Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1801) Roland861010 válasza pergabb (#1799) üzenetére


Roland861010
addikt

Igazad van :)
Aranyos kis rovar..
Mondanám hogy lejárt a szerkesztés de hát nem vagyok álszent :D

(#1802) Sordoran


Sordoran
addikt

Tegnap újra megtapiztam őket, most direkt nem vettem elő saját mostani telefonom. Így nem tűnt már fel, hogy mennyivel nehezebbek. :DDD Persze a PM azért érezhetően nehezebb, de a nagyobb méret miatt ezt teljesen elfogadhatónak éreztem. Az viszont fura volt, hogy a PM a sima Pro mellé rakva tényleg csak egy nyújtott készüléknek hatott. Vagyis a Pro az egy jól összerakott kis gép, míg a Pro Max ugyanez megnyújtva, és igen, tudom ez a lényege, a nagyobb kijelző, de valami extrát vártam volna azért. Hülye gondolat. :U
A nagyobb üzemidő (és hogy mégse lépjek vissza méretben) miatt hajlok még kicsit a Pro Max felé, de érdekelne ezzel megoldható-e egykezes használat? Mivel nincs nagy kezem, már hátrányban vagyok tudom, de a mostani Mi9-nél (méretben milliméterekkel kisebb, 6,39"-es kijelző, és bő 60 grammal soványabb) működik ha kell az, hogy egy kézzel kiveszem zsebből, nyomok párat, majd visszarakom. Ugyanez kivitelezhetetlen a PM-el?
Ez már csak széljegyzet, de most tényleg megtapasztaltam amit sokan mások is írtak már. Ott hagyva üzletben iPhone sort, átnéztem másik oldalra ahol egy Samsung S21 Ultra volt. Hiába a teljes előlapot lefedő kijelző, annyival olcsóbbnak hatott az a készülék, illetve a többi android-os modell, hogy magam se gondoltam volna. Pár percig ez az üveg és fém minőség érzet nagyon az iPhone felé billenti a dolgot, csak aztán a mindennapokban hogy fogok hozzá állni, az kérdés. ;]

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#1803) emvy válasza Sordoran (#1802) üzenetére


emvy
nagyúr

> ezzel megoldható-e egykezes használat?

Praktikusan nem.

> ez az üveg és fém minőség érzet

Majd teszel rá egy ezer forintos tokot, és elmúlik :)

while (!sleep) sheep++;

(#1804) syIex válasza Sordoran (#1802) üzenetére


syIex
veterán

Ha nem a felső részére akarsz nyúlni akkor kivitelezhető egy darabig, de a kényelmesség szempontjából a sima Pro sokkal jobb.
Üzemidőben a PM egyszerűen brutális lett. Vasárnap este vettem le a töltőről olyan 21 óra körül, a fényerő nálam 90% mindig és minden takarékos funkció ki van kapcsolva, van benne két és fél óra SOT és most 68% a telefon. Ez elképesztő szerintem! :))

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#1805) Sordoran válasza emvy (#1803) üzenetére


Sordoran
addikt

A tok dolog majdnem így van, de azért nem valami olcsó szart akarok. Valamit ami véd, de lehetőleg átlátszó legyen azért. A fém és üveg érzés elmúlik, a súly marad. :P
Csak elég lesz a sima 13 Pro nekem, a Max tök jó, de üzemidőben szerintem megfelel a kisebb modell is, ha játszani vagy filmet nézni akarok akkor pedig ott a konzol/TV párosa.

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#1806) Ricardo válasza Roland861010 (#1796) üzenetére


Ricardo
félisten

Akkor ne nézd meg a képeimet a fotótrenden :DDD

(#1807) w333 válasza Sordoran (#1805) üzenetére


w333
félisten

Azért nem csak nyújtott hanem sokkal szélesebb is :D

Felső részt le lehet húzni alul ha pöccintessz egyet lefelé minden lejjebb jön :))

Ahogy érzed, csak utólag meg ne bánd hogy miért nem a nagyobbat vetted, én 12 Mini -t megbántam, ezért is lett a 13 Pro Max amit kb. 2 nap után meg is szokja az ember :D

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#1808) icecave válasza w333 (#1807) üzenetére


icecave
nagyúr

A PM-el egy bajom van, szerintem úgy vagyok vele, mint a nők a répával. Ha egy méretet megszoksz, nem akarsz kisebbre váltani. :D (Nem illetlenségnek szántam, hanem poénnak).

Így mostmár mindig PM-ot kell vennem.

[ Szerkesztve ]

(#1809) autotaxmo válasza w333 (#1807) üzenetére


autotaxmo
őstag

Miert bantad meg a 12 minit?

(#1810) Sordoran válasza w333 (#1807) üzenetére


Sordoran
addikt

Azért a Mini-t már én is kicsinek éreztem ahogy kézbe vettem rögtön. Ellenben a sima Pro nem tűnt problémásnak a mostanim után. Végülis most azt kell eldöntenem, hogy 0,3"-el nagyobb vagy kisebb kijelző legyen. Zsebben hordom a telefonom, így azért a kisebb méret emiatt is jobb lenne. Október közepén tervezek váltani, addig átgondolom a dolgot, pro-kontra. (eredetileg edigital-ban venném majd születésnapos 5%-os kuponnal, ha lesz 0% THM, bár itt vannak kételyeim, mivel most "kedvező" áron adják, gondolom ugyanennyi lesz majd október 10 után is, csak már egy felvert árról leakciózva :U , szóval ha az nem jön össze marad telekom rabláncosítva)

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#1811) totopad válasza Sordoran (#1802) üzenetére


totopad
senior tag

Amikor a hüvelyek nagyon mentek, akkor nagyon foglalkoztatott a gondolat, hogy sok évnyi szifon után -néha, már vágynék valami újdonságra- váltanék, de nálam is tök ugyanez volt a helyzet. Bementem egy boltba, megtapizni az aktuális csúcs droidokat -Samu/hüvely- és mindegyik, annyira gagyi műanyagnak hatott, hogy nem érett meg bennem a váltás végső gondolata, pedig alapból nyitnék a droid felé, de igy...

(#1812) pzstm válasza icecave (#1808) üzenetére


pzstm
titán

8 plus óta estem eme csapdába :DDD

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1813) FіkuszKukіsz


FіkuszKukіsz
őstag

Na egy kék pro max 256 megrendelve a Telenortól. Remélem ez is független lesz. Ha nem, az se nagy baj, legfeljebb két telóval fogok rohangálni.

[ Szerkesztve ]

Romanes eunt domus

(#1814) w333 válasza icecave (#1808) üzenetére


w333
félisten

Hát igen ez ilyen :D

#1809autotaxmo

Mert kicsi, így tartalomfogasztásra kb. alkalmatlan :B

#1810Sordoran

Addig még eldöntöd, de hidd el hogy a PM lesz ... nem véletlenül adják el abból a legtöbbet, most az hogy 1cm magasabb nem oszt, nem szoroz szerintem :))

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#1815) Gubu0101 válasza FіkuszKukіsz (#1813) üzenetére


Gubu0101
veterán

Udv a klubban :D Majd ird mar meg legyszi,hogy fuggo-e :R Felteve ha nem uzleti elofizetes melle vetted,meg dominoval,mert akkor tuti fuggetlen.Nekem is meg van rendelve,de majd oktoberben kapom kezbe.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#1816) FіkuszKukіsz válasza Gubu0101 (#1815) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Előfizu hosszabbítással. De itt is meg másik forumban is olvastam, hogy többeknek hasonló konstrukciónál is függetlent küldtek. Lehet, ez egy egyszeri eset, a korai szállítmányoknál még függetlent kaptak az Apple-től. Lehet később változni fog, de inkább az lenne jó, ha most már ők is követnék a magentát.

