pl. a termikus zajról, nekifutnál fejjel az első falnak.

[ Szerkesztve ]

(#34) f(x)=exp(x) válasza vicze (#32) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Mindeggyikkel. És nem én, hanem a Phonearena (ha jól emlékszem). Elő nem keresem most ha nem baj.

(#35) f(x)=exp(x) válasza ROBOTER (#33) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Tisztában vagyok minden szavaddal, de akkor sem értek egyet. Emlékeztetnélek, hogy az egész onnan indult, hogy azt írtad, az egésznek semmi értelme, mivel nincs különbség.
Igenis van különbség, hallható. A V10 így is elbújhat, ezt nem tagadom, de jobb, mimt a többi eszköz, melynek az egyik oka a DAC, ami benne van.
Úgy érzem, hogy mivel nem értek veled egyet, hülyének titulálsz, ami nem esik jól. Ha valahol megbántottalak, sajnálom, de akkor írj privátot, ne ilyen taszító stílusba válaszolj ha kérhetem!

(#36) #24536576


#24536576
törölt tag

Nekem ez olyasmi, mint a Boomsound a HTCnél. Telefonba nem sok értelme van. Gondolom nem fogja hozni egy igazán jó lejátszó szintjét, ahogy a HTC se házimozi.

(#37) a.sebi válasza Ricardo (#5) üzenetére


a.sebi
őstag

Bakker! A szóköz szar helyen van!

(#38) ROBOTER válasza f(x)=exp(x) (#35) üzenetére


ROBOTER
addikt

Leszarom, hogy mit tartasz hallhatónak, és ennek mi köze a 32 bithez. A 32 bit az emberi butaságra épít, és te ennek bedőlsz. Egyébként a 24 bit is.

A 15 bitet se tudnád a 16 bittől megkülönböztetni, nem hogy ennek a felbontásnak a több tízezerszeresét.

A világegyetemet cáfolod meg kb. Bocs, de ha jogot érzel a baromság terjesztésére, akkor én jogot érzek a stílusra.

(#39) vicze válasza f(x)=exp(x) (#34) üzenetére


vicze
félisten

LOL, elég nagy.
Tehát légből kikaptál valamit, "szomszéd unokacsöcsének az ismerőse azt mondta"...
Akkor jól megmondtad a saját tapasztalataidat.

(#40) f(x)=exp(x) válasza ROBOTER (#38) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Nincs több kérdésem. :U

(#41) f(x)=exp(x) válasza vicze (#39) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

[link].
Gyorsba ezt találtam, de nem erre gondoltam, mert itt csak egy vélemény van leírva, hallásra, amit linkelni akartam, az kevésbé szubjektíven közelíti meg a dolgot.
Nem tudom, hol írtam, hogy az összes telefont meghallgattam...

[ Szerkesztve ]

(#42) gidion90 válasza a.sebi (#3) üzenetére


gidion90
tag

Uhh tudnál bővebben kis élménybeszámolót note 4 ellen írni? :) Engem az érdekelne, hogy képernyőidő is kb hasonló? Folyamatos 4g és viber, messenger közben éred el ezt az este 20%kal töltőre rakni dolgot? :) Illetve a HIFI chip itt is érezhetően javítja az audiot Wireless fejhallgatóval is? Lehet privátban kellene ezt írnom, de hátha mást is érdekel :))) Köszönöm :R :R :R

(#43) vicze válasza f(x)=exp(x) (#41) üzenetére


vicze
félisten

És hol van benne, hogy "audio tekintetében agyonveri a mezőnyt"? Mert hogy egy szóval nincs az is biztos, ez egy száraz felsorolás 0 véleményezéssel.
Ha meg saját magadnak 0 összehasonlítási alapod van, akkor mi alapján állítod megint csak a fenti hangzatos BS-t?

LG V10 review:
"Still, the audio chip inside the V10 remains a quality one, which is good to have even if we're going to be using it mostly for standard, compressed audio " Persze előtte még ecsetelik kicsit, hogy miért is értelmetlen a 32bit. :U

Szóval a random beképzelések és bekamuzások elég unalmasak...

