Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Intruder2k5 válasza jerry311 (#100) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Imádom ezeket a hasonlatokat! Főleg az a jó bennük, hogy a legtöbbször semmi köze az eredeti témához. Na további jó fórumozást mindenkinek!

(#102) kisfurko válasza Create. (#98) üzenetére


kisfurko
senior tag

Azért azt be lehet látni, hogy ha a házigazdának szólnak, hogy valami nem okés dolgot csinál pár vendég, akkor arra nem az az adekvát válasz, hogy miért nem jelented fel te... :U

(#103) Create. válasza kisfurko (#102) üzenetére


Create.
addikt

Mi az a nem okés dolog? A házigazda hogy döntse el, hogy nem okés dolog, ha a szabályzatot betartja?

[ Szerkesztve ]

(#104) #16820480 válasza Create. (#98) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ugye egy feljelentés nem úgy megy, mint annak idején, hogy névtelenül benyögöd és jön érte a fekete autó (persze még jó, hogy nem így megy), hanem egy rakás idő rámegy bejelentőt írni, mindenfélét kitölteni, hivatalos eljárásban részt venni. Ha mondjuk csak az itt hirdetőket akarná valaki bejelentgetni, akkor mennyi időre lenne szüksége végigjárni a procedúrát mindegyiknél egyesével?
Itt is van hirdetés jelentése, meg lehet próbálni, annyi válasz jön rá, hogy "tudjuk". Tudják, mert mindenkinek világos ez, de közben nem lehet negatívra értékelni meg kommentelni a hirdetés alá.

Amúgy a túlzó ár fogalma létezik máshol is, bár persze ők nagyobb cég.

(#105) janeszgol válasza kisfurko (#102) üzenetére


janeszgol
félisten

De a HA nem latja, ki hogy adozik.
A HA nem tudja, hogy ki milyen szamlat, garipapirt ad.
Meg azt sem teheti meg, hogy a "nalam garis" eladokat tiltja, mert maganszemelyekre mas vonatkozik. Plane, ha hasznaltkent hirdet.

Ezek ilyen megfoghatatlan dolgok, amikkel elojottok.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#106) Create. válasza #16820480 (#104) üzenetére


Create.
addikt

És gondolom neked nincs rá időd, de másnak legyen. Ez nem életszerű elvárás megint.

[ Szerkesztve ]

(#107) kisfurko válasza Create. (#103) üzenetére


kisfurko
senior tag

És ki írja a szabályzatot? Na?

(#108) Viktor77 válasza kisfurko (#107) üzenetére


Viktor77
titán

És azt kéne beleírni, hogy bolti árnál %-kal nem adhatja drágábban? Aztán megszavaztatják mennyi legyen ez a %?
És majd ti eldöntitek ezt a %-ot?
Olyat bődület hülyeségeket írtok, hogy már fáj.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#109) kisfurko válasza janeszgol (#105) üzenetére


kisfurko
senior tag

Vannak erre utaló jelek, elég az alapján kidobni. Csak szabályzat kérdése. Csak, mint már megtudtuk, már nem a kis userek egymás közötti csere-beréje itt a fontos, hanem tiszta üzlet ez.

(#110) kisfurko válasza Viktor77 (#108) üzenetére


kisfurko
senior tag

Korábban írtam egy megoldást, csak az valahogy elsikkadt az idióta hatósági árazás mellett...

(#111) Viktor77 válasza kisfurko (#109) üzenetére


Viktor77
titán

Vannak erre utaló jelek.
Na, még egy magánnyomozót is kéne fogadni. :D

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#112) yericho800 válasza Sanya (#5) üzenetére


yericho800
aktív tag

3x basztak le egymás után " uzletrontás" címszóval... ;) :N

R5 3600 4,2ghz -2x16gb tridentz neo 3600mhz - 3060ti ftw3 ultra

(#113) Create. válasza kisfurko (#110) üzenetére


Create.
addikt

Mint írtam is, akkor ezek szerint a régi pénzérméket/bélyegeket/miegymást is korlátozni kellene és majd te megmondod, hogy mennyi lehet. Komolyan, te hol élsz?

yericho800: minek írsz más hirdetése alá? Ennyire unatkozol? Vagy meg akarod szabni, hogy mennyiért adhatja el? Minek?

