Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) janeszgol válasza kisfurko (#195) üzenetére


janeszgol
félisten

Na jó, te már átmentél fikcióba. Marha egyszerű. Ugyanúgy elkel az összes konzol, tehát semmiféle hiány nem alakul ki, mint amiket írtok. Csak nem az a húsz ember veszi meg, aki megvette volna, hanem egy másik húsz, vagy átfedésben ugye a két halmaz metszete.
De aki megveszi 250-300 ezerért, az is megvette volna. Tehát semmiféle hiány nem alakul ki, mint amit businessguy írt.

Az meg, hogy kinek mennyi pénze marad, és a drágábban adott konzol után mit vesz, egy fikció.

(#202) Create. válasza ddekany (#199) üzenetére


Create.
addikt

Ezzel be akarod korlátozni a (természetes személyt = )magánszemélyt, aki nem az msrp áron adja, holott rá nem érvényes ez a dolog, ha akarja hirdetheti 100millióért is, max nem veszik meg.

(#203) Reggie0 válasza janeszgol (#201) üzenetére


Reggie0
félisten

Fikciozni azt is lehet, hogy ha nincsenek scalperek, akkor a tehetosebbek, akik dragan is megveszik, kesobb jutnak hozza es igy kevesebb jatekot vesznek.

(#204) Foglalt név válasza Reggie0 (#198) üzenetére


Foglalt név
addikt

Ugyanakkora eséllyel jut hozzá, mint bárki más. Nincs harmadik fél, mindenki a rendes árat fizeti.
Ez is egy megoldás. Egyébként egyetértek veled, én is szívesebben kompenzálom az időmet pénzzel, különben minek dolgoztam volna meg érte.

(#205) Reggie0 válasza Foglalt név (#204) üzenetére


Reggie0
félisten

Meg az sem biztos, hogy ugyan olyan esellyel, mert nem biztos, hogy van ideje a boltokat vadaszgatni.

(#206) kisfurko válasza Kalandor (#194) üzenetére


kisfurko
senior tag

Én a céges kommunikációról beszéltem. Nézd, én nem vagyok se jogász, se oldalüzemeltető. Nem tudom, hogy van-e erre megoldás, pár javaslat már érkezett. Még ha nincs is, akkor is egy "sajnáljuk, folyamatosan keressük a megoldást rá, mert minket is zavar" jobb lenne, mint az "ez van, szabad piac, az eladó az úr".

(#207) stickermajom válasza Kalandor (#182) üzenetére


stickermajom
addikt

"Én biztosan nem fogok "hatósági" árakat szabni és utána azt betartatni."

:R

Bár nem árulok dupla áron PS5-öt, de szerintem ez így rendben is van. El vannak néhányan tévedve ezzel kapcsolatban.

(#208) Reggie0 válasza kisfurko (#206) üzenetére


Reggie0
félisten

Szerintem az ilyen kamu-szolidaris uzenetek sokkal karosabbak. Ha tenyleg ennyi embert zavar ez, akkor alapitsatok kozosen egy kft-t ami szolidaris alkatreszkereskedessel foglalkozik, esetleg talan nonprofit(ugyse ez a celotok) kht is lehet, oda talan lazabbak a feltetelek. Ha vagytok 100-an, fenekent 30-ezerbol megvan az alaptoke. Meg lehet mutatni, hogyan kell ezt csinalni, hajra.

[ Szerkesztve ]

(#209) janeszgol


janeszgol
félisten

Én az ellentábortól kérdezném a következőt. Jutott nektek rendes áron (185-195 ezer ft) PS5, amit be is írtok a fórumra. Majd valaki rátok ír priviben, hogy 300 ezerért azonnal átvenné. Eladnátok neki?

(#210) kisfurko válasza janeszgol (#201) üzenetére


kisfurko
senior tag

Aki nem az egyik napról a másik napra él, meg szokta határozni, mire mennyit költ. Ha nekem a betervezettnél többet kell kiadnom valamiért, akkor az a jövőbeni kiadásaimat befolyásolja.

(#211) Create. válasza janeszgol (#209) üzenetére


Create.
addikt

Oh, szerinted ezt be fogja vallani bárki is, akik ennyire szidják, azt aki hozzáfért? Álszenteskedés az megy. Itt inkább az irigység szól belőlük. Nekem 5700xt volt, hülye lettem volna nem eladni. Majd veszek, ha lesz normális áron, ha ez egy év, akkor egy év. Van 1000 más dolog, amit lehet csinálni a játszáson kívül.

[ Szerkesztve ]

(#212) mepet


mepet
addikt

Tetszik a kereskedők új neve: skalpvadász. :C
Meglátjuk mit szól a kisboltos, mikor így hívom majd!

(#213) #72042496 válasza mepet (#212) üzenetére


#72042496
törölt tag

A scalper fordítása, és jóval szűkebb jelentése van, mint amire te használnád. :)

(#214) Derrewyn válasza janeszgol (#209) üzenetére


Derrewyn
senior tag

Ez azért merőben más, mint a kis kopasz, aki üzletszerűen, 30-40 hirdetéssel csinálja ezt a jófogáson és HA-n.
Ha valaki vesz egyet, és kap egy ilyen ajánlatot, annak szíve joga elönteni, hogy eladja vagy sem.

(#215) kisfurko válasza Create. (#211) üzenetére


kisfurko
senior tag

Miféle irígység? Az irígység, hogy utálom a kapzsi embereket?

(#216) Kalandor válasza kisfurko (#206) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Én a céges kommunikációról beszéltem
Értem, én meg nem hazudom, hogy folyamatban van valami, ha nincs.

[ Szerkesztve ]

(#217) Create. válasza kisfurko (#215) üzenetére


Create.
addikt

Aha, gondolom ha te férnél hozzá, akkor is ilyen állásponton lennél. Valószínűleg, ha már 1db is ott virítana a polcodon, tojnál az egészre.

[ Szerkesztve ]

(#218) AsakuraDave válasza Z10N (#158) üzenetére


AsakuraDave
őstag

Nah akkor indulhattok is kézenfogva minden egyes hardverboltba bekopogtok és arcon köpitek az eladókat, hogy miért 1milla egy 300k-s kártya? Youtube videót kérnénk!

A témába egyetlen javaslatom az az, hogy mondjuk az olyan hirdetés amiben egy brand new termék van ami még csak 5 perce se volt kint egy kisker oldalán, nah azt lehetne egyből tiltani meg bannolni mert EZ a nyerészkedés. Még nála sincs, a boltba sincs csak egyből berendeli a készleteket mert egész nap nézi a boltokat vagy botozik stb NEM saját használatra veszi hanem CSAK tovább adásra(természetesen felárral). Aprón csak használt termékeket szabadna árulni hisz ez lenne a lényege. A külföldről berendelt termékek még szo-szo de arra is kellene egy rendszer, hogy mondjuk csak rá dobhat egy 10-20.000 -rest azért mert segít valakinek külföldről beszerezni egy terméket, ergo ezek nyílt, látható számlával(legalábbis az eladási értéket mutató) lehetne csak hírdetni. De ez is olyan, ha másnak megér többet akkor miért ne fizessen a hirdetőnek többet? Meg amúgy is lehet bármi írva egy hírdetésbe, hogy aztán az mennyiért jön-megy neked fingod sincs róla.

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#219) #72042496 válasza kisfurko (#215) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ugyan, ez többnyire annyiról szól, hogy hónapok óta várok a konzolra, nehogy más meg felárat fizessen, és másnap játsszon rajta. Opcióként hozzá lehet tenni, hogy az ilyen ember egy hülye, egy köcsög, vagy mindkettő.

#218 AsakuraDave
Mi számít használtnak? Kap valaki egy csereterméket de már nem kell neki, akkor bontsa ki, hogy eladhassa? És/vagy várjon egy hetet, hónapot, több hónapot? A gyakorlatban az ilyenek nem működnek.

[ Szerkesztve ]

(#220) AsakuraDave válasza janeszgol (#209) üzenetére


AsakuraDave
őstag

Pontosan...
Felteszem 150.000- ért a 3080-amat rám írnak 50.000-ren én meg vissza írok, hogy jah bocs kaptam 300.000-res ajánlatot. Vissza ír 25.000, hogy oké én adok 500.000 -ret és így tovább. :U

Aqua, Ipon, Foramax, Ck-Tech és még sorolhatnám mindegyik boltba van vagy rendelhető 6800XT, 6900XT, 3080, 3090, 3070, 3060 nem kell aprón a bontatlan, új termékek árain rugózni.

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#221) Create. válasza AsakuraDave (#218) üzenetére


Create.
addikt

És azt te hogyan tudod bizonyítani, hogy sehol egy oldalon sem volt kint? Vagy akár a ph, hogyan tudná ezt ellenőrizni. Miért ne adhatnál új, fóliás terméket el? Én pl tavaly vettem egy xboxot kuponnal alzáról 42ezerért, és inkább minthogy visszaküldjem 14napon belül, eladtam itt ha-n, még az extra dobozt se bontottam ki, nem hogy a fóliát leszedtem volna róla. Igaz én pontosan ugyanannyiért adtam el, mint amennyiért vettem.

Más: ennyi erővel ki lehetne tiltani az olyanokat is, akik áron alul vásárolnak fel, aztán felrakja drágábban.

[ Szerkesztve ]

(#222) gbors válasza janeszgol (#209) üzenetére


gbors
nagyúr

Ha elégedett lennék vele, és használnám, akkor nem.
Ha közben rájövök, hogy nem is olyan hűdejó, és kell a francnak, akkor igen.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#223) AsakuraDave válasza #72042496 (#219) üzenetére


AsakuraDave
őstag

Elég egyértelmű, hogy az egész hőbörgés az új videokártyák körül forog.
Alapból lehetne egy 2-3hónapos embargó, hogy NEM lehet őket itt árulni és kész.
A hirdetésbe meg elég egyszerűen KÖTELEZŐ megosztanod egy képet amin látni a vásárlás dátumát ha ez nincs meg akkor törlik.

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#224) Foglalt név válasza Reggie0 (#208) üzenetére


Foglalt név
addikt

A magyar rögvalóságban ezt megspórolhatják maguknak. Én próbálkoztam vele annak idején és az volt a visszajelzés, hogy biztos átverem a vevőket valahogy, csak még nem tudják hogy, mert túl szép minden, úgyhogy inkább felhagytam vele. Ezt a társadalmi méretű elnyomottságra vágyást, genetikus szoftmazochizmust nem tudom bedolgozni.

(#225) Create. válasza AsakuraDave (#223) üzenetére


Create.
addikt

Na ennél nagyobb hülyeséget se lehetne kitalálni...

Maga a termék létezésére és nála levőségére lehetne valamit kitalálni, azzal egyet is értek a csalók miatt, de a többivel nem.

[ Szerkesztve ]

(#226) janeszgol válasza AsakuraDave (#220) üzenetére


janeszgol
félisten

Én most nem ezekre a kamu licitálósokra gondoltam. Csak egy ember ír, aki meg is akarja venni annyiért.

(#227) kisfurko válasza Create. (#217) üzenetére


kisfurko
senior tag

A pénzkeresésnek vannak egyszerűbb módjai is, én sem szorulok rá, hogy így keressek pénzt. Ha lenne, ha nem lenne, akkor is felháborodom, amikor emberek kihasználnak más embereket.

(#228) AsakuraDave válasza Create. (#221) üzenetére


AsakuraDave
őstag

Azt kell csak bizonyítanod, hogy X idős vásárlás amit egy számla dátumával elég könnyen lehet igazolni :U Ez, hogy mennyiért adtad el senki se tudja és nincs bizonyitékod rá illetve az a bizonyiték is simán lehet egy koholt dolog. Utalta neked a 42-őt de lehet kp-ba még adott 50-et. Szóval ezt felesleges feszegetni szerintem...

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#229) AsakuraDave válasza Create. (#225) üzenetére


AsakuraDave
őstag

Máshogy nem tudod lekorlátozni ezt ITT az APRÓN.
Ez egy működő megoldás lenne ha tetszik ha nem. Szerintem nem vadi új luxus hardverek beszerzésére/hirdetésére van ez kitalálva, arra ott a megfelelő elosztó lánc: a kisker :K
Vagy NAV -val működjenek össze, legyen valami rendszer ahol be kell vallani mindent és látszik minden. Jah, hogy akkor 1/10 -ed ennyi hirdetés se lenne és nem hogy új hardvereket nem látnál de 10 éves hardvereket se mert arra is majd adózhatsz pluszba :U

[ Szerkesztve ]

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#230) Create. válasza AsakuraDave (#228) üzenetére


Create.
addikt

Aha, eljött az ország másik végéről, csak azért, hogy kp-ban még adjon pénzt. Illetve nem lennék olyan hülye, hogy a felét odaadja, majd a másik felét meg később. Utánvéttel meg nem foglalkozok, mert rohadt drága.

Szerintem senki se hal bele, ha nincs egy ideig konzolja vagy vga-ja. Én legalábbis ki tudom várni, amíg lesz olyan áron, ami nekem megfelelő. Ti miért nem? Mert még ha munkaeszközről lenne szó vagy az élethez elengedhetetlen dologról. De ez csak egy szórakozásra használatos termék. (Most azt ne nézzük akinek a vga munkaeszköz, mert átvitt értelemben a bányászás is az)

[ Szerkesztve ]

(#231) AsakuraDave válasza Create. (#230) üzenetére


AsakuraDave
őstag

Mondod ezt TE. NEM tudod bizonyítani sajnos...

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#232) Intruder2k5 válasza AsakuraDave (#228) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

És szerinted hány fotosoppolt számlával hirdetett kártya lenne akkor az aprón, amiről majd csak privátban derülne ki, hogy igazából e-heti vásárlás?

(#233) janeszgol válasza Create. (#211) üzenetére


janeszgol
félisten

Hát igen, csábító a felár. Az öcsém tavaly október végén az egyik munkatársától vett nekem 22 ezer forintért egy 1060 3GB-ot. Akkor kettő éves volt a kártya, a munkatársa újonnan vette. Éppen néztem hogy 70-ért pár óra alatt elmenne. De nem adom el.
Egy azért nem, mert az öcsém vette nekem elő karácsonyi ajándéknak, kettő meg magamat szívatnám meg, ha most elromlana a VGA-m, akkor igen csak szart tudnék venni 30-ért is. Mármint az 1060-hoz képest szart.
Persze van egy Vega 8-as notim is, de nem! Eltettem az 1060-at tartalékba.

(#234) kisfurko válasza #72042496 (#219) üzenetére


kisfurko
senior tag

Ha hiszed, ha nem, nekem ez fel se merült, hogy valaki így gondolkodhat.

(#235) Kalandor válasza AsakuraDave (#223) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Alapból lehetne egy 2-3hónapos embargó, hogy NEM lehet őket itt árulni és kész.
Vitaképtelen vagy, jobb lenne ha nem írnál ide.

(#236) Create. válasza AsakuraDave (#231) üzenetére


Create.
addikt

Nekem feléd semmi bizonyítani valóm nincs. De kérdezz rá a vevőtől nyugodtan. Ott van az értékelésnél megtalálod, ha már ennyire bele akarsz menni.

szerk.:
már töröltem, a hirdetést, de ő az

[ Szerkesztve ]

(#237) janeszgol válasza AsakuraDave (#228) üzenetére


janeszgol
félisten

Ezzel viszont egyetértek. Csak és kizárólag valós, meglévő terméket lehessen hirdetni. Nincs előrendelés.

(#238) #72042496 válasza AsakuraDave (#223) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ez speciel a PS5-től indult, de lényegét tekintve mindegy. Ezt a gyakorlatban kijátszanák, vagy csak meghirdetnék máshol.

De tegyük fel, mindenhol bevezetnék és betartatnák. Így az egyébként is szűkösen elérhető termékek piacát korlátoznák tovább, ami nem javítana, inkább súlyosbítaná az ellátási gondokat.

[ Szerkesztve ]

(#239) AsakuraDave válasza #72042496 (#238) üzenetére


AsakuraDave
őstag

2-3 hónapos embargó a legújabb hardverekre, konzolokra.
Mit korlátozna? A hardverek, konzolok amikért megy a sírás azért nem elérhetőek részben mert sokan felvásárolják és haszonnal árulják tovább. Ha nem lenne platform ilyenre mert MINDENHOL embargó lenne ilyenre és büntetnék akkor Jóska Pista lehet nem próbálna ilyenekkel pénzt szerezni.
Illetve nézzetek magatokba és az aláírásomat értelmezni, nah písz :C :R

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#240) AsakuraDave válasza Create. (#236) üzenetére


AsakuraDave
őstag

Nincs és nem is kértem, hogy ezt nekem igazold. Szimplán egy tényt állapítottam meg, hogy se te se én se más nem fogja tudna bizonyítani, hogy de ez "tisztességes" biznisz volt. Nem is értem miért próbálod nekem bizonygatni mert nem is érdekel de a tény az tény...

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#241) #72042496 válasza AsakuraDave (#239) üzenetére


#72042496
törölt tag

Két-három hónappal később kerülnének fel az eszközök, csak még durvább árakon.

(#242) AsakuraDave válasza #72042496 (#241) üzenetére


AsakuraDave
őstag

Annyival nagyobb rizikó az eladó befektetése mert nem biztos, hogy fog tudni nyerészkedni.
Továbbá a hirdetések nagy része olyan, hogy csak a 5-7napos rendelés fenntartás ideje alatt van vagy a 14 napos visszaküldés. Ha ez lejár és nem vitte el senki általában törölte a hírdetést. Persze nem tökéletes az embargózás sem de egy opció amit ki lehet próbálni, de persze tudom, hogy miért nem fogják soha egy ilyen oldalon se bevezetni :) :U

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#243) stickermajom válasza AsakuraDave (#239) üzenetére


stickermajom
addikt

"A hardverek, konzolok amikért megy a sírás azért nem elérhetőek részben mert sokan felvásárolják és haszonnal árulják tovább."

Ez így ebben a formában nem igaz. Egyrészt azért nem elérhetőek, mert olyan szintű kereslet van rájuk, hogy nincs az a gyártókapacitás ami ezt kielégíti, másrészt a felvásárolt és haszonnal árult termékek nem tűnnek el egy feketelyukban, továbbra is elérhetőek maradnak.

(#244) Kalandor válasza AsakuraDave (#239) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Illetve nézzetek magatokba és az aláírásomat értelmezni
Árulsz most egy VGA-t 700.000-ért. Le mered ide írni, hogy mennyiért árultad ugyanezt korábban?

[ Szerkesztve ]

(#245) Create. válasza Kalandor (#244) üzenetére


Create.
addikt

És elhinnéd amit mond? Mert én nem.

(#246) ddekany válasza Create. (#230) üzenetére


ddekany
veterán

Állandóan azt feltételezed, hogy az emberek azért pörögnek itt, mert irígyek arra, akinek jutott, vagy mert nem bírják kivárni, amíg lemegy az ára. Én meg arra tippelnék, hogy jobbára első körben az zavarja őket a PS5 esetén, hogy beékelődött egy csoport a láncba +1 vámszedőnek. Aztán az zavarja őket, hogy a HA ezzel nem foglalkozik (főleg mert ez itt egy hardveres/gamer szubkulutra). Utóbbi még lehet, hogy érthető is, úgy-ahogy. De, akkor lesz pléne ideges lesz mindenki, mikor jön reakcióként az értetlenkedés, szabadverseny, "kommunista vagy-e" stb.

(#247) AsakuraDave válasza Kalandor (#244) üzenetére


AsakuraDave
őstag

Mikor nem voltak ennyire elszállva a bolti árak volt talán olyan 450.000,-
700.000 elött meg 650.000,- volt de nem jegyzem fel őket :K

És akkor most ezzel mi a baj? :F
Amúgy ha van róla logotok nyugodtan toljátok ki.

[ Szerkesztve ]

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#248) Kalandor válasza AsakuraDave (#247) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Azt kérdezed, hogy mi a baj?

(#249) AsakuraDave válasza Kalandor (#248) üzenetére


AsakuraDave
őstag

Igen, mert nem értem mi köze ehhez azoknak a tényeknek amiket leírtam? :F
Van itt sok más is aki össze vissza emelgeti a hirdetésének az árát az is ennyire érdekes szenzáció? Illetve a piac nem egy fix ponton vergődik, mindig drágul vagy olcsóbb lesz valami szerintem ez elég alap dolog.

[ Szerkesztve ]

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#250) Create. válasza ddekany (#246) üzenetére


Create.
addikt

Értem, hogy mi a bajotok, de ti meg azt nem értitek meg, hogy nem csinálhatnak semmit ilyen vagy olyan okból kifolyólag. Az, hogy mi az oka az teljesen lényegtelen ebből a szempontból. Nem lehet és kész.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.