Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DBob


DBob
őstag

RIP. Elég sokáig húzta...de az ISA-t nem volt képes letolni a trónról, így csak 2. helyezet lett. A többiek, EISA, VLB, AGP, és társai nyomába se érhettek viszont :P

(#2) D1Rect


D1Rect
félisten

Ideje, tényleg eléggé eljárt felette az idő, de fontos mérföldkő volt.

(#3) huskydog17


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Nem fogom csak az Intel kedvéért kidobni az X-Fi karimat! ;)

Amúgy meg szerintem egy ATX-es lapra simán rá lehet tenni 1-2 darabot. Kinek van útba azon kívül, hogy senkinek? Most a normális árkategóriában lévő alaplapokra gondolok, ahol nem a több videokártyás rendszer építése a cél.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#4) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Hát, hiányozni fog, de tényleg ideje volt már, hogy kikopjon az alaplapokról. Az olyan eszközöknek, amiknek elég a viszonylag alacsonyabb sávszélesség, ott lesz az USB 3(2).0. Persze a PCIe x1 se igazán gyorsabb, szal az is ott van, na meg közvetlen az a leváltója. Legalább végre kihasználhatjuk ezeket a buszokat is.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#5) RyanGiggs


RyanGiggs
őstag

Na úgy néz ki azokat a lapokat majd én kihagyom!!
Ugyanis nekem szükségem van rá.
Pontosabban kettőre is,mert a
hangkártyám is oda van bedugva (SB 7.1), és a WiFi-m is!
Ezekből nem szeretnék újat venni,mert nincs kedvem
olyanra kidobna 10k-t, ami eleve megvan!
Olyan nehéz lenne az Intelnek "ráhegesztenie" a lapokra 2 PCI csatit?
Na mind1.

(#6) bambano


bambano
titán

Azért nem ártana pontosítani, hogy melyik pci-ról van szó, mert pci-ból van 33, 66,100,133MHz-es, 3.3 és 5 voltos, 32 és 64 bites is.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Valóban ideje volt már, de akkor legyenek jó messze azok a slotok az x16-ostól.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#8) Narxis


Narxis
nagyúr

Épp itt volt az ideje, azért hiányozni fog.

Thanos was right.

(#9) DBob válasza bambano (#6) üzenetére


DBob
őstag

Ha kiveszik a chipsetből a pci buszt (illetve konkrétan alaplapról a csatlakozót), akkor én úgy érzem egyértelmű hogy a kérdés nem az, hogy vajon a 33, a 66 MHz-es vagy a 32 vagy 64 biteset veszik le.

(#10) ntomka válasza bambano (#6) üzenetére


ntomka
nagyúr

Nekem is ez jutott eszembe.

ツ Headphones on - World off

(#11) moonman válasza bambano (#6) üzenetére


moonman
titán

gondolom a pci express-en kívül mindegyikről?

(#12) dajkopali válasza bambano (#6) üzenetére


dajkopali
addikt

hivatalos közlemény még nincs, csak értesülések, gondolom, ha lesz bejelentés, ott kifejtik részletesen

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#13) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Mi az, hogy "vállalkozóknak szánt termékek"?

Aki hülye, haljon meg!

(#14) Ligend válasza L3zl13 (#13) üzenetére


Ligend
tag

Szerintem is szerencsésebb lett volna a "vállalati igényekre szabott termékek" megnevezéssel élni.

Az ostobaság ellen az istenek is hiába hadakoznak.

(#15) L3zl13 válasza Ligend (#14) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Vagy az, vagy az egyik alatt az intel saját gyártású alaplapjaiba szánt chipsetet értik, a másikon (vállalkozóknak szánt) pedig a 3rd party alaplapgyártóknak eladásra kerülőket.

Aki hülye, haljon meg!

(#16) Ligend válasza L3zl13 (#15) üzenetére


Ligend
tag

Nekem inkább az jön le, hogy a chipset-ből hagyják ki a PCI támogatást, tehát H és P kategóriájú chip-re épülő alaplapokon egyáltalán nem lesz PCI (hacsak nem PCI-PCIe bridge segítségével), csak a Q és B jelűekre épülőkön. Függetlenül attól, hogy Intel, Asus, MSI vagy akárki is az alaplap gyártója.

