Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) SaGaIn


SaGaIn
senior tag

Szép, mikor is lesz ebből asztali?

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#2) rodrigez válasza SaGaIn (#1) üzenetére


rodrigez
senior tag

Jövőre, és akkor sem év elején. Idén elvileg csak a Core M jön ami 4-5 w-os TDP-vel rendelkezik.

(#3) mekker válasza SaGaIn (#1) üzenetére


mekker
őstag

Ez jön karácsonyra, asztali jövő tavasz.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#4) rodrigez válasza mekker (#3) üzenetére


rodrigez
senior tag

Én úgy olvastam, hogy az asztali H és K széria csúszik és csak jövő Június környékén jön.

(#5) pulyka jocó


pulyka jocó
senior tag

Most akkor nem core iX,hanem core mX?

(#6) rodrigez válasza pulyka jocó (#5) üzenetére


rodrigez
senior tag

Nem, a Core M a legalacsonyabb fogyasztási osztályú példányokat jelöli. Ez más néven a Broadwell-Y, aztán jön következő év elején a 15-28w-os osztályú Broadwell-U. Azoknak szerintem ugyanúgy Core i3, i5 vagy i7 lesz a típusjelzésük. Bár nem kizárt, hogy tévedek. :)

(#7) mekker válasza rodrigez (#4) üzenetére


mekker
őstag

Neked lehet igazad, a tavaszt csak emlékezetből írtam, semmi forrás.

@Abu
Jó cikk volt. A műszaki oldal is el lett úgy magyarázva, hogy érthető legyen mit miért.
Iponon írtak arról is még (többek között), hogy nem csak üresjáratban, hanem kisebb terhelés alatt is egyes órajelciklusokban ki-be tudja kapcsolni az IGP-t(órajel csökkentés helyett, ha jól értettem).
Duty Cycling Control fantázianév alatt fut ez a dolog. Ez csak az IGP-re vonatkozik, vagy más részegységekre is?

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#8) alevan


alevan
őstag

Kíváncsi vagyok mekkora lessz az APU 4 processzormaggal, a legnagyobb IGPvel és 128MB eDRAMal.

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#9) Abu85 válasza mekker (#7) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem hiszem, hogy ezt megteheti. Az nagyon durva mikroakadásokat okozna.
Igen a Duty Cycling Control csak IGP-s cucc.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#10) big-J


big-J
őstag

Na végre, nem tudom mi tartott ennyi ideig hogy ismét elérjenek erre a watt szintre, amikor már 6+ éve megvolt a Core2 Duo U7700 , és Core Solo U1500. Ezeknek a watt határok beli értelmes rendszerek hiánya miatt marad niche és halt ki az UMPC, mert az akkoriban harmatgyenge atom-ot erőltették.

(#11) Chiller


Chiller
őstag

"A Core M termékekhez alkalmazott lapkán az IGP akkora területet foglal el, amelyre négy darab extra Broadwell mag is építhető a hozzájuk tartozó gyorsítótárakkal együtt. Ráadásul ez még nem is a legnagyobb IGP konfiguráció, hiszen lesz egy duplaekkora opció is, amelynek helyére nyolc darab extra Broadwell mag férne el."

Ejj, pedig de szép lenne egy csinos 12 magos broadwell a gépembe, mondjuk változatlan áron. Az IGPjüket meg tegyék, ahova gondolom :D

(#12) smkb


smkb
őstag

Már a Bay Trailnek is erős szele volt, ez meg szimplán üt... 2-5 wattba Core i teljesítmény szint... asszem az ARM alapú megoldások is köthetik a gatyát, mert összeért a két csapat. Az erősebb ARM megoldások már bőven ezt a tdp kategóriát nyaldossák, kisebb számítási teljesítmény mellett.

(#13) bitblueduck válasza Chiller (#11) üzenetére


bitblueduck
senior tag

majd talán broadwell-E néven, és sajnos nem változatlan áron :(

An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.

(#14) Cathulhu válasza smkb (#12) üzenetére


Cathulhu
addikt

Majd ha jonnek a 20-as, 14-es A57 es kortarsai akkor terjunk vissza erre.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#15) FLATRONW


FLATRONW
őstag

Nem értem, hogy miért bohóckodnak a 4x MSAA-al? A 2x is teljesen elég lenne egy ilyen terméknél, és így a felszabaduló tranzisztorokat más dolgokra is felhasználhatnák.

(#16) SylverR válasza FLATRONW (#15) üzenetére


SylverR
senior tag

Szerintem meg belépő szinten ellehetne felejteni az anti-aliast. Nem a hiánya miatt rondák a játékok, hanem a sz.r rendermotor miatt. :U
Aki meg belépő szintű gépen játszik, játsszon AA nélkül. Én is ezt teszem. (mondjuk ahol engedi a hw ott bekapcsolom persze :U )

Nem!

(#17) FLATRONW válasza SylverR (#16) üzenetére


FLATRONW
őstag

Igazából én is feleslegesnek érzem, de a régebbi játékok esetén még használható a 2x és ezért elfogadhatónak tartom a meglétét.

(#18) Mac! válasza Abu85 (#9) üzenetére


Mac!
aktív tag

Szerkesztve

[ Szerkesztve ]

Milliók vágynak halhatatlanságra, de fogalmuk sincs, mit kezdjenek magukkal egy esős vasárnapon.

(#19) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

Nah akkor úgy látom a lehető legjobbkor vettem meg a 4770K-mat! :DD

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#20) Garada válasza rodrigez (#4) üzenetére


Garada
őstag

Ilyen sokat? :(

(#21) rodrigez válasza Garada (#20) üzenetére


rodrigez
senior tag

Hát az összes külföldi cikk erről számol be. :( Bár engem úgyis inkább az U széria érdekel, abból szeretnék majd itthonra építeni valamit. Gondolom lesznek, majd ilyen "egybelapok" amik ezt a SoC-t használják. Nekem bőven elég lesz egy 2 mag 4 thread-es proci egy beépített GT3-al. Mondjuk az plusz királyság lenne, ha lenne PCI-e 16x bővítőhely is a lapon amibe egy rövidke Maxwell-re épülő VGA beleférne. :)

(#22) Zoz


Zoz
őstag

"Technikailag az OpenGL 4.5 támogatásával sem lehet probléma, de az Intel egyelőre OpenGL 4.3-at jelez, ami csupán azért alakult így, mert nem biztos, hogy az újabb verziókhoz készül grafikus meghajtó."

Intelt ismerve, biztos, hogy nem készül...

(#23) Peter13


Peter13
senior tag

Érdekes cikk, köszönet érte. A többiekkel együtt én is várom hogy mi sül ki belőle: ha lenne egy alacsony fogyasztású asztali verzió, lehet hogy arra már lecserélnám a 2500K-t. Egy dolog mondjuk sarkalatos számomra, ez pedig a videokódolás (mivel kb ez az egyetlen olyan funkció nálam, ami tényleg kihasználja a 4.2-re húzott proci teljesítményét).
Jelenleg is még Handbrake-et használok, mert a 2500K-ba épített QuickSynch hát hogyismondjam...nos nem produkál elfogadható minőséget. A leírásban az szerepelt, hogy ez a funkció gyorsult (mégpedig sokat), de jó lenne ha a minőség is javulna, mert hiába gyártja le fele annyi idő alatt, ha a végeredmény randa...kiváncsi leszek rá, na :)
(illetve ha már "kódorgunk", és új termékről beszélünk, nem fért volna bele a H.265 is?)

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#24) Abu85 válasza Peter13 (#23) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ott van a HEVC-s rész a cikkben. Az a H.265.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#25) Peter13 válasza Abu85 (#24) üzenetére


Peter13
senior tag

Basszus :B
OK, köszi...valahogy nem kapcsolódott össze a fejemben hogy a két dolog az egy és ugyanaz. Pironkodom...