[ Szerkesztve ]

(#114) jerry311 válasza Intruder2k5 (#101) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ha nem érted, az nem az én problémám.
De ha a te gondolatmeneted követjük, akkor tessék leszedni a PH! cikkek nagy részét, mert az író véleményezni merészelt valamit, amit ő maga nem képes létrehozni.

(#115) #16820480 válasza Create. (#106) üzenetére


#16820480
törölt tag

Egy gombnyomás törölni a hirdetést amúgy. Nem azt mondtam, hogy a HA egyesével jelentgesse fel ezeket a NAV-nál meg a rendőrségen.

(#116) Create. válasza #16820480 (#115) üzenetére


Create.
addikt

De mire fel töröljön? Azért mert nem tetszik egyeseknek az ár? Vagy mert egyesek azt gondolják adócsaló, de semmi bizonyítéka nincs rá? Vagy mire?

(#117) janeszgol válasza kisfurko (#109) üzenetére


janeszgol
félisten

Ujra elolvastam. Eves limit es kereskedok kizarasa.

Limitre. Irhatja, hogy rendesen adozik, miert a limit. De csinal par regisztraciot, es kesz. Oke, a telefonszam nyilvan nem valtozik, de az elegedett vevo nem szarik az ebedloasztalra.
De ez a limit meg ok. Csak mi legyen? 300 ezer? Akkor eladom a ps5-ot annyiert.
200 ezer? Ha annyiert nem adnam el, eladom mashol, vagy mashogy.
Csak ez megfoghatatlan. Egy csalad lecsereli a teloit. 2 eves akkori csucs Samsung/iPhone 100-150k. Ferj-feleseg, az ketto. Legyen termekre a limit. Na ez mar jo otlet, csak akkor mashol lesz eladva.

Kereskedo. A vatera sem tiltja ki oket. Sot! Meg epitett is rajuk. GyurikaGSM rendesen adozik (egyedul az orszagban a hasonlo boktok kozott), miert ne adhatna el tobb millios tetelben?
Vagy mas!

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#118) Viktor77 válasza Create. (#116) üzenetére


Viktor77
titán

Mire, mire?
Hát arra, hogy itt pár okos megmondja mennyiért adhatja és ha drágább akkor del.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#119) kisfurko válasza Create. (#113) üzenetére


kisfurko
senior tag

Jó, hogy kérdezed. Én egy olyan világban szeretnék élni, ahol meg lehet bízni egymásban, ahol egy üzlet során mindkét fél jól jár. Ritka egy hülye ember vagyok, igaz?

(#120) kisfurko válasza janeszgol (#117) üzenetére


kisfurko
senior tag

Szabályzatba ütközik a többszörös regisztráció.
Amúgy meg, engem nem érdekel, hogy máshol csencsel, menjen oda, azokról mindenki tudja, hogy nem olyan hely, mint a PH apró (volt). Mindenki tudja, hogy ez nem fogja az árakat befolyásolni, de legalább itt nem ez lesz, nem rántja a mocsárba az aprót.

(#121) Create. válasza kisfurko (#119) üzenetére


Create.
addikt

Szóval álomvilágban élsz. De egyébként aki megveszi annyiért, az szerinted nem elégedett? Nem hinném, hogy ne lenne az, szóval teljesül a feltételed. Az, hogy nincs pénzed rá, vagy ha van is nem veszel annyiért, az az egyéni szoc problémád.

Nekem nincs pénzem 300ezres vga-ra, ps-re vagy xboxra, mégse verem a seggem a földhöz. Majd lesz előbb-utóbb olcsóbban. És nem másokra mutogatok, hogy miért nem tudok/akarok venni.

[ Szerkesztve ]

(#122) Spancho


Spancho
őstag

Még tavaly előrendeltem az Edigi-nél ,nemrég jött a mail ,hogy átvehető 250.000 :D
Azok is elmennek a cibe.

A nyuszik és az őzgidák is várják a majálist, hát miért lennél épp te szomorú?

