Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3051) joey04 válasza kchris78 (#3050) üzenetére


joey04
titán

A huawei meg vivo meg stb kínai márkáknál még "világosabb" van este :(((

szerintem sem jó irány, csak bone van oda érte.

[ Szerkesztve ]

Ne baszogassák állami szinten az Apple, Google, Meta, MS cégeket!

(#3052) vzsryl válasza kchris78 (#3050) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Nekem ezzel még nincs olyan nagy bajom, viszont ha túlszaturált, akkor azt a telefont inkább eldobnám. Tipikus Huawei betegség, aminek köze nincs a valósághoz.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#3053) kchris78


kchris78
veterán

ez ejszakai égbolt.. önmagában az hogy hosszú a záridő nem a fotógép tudása, csak fizika. [kép]

(#3054) TechN7ne válasza kchris78 (#3053) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Égboltot nagyon szépen megcsinálja éjjel és nappal is ,mintha erre gyúrtak volna a legjobban.

(#3055) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Skacok ,
Fotó alkalmazásban hova lett az időzítő?

[ Szerkesztve ]

(#3056) Sys85 válasza TechN7ne (#3055) üzenetére


Sys85
veterán

Ott van az.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#3057) TechN7ne válasza Sys85 (#3056) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Nekem nincs ott: :U

Aa ,mekkora király vagy ,nagyon szépen köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#3058) Sys85 válasza TechN7ne (#3057) üzenetére


Sys85
veterán

Görgess azon a soron alul oldalra kicsit.
Nekem is ez expozíció után van.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#3059) Joachim21


Joachim21
senior tag

Majdnem sikerült vennem egy 256os Grafit PM-ot, jött az értesítés hogy elérhető, de mire végigmentem a rendelési folyamaton valaki megelőzött. :DDD

Aki kérdez az hülye, de aki nem kérdez az is marad.

(#3060) SlayR0113 válasza Joachim21 (#3059) üzenetére


SlayR0113
tag

Betelefonálás hatásosabb, a webshop nincs ahelyzet magaslatán

(#3061) Joachim21 válasza SlayR0113 (#3060) üzenetére


Joachim21
senior tag

Nem igazán bántam, szerintem valaki visszaküldhette. Majd ha lesz legközelebb. :R

Aki kérdez az hülye, de aki nem kérdez az is marad.

(#3062) SlayR0113 válasza Joachim21 (#3061) üzenetére


SlayR0113
tag

Nem biztos nekem múltkor mondták miután az első rendelésnél lecsúsztam hogy hívni kell őket és mindnekinek ezt mondják mert az online felület nem nagyon van képben a valós készlettel, és van hogy azt jelzi van belőle, de már elfogyott, és van hogy azt jelzi ninc sközben meg aki telefonál annak jut :D

(#3063) Gsx-rr válasza syIex (#3040) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Na erre szamos pelda van,hogy nem igaz!

(#3064) SeatZola válasza Sleepgo82 (#3039) üzenetére


SeatZola
őstag

Nekem a 12P akkuja január óta ugyan úgy 100%-os, pedig én úgy töltöm, hogy minden második nap teszem este töltőre (vezeték nélküli Nomad töltőállomás) olyan 20-30% környékén és reggelig rajta is hagyom. Amikor kelek fél hatkor akkor veszem le. Néhanapján ha sürgősen kell tölteni, akkor vezetékes 35W-os Baseus töltővel töltöm. Eddig mindegyik telefonommal ezt csináltam (a Samsungokkal is) és nekem soha nem kellett eddig akkut cseréltetni és nem romlott le az akku teljesítménye sem olyan szinten, hogy észre lehetett volna venni.

Rappi

(#3065) kchris78 válasza Gsx-rr (#3063) üzenetére


kchris78
veterán

Pedig igaz. Csak nem azért amiért sokan gondolják.
Liion aksi tárolás: 50% töltöttség 20 fokos hőmérséklet 4% kapacitás vesztés évente. 100% töltöttségi szintem ez 20%.. Nyáron meg hol van 20 fok.. Az az állapot amikor az aksi 80% fölötti töltöttségen van, roncsoló hatású. Mégis miért csinálta azt az apple hogy csak az utolsó pillanatban tölti fel 100%ra? Sőt, a samu is csinált egy olyat a tab S-ekre hogy a firmware bemondja az Androidnak hogy 100%on van közben csak 85%. Csak hát ezt kimérni nagyon nehéz mert a hőhatás, az hogy valaki folyamatosan a telefonon lóg emiatt többször tölti jobban befolyásolja az aksi öregedését. Pl a langyosnál melegebb hőmérséklet már szintén roncsolja az aksit. Vessük össze ezt egy nyári mobil használattal...
Nem önmagában a ciklusok száma növekszik a részleges töltéssel, az időt kell minimalizálni amit ebben az állapotban tölt az aksi.
Ezt kézzel megoldani nehézkes, vezérléssel észre sem veszi az ember hogy 80% és ha úgyse használja ki a teljes kapacitást az ember.. Viszont öregedni így is úgyis öregedik az aksi ettől még nem lesz ügyeskedéssel 3-4-5 éves 95+%-os aksink.. Ahhoz be kell tenni a hűtőbe 50%ra töltve 3 havonta feltölteni egyszer.

[ Szerkesztve ]

(#3066) Gubu0101 válasza SeatZola (#3064) üzenetére


Gubu0101
veterán

Nekem 12 pro 89% :D Most lesz 1 eves novemberben.Sosem engedtem lemerulni,nagy ritka,hogy 20%-ig lement,de mindig 100-ra toltom.Meg egy ev aztan vagy aksi csere,vagy megy a daraloba ;] :D

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#3067) pergabb válasza TechN7ne (#3057) üzenetére


pergabb
senior tag

nézegettem picit a képeket, nálad a hosszú expó nem lett kitolva maxra? alapjáraton nem csinál világosabb képeket, csak akkor, ha manuál belenyúlok és maxra tolom. Minden egyéb esetben gyorsabban végez, ha automatán van. Amúgy meg más az algoritmus, a képet atomjaira cincálja, kielemzi hol az ég, hol a fű, hol egy épület, hol egy ember, hol egy akármi és ezeken a területeken mind más és más beállításokat alkalmaz, én főleg ebben látom az eltérést, élességben és egyebekben nem. maximum azt tapasztaltam, hogy a makró kamera néha hülyét tud kapni és a fókuszálás sem vmi hú de gyors. proraw volt inkább csalódás, nem tudom saját algoritmusuk hogy oldotta meg, hogy világosabb lesz a kép, de a stuck pixelek nincsenek rajta.

(#3068) pergabb válasza kchris78 (#3065) üzenetére


pergabb
senior tag

nem csak samunál, szerintem az összes droidos gyártónál ez megy. kiírja 100%-on van, de megnézed, akkor még pumpálja vagy fél órán át a telepet, tehát valójában amikor 100%-ot ír, akkor lehet 80% körül.

amúgy akkor iphone esetén ugyan úgy a jó bevált 30-80% közötti tartományon érdemes tölteni?

(#3069) kchris78 válasza pergabb (#3068) üzenetére


kchris78
veterán

nem itt konkrétan van egy kapcsoló hogy ne töltse csak 85%-ra.

(#3070) kengyel


kengyel
nagyúr

Feltöltöttem egy képet FB-ra, nagyon gyenge a minősége. Létezik, hogy az fb ennyire lebutítja ?
A telefonban meg nagyon jó.

[ Szerkesztve ]

kengyel

(#3071) PuMbA válasza kengyel (#3070) üzenetére


PuMbA
titán

Üzenetbe vagy postba? Postban a legjobb minőséget úgy éred el, ha a felbontás állókép esetén a hosszú oldalon 960, fekvő esetén a hosszú oldalon 1280 és 1440 közötti. Üzenetben is butít, kivéve, ha PC-n töltöd fel.

[ Szerkesztve ]

(#3072) kengyel válasza PuMbA (#3071) üzenetére


kengyel
nagyúr

Postba tettem. Most néztem a kamera beállításait, és átraktam a leginkább kompatibilis módba. Így nagyobb a kép mérete, de jobb a minősége. Ezt jól látom ?

kengyel

(#3073) PuMbA válasza kengyel (#3072) üzenetére


PuMbA
titán

Ez csak azt mondja meg, hogy milyen formátumba mentse le a telefon a képet. Semmi köze ahhoz, hogy a Facebook hogy butítja le utána :) Nem jobb a minősége, állítsd vissza, mert felesleges tárhely pazarlás.

Telefonon vagy gépen kell átméretezned (jó minőségben!) a képet 12 megapixelről és úgy felnyomni facebookra.

[ Szerkesztve ]

(#3074) kengyel válasza PuMbA (#3073) üzenetére


kengyel
nagyúr

Rendben, köszi a választ. :R

kengyel

(#3075) kchris78 válasza pergabb (#3068) üzenetére


kchris78
veterán

nekem amíg 11pmem volt lassú töltöttem mikor kevés volt, 70-90%nal sose ment feljebb időhiány miatt is. Jól tartotta magát, majdnem 2ev 96% volt. Mondjuk a nyári megelőzhető melegedéseknek nem tettem ki.

(#3076) TechN7ne válasza pergabb (#3067) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Simán automata beállításokkal készítettem a képeket.
13 pro minden képnél picit hamarabb végzett este ,11 pro-n kellett egy picit tovább tartanom rajta az ujjam a gombon ,hogy végezzen.

(#3077) vzsryl válasza SeatZola (#3064) üzenetére


vzsryl
nagyúr

A 11-em 14 hónapos koráig 100%-os volt. Minden este felraktam, 20% alá nem engedtem (nem is tudott, még 30 alá sem).

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#3078) SeatZola válasza vzsryl (#3077) üzenetére


SeatZola
őstag

Akkor lehet az a titka a dolognak, hogy ne engedjük nagyon lemerülni.

Rappi

(#3079) kalimist


kalimist
aktív tag

Ha már akkuról van szó az enyémben van egy kis extra kraft:

De ha jól emlékszem a 12P is 2900 mAh körül volt.

(#3080) Gsx-rr válasza kchris78 (#3065) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Te itt elméleti dolgokról beszélsz a gyakorlat meg azt mutatja ahogy már sokan leírták hogy van aki gondosan ügyelt erre van aki össze-vissza tölti a telefont mégis jobb állapotba van neki az akumlátor ez csak egy városi legenda.

(#3081) w333 válasza Gsx-rr (#3080) üzenetére


w333
félisten

A gyári 20W szvsz. tuti nyirja az akkut ... én egy iPad 12W töltővel töltöm és egyáltalán nem melegszik tőle úgy a telefon, nekem a 12 Mini 10 hónap után is 99% -s volt az aksi :D

Van 20W töltőm is de azt csak akkor használom ha sietek és kell a gyorstöltés :))

És van 5W -is de az meg egy örökkévalóság, szvsz ez az iPad 12W az aranyközépút és jóval olcsóbb is mint a 20W töltő és az még sima usb :K

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#3082) Szilágyi84


Szilágyi84
senior tag

A 128 GB-os 13 Pro Max-nak mennyi a valós szabad tárhelye ? Köszönöm

(#3083) w333 válasza w333 (#3081) üzenetére


w333
félisten

De itt van róla egy jó kis videó is ... :)

#3082Szilágyi84

kb. 115GB, nekem a rendszer meg a gyorsítótár az 12GB így számolva 116GB :K

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#3084) vzsryl válasza SeatZola (#3078) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Is, meg az, hogy minél kevesebbszer. Naponta egy ciklus a legideálisabb, főleg éjszaka, amikor betanulja, hogy 80%-ig tölt, aztán ébredés előtt ~2 órával megtolja fullra.
Amikor megvettem a vezeték nélkülit, és ágyban fekve néztük a TV-t a feleségemmel, akkor néha felkaptam ezt-azt megnézni, akkor brutálisan megindult a kapacitás lefelé. Pár hetente esett 1%-ot. Amikor visszaálltam a vezetékesre, és a napi egyszeri töltőre helyezésre, akkor elkezdett stagnálni. Végül 88%-osan adtam el ~22 hónaposan.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#3085) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Érdekességképpen egy gyári 20w adapter 83 perc alatt tőlti max.-ra a 13 pro max-ot ,míg egy gyári 18w adapter 85 perc alatt és egy gyári 12w adapter meg 87 perc alatt.
Nem beszélve arról ,hogy a 20-18w adapterekkel melegszik a telefon tőltés közben ,míg a 12w adapterrel semmi melegedés nincs.
4-5 perc különbség van a 20w vs 12w adapter közt ;]

Viszont egy gyári 5w adapter bő 2 óra alatt tölti fel.

Szerk.
Am ha már akkumulátor meg 13 pro max ,annyira nem egy nagy durranás az üzemidő ,csak azoknak akiknek már tropára volt az előző telefonjuk akksija ,de nekem a 11 pro max után nem sokkal jobb.
Eddig 9-10 óra bekapcsolt képernyőm volt 20%-ig (igaz csak eddig mértem mert nem nagyon megyek 20% alá -18/19%-nál már rakom töltőre).
Sokat nyomkodom ,így két teljes napot nálam még nem ment ,1,5 naponta kell töltenem legalább ,11 pro max fiatalkorában sem volt gyengébb és nem is kellett egy fel téglát gyártaniuk ehhez a teljesítményhez.
Biztosan közrejátszik ,hogy 60hz vs 120hz és így kb. egy szinten van a két telefon üzemidőben.