[ Szerkesztve ]

Romanes eunt domus

(#1817) Gubu0101 válasza FіkuszKukіsz (#1816) üzenetére


Gubu0101
veterán

Igen,olvastam.Nem artana mar,foleg,hogy a ipadokat meg fuggetlenul adjak,ami sim kepes :U Elso szeriabol rendeltem,hatha makom lesz :D

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#1818) w333 válasza Sordoran (#1810) üzenetére


w333
félisten

Mi 9 után szerintem neked a sima pro kicsi lesz ... :B

Nehogy úgy járj mint én amikor az iPhone X 5.8" -ról váltottam 12 Mini ami 5.4" nem sok különbség de élőben sokkal kisebb és keskenyebb is, és minden kisebb volt rajta :))

Hát én azt nem hiszem hogy Mi 9 után az a komoly 3mm sok lenne :D

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#1819) Sordoran válasza w333 (#1814) üzenetére


Sordoran
addikt

Egyáltalán nem a méret a probléma, hanem a súly. :DDD Azért közel 1,5x tömeg növekedés mostanihoz képest nagyon durva. Illetve 256GB-al már egy lélektani határt átlép sajna, de bízok az edigital 5%-ában (kapjak, legyen 0%THM, és legyen készleten is), azzal visszacsúszik egy élhetőbb értékre. :U

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#1820) BoneDragon válasza Sordoran (#1819) üzenetére


BoneDragon
veterán

Ahogy nézem media-ban van 0% thm.

(#1821) w333 válasza Sordoran (#1819) üzenetére


w333
félisten

Akkor én mit mondjak ... a 12 Mini 135g volt ez meg 240g :D

Én nem mondanám vészesnek, meg nem tudom ki hogy van vele de nagyon jól kivan egyensúlyozva és nem fejnehéz mint pl. az S21 ultra ami gyakorlatilag ki akar ugrani az ember kezéből mert előrebillen :))

Persze nem rábeszélni akarlak de majd meglátod, én mobil boltban melózom és rengeteg 12 Pro Max fóliázása után döntöttem úgy hogy nekem a legnagyobb modell kell :D

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#1822) Sordoran válasza BoneDragon (#1820) üzenetére


Sordoran
addikt

Van igen, de nulla kedvezménnyel. Edigital-nál lenne 5% szülinapi kupon, telekomnál pedig hűségidős kedvezmény. Aprópénz, de nah. :U

w333: Már késő, meggyőztél, legalábbis délig biztos a PM felé hajlok, aztán kiderül. :D Biztos megszokás kérdése, de remélem nem lesz olyan, hogy "jajj nem fogtam eléggé, rosszul mértem fel a súlyát, de sebaj, szeretem a pókháló mintát" ;] .

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#1823) 485 válasza Tiger. (#1786) üzenetére


485
aktív tag

Pontosan ide lőttem be, 135 és 140 közé, tudtam, hogy huvalyeviket "nem előzheti" meg.

(#1824) w333 válasza Sordoran (#1822) üzenetére


w333
félisten

:D

Csak az a kérdés hogy a kettő együtt lesz vagy sem ? az 5% kedv. meg 0THM :B

Ilyen szempontból talán a Telekom a legjobb és ott is független a teló :))

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#1825) Good_boy válasza Navaren (#1781) üzenetére


Good_boy
kezdő

Köszönöm :)!

(#1826) Tiger. válasza 485 (#1823) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Leginkább a zoom miatt.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#1827) repce


repce
csendes tag

Tegnap du. Vodafone-tól rendelt minit ma kiszállították! :)
Lehet, hogy valakinek ez is infó, a telefon szolgáltató függő.

(#1828) autotaxmo válasza w333 (#1818) üzenetére


autotaxmo
őstag

Bakke, sokkal szelesebbnek tunik es erzodik az iphone 13 pro mint a xiaomi. Nekem is xiaomim van de kezben tartva mind a kettot, az iphone szelesebb fogasnak erzodik, nem ertem

(#1829) autotaxmo


autotaxmo
őstag

Ez a pro max k*rva nagy es nehezkes, ok hogy jo az akksija de ugy nem nehez hogy egy giga meretut sikerult alkotni amiben van hely akksit beletenni. Nekem ez a PM már lassan tablet kategoria, de cserebe sok-sok munkajuk lesz a szervizeknek a leejtett keszulekek miatt. Ha erre meg ravarazsolsz egy tokot akkor mar ütni is lehet vele. Szerintem egy telefon merete max. egy iphone pro lenne elfogadhato ha valaki kenyelmesen akarna hasznalni egy mobilt. Persze ha valakinek allandoan rendelkezesre all a 2 keze szabadon és kulon taskaban vagy giga zsebben tudja hordani az PM telefont akkor elheto. :DD