(#123) ddekany válasza Create. (#113) üzenetére


ddekany
veterán

De miért van ez a feltételezés, hogy a két lehetőség, hogy (a) mindennek meg van szabva a max. ára, és (b) semminek sincs. Ez az egész a PS5 kapcsán merült fel. Vannak dolgok, amivel adott időszalban jellemzően skalpvadásznak, elég csak arra megszabni. És pl. azért, hogy az ilyen embereknek, jellemzően, ne legyen a HA egy jó hely. Most ez ellen lehet mondani valós érveket is, mint pl. nincs erre kapacitás, hogy a ÁSZF ezt lereagálja, vagy, hogy túl jelentős a bevétel ilyen emberektől. (Ehelyett pl. modtól kb azt láttam, hogy eljátsza, hogy nem érti vagy félreérti amit a másik mond...)

(#124) Create. válasza ddekany (#123) üzenetére


Create.
addikt

Továbbra is azt mondom, hogy a gyártónak kellene ezt korlátozni, nem a ph hatásköre. Most nézd meg a másik oldalát is a dolognak, aki venne ennyiért és aki eladna ennyiért, akkor meg azért menne a cicaharc. Egyszerűen nem lehet megfelelni az elvárásoknak. És igen, a ph is pénzből él, megszoksz vagy megszöksz. De ennek amit csináltok itt semmi értelme nincs. Illetve ez nem MODERÁTOR-i hatáskör, mégis mit vársz, mit írjon? Ezt nem ő dönti el.

[ Szerkesztve ]

(#125) arty válasza Spancho (#122) üzenetére


arty
veterán

edigital egyébként is feketelistás, a 250k tőlük szerintem kimondottan korrekt húzás :D

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#126) ddekany válasza Create. (#124) üzenetére


ddekany
veterán

Sokféle ember van, de részben az eszkalálja ezeket a vitákat, hogy ferdítések/értetlenkedések vannak a válaszokban, ami önmagában ingerlő. Pl. mi az, hogy mit várok a moderátortól? Alapból semmit, azt se tudnám, hogy létezik, de ő úgy dönt, hogy reagál, és ott meg eljátsza az értetlent. Ez csak ennyi kb.

Gyártó meg vajon miért ilyen hülye. Ha hiány van, elvileg ő is adhatná ilyen áron. Ehhez képest, egyesek, akik nem a gyártóval működnek együtt (állítólag), rabul ejtik a készletet, és majd ők beszedik ezt az extrát, amit a kereslet lehetővé tesz. Szóval valahogy nem kerek a sztori.

[ Szerkesztve ]

(#127) #16820480 válasza Create. (#116) üzenetére


#16820480
törölt tag

Jó, én feladom. Éljen minden nyerészkedő köcsög, legyen 10 ezer egy kiló kenyér, mert miért ne. Hajrá.

(#128) Foglalt név válasza JordyG (#90) üzenetére


Foglalt név
addikt

Itt azért páraknak eléggé betett ez vírusidőszak. Ha van lehetőségeket, legalább az ablakot nyissátok ki, hogy jöjjön be némi oxigén.
Mennyire kell elborultnak lenni egy ilyen példához? Gondolj már bele miket írsz, hogy bizonyíts valamit. Az erőszakos részére inkább nem is reagálnék, de ha elkapják az embert a géppel, az neked miért nem elég? Mitől lesz hős a boltos, ha jelentkezik :F Ott a gép a megfelelő ellenértékkel.
Ha elitta volna, akkor meg semmi kézzelfogható nem marad és a csaposnak kéne megtéríteni a kárt :F
Hogy jön ez az egész ahhoz, hogy valaki drágán próbál eladni egy nem létszükségletű eszközt és van olyan, akinek megéri ezen az áron is? Én több évtizedet túléltem már anélkül, hogy vettem volna játékkonzolt és az újságban sem olvastam, hogy valaki elvitt volna a hypoplaystationitis.
#gettalife

@sheratan
Ha nem tetszik, menj el péknek és add olcsóbban. Mindenki előtt adott a lehetőség. Kereslet van, teremtsd meg a kínálatot. Többször buktam közgázból, de ennyit még én is össze tudok adni. Vagy lehet sírni, Istennek, állambácsinak, Erdogannak, hogy mentsen meg.