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#26) sb válasza smkb (#12) üzenetére


sb
veterán

És a Core annyira erős ebben a fogyasztási szegmensben?
Komolyan kérdezem, nem jártam utána, csak rémlik, hogy a jelenlegi legkisebb Core cpu-k azért jóval 10W feletti tartományokban vannak még és azok már nem is olyan acélosak. Vagy inkább fordítva fogalmazok, a Bay Trail egy elég erős hozzájuk képest 5-10W-ból. (És a Jaguar is, de az kicsit nagyobb fogyasztással :( Azért említem mert AMD-n belül ott is látni hasonló jelenséget. Egy Kabini TDP-re lassított FM1/FM2 APU nem feltétlen lesz gyorsabb.)

(#27) Dare2Live válasza sb (#26) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Nem tudunk pontos speceket de imo nagyon eros. Kerdes mi jon arm vonalon jovore befogja e.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#28) sb válasza Dare2Live (#27) üzenetére


sb
veterán

Most megnéztem pár szintetikus tesztet amit találtam.
Cinebench 11.5-ben a Bay Trailek 1.25-1.50 között mennek, a core magos 7-17W Celeronok ill. Y-os i3-ak is 1.20-1.30 körül.
3DMark cpu tesztben szintén a Bay Trailek tűnnek erősebben.
Egy szálon és pl. emiatt prime95-ben a core magosok erősebbek.

Nekem nem annyira egyértelmű a helyet.

szerk:
Passmarkban:
Bay Trail 1100-1500 pötty
1017u/3229Y: 1500-1600 pötty.

7.5-10W vs 13-17W.

[ Szerkesztve ]

(#29) sb válasza sb (#28) üzenetére


sb
veterán

Az újabb i3-4010y és i3-4010u viszont tényleg ütősebb.
11.5-15W TDP, 1700 ill. 2200 pötty

A Haswellnél nagy előrelépés történt úgy látszik.
Bár biztos vannak tényezők amik árnyalják a képet.
1. A Haswell HT-ja biztos, hogy ütősebb lett sokkal mint a régebbiek, ez segíthet.
2. A TDP-nél viszont - legalábbis asztali fronton és ezt tapasztaltam - a csúcsfogyasztás sokkal magasabb a Haswell magoknál, mint a korábbiaknál, hiába ugyanaz a TDP osztály. Lehet, hogy itt is van némi holtjáték, bár ezeknél a nagyon alacsony TDP limiteknél nehezen elképzelhető, hogy ne hajtsa ki ugyanúgy egy Sandy vagy egy Bay Trail mag magát a limitig.

szerk: Az előző hsz-ben a prime95 az superpi akart lenni.

[ Szerkesztve ]

(#30) #25954560 válasza bitblueduck (#13) üzenetére


#25954560
törölt tag

vagy broadwell-DE, akar 16 maggal :) es integralt 10G-s NIC-cel.
szinten nem valtozatlan aron :P

(#31) Chiller válasza #25954560 (#30) üzenetére


Chiller
őstag

Szépen néz ki ez is. Kár hogy nem az intel főnöke az apukám :)) :B

(#32) vinibali


vinibali
őstag

ha amúgy is kicsi lapkát terveznek, nem lehet inkább rendszerchipet készíteni?
nagyon sok előnye mellett talán még a selejtarányt sem növelné, ismervén ezen lapkák egyszerűségét

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#33) smkb válasza sb (#28) üzenetére


smkb
őstag

A jelenlegi Bay Trailek a Core 2 szériával vannak pariban, az új Core M-esekre mondtam hogy azok meg már a Core i vel lesznek.

Személyes mérések saját eszközökön:

Aida 64

Core 2 Duo E6400 @3.2 ghz (desktop, 100w körül lehet, még mindig nem érzem hogy kevés lenne, pedig már 7 éves :) )
CPU Queen : 12852
CPU Photo Worxx: 3455
CPU Zlib: 79.4MB/mp
CPU AES:333 MB/mp
CPU HASH: 992 MB/mp
FPU V8: 1786
FPU Julia: 3774
FPU Mandel: 1952
FPU SinJulia: 1093