(#1830) emvy válasza autotaxmo (#1828) üzenetére


emvy
nagyúr

3 mm szelessegben RENGETEG, foleg, hogy nem lekerekitett. Nezd: ha 3 mm-el szelesebb es szogletes, akkor a szukebb 'kerekitett' verziohoz kepes:

- Xiaomi uvegtol uvegig a hatlapon keresztul: 11.8 mm + 11.8 mm + 59.5 mm = 83 mm
- 13PM uvegtol uvegig a hatlapon keresztul: 78 mm + 7.65 + 7.65 = 93 mm

Szoval effektive 1 centivel 'szelesebb fogast' igenyel a 13PM amiatt, hogy 3 mm-el szelesebb es szogletes.

while (!sleep) sheep++;

(#1831) Sordoran válasza autotaxmo (#1828) üzenetére


Sordoran
addikt

Valóban, kevésbé lenne magasabb mint amennyivel szélesebb. Jó lenne ha rendesen kézbe tudnám venni, de a hátára rakott lopásgátló nagyon lehetetlenné teszi ezt. A szélesebb forma mellett nincs kerekítve se oldala, nehéz ügy. :DDD
Jah, meg grafitot vadászok még megnézés céljából, meg kéne nézni többi szolgáltatónál van-e már kiállítva.

Amúgy van helye a PM-nek a piacon, akiknek pl. a telefon a minden (se tablet, se laptop/PC, de TV se igazán), minden ügyüket, média fogyasztásukat telefonon intézik nekik ez a nagyobb méret, és jobb akku idő kritikus fontosságú. Mivel nekem mindenre van más, van laptop és TV ügyintézésre és médiafogyasztásra, telefon akkor kell mikor úton vagyok, így én se érzem kritikus fontosságúnak a nagyobb méretet. DE azért mégse mondanék le feltétlen a nagyobb méretről, kérdés ez belefér-e hosszútávon, nem-e lesz kényelmetlen.

[ Szerkesztve ]

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#1832) TechN7ne válasza w333 (#1814) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Nekem a sima 12 is az volt ,nem hogy a mini...

(#1833) joey04 válasza autotaxmo (#1829) üzenetére


joey04
titán

nekem is sokkal szélesebbnek tűnik a PM a Mi 10 Pro után. 74.80 vs 78.1.

Más kérdés, hogy én megvoltam a Mi Max 2-vel is, az meg 88.7! :DDD

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#1834) autotaxmo válasza emvy (#1830) üzenetére


autotaxmo
őstag

Huuu, ezt most nem ertettem.
A xiaomi poco phone f2 pro telefonom 163.3 x 75.4 x 8.9 mm mikozben az iphone 13 pro 146.7 x 71.5 x 7.7 mm és basszus, kegyetlenul szélesebbnek erzodik fogasra de még latvanyra is a poco f2 pro telomhoz kepest. Persze amikor a ketto telefont egymasra teszem, latszodik hogy szelesebb a xiaomi de fogasra megsem erzodik ellenben az iphone-nal

[ Szerkesztve ]

(#1835) syIex válasza Sordoran (#1831) üzenetére


syIex
veterán

Ha hozzá szoksz a mérethez (pár nap) nem fogsz tudni kisebbre menni. Tapasztalatból mondom én tavaly az összes (szó szerint) Pro és Pro Max modellt minden színben végig vettem és végül a PM maradt meg. "Once you go black you never go back" :DDD
Nekem van PC mellette, de sokszor szeretem a telefont használni hiába ott van, mert azzal le tudsz feküdni az ágyra vagy kanapéba és tartalom fogyasztás szempontjából nagyon jó.
Elejteni szerintem nem könnyű, mert kiegyensúlyozott a fogása. :)

autotaxmo; Az, hogy "ekkora házba bele fér a bazi nagy akku" nonszensz hülyeség, mert a rendszer és chip miatt tud ennyit, nem az akksi mérete miatt hisz vannak bőven nagyobbak sokkal kevesebb üzemidővel.

