Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Béééla


Béééla
őstag

Július 4-ről és aug. 20-ról is lekéstek.
Hogy lesz így az oroszlánnak 4G-je? Zuckerberg feje most főhet, Indiából páros lábbal kitessék, most a műholdja játszott földközelben hullócsillagosat. Hogy fog így béke Nobel-díjra pályázni?

Bélabá

(#2) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Magát a kárbaveszett munkát sajnálom, de a faxbúkkal kapcsolatos történetet egyáltalán nem.

(#1) Béééla:

"Hogy fog így béke Nobel-díjra pályázni?"

Reméljük sehogy, Hitler után Mark Zukerberg a történelem legsötétebb alakja.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#3) Zola007


Zola007
veterán

Ami nem megy, nem kell erőltetni.....
talán ennyi kudarc után kicsit vissza kellene takarodni a tervezőasztalhoz újragondolni pár dolgot

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#4) Braddock


Braddock
őstag

Nekem az tűnt fel, hogy jobbról mintha nekicsapódna valami.

(#5) BoB válasza Apollyon (#2) üzenetére


BoB
veterán

Én sem tudom sajnálni a facebook-ot. Az sem zavarna ha a következő műholdjuk is felrobbanna.

pnauser: nem szállt neki semmi sem, az csak egy légy a kamera előtt. Kockázd ki. Még mielőtt jönnek a "nekiment a chemtrail-ező UAV" sztorik. ;]

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#6) Braddock válasza BoB (#5) üzenetére


Braddock
őstag

STORNO
Valami madár lehetett a kamerához közelebb áthúzva. Látni, ahogy tovább is száguld.

"Még mielőtt jönnek a "nekiment a chemtrail-ező UAV" sztorik"
Ez nem volt szép... :((

[ Szerkesztve ]

(#7) Zola007 válasza BoB (#5) üzenetére


Zola007
veterán

:DDD


http://index.hu/tudomany/2016/08/15/tudomanyosan_is_cafoltak_a_chemtrail-osszeeskuvest/

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#8) Cifu válasza Zola007 (#3) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ennyi kudarc?

Ez lett volna a 29-dik Falcon 9 indítás, és ez volt a második teljes kudarc. Az Ariane 5 első pár évében sokkal rosszabb aránnyal bírt, kevesebb indítás mellett (ott például rögtön az első indítás kudarc volt).

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#9) Zola007 válasza Cifu (#8) üzenetére


Zola007
veterán

a leszállási problémákkal együtt már romlik a statisztikád
Mivel ennek az lenne a nagy "hűb...megje"
rakétát fellőni már 50 éve is tudtak

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#10) Cifu válasza Zola007 (#9) üzenetére


Cifu
nagyúr

a leszállási problémákkal együtt már romlik a statisztikád

Miért is? Az első fokozat visszahozása semmiféle extra költséget nem jelent azoknak, akik megveszik a Falcon 9 indítást. Az ő szempontjuk csak az indítás a lényeg. Ez egy extra képesség, amivel per pillanat csak a Falcon 9 rendelkezik a hordozórakéták között.

A következő lépcső a visszahozott első fokozat újrafelhasználása. Az viszont azt érinti, akik megveszik az újrafelhasznált első fokozattal szerelt Falcon 9-est.

rakétát fellőni már 50 éve is tudtak

Rakétát nem lőnek fel, hanem indítanak. A lövés azt jelenti, hogy egy hajítótöltettel kilősz valamit, mondjuk ágyúból vagy lőfegyverből. Itt nem erről van szó.

Ettől függetlenül a SpaceX ma a kereskedelmi piacot kvázi letarolja úgy, hogy még nincs is szó az első fokozatok újrafelhasználásáról...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#11) Dudikoff


Dudikoff
csendes tag

Korrigáltam a hang csúszását, így még brutálisabb az élmény.
[link]

Cserébe így viszont elveszik az az élmény, ahogyan a látványtól számított 12 másodperc múlva a hanggal együtt megérkezik a légnyomás is és megremegteti a kamerát.

(#12) Misi1979 válasza Apollyon (#2) üzenetére


Misi1979
őstag

"Reméljük sehogy, Hitler után Mark Zukerberg a történelem legsötétebb alakja."