Bay Trail N3530 (max 6w tdp limit) (Acer B115M)
CPU Queen: 19258
CPU Photo Worxx: 3813
CPU Zlib: 104.1 MB/mp
CPU AES: 414 MB/mp
CPU Hash: 977 MB/mp
FPU V8: 2267
FPU Julia: 4339
FPU Mandel: 1480
FPU SinJulia: 1014

Bay Trail Z3740D (2-4w) (Toshiba Encore 8")
CPU Queen: 13750
CPU Photo Worxx: 3977
CPU Zlib: 73.3 MB/mp
CPU AES: 1437 MB/mp
CPU Hash: 668 MB/mp
FPU V8: 1389
FPU Julia: 3048
FPU Mandel: 1069
FPU SinJulia: 728

Van még egy 4,5 éves T4400-al szerelt notim, azt felesleges lemérni az a fenti E6400 @3.2 sebességének pont 2/3-át tudja.

Bárhogy nézzük, szerintem brutálisan jók a Bay Trail procik fogyasztás teljesítmény arányban, amire a mostani Core M még rá fog tenni egy jó nagy lapáttal.

(#34) sb válasza smkb (#33) üzenetére


sb
veterán

Az oké, hogy a 3GHz körüli C2D-k teljesítményét hozzák a Bay Trailek, de nem ez volt a kérdés, hanem, hogy hogy viszonyulnak a jelenlegi IB/Haswell magos ULV cpu-khoz.

Ebből írtam pár teszteredményt. Ezek alapján nincs egetverő különbség szerintem.
A Broadwell meg a leírás alapján sokat nem gyorsul a Haswellhez képest abszolút mértékben.

A Bay Trailek a fogyasztásukhoz képest nagyon erősek, ezt írtam én is. Ez nem vitás.
Viszont én úgy látom épp ezért a Core i széria azonos TDP-ből nem erősebb relevánsan és a cikkből nekem az jött le, hogy a Core M sem lesz ilyen szempontból előrébb. Energiahatékonyságban és így általános teljesítményben valószínűleg jobb lesz, de csúcsteljesítményben nem.

[ Szerkesztve ]

(#35) mekker válasza sb (#34) üzenetére


mekker
őstag

Cikk is azt írja, hogy +5%+- az előnye Haswellhez (clock2clock), szóval ilyen szempontból nem lesz világmegváltó. Ha erősebb kiadást akarnak, akkor emelik az órajelet, de azt meg már nem biztos, hogy elbírja a passzív hűtés. Ördögi kör

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#36) Dare2Live válasza sb (#34) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Jellemzően érdemes elolvasni anandteches írásokat. [link] meg a 14nmest [link]

Majd ha specek kijönnek többet tudunk.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#37) Zeratul válasza smkb (#12) üzenetére


Zeratul
addikt

Csak felhívnám rá a figyelmed hogy nem abban a kategóriában versenyez mint a Baytrail vagy a Kabini, hanem a Haswell U szériát fogja leváltani. Eleve nagyobb mag, nagyobb "lábszámú" foglalat drágább alaplap stb.

(#38) sb válasza mekker (#35) üzenetére


sb
veterán

Pontosan ezért írom.
Mert én is úgy sejtettem, hogy nem hoz hatalmas áttörést, amit smkb emlegetett, ha alig van csak előnye a Haswellhez képest.
A kérdésem a Bay Trail és a Haswell teljesítményaránya lett volna, de azt meg úgy látom, hogy eléggé elágszerű.

(#39) Dare2Live válasza sb (#38) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

nekem anad írás alapján az jött le, hogy azonos TDP keretben jóval erősebb lesz.... vagy hozni fogja uazt a teljesítményt jóval alacsonyabb TDP/SDP mellett.

Mennyit nem lehet mondani, de hogy azonos fogyasztás mellett nem +5% az nekem ~99%

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#40) Fo_AMD_Fun


Fo_AMD_Fun
csendes tag

Azért az, hogy egy Core i7 90W-ról lejön 50W-ra, szerintem brutális lesz. 40%-al kevesebb fogyasztás a második legnagyobb fogyasztónál (A VGA után) nem rossz. -500-1000 Ft villanyszámla, ha 100%-on járnak a magok állandóan. Nyilván IDLE-ben nem lesz akkora a különbség, de akkor is. Nekem várós.