[ Szerkesztve ]

(#44) #16820480 válasza f(x)=exp(x) (#35) üzenetére


#16820480
törölt tag

Bocs, de a kollégának tökéletesen igaza van. Csak valamiért úgy tűnik, hogy nem szeretnéd elfogadni, mert rápörögtél arra, hogy a V10 a legjobb hangú telefon.
A V10 egy jó termék, amiben egy jó minőségű elektronika van, köztük az ES9018k2m DAC chip is. De nem ettől lesz olyan jó, illetve önmagában ettől nem lenne még jó. Rengeteg termék van, ami erre a DAC-ra épül, és mégis szar a hangja, mert nem fektettek bele megfelelő mérnöki munkát, hogy kész termékké formálják, amiben nem csak a DAC-nak van szerepe, hanem a körülötte levő temérdek elektronikának.
A 32 bites felbontás meg az évszázad vicce, ennél már az kellene jobban, ha DSD-vel reklámoznák :U Nem hogy mobilon, de otthoni hifi rendszereknél sincs semmi értelme igazából, főleg, hogy nem is találsz olyan felvételt szinte, ami kihasználná ezt, mivel az elérhető anyagok 90%-a nagyjából 16 bites CD minőségű anyag (vagy rosszabb). A tévés hasonlat azért nem állja meg a helyét, mert ez a felbontás nem is ilyen 4K meg 8K szintű túlkapás, hanem olyan felfoghatatlan, és érzékelhetetlen, mintha 256K-s tévét akarnál jobbnak beállítani. Nyilván az, műszerrel kellően kimutatható, de az emberi érzékszerveken ez jóval túlmutat már.

Ettől még a V10 egy jó termék, és a V20 is biztosan az lesz, de a jóságát nem a 32 bites paraméter adja, ez csak egy adat, amibe a marketing osztály próbál kapaszkodni, semmi gyakorlati haszna nincs.

vincze1: Azért az ESS chipek szerintem elég jók. Lehet, hogy nem a legjobbak, de én kifejezetten szeretem a 9018-ra épülő eszközöket. De egy bizonyos szint felett ez már simán preferencia kérdés hallgatói részről, és könnyű felhasználhatóság és ár kérdése gyártói oldalról.

(#45) vicze válasza #16820480 (#44) üzenetére


vicze
félisten

Sose mondtam hogy nem jók, mivel én is olyat használok. :)
Pont a leírtak miatt nekem mindig nagyon szúrja a szemem a "legjobbnak" nevezés audioban.

[ Szerkesztve ]

(#47) Luck Dragon

Én nagyon várom ezt a készüléket a G5 után.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#48) Kékes525


Kékes525
félisten

Ennek örülni kell, de a telefon ívelt dizájnja nem tetszik. Más gyártók is megszívlelhetnék a jobb DAC-okat.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#49) E2E4


E2E4
aktív tag

Sziasztok!

Úgy látom, megint kezdődik a harc a V10 hangképességeivel kapcsolatban.

Én (mint V10 tulaj és a V10 fórum topikazdája) (már) nem szeretném megvédeni a V10-et. Igaz, most is a V10-et hallgatom, high-gainben, és ott írom ezt a hsz.-t is.
Az én fülemnek jó, a Te fülednek is jó?
Hallgattad már?

A vitát is lezárandó, szerveződik egy ABX vakteszt a V10 Hi-Fi be/ki és High-Gain be/ki közötti különbségek objektív bizonyítására. Akinek van kedve, jöhet a kedvelt fej/fülhallgatójával hallgató tesztelőnek. :K
Mert szerintem Hi-Fi képességeket leginkább füllel érdemes vizsgálni. Leülni, meghallgatni...

Részletek a V10 topik tetején lévő linkre kattintva olvashatóak. Ott lehet jelentkezni is. Jöjjön, aki szeretne.

Béke legyen szívetekben s fejetekben! :R

SONY WH-1000XM4 | AKG K66 | B&O Hi-Fi Plus (LG AFD-1200)

(#50) Pttypang


Pttypang
veterán

Azt mondjuk nem ertem, miert mulna ez csak ezen az egy alkatreszen. A sonynal is jok a kamerak, csak eppen egy nyomorult alkalommal se tudjak rendesen megirni a szoftvert a sajat keszulekekhez. Valami hasonlot varhatunk itt is?

Everybody lies.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.