[ Szerkesztve ]

(#129) Create. válasza #16820480 (#127) üzenetére


Create.
addikt

És azt is a ph szabályozza be majd vagy hogy gondoltad? Meg ez nem a létezéshez elengedhetetlen dolog, ez egy "luxuscikk".

(#130) dredjudge84


dredjudge84
őstag

Én még csak annyit tennék hozzá, hogy az olyan hirdetéseket nem engedném ki, mint mondjuk ez:

https://hardverapro.hu/apro/playstation_5_lemezes_bontatlan_10/hsz_1-50.html

A srácnak meg sem volt még a gép, már úgy meghirdette! Szóval erről ennyit. Mégis csak látni ki a scalper bizonyos esetekben.

(#131) BusinessGuy válasza Create. (#113) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

Ne keverjük már a régiségeket és minden egyebet azzal amikor egyesek a készlethiányt és a magas vásárlói igényt kihasználva mindenféle módszerrel lerabolják a netes készleteket azért hogy irreálisan túlzó áron adják tovább a terméket és normal áron ne jusson senkinek... Komolyan lehet itt jönni vadkapitalizmus és egyéb marhaságokkal, röhej hogy nem képesek felfogni egyesek mi az alapvető probléma...
Simán megtehetné a péhá a többség akaratának engedve hogy elkezdi felvenni a kesztyűt a scalperek ellen konzol fronton. Mert ott napnál világosabb hogy semmi másról nincs szó csak mocskos hiénákról. Ehelyett a joggal elégedetlenkedőket némítják. Szimplán undorító.

[ Szerkesztve ]

(#132) gbors válasza ddekany (#123) üzenetére


gbors
nagyúr

Az ÁSZF-et egyszer kell módosítani, bele kell írni, hogy bizonyos feltételek mellett a HA indoklás nélkül töröl hirdetéseket. Vszleg van is ilyen pont (gondolom, föld-levegő rakétát nem lehet eladni itt), csak pár dologgal ki kell egészíteni. Nem nagy műsor ez, persze valamennyi időt és energiát mindenképpen igényel.

#124 Create. : nem a pH! feladata, nyilván. Ha én kocsmát üzemeltetek, nekem sem feladatom, hogy Hamiskártyás Bélát kirakjam, ha élősködik a vendégeimen. Én ettől függetlenül kiraknám, mert azt szeretném, ha a kocsmám jó közösségi hely lenne, és le lehetne ülni valakivel egy parti ultira anélkül, hogy bicskázás lenne a vége.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#133) Create. válasza BusinessGuy (#131) üzenetére


Create.
addikt

Én értem, hogy ez probléma, csak azt nem értem meg, hogy miért a ph-tól vártok világmegmentést.

(#134) ddekany válasza Foglalt név (#128) üzenetére


ddekany
veterán

Szerintem nincs azzal semmi baj, ha nem tetszik az embereknek, ha valaki visszaél kiskapukkal, és tényleges érték hozzáadása nélkül levesz rakás pénzt, tőlük. És nyilván senki nem fog kardjába dőlni, ha majd később tud csak venni PS5-öt, de itt most adott, hogy a PS5 skalpvadászok a téma, és nem az élet egyéb fontosabb dolgai.

(#135) Create. válasza gbors (#132) üzenetére


Create.
addikt

És akkor mi a helyzet, ha a hamiskártyásokon kívül senki más nem fogyaszt? Én értem a problémátokat, és én is ebben a cipőben járok, hogy nem tudok venni, de értsük meg szerintem a másik felet is. Én ki tudom várni, míg lecseng ez a dolog, pedig a vga helyzet tuti később fog helyreállni, mint a konzolos.

[ Szerkesztve ]

(#136) lezso6 válasza gbors (#132) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ez a hamiskártyás hasonlat nem jó. A HA nem igazán nevezhető közösségnek, a nyerészkedőktől sem kötelező venni, nem élősködnek senkin.

Az eladó kihasználja a piaci lehetőségeket, a vevő meg hajlandó kifizetni az elmebeteg árat. Felnőtt emberek, hadd döntsék már el, hogy mi jó nekik. Egy harmadik félnek ehhez semmi köze, legfeljebb duzzoghat, hogy neki nem jutott.

De ez nem a scalperek hibája, hanem a Sony-é. Ha elég PS5-öt gyártana, akkor nem lenne ez az anomália. Hiába tiltod meg a nyerészkedést, nem lesz több PS5. Sőt, a magas ár tiltásával gyakorlatilag a hiánycikk termék árusítását tiltod be. Amolyan dögöljön meg a szomszéd tehene is logika: ha én nem kapok 180k-ért PS5-öt, akkor más se kapjon 300k-ért.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#137) ddekany válasza lezso6 (#136) üzenetére


ddekany
veterán

Szóval mi történt volna, ha nincsenek scalperek?

(#138) Create. válasza ddekany (#137) üzenetére


Create.
addikt

Fordítsuk meg a dolgot. Mi történne, ha senki nem vásárol a skalpertől? Szóval leginkább rájuk lehet pikkelni, mert ők generálják ezt a helyzetet.

[ Szerkesztve ]

(#139) gbors válasza lezso6 (#136) üzenetére


gbors
nagyúr

Nekem eddig úgy tűnt, hogy a HA a pH! egy oldalága, ebből következően hogyne lenne a közösség része. Ill. Hamiskártyás Bélával sem kötelező leülni játszani. Szóval megcáfoltam a cáfolatodat ;)

Igen, egyetértek abban, hogy a magas ár legalább annyira a vevők hibája, mint az eladóké. Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal lesni pl. az Alzát, felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n. Ha ez valakinek csípi a szemét, az szerintem nem a "dögöljön meg a szomszéd tehene" eset, pusztán annak a megnyilvánulása, hogy az illető erkölcsi érzékét zavarja, hogy ezzel mindig szembesül, ha a HA-n akar valamit.

#135 Create.: belépődíjat szedek, vagy bezárom a kocsmát. Vagy mindkettőt, ebben a sorrendben :)
Amúgy az én problémámat aligha érted, mert nekem nincs - csak egy véleményem van arról, hogy szerintem ezt érdemes lenne másképp csinálni, és arra is van elképzelésem, hogy hogyan. De miután a pH! nem én vagyok, és nekik más a véleményük, ezért úgy csinálják, ahogy csinálják. Részletkérdés, nem ettől fogom vagy nem fogom látogatni az oldalt. Nyilván ha van 50 ilyen súlyú probléma, az kitesz egy nagyobbat. De nincs.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#140) ddekany válasza Create. (#138) üzenetére


ddekany
veterán

Legalább 3 dolog jelenléte kellett ehhez (3 hibás van): scalperek, tőlük vásárlók, gyártási kapacitás gondok. Mindegy, hogy a scalpert veszed ki először, vagy aki hajlandó venni tőle, mert ezek lényegében egyszerre tünnek el. Szóval, mi történne, ha csak a gyártási gondok vannak, és a scalper és scalpertől vásárló páros nincs? Ez lényegében u.a. mint az eredeti kérdésem.

[ Szerkesztve ]

(#141) Create. válasza ddekany (#140) üzenetére


Create.
addikt

Az történne, hogy valakik ugyanúgy nem tudnának venni és azok köpködnék azokat, akiknek sikerült.

(#142) Z10N válasza #16820480 (#2) üzenetére


Z10N
veterán

Igy van, sz@rnak ra nagy ivben. Sot, ha irsz a hirdetes ala meg teged kuldenek pihenore vagy fenyegetnek kitiltassal. Ennyit a szolas szabadsagrol. Ha meg szamlat kersz a nagy mennyisegben kereskedo nyereszkedotol (mert nyilvan kereskedelmi tevekenysegnel adozni kell) akkor nema csend van vagy "mikozod hozza". A HA oket vedi. Undorito.

Tamogatom amit Indiaban csialnak. Ugyanezt kellene alkalmazni a VGA piacra is. Aki meg azt mondja, hogy "szabad piac van, ne vedd meg", azt felejtik el, hogy igy is megveszik a birk@k es ezzel prcedenst teremtenek. Azaz kesobb ez lesz a standard arazas, mert hat megvettek korabban is. Ezzel hosszu idore tonkretve a HA piacot.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#143) Z10N válasza Sanya (#5) üzenetére


Z10N
veterán

"Ilyet nem írhatsz le! Igenis történik moderáció, ha sokat pattogsz, kiraknak."

+1!!!

"Miért bántaná a sakált, ha még fizet is a hirdetés előresorolásáért?"
Dehogy fizetnek, ahogy adot sem utanuk. Azt ne mondja nekem valaki, hogy aki 2db-nal tobb uj/bontatlan kartyat arul, az nem kereskedik. Marpedig az szamla es adokoteles. Es akkor a garanciarol meg nem is beszeltunk.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#144) lezso6 válasza gbors (#139) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A PH! fórumnak van közössége. Az apró nem a fórum része, vagy legalábbis nagyon pici az átfedés.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal lesni pl. az Alzát, felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n."

Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper. A probléma inkább az, amikor mondjuk egy adott bolt eleve sarccal árulja vagy pl adott bolt egyik alkalmazottja veszi meg a bolttól a terméket még azelőtt, hogy az kikerülne a webshopba. Ez a tisztességtelen előny, hisz te ezt nem tudod megkerülni.

Isten ments, hogy védjem a scalpereket, ugyanúgy megvetem az ilyen üzletpolitikát mint a legtöbben. Egyszerűen csak arról van szó, hogy ez egy tünet. S tegyük fel hiába szünteted meg a tüneteket, a probléma gyökere attól még megmarad: hiánycikk az adott termék.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#145) lezso6 válasza Z10N (#143) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

"Dehogy fizetnek, ahogy adot sem utanuk."

Már a sokadik vagy aki ezt nagy bizonyossággal állítja. Mégis honnan tudod hogy nem fizet adót? Esetleg magadból indulsz ki? ;]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#146) Tiszteletes


Tiszteletes
aktív tag

Elolvasva a cikket, és az összes hozzászólást, azt nagy bizonyossággal állíthatom, hogy a szerkesztőség házhoz (ph közösséghez) ment a pofonért ennek a cikknek a lehozásával.

A Ha a Ph elválaszthatatlan része. Tehát a közösség része is. A Ph közösség nélkül semmi volna. Senki nem hirdetne itt, ha tudná, hogy senki nem olvassa. Az erkölcse a tulajdonosi kör/döntéshozó számára áruba bocsátható érték. Már régen elkelt, megvásárolta a gazdasági érdek. Ha ti a kényelmes/saját érvrendszeretek szerint védhetőnek vélt okból nem az erkölcsileg kívánatos oldalra álltok fel, akkor legalább elannyi elegancia szorulhatott volna belétek, hogy a moderátort valaki nagyon gyorsan letiltja arról a kínos magyarázkodásról/értetlenkedésről/a ph még meglévő kevéske renoméjának további rombolásáról, amit itt oldalakon keresztül művelt.

Ha a semmittevéssel nyilvánvalóan kiálltok, egy minden egészséges erkölcs szerint elítélendő dolog mellett, akkor legalább viseljétek elegánsan, amikor ezért beáraznak benneteket, a bizonyítvány szánalmas magyarázása helyett!

Miért... vagytok... gyengék???! Játtszatok!!!

(#147) BusinessGuy


BusinessGuy
senior tag

"probléma gyökere attól még megmarad: hiánycikk az adott termék."

A scalpereket ellehetetlenítve viszont jóval több emberhez jut el és jóval hamarabb lesz nem hiánycikk.

Az apró javát a ph fórum közössége alkotja így bizony az aprónak is van közössége.

Egyszerű honnan tudod hogy nem adózik. A legtöbbje nem ad számlát. Megkapod a garipapírt vagy azt a számlát amit ő kapott és ennyi. Nem nagy kérdés. Viszont a pc hardverpiac teljesen más tészta. Ott eleve maga a nagyker is átment scalperba, akárcsak a boltok, a készleteket meg nem csak scalperek rabolják le hanem bányászok is akiknek szinte mindegy mennyiért veszik a vga-t csak legyen... Azt kvázi lehetetlen szabályozni.
Viszont konzol fronton ahol a boltok java eredeti áron ad el, nincs undorító nagyker, sorbanállnak a rendelők, simán megtehetnétek a scalperek ellehetetlenítését. De hiába a népakarat, hiába undorító amit művelnek és hiába bármiféle érv, hiába itélitek el sokan ti magatok is, leszarjátok az oldal usereinek kérését és kvázi támogatjátok az ilyen hiénákat azzal hogy mindenkit némítotok aki csak kifejezi nemtetszését, de őket hagyjátok nyomulni tovább.

Nem véletlenül itt hirdet a legtöbb, jófogáson és többi platformon szüretlenül kapnák a hideget meleget ráadásul boldog boldogtalan irogatna nekik a putriból. Ehelyett itt békésen ellehetnek. Na ehhez asszisztáltok ti.

Állandóan vitákat szül a téma jogosan, állandóan ugyan az megy de arra sem vagytok hajlandóak hogy meghallgatva az oldal usereit akár egy szavazást kiírjatok a meglévő tagjaitok részvételével ami lazán pontot tenne a kérdésre.

Ellehetetlenítse a Péhá az utóbbi időben eldurvuló készlethiányt kihasználó hiénákat konzol fronton ahol nem emelkedtek a hivatalos árak, vagy sem? Igen/Nem.

Ha igen akkor onnantól aki a készlethiány ideje alatt 50-100ezres haszonnal akar okoskodni konzol fronton, paff hirdetés törlése, figyelni sem kell úgyis jelentenék, azt is aki 1ft árat ad meg majd privátban jön a 320.000...
Ha meg nem, onnantól nincs vita aki felhozza figyyelmeztetés majd ha folytatja akkor ban.

Nem, inkább hagyjátok a vitákat, némítjátok a teljesen jogosan felháborodott embereket és kvázi megvéditek ezeket a tetveket nagy ívben pottyintva az oldal felhasználói közösségének a javára ezzel is csak nyújtva a készlethiány és scalperek okozta problémákat.

Tiszteletes: Hatalmas +1.

[ Szerkesztve ]

(#148) Create. válasza BusinessGuy (#147) üzenetére


Create.
addikt

Egyébként én ezt a nagy felháborodást annyiból nem értem még, hogy ha jól tudom úgy igazán nextgenes játék nincs is még kint, tehát annyira nem kellene fájnia a konzol hiányának.

Szóval én is azt gondolom, amit már valaki írt is, hogy ez a frusztráció abból adódik, hogy így eszmélnek rá az emberek, hogy szegénységben élnek.

[ Szerkesztve ]

(#149) lezso6 válasza BusinessGuy (#147) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

"A scalpereket ellehetetlenítve viszont jóval több emberhez jut el és jóval hamarabb lesz nem hiánycikk."

Tévedés. Attól, hogy nincs rajta extra haszna egy scalpernek, még mindig nem lesz több termék.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#150) BusinessGuy válasza lezso6 (#149) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

Na ez nettó butaság. Több termék nem gyártódik le ez tény, viszont ha a scalpernek nincs extra haszna rajta akkor nem veszi meg mások elöl vagyis de többen jutnak emiatt időben a termékhez és a készlethiány is elöbb redukálódik mert nem lesz 20-30 szarházi aki 5-10 darabokkal kopasztja állandóan a készleteket. Vagyis ha el lennének lehetetlenítve többen jutnának időben géphez és hamarabb oldódna meg a készlethiány.

De részemről befejeztem, gyakorlatilag meddő vita mert köptök nagy ívben a felhasználóbázisotokra láthatóan, ellenben ahogy a Tiszteletes nagyon jól összefoglalta csak magyarázkodás van ami meg jókora öngól mert hiába viselitek nehezen gyakorlatilag szépen eladva magatokat támogatjátok a scalperek tevékenységét.

Szégyen hogy olyan ember (is) aki 5-10 éve aktív tagotok figyelmeztetésben és akár több napos kitiltásban részesül amiért esetleg elküld a fenébe egy ilyen tetvet (akiknek a java nincs 1 éves sem az oldalon) amiért a 150ezres gépet 280-ért árulja több darab/készleten címszavakkal...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.