Az ostobaság ellen az istenek is hiába hadakoznak.

(#17) RepeatSector


RepeatSector
senior tag

De miééért miéért az agp végénél is siránkoztam, :O

"The tail of the snake is in it's teeth tonight"

(#18) Ligend


Ligend
tag

Akinek fontos lesz a PCI, az meg fogja oldani: PCI Express to PCI Adapter

Az ezen dolgozó PLX bridge-chip-et szerintem alaplapokon is viszont lehet majd látni, most is van példa ilyenekre (pl. Dell workstation kategóriájú gépekben hasonlóan van megoldva a PCI-X támogatás).

[ Szerkesztve ]

Az ostobaság ellen az istenek is hiába hadakoznak.

(#19) moonman válasza L3zl13 (#13) üzenetére


moonman
titán

gondolom szerverek.

(#20) sKie^


sKie^
tag

a PATA csatolokat is ok takaritottak el eloszor nem?

''Genyo Kapitany nem kegyelmez!''

(#21) Ligend válasza moonman (#19) üzenetére


Ligend
tag

Nem, ezek desktop chipkészletek, mindössze elsősorban nem a fogyasztói piacra, hanem vállalati környezetbe szánja a gyártó.

Az ostobaság ellen az istenek is hiába hadakoznak.

(#22) Mackósajt válasza huskydog17 (#3) üzenetére


Mackósajt
senior tag

A senkinek sincs útban tévedés. Nekem pl. útban van. És teljesen fölösleges, mivel utoljára a PCI videokártyák idejében használtam bármire is. Pedig szerintem normális árú alaplapom van.

A legjobb lenne, ha régi kártyáikat átmentegetők számára kijönnének "legacy" alaplapok PCI slottal, de a többségről menne a lecsóba.

(#23) Thunderzolee válasza RyanGiggs (#5) üzenetére

Egy USB-s wi-fi stick ~2ezer Ft. :U
Nem nagy dolog kiváltani vele a PCI-os wi-fi vevőt.

A PCI-os hangkártyáknak viszont ez rossz hír, bár mire valóban kikopnak az alaplapokból ezen slotok, azért el fog telni (jó)pár év. :)

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#24) Thunderzolee válasza Mackósajt (#22) üzenetére

A napokban kölcsönadtam a VGA-m, helyette kaptam egy PCI-os VGA-t. Most ezt (Matrox Millenium) használom, még jó, h vannak ezek a PCI slotok az alaplapomon. :K

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#25) Oliverda válasza sKie^ (#20) üzenetére


Oliverda
félisten

Igen a 4 évvel ezelőtti 965ös chipkészlet volt az első amibe már nem raktak PATA támogatást de persze ennek ellenére az alaplap gyártók lelkesen pakolgatták fel a diszkrét PATA vezérlőket a lapokra mert akkoriban még azért nem folytak (normális) SATA-s cuccok minden csapból.

Amúgy az AMD chipkészletei még mindig tartalmaznak 1 natív PATA portot. A legújabbak is. Van egy olyan értésem hogy a PCI esetében is hasonló lesz a helyzet.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#26) Badman 4ever


Badman 4ever
őstag

Nem tudom miért fájt az Intelnek a PCI, egy port elfér minden lapon, mint a PATA-ból is. Amúgy nálam csak az a lényeg, hogy gyártsanak még egy ideig PCI-os eszközöket (mint ahogy AGP-sekkel is teszik), mert elég sok PCI-os dolgot használok, jelenleg is 5 PCI bővítőkártya van a gépben.

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#27) fricz19 válasza Thunderzolee (#23) üzenetére


fricz19
őstag

egy olcsó vacak tényleg 2e ft
de egy minőségi n-es stick már jóval drágább...

AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

(#28) RepeatSector válasza Thunderzolee (#24) üzenetére


RepeatSector
senior tag

és látnád hogy milyen videókarik vannak még pci-ba és a mai napig gyártják őket ismertebb gyártó a ZOTAC a kisebb kínai gyárak pedig még csinálnak gef mx440-et meg radeon 9500-at is és még egyéb nyalánkságot

"The tail of the snake is in it's teeth tonight"

(#29) RyanGiggs válasza Thunderzolee (#23) üzenetére


RyanGiggs
őstag

Lehet ezt annyira nem is sajnálom,bár...
De ezt annál inkább!!
Mondjuk mire lecserélem az egész konfigot...már bőven +szolgálta az árát.
Hisz még a jelenlegi procimat is majd 1-2év múlva cserélem,
utána majd még jön ez egy jóó pár évig.
Aztán meg majd benevezek egy most brutális Core7-re.
Na majd gondolom az azutáni lapom már nem lesz PCI foglalat.

(#30) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Szegény PCI, mérföldkő volt...

(#31) Badman 4ever válasza RepeatSector (#28) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Meg létezik HD 4350 is PCI-osba.

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#32) D1Rect válasza Badman 4ever (#31) üzenetére


D1Rect
félisten

Nem is élet az élet, PCI-os 4350 nélkül. :D

(#33) Sanyix


Sanyix
őstag

buzi intel. Úgy látszik a jövőben sem lesz intel alapú gépem... persze eljárt felette az idő. De kit zavar? Nem fér el a lapon, mert az olyan kva zsúfolt? mert tele vannak a pcie slotok kártyákkal? LOL 1 kártya van a gépek nagy százalékában, egy videokártya a 16x-ben... még nagyobb százalékánál a pc-knek EGY SINCS.

[ Szerkesztve ]

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#34) fatal`


fatal`
titán

Buzik. Ezért nem dobom ki a hangkártyám :)

(#35) fatal` válasza Ligend (#18) üzenetére


fatal`
titán

Persze 140$ ne viccelődjünk már.

(#36) Spectrum


Spectrum
aktív tag

Attól, hogy az intel kiveszi a chipsetből a támogatást, nem jelenti, hogy az alaplapokról is eltűnik. Úgyanúgy meg lesz lesz oldva külső chippel, mint eddig a pata vagy floppy-csatlakozók.

(#37) Mackósajt válasza Thunderzolee (#24) üzenetére


Mackósajt
senior tag

Van ilyen. Én a választás lehetőségét kérem számon. Jelenleg nem igazán látok alaplapokat PCI nélkül, pedig én vevő lennék rájuk. A következő gépemben, ami még soká lesz, mert e6z a 2 éves darab még mindig erősebb, mint amire valóban szükségem van jelenleg.

Máskülönben megértem azokat, akik ragaszkodnak a visszafelé kompatibilitáshoz. Olyan területen dolgozom, ahol még manapság is kell soros port pl. Az ipar egyes területein nem tudják (és nem is akarják) követni a PC technológiai termékciklusok pörgését, mert sokkal hosszabb élettartamra fejlesztenek/gyártanak. Nem véletlen, hogy az Intel a PCI-t is a "vállalatoknak szánt" lapokban akarja benne hagyni.

+ mint előttem is mondták, a beépítette támogatás megszűnése (amit különben már régebbi chipsetváltás előtt is beharangoztak, csak sajnos akkor nem történt meg) nem jelenti a PCI eltűnését, mert a gyártók felteszik külön chippel. De remélem, hogy mire legközelebb gépet veszek, válogathatok a PCI mentes lapok közül.

(#38) bartucc válasza Oliverda (#25) üzenetére


bartucc
addikt

Szerintem akkor van értelme valamit lecserélni, ha már nem megfelelő a sebessége. Egy régebbi szériás vinyónál, ha sata-s, akkor sem gyorsabb, lásd a 4 évvel ez előtti modellek. (akkor még nem volt egyáltalán elterjedt az SDD, most se az...)

A PCI-t is sokan használják, egy kártyahely legalább maradhatna a lapokon, ha valakinek komolyabb tunere/hangkártyája van...

De a lapok többségénál persze már nem tartanám létszükségletnek, főleg nem a 25+-os kategóriában.

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#39) moonman


moonman
titán

buzi Intel, haladnak a korral. a szemetek a végén még a floppy-t is leveszik. várjunk csak...

(#40) Sanyix válasza moonman (#39) üzenetére


Sanyix
őstag

floppyn mióta láttál kiadott új cuccot? 15 éve kb talán?

pci-ra? Mondjuk tegnap...

Nem haladnak semmit a korral az hogy ha levesznek valamit az nem haladás, vagyis de, visszafelé :D

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#41) RyanGiggs válasza moonman (#39) üzenetére


RyanGiggs
őstag

Itt egy lap,ami már rég levette a floppy-t. :((
Írja is egy csillaggal jelölt résznél :
*The floppy disk drive cable is purchased separately.

(#42) djculture


djculture
félisten

Nagy ötlet.Eddig ha behallt az alaplapi lan ami gyakori volt belevágott az ember egy 500ft os realtek 100 as kártyát most majd lehet venni 5000 ért pciex eset.Hangkártya ugyanez a móka, halványan drágább a pciex verzió.Az intel fejesei szerintem magukat is eltüntethetnék, ők is elavultak gondolkodásilag.Céljuk az hogy ha bármi van,minél többe kerüljön az embernek a gép rendbehozása.Nem úgyvan az hogy csak előhúzok valami régi cuccot átmenetileg a fiókból,abból az éhbéré dolgozó kínai munkás emberek melója nem térül meg .C

[ Szerkesztve ]

(#43) Taky


Taky
senior tag

Azért egy jódarabig még megtűrnénk a lapokon, van arra még szükség sztem...

"Tökéletes program nem létezik, csak olyan, amelynek még nem találták meg a hibáit." Pascal

(#44) Chaser


Chaser
titán

Utolsó hsz-okat olvasva nem voltam biztos benne, hogy jó helyne járok:D /bu*i intel/ Furcsa lenne egy lapot pci slot nélkül látni, igaz így is elég szép kort ért meg.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#45) ngabor2 válasza djculture (#42) üzenetére


ngabor2
nagyúr

ha behal az alaplapi lan, akkor vesz 1000Ft-ért egy usb-s kütyüt.

a floppy támogatás számomra is érdekes, bár ahogy nézegettem pár lapot, nem a chipsetben van már benne, hanem külön vezérlőben. bizonyára van neki valami oka... csak én nem látom, kb. 10 éve nincs floppymeghajtóm. és a környezetemben sincs szinte senkinek.

(#46) Zso Ro válasza ngabor2 (#45) üzenetére


Zso Ro
senior tag

És akkor lassan már a 12USB sem lesz elég.Az asztalomon meg nem legyen annyi USb hub,csak mert az Intel így gondolja.Egyet mindneképp megtartanék a lapokon

(#47) #65675776 válasza ngabor2 (#45) üzenetére


#65675776
törölt tag

A floppy-vezérlő és úgy általában a SuperIO eszközök nem igazán voltak integrálva soha sem az intel chipsetjeiben, a Via is csak egy időben rakta bele a SB-eibe.

Én mondjuk nem siratom a PCI-t, bár van két kártyám, amit hirtelenjében nem tudnék azonos minőségűvel pótolni PCI-E-ben. A végszükségleti PCI VGA-t meg nagyon jól pótolja egy IGP.

(#48) julius666


julius666
addikt

Jaj Istenem, mi ez a sírás? Csak a chipsetből veszik ki a támogatást, az alaplapgyártók simán belerakhatnak PCI slotot ha akarnak, valószínűleg fognak is.

(#49) djculture válasza julius666 (#48) üzenetére


djculture
félisten

Látom nem tapasztaltad meg még hogy ami nem natívan támogatva a chipszettbe annak van ezer baja inkompatibilitás hegyek.Meg lehetett nézni mikor kivették az ide támogatást és a lapra ilyen kókányolt vezérlőket tettek az alaplap gyártók,minden volt valakinél az optikai meghajtót nem letett beüzemelni másnál a pár hetes 320gigás idés vinyóját nem látta.Akkor már inkább ne legyen rajta semmilyen nem támogatott vezérlő.

(#50) Robi BALBOA


Robi BALBOA
őstag

Ha valakinek vga biosz flashelés közben beüt a gebasz és nincsen pci-s vga akkor hogyan hozza helyre a vga bioszát?

Pár éve szívtam egy HD2900XT miatt, de a pci-s S3 trio kihúzott a pácból, azóta is őrizgetem, hátha szükség lesz rá egyszer.

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.