[ Szerkesztve ]

(#3086) -Ben- válasza TechN7ne (#3085) üzenetére


-Ben-
veterán

Egy iPhone 12 esetében kb. 54 perc különbség van a 12 és a 20W-os töltő között. Hogyan jött ki neked az a 4-5 perc? :F

[ Szerkesztve ]

(#3087) w333 válasza -Ben- (#3086) üzenetére


w333
félisten

Feljebb linkeltem a videót ... 54 perc nagyon nincs a kettő között :D

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#3088) puru válasza TechN7ne (#3085) üzenetére


puru
senior tag

Pont ugyanezt érzem a 11PM után. Nem sokkal jobb az üzemidő, pedig abban 86%-os volt az akksi.
Amúgy az i13PM 30W-os töltővel is tölthető, mert asszem 25W-ot képes felvenni maximum.

(#3089) -Ben- válasza w333 (#3087) üzenetére


-Ben-
veterán

Néhány másik videóban viszont van ... :D Most akkor mi a helyzet? Ahol 40+ perc felett van a különbség, ott valami hiba történt? Egyébként az általad linkelt videót csak most láttam, de ott se 4-5 perc a különbség. :N

[ Szerkesztve ]

(#3090) w333 válasza -Ben- (#3089) üzenetére


w333
félisten

Így van 22 perc a különbség ami kb. reális, inkább az a +6C fok ami aggasztó a 20W -nál :D

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#3091) -Ben- válasza w333 (#3090) üzenetére


-Ben-
veterán

Na ja.... :/ Nekem is 20W-os adapterem van, de elég lenne egy 12W-os is..

(#3092) Nescafé válasza -Ben- (#3091) üzenetére


Nescafé
őstag

Nekem is 20W-os van azt vettem..
13 Pro Max

 iPhone 15 Pro

(#3093) kalimist válasza puru (#3088) üzenetére


kalimist
aktív tag

27 Wattal tud maximum tölteni. Egyszer kipróbáltam a 96 Wattos MBP töltővel de nem fogom erőltetni mert nagyon felmelegszik.

[ Szerkesztve ]

(#3094) puru válasza kalimist (#3093) üzenetére


puru
senior tag

A 15W-os Magsafe töltő is forró lesz a telefon hátulján.
De az akkor annyira nem károsítja az akksit ugye?

(#3095) TechN7ne válasza puru (#3094) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Dehogynem ,minél jobban melegszik ,annál jobban roncsolódik.

(#3096) kengyel válasza PuMbA (#3071) üzenetére


kengyel
nagyúr

Megvan az egyszerűbb megoldás, a Facebook app beállításnál, ott van a HD- minőség feltöltés. Így nem kell méretezni, szerkeszteni.

kengyel

(#3097) Joachim21 válasza w333 (#3090) üzenetére


Joachim21
senior tag

Nemár, nyáron a hűátőben tartod, vagy esetleg fagyasztod is 40 fok feletti külső hőmérsékletnél? Egészen nevetséges amit összeszenvedtek egy félmilliós telefon használatával kapcsolatban, ahelyett hogy élveznétek és kész.

[ Szerkesztve ]

Aki kérdez az hülye, de aki nem kérdez az is marad.

(#3098) PuMbA válasza kengyel (#3096) üzenetére


PuMbA
titán

Lehetséges :) PC-n egy időben volt ez a HD beállítás, de az új felülettel eltűnt. Az tuti, hogy az adott tárhely méret keretbe (az FB-n 150kB körüli ha jól tudom) egy kisebb kép mindig jobb minőségben fér el. 97%-a az embereknek pedig maximum egy FullHD felbontású eszközön nézik a képeket, ahol az FB képnézegető ablaka 1405x936.

[ Szerkesztve ]

(#3099) kengyel válasza PuMbA (#3098) üzenetére


kengyel
nagyúr

Kipróbáltam mindkét opciót, olyan forma forma. Mondjuk, fb-re tökéletes. :)

kengyel

(#3100) TechN7ne válasza Joachim21 (#3097) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Milyen szenvedés az neked ,ha valaki vigyázz a cuccaira?

Inkább követendő példának kéne venni ,hogy vannak akik “félmilliós” termékeket nem dugnak rá minden forintos sz@rra.
Azt is bírom mikor félmilkás telefonok mellé benzinkutakon meg Ikeában vesznek 20+w-os meg iq töltőt mert gyárira már nem maradt pénz.
+ keresik az aprón a gyári adaptereket amik mind hamisak mert földhöz vágja őket 2-3k differencia ,hogy bemenjenek egy boltba és vegyenek újonnan egy eredeti példányt inkább.

Na ezért sem veszek használt telefont!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.