Nem gondolod, hogy ez így elég erősre sikeredett? Vagy kifejtenéd, hogy miért gondolsz ilyet?

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#13) Kékes525 válasza Zola007 (#7) üzenetére


Kékes525
félisten

A táblázat hibás: Gyurcsány! ;]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#14) hemaka


hemaka
nagyúr

Szepen elpukkant.

(#15) #25068288 válasza Braddock (#4) üzenetére


#25068288
törölt tag

Nem ment neki, ám így sokkal érdekesebb a dolog, mivel az a "valami" igen gyors volt.

http://9gag.com/gag/aXw48nd

[ Szerkesztve ]

(#16) BoB válasza #25068288 (#15) üzenetére


BoB
veterán

Sőt, rákontrázok, a "valamiből" nem is egy volt! Nézd csak meg a robbanás előtti felvételt is. Bár kísértetiesen hasonlít arra amikor legyek repkednek a kamera előtt, de szerintem élienek voltak!

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#17) Pttypang válasza Kékes525 (#13) üzenetére


Pttypang
veterán

Elmútnyócév

Everybody lies.

(#18) Apollyon válasza Misi1979 (#12) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Majd meglátod pár év múlva...

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#19) Misi1979 válasza Apollyon (#18) üzenetére


Misi1979
őstag

Nem, én most akarom tudni, tényleg érdekel.

Mit tudsz, amit én nem?

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#20) Kékes525 válasza Pttypang (#17) üzenetére


Kékes525
félisten

Az lassan már ez lesz. :D

(#19) Misi1979: Ránk szabadította a Facebookot. :D

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#21) macskea válasza Misi1979 (#19) üzenetére


macskea
őstag

Semmit, de a határozotság és tájékozottság látszata fontos. ;)

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#22) Béééla válasza macskea (#21) üzenetére


Béééla
őstag

Hogy a humanitáriusság álarcával komplett földrészeket nyom facebook-függővé, az teljesen rendjén van. Teljes kontinens semleges internet helyett egy cég privát, szűrt magánhálózatát kapja, így az ott élőknek okostelefon = internet = FB lesz. Teljes információkontroll (amivel vissza is élt már, ld. USA választási kampány)
Még fejlett országokban is az erőszakos terjedésével és állandó megfigyelésével eljutott oda, hogy a fiatalok legjava ki se lép a FB-ból, mi lesz ott?
A hazai fejekből is milyen nehéz a freemailt és a startlapot kiirtani, és csak annyit tettek, hogy korán megjelentek.

Bélabá

(#23) Kékes525 válasza Béééla (#22) üzenetére


Kékes525
félisten

"a humanitáriusság álarcával komplett földrészeket nyom facebook-függővé" Mint a kábítószer? :U

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#24) Cifu válasza Béééla (#22) üzenetére


Cifu
nagyúr

Hogy a humanitáriusság álarcával komplett földrészeket nyom facebook-függővé, az teljesen rendjén van.

Bezzeg mennyivel jobb lenne, ha az elzárt részeken nem lenne internet sem! :DDD

Teljes kontinens semleges internet helyett egy cég privát, szűrt magánhálózatát kapja, így az ott élőknek okostelefon = internet = FB lesz.

Mesélj kérlek, melyik kontinensről lenne szó? Ha Afrikáról, akkor csendben megjegyzem, hogy a kiépült észak- és dél-afrikai régióban eddig is volt, és ez után lesz internet. Az internet.org nélkül is.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#25) Béééla válasza Cifu (#24) üzenetére


Béééla
őstag

Bezzeg mennyivel jobb lenne, ha az elzárt részeken nem lenne internet sem!
Pont erről az álarcról beszéltem.

Mesélj kérlek, melyik kontinensről lenne szó? Ha Afrikáról, akkor csendben megjegyzem, hogy a kiépült észak- és dél-afrikai régióban eddig is volt, és ez után lesz internet. Az internet.org nélkül is.
Amit a galambra kötözött SD kártyás átvitel megelőzött, arra a "netre" gondolsz? Ami a Magyarországról szemétbe dobott ISDN infraskruktúrából áll? Mert ha igen, akkor sok sikert az időutazáshoz!

Bélabá

(#26) Cifu válasza Béééla (#25) üzenetére


Cifu
nagyúr

Pont erről az álarcról beszéltem.