(#41) sb válasza Fo_AMD_Fun (#40) üzenetére


sb
veterán

De erre hol van bármilyen adat? A teljesítmény marad a fogyasztás felezése mellett?
Mert én nem ezt olvastam ki a leírásból.

Dare2live: Megnézem ott mit írnak, az itteni leírás alapján az abszolút teljesítményben nem látszik előrelépés.
Ettől az átlagos teljesítményben biztos lesz. Ahogy az Ivy -> Haswell váltásnál is főleg ilyen előrelépés történt.
i5-ök pl. 77W-ről felmentek 84W-ra (sőt, mérve a tesztek alapján ennél is nagyobb a különbség köztük csúcsfogyasztásban). A csúcsteljesítmény is ennek megfelelően nőtt. Vagyis nem azonos TDP-ből lett gyorsabb.
Igazi előrelépés az átlagos teljesítmény/fogyasztásban volt, mert fejlődött az energiamenedzsment, ill. ez a magasabb teljesítmény/TDP, gyorsabb idle elérése segítette.

Valami ilyesmit gondolok itt is, nem abszolút sebességnövekedésre. Vagyis inkább az SDP csökkenhet, nem a TDP azonos teljesítményszint mellett.

Ill. a másik hozadék az lesz, hogy eddig inkább csak 12-15W körül voltak a legkisebb core procik, most ez a TDP kerek lentebb csúszik.

[ Szerkesztve ]

(#42) sb válasza sb (#41) üzenetére


sb
veterán

Még egy amit nem tudunk: A Turbo.
A mobil Bay Traileknél is igen erős a rövid idejű Turbo, ami megdobja "papíron" a teljesítményt.

(#43) Zeratul válasza Fo_AMD_Fun (#40) üzenetére


Zeratul
addikt

Inkább a hűtéssel nem lesznek gondok, mint a villanyszámlával. CPU hűtőgyártók kardjukba dőlnek.

(#44) mekker


mekker
őstag

Asztalinál nem lehet konkrétumokat írni,nem hiszem hogy ott is teljes mértékben megmarad ez az azonos teljesítmény - 50% fogyasztás dolog.
A másik, meg hogy egy bizonyos órajel felett már kell a feszkó, és exponenciálisan növekszik a fogyasztás. Most a 4790k-nak 4Ghz az alapórajele. Nem tudnám biztosan kimondani, hogy az "5790k"-nak már 4,7-5Ghz lesz az alapórajele.
A harmadik meg hogy egyáltalán adnak-e ki Broadwell alatt tuningprocikat, vagy Haswell refresh mellett párhuzamosan fognak futni egy más vonalon.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#45) Chiller válasza Zeratul (#43) üzenetére


Chiller
őstag

Kardjukba bizony. :( Főleg, ha a szokásos intel pasztát használják a IHS alatt :W

[ Szerkesztve ]

(#46) Dare2Live válasza Chiller (#45) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

nincs tuning akkor a boxos hütő is bár terhelés mellett hangosan de elviszi őket. aki meg tuningol az ugyis dobja kukába a gyári hűtőt.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#47) Dare2Live válasza sb (#42) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

turbonál bejön a p3 state de megint csak nem tudjuk ez mi, mennyi.

Meg rakat más dolgot se tudunk. :)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#48) Chiller válasza Dare2Live (#46) üzenetére


Chiller
őstag

Volt itt olyan kolléga, akinek a gyári hűtővel throttingolt a 4770 (nem K) :U

Egyébként rendes pasztával valszeg nem lenne semmi gond, sőt talán még a gyári hűtővel is beleférne némi (legalább all-core turbo modos) tuning.

[ Szerkesztve ]

(#49) Dare2Live válasza Chiller (#48) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

akár nem gyárival is lehet. Zárt ház, nyár, panel, small fft. Enélkül azért én nem tudom elképzelni.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#50) kromatika


kromatika
veterán

köszi a cikket.érdekes volt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.