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#1836) Legendd


Legendd
senior tag

Megcsináltam róla végre a videót.
[link]

Alea iacta est!

(#1837) Luck Dragon válasza Legendd (#1836) üzenetére

Nézem is.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#1838) ForRedGlory válasza Legendd (#1836) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Tele van pontatlansággal. Speciel nem csak 256-al megy a ProRes, illetve beállítható a 60hz is.

(#1839) PavelVagyok válasza syIex (#1835) üzenetére


PavelVagyok
junior tag

én egyszer vettem 8 Plust. 2 évig volt nálam, rettenetesen megutáltam ezt a tepsi méretet. öröm volt visszamenni egy jobb méretű 5,8-as Xs-re. Most még a 6,1 belefért, de ennél nagyobb köszönöm szépen soha többé nem kell. egyáltalán nem igaz tehát, hogy aki megveszi a nagy tepsi méretet az hozzászokik és soha többé nem akar majd mást. simán lehet hogy megutálja.

(#1840) w333 válasza Legendd (#1836) üzenetére


w333
félisten

:R :R :R

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#1841) syIex válasza PavelVagyok (#1839) üzenetére


syIex
veterán

Én meguntam és próbáltam kisebbet (sima Pro), de nem tudtam hozzá szokni és mentem vissza a Max-ra és több ismerősöm is ugyan így van vele. My bad, akkor maradjunk annyiban, hogy általában! :))

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#1842) bigrock válasza ForRedGlory (#1838) üzenetére


bigrock
addikt

Érdekes. Olvastam a hozzászólásodat, és teljesen úgy értettem hogy: „Köszönjük szépen, megnézzük…”

(#1843) Elims


Elims
veterán

Sziasztok!

Nagy kérdésem lenne.
Kérem csak az írjon,aki már élőben látta vagy használja.
Az "ezüst" iphone 13 pro valóban ezüst (mint a keret) vagy fehér?

(#1844) pzstm válasza Elims (#1843) üzenetére


pzstm
titán

fehér

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1845) autotaxmo válasza syIex (#1835) üzenetére


autotaxmo
őstag

Ne haragudj, de szerintem netto hulyeseg amit irtal hogy nem az akksi merete szamit...gondolkodj el, azon hogy ha a te altalad gondolt rendszer es chip miatt jo az iphone uzemideje akkor a mini is tudna annyir mint egy pro max. Ergo, a meret igenis szamit k*rvara, de persze ehhez kell a chip, a rendszer es az hogy minden hazon belul optimalizalva van. De minnel nagyobb keszuleket csinal az iphone, annal nagyobb lesz az uzemido naluk. Pl. Iphone 12 mini vs iphone 13 mini. Ugyanaz a keszulekmeret de az akksi meretet noveltek, meret noveles nelkul nem tudnak annyit reszelni az uzemidon.

(#1846) autotaxmo válasza syIex (#1835) üzenetére


autotaxmo
őstag

Szoval mielott elkezdesz nonszensz hulyeseggel minositeni, gondolkodj el a fizikan 😉

(#1847) Viktor0610 válasza Elims (#1843) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem értem ezt a "Kérem csak az írjon,aki már élőben látta vagy használja." kitételt. :))
Egy videót kellett keresnem, amiben látszik a készülék színe, ami fehér.

Samsung Galaxy A54

(#1848) SeatZola válasza Elims (#1843) üzenetére


SeatZola
őstag

Igazából fehér de olyan ezüst-gyöngyházas. Tényleg!

Rappi

(#1849) totopad válasza Elims (#1843) üzenetére


totopad
senior tag

Kb olyan hatása van, mint annó a fehér 4/4S/5/5S-nek volt.

(#1850) syIex válasza autotaxmo (#1845) üzenetére


syIex
veterán

Ez egyértelmű, de te azt mondod, hogy az akksi mérete miatt jó az üzemidő miközben sokkal nagyobb akksik is vannak telefonokban közel sem bírva ennyit. :U Sokat nem ér a nyers akksi méret ez a lényeg. ;)

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.