Akkor hajrá, szolgáltass te ott internetet...

Szerk.: Egyébként pl. a OneWeb az egész Földön fog műholdas internetet szolgáltatni, tehát senki sincs az Internet.org-ra szorulva, ha nem akarja...

Amit a galambra kötözött SD kártyás átvitel megelőzött, arra a "netre" gondolsz? Ami a Magyarországról szemétbe dobott ISDN infraskruktúrából áll? Mert ha igen, akkor sok sikert az időutazáshoz!

Nyaraltam Tunéziában és Egyiptomban, ha nem is mindenhol, de a frekventáltabb területeken normális internetelérés volt. Kairóban tökéletes Wifi elérés volt egy külvárosi kávézóban, Youtube-ot tudtam nézni a telefonom.

2013-ban Durban-ban (Dél-Afrika) volt egy ismerősöm, Skype-al videokonferenciáztunk.

Neked milyen személyes tapasztalataid vannak, amelyek szerint állítod, hogy egy teljes kontinens fog az Internet.org-tól függeni? :U

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#27) fordfairlane


fordfairlane
veterán

Gondolom ezek alacsony pályán keringő műholdak lesznek, illetve egy ilyen műholdakkal kialakított hálózati hozzáférés.

Ezt bárki bárhonnan fogja tudni használni? Csak mert az marha jó lenne. Az Iridium kissé drága.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#28) Cifu válasza fordfairlane (#27) üzenetére


Cifu
nagyúr

Az Internet.org első körben GEO pályán keringő műholdakon bérelt sávszélességet, pont ezért kínos nekik az AMOS-6 balesete, hiszen ez alapvetően jelentős sávszélességet biztosított volna (most fejből nem tudom, de GB/s szint felettit).

A GEO műhold velejárója viszont a magas latency. Ezzel nem tudsz mit tenni, alapból a Föld-GEO-Föld távolság nagyobb, mint 72000km, vagyis élből 240+ ms, és akkor csak a rádiójel késleltetéséről beszélünk.

A OneWeb eléggé előrehaladott állapotban van, de még eddig egyetlen műholdjuk sem kering a Föld körül. Ők egyébként ~1200km-en keringő műholdakra építenek majd, és a felhasználói sávszélesség max. 50MB/Sec lesz.

Igen, teljes lefedettséget ígérnek a 648 műholdból álló rendszerrel.

A kérdés, hogy mennyiért. Ez az, amire most még nincs válasz...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#29) Béééla válasza Cifu (#26) üzenetére


Béééla
őstag

Akkor hajrá, szolgáltass te ott internetet...
Ó, a "csinálj jobbat" :)

Egyébként pl. a OneWeb az egész Földön fog műholdas internetet szolgáltatni
Nagyon helyes!

Nyaraltam Tunéziában és Egyiptomban, ha nem is mindenhol, de a frekventáltabb területeken normális internetelérés volt. Kairóban tökéletes Wifi elérés volt egy külvárosi kávézóban, Youtube-ot tudtam nézni a telefonom.
2013-ban Durban-ban (Dél-Afrika) volt egy ismerősöm, Skype-al videokonferenciáztunk.

Szóval az anekdotikus "ahol voltam ott jó volt" kiterjeszthető az egész kontinensre :U
Dél-Afrikában (egyik legfeljetteb régió) az átlagos lefedettség tud 8 mbps-t produkálni elvi 60% lefedettséggel, itthon ez 28 mbps 79% lefedettséggel és ugye tapasztaljuk nap mint nap, mennyire karcsú tud lenni.
Ha ennyire állati jó a helyzet, akkor minek megy terézanyusat játszani és oszt internetet?

Neked milyen személyes tapasztalataid vannak, amelyek szerint állítod, hogy egy teljes kontinens fog az Internet.org-tól függeni?
Az, hogy milyen eszközökre alapszik az infrastruktúra (szó szerint kétszer leselejtezett őskövület)

Bélabá

(#30) fordfairlane válasza Cifu (#28) üzenetére


fordfairlane
veterán

Jól értem, 648 műholddal számolnak, amiből jelenleg egy sincs pályára állítva? Mert akkor ez nagyon hosszú idő lesz, mire rendesen kiépül.

x gon' give it to ya

(#31) Cifu


Cifu
nagyúr

@Béééla

Nagyon helyes!

Milyen érdekes, hogy eddig az volt a bajod, hogy az Internet.org is fog szolgáltatni Afrikában, közben pedig a jelek szerint fogalmad sem volt az alternatívákról... :U

Szóval az anekdotikus "ahol voltam ott jó volt" kiterjeszthető az egész kontinensre

Félremagyarázni próbálod azt, hogy kettőnk közül Te voltál az, aki az egész kontinenst említetted a #22-es hsz.-ben, idézlek:

"Teljes kontinens semleges internet helyett egy cég privát, szűrt magánhálózatát kapja,"

Én erre ezt reagáltam:

"Ha Afrikáról, akkor csendben megjegyzem, hogy a kiépült észak- és dél-afrikai régióban eddig is volt, és ez után lesz internet."

Szóval ki is írt olyat, hogy az egész kontinens? :U

@fordfairlane:

Jól értem, 648 műholddal számolnak, amiből jelenleg egy sincs pályára állítva? Mert akkor ez nagyon hosszú idő lesz, mire rendesen kiépül.

Az első tíz műhold már elkészült (az Airbus Defense & Space gyártja őket egyébként), 2017-ben indulnak Francia Guyana-ról egy Szojuz-2-1b hordozórakétával. A tervek szerint 2020 körül lehet teljes a műholdrendszer.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#32) fordfairlane válasza Cifu (#31) üzenetére


fordfairlane
veterán

2017-ben indulnak Francia Guyana-ról egy Szojuz-2-1b hordozórakétával.

Nahát, még ilyet. Ezt nevezem internacionalizusnak. :)

x gon' give it to ya

(#33) Cifu válasza fordfairlane (#32) üzenetére


Cifu
nagyúr

Inkább üzletnek. :)

Az ArianeSpace-nek volt egy nehéz hordozórakétája, az Ariane 5, de az első sorban a GEO pályára ideális, oda 10,5 tonnát vihet fel, ez kb. duplája a Falcon 9-nek, viszonyításképpen. Pont ezért az Ariane 5 általában két műholdat visz fel egyszerre.

Csakhogy a piac igényel egy kisebb rakétát is, mivel sokaknak túlságosan is sok az 5 tonna, nem ekkora műholdban gondolkodnak, illetve nem GEO pályában. Az ArianeSpace körbenézet, és megkérdezte az oroszokat, hogy eladnának-e nekik Szojuz hordozórakétát. Az oroszok válasza az volt, hogy persze. Az üzlet megköttetett, szóval csináltak egy indítóállást, és 2011-ben még a Szojuz SzT-B, majd később a Szojuz-2-1a/b hordozórakétákat innen bocsátják fel. Az oroszoknak jó az üzlet, mert nekik eléggé északon vannak az indítóállásaik, tehát nem tudnák azt nyújtani onnan, mint innen, így saját maguknak nem konkurenciái. Az ArianeSpace-nek dettó jó üzlet, mert egy olyan piaci szegmenst is le tud fedni, amire eddig nem volt képes. Például a Galileo navigációs műholdakat is eddig ezek vitték fel (a későbbiekben egy Ariane 5ES visz fel 4 műholdat egyszerre, ezt most novemberben fogják kipróbálni).

Az ArianeSpace-nek egyébként van egy még kisebb, de saját gyártású hordozórakétája, a Vega, így kvázi "lefedik" a teljes kereskedelmi piacot.

Egyébként a OneWeb korábban a Virgin Galactic-al állapodott meg, de ők olyan csúszásban vannak a saját hordozórakétájukkal (a LauncherOne-al), hogy végül mást kerestek...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#34) Béééla válasza Cifu (#31) üzenetére


Béééla
őstag

Milyen érdekes, hogy eddig az volt a bajod, hogy az Internet.org is fog szolgáltatni Afrikában, közben pedig a jelek szerint fogalmad sem volt az alternatívákról...

De jó hogy nem az alapfelvetésre válaszolsz, pár sorral-hsz-szel fentebb még az volt hogy
a kiépült észak- és dél-afrikai régióban eddig is volt, és ez után lesz internet
A FB minden fejlődő régióban tör az "alap internettel" előre, (csak épp ő mondja meg, melyik oldalak lesznek elérhetők).
És olyan alternatíváról beszélsz, amit még nem lőttek fel. Elméletben én is előfizettem a 10 Gbps-es netre, csak még nem hozták ki (majd pár év múlva), de ha azt állítom 10 gigás netem van, mindenki kiröhög. Ki érti ezt?
Szóval AMD-szagú paperlaunchokall kérlek ne fárassz senkit se, majd akkor emlegesd amikor működik. És nem véletlenül jön Zucki bácsi: (jelenleg) létező infrastruktúrára építkezik, tehát előfizethetnének technikailag, de mégse teszik. Talán azért mert megfizethetetlen?

Szóval ki is írt olyat, hogy az egész kontinens?
Bocsánat, nem is egész kontinens, hanem az egész világ. Ilyen zugblogoknak mint A Guardinan talán hiszel.

Bélabá

(#35) Cifu válasza Béééla (#34) üzenetére


Cifu
nagyúr

És olyan alternatíváról beszélsz, amit még nem lőttek fel.

Fellőni semmit sem fognak. Indítani esetleg.

Egyébként az Internet.org is most szószban van, hiszen az AMOS-6-oshoz hasonló sávszélességet (16Gbit/s) senki más nem tud biztosítani a régióban.

És nem véletlenül jön Zucki bácsi: (jelenleg) létező infrastruktúrára építkezik, tehát előfizethetnének technikailag, de mégse teszik. Talán azért mert megfizethetetlen?

A jelenleg létező technológia az, amit az AMOS-6 biztosított volna. E nélkül ki tudja, mikor fogják tudni a földi állomásaikat rákötni az internetre...

Bocsánat, nem is egész kontinens, hanem az egész világ.

Egyre jobb. Az Internet.org mondjuk itthon nem is elérhető, de sebaj....

Ilyen zugblogoknak mint A Guardinan talán hiszel.

Hol ír a Guardian cikke olyasmit, ami alátámasztja azon állításodat, hogy "Teljes kontinens semleges internet helyett egy cég privát, szűrt magánhálózatát kapja,"?
Pont, hogy ott van a cikkben a kép, amely bebizonyítja, hogy Afrika nagy részén egyáltalán nincsenek jelen...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#36) Béééla válasza Cifu (#35) üzenetére


Béééla
őstag

Fellőni semmit sem fognak. Indítani esetleg.
:W

Egyébként az Internet.org is most szószban van, hiszen az AMOS-6-oshoz hasonló sávszélességet (16Gbit/s) senki más nem tud biztosítani a régióban.
És miért? Mert az infrastruktúra trágya.

A jelenleg létező technológia az, amit az AMOS-6 biztosított volna.
EGY, nem több, mint egy poszttal fentebb próbáltam rávilágítani, attól még hogy egy technológia létezik, nem biztos hogy elérhető. Fenn van a műhold abi biztosította volna? Sem a FB-műhold, sem az alternatíva nem kering, nem üzemel.

>Bocsánat, nem is egész kontinens, hanem az egész világ.
Egyre jobb. Az Internet.org mondjuk itthon nem is elérhető, de sebaj....
Hol ír a Guardian cikke olyasmit, ami alátámasztja azon állításodat, hogy "Teljes kontinens semleges internet helyett egy cég privát, szűrt magánhálózatát kapja,"?
Pont, hogy ott van a cikkben a kép, amely bebizonyítja, hogy Afrika nagy részén egyáltalán nincsenek jelen

A cél. Tényleg állati jó látni, mennyire naprakész vagy az űrtech terén (mikor-mit lőttek-lőnek fel, meg a nyalánkságok) de nem éjfél után írsz, hogy megbocsájtható legyen a szövegértés hiánya. Nem hinném hogy ennyi ismerettel funkcionális analfabéta lennél :)
A folyamatos szalmabábozással pedig kérlek ne fárassz.

Bélabá

(#37) kymera


kymera
senior tag

"...A Falcon 9 az izraeli Spacecom egy kommunikációs műholdját, az Amos 6-ot szállította volna, mely a szubszaharai régióban a Facebook Internet.org projektje részeként internetkapcsolatot biztosított volna. A műhold a robbanás következtében megsemmisült...."
Yeahhhhhh ! :D

1151,AM4,1366,2011, - Lapok,procik,vinyók,tápok,vga-k -akciósan. - 70-2340239

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.