Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) rootkiller


rootkiller
őstag

Szerintem egyesüljenek, és ha kell, válasszák ki, és adják el a Sun szalagos tárolókat gyártó részlegét. Úgy gondolom, hogy ha egyesülnek, az képes komolyabb fejlődést hozni a két cég által felhasznált technológiák továbbfejlesztésével.

Artengo TR 990 Pro

(#2) bambano válasza rootkiller (#1) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Szerintem az egyesülés a solaris és a sparc halálát jelenti. R.I.P.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3) kraftxld válasza bambano (#2) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Pedig úgy tűnik, hogy az x86(x64) szinte mindent le fog nyomni.
[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#4) bambano válasza kraftxld (#3) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Szerintem meg nem, mert egy méreten túl az x86 nem ér semmit. A top500-as gépek mindegyike cluster, ha jól tévedek és bizonyos fajta számításokra alkalmas, a napi életben futó dolgokra meg nem.

A baj az, hogy csúcskategóriás szerere így lenne az ibm-nek power és ultrasparc alapokon is, unixa is lenne három, ennyit felesleges eltartani.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#5) kraftxld válasza bambano (#4) üzenetére


kraftxld
nagyúr

És mi az a méret ahol az x86 nem ér semmit?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#6) floatr válasza bambano (#4) üzenetére


floatr
veterán

Szvsz nem sok értelme lenne a solaris-os/sparc-os ügyfeleket kidobni, hamá "megveszik" őket is. Azt tudom elképzelni max h az oprencereket közelíti egymáshoz.

(#7) kraftxld válasza floatr (#6) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Átmigrálják őket powerre.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#8) bambano válasza kraftxld (#5) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

A legnagyobb egybe doboz x86-ból egy négy utas, 16 magos szerver jelenleg, amihez tartozhat néhány pci slot. Ennél nagyobbat, jelenleg, triviálisan nem lehet összehozni úgy, hogy az egy gép legyen, csak clusterben.

Lehet még mindenféle interconnectekkel szöszmötölni és össze lehet kötni aranyáron vásárolható vasakat egy pc-be, 16 utasnak, de itt a vége fuss el véle.

Egy nagyobb sunba vagy nagyobb regattába simán belefér 12-16-24 alaplap, rajtuk 2-4-8 procival. Láttam olyan regattát, amiben két "io drawer"-nek nevezett doboz volt, mindkettőben 88 darab pci-x slot. Hozzá mikroparticionálást vezérlő hw, oprendszer, szoftver.

Ezt a szintet nagyon sokáig nem fogja elérni a pc.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#9) Jim Tonic válasza kraftxld (#3) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Érdekes, mennyire jól ábrázolja, mennyire túl van értékelve az Intel teljesítménye a Power és az AMD X86_64 mellett, jelenleg. És azt is jelzi, hogy háromszereplőssé vált a piac, sajna. De a power egész jól fejlődik teljesítményben, ha eladásban nem is.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.