Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sirandrish


Sirandrish
legenda

A VGA a Skyrim-nek adta...remélem itt nem az kapja :D

Affene...itt is megkapta :D

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#2) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Egyetértek. A Skyrim mindent visz idén.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#3) Mans20


Mans20
addikt

Kíváncsi lennék hogy ha idén jött volna a mass effect 3 akkor,ki nyert volna,de a skyrim megérdemli,amibe kissé csalódtam az a deus ex 3,nagy részbe inkább a tárgymenü rendszerébe,meg a harcba,az első részbe ami volt,azt kellett volna áthozni.

(#4) Rossi


Rossi
addikt

Még a végén ki kell próbálnom...

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#5) .mf válasza Mans20 (#3) üzenetére


.mf
veterán

Nekem így is nagyon tetszett a DE3.

Skyrimet de szívesen kipróbálnám, vártam már, de sajnos az év végi zárás és évnyitás mellett februárig nem lesz annyi szabad időm, hogy bele merjek kezdeni, ahhoz nekem kell pár szabad nap :)) :(

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#6) Ryder62


Ryder62
őstag

A Human Revolution több szempontból is csalódás volt :( Ott van az hogy ha egy hangtompítós fegyóval valakit fejbe durrantottam a 3 szobával arrébb lévő ellenfelek meghallották. Persze mikor ha egy kemény páncélos őrt úgy lepofoztam hogy földetéréskor beremegett a környék, az elötte két méterrel álló ellenfél semmit nem észlelt belőle.
A másik nagy hiba hogy a kivégzés annyira scriptelt volt hogy sokszor a karakterek dobozokba, falba estek bele. De a legdurvább pl mikor egy saroknál álltam és az enemy egy vonalba került velem majd megnyomva a közelharci gombot, méterekre odébb teleportált mind engem mind pedig az őrt.
Az ismétlődő helyszínek, unalmas pályák tovább tetézték. Ahelyett hogy ellátogattunk volna egy harmadik szabadon bejárható városba inkább betették még egyszer a már bejárt városokat. A köztes pályák meg halál unalmasak voltak: raktár, romos gyár negyed, földalatti bázis, megint raktár, kikötő raktárral stb. Minimum Upper Hengsha szintű pályákat vártam. Egy picit futurisztikus helyszíneket mert konténerek közt lopakodni már nem móka.

Ugyan a grafikát nem szokás nézni ilyen játékoknál de nekem kifejezetten ronda volt. Minden annyira steril műanyag nem is tudom. Mikor a fadoboz meg vas korlát ugyan olyan hatást kelt (mintha műanyag lenne) az kiábrándító.
És persze ott vannak az árnyékok hiánya. Könyörgöm a 2004-es Riddick játékban voltak már árnyékok (szintén lopakodós gém) akkor egy 2011-es lopakodós játékban miért nincs? Mikor a szellőzőkben jártam szinte mintha szabad ég alatt lettem volna olyan világos volt. Ezen felül honnan a francból tudjam mikor vagyok rejtőzve? Vagy a hullák elvonszolása egy sötét helyre, ezáltal elrejtve életérzés nuku.

Sztem ez a játék ezer sebből vérzik. Egyszerűen nem 2011-es szint. Szórakoztató meg élvezetes de max 1 végigjátszásra mert ezek az "apróságok" annyira elveszik az ember kedvét. Főleg abban tudatában hogy 2004-es címek lazán földbe döngölik technikai és játékmeneti szempontból.

(#7) HaRdCoRe^mp4


HaRdCoRe^mp4
tag

Hát srácok, nálam a D-ex Human revo. vitte idén (PC). Élveztem minden percét, pedig előtte nem játszottam, sőt nem is szeretem D-ex-et.

Telszámom: 30/899-78-49

(#8) zed1983


zed1983
őstag

Én NEM értek egyet!

A Witcher 2 abszút első nálam!!!

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#9) Mans20 válasza HaRdCoRe^mp4 (#7) üzenetére


Mans20
addikt

Lehet Nekem azért nem tetszett annyira mert én az első résszel is játszottam,meg ahhoz viszonyítva írtam,ha nem ábrándít ki a régi grafika,akkor tehetsz egy próbát az első résszel is ha gondolod.

(#10) D1Rect válasza zed1983 (#8) üzenetére


D1Rect
félisten

Ez kicsit olyan, mintha én azért reklamálnék, hogy nem a Space Marine lett az év játéka.
:))

(#11) cbr688


cbr688
senior tag

skyrim nem a döbbenetes grafika vagy élethű szimulációk miatt nyert hanem megadta nekünk azt amire vártunk: 100 óra gameplay 1x.-ri végigjátszásnál!
amúgy full oblivion, sok buggal, hülye ragdoll nélküli effektekkel,de hát 2011 arról szól h minimalizáljuk a költségeket...
mágia,harcrendszer nagyon jól sikerült ill. a küldetések is marha jók...

(#12) KisTopi95


KisTopi95
aktív tag

Ez mindig így van hogy van egy játék, elkezdik játszani mondják hogy milyen jó. Jön a tábor, amelyik anélkül sz*rozza hogy akár látta volna. Személy szerint nekem semmi gondom nincs a játékkal, nagyon jó lett.

Mit is kéne ide írni?

(#13) szabod


szabod
senior tag

Olyan sok helyen olvasom, hogy a Skyrim tele van bugokkal. Én eddig nem találkoztam még eggyel sem. Ja de igen, azzal, hogy óriások kilőnek a világűrbe egy csapással :D Ezen viszont mindig jót nevetek, szóval annyira nem foglalkoztat.

(#14) persil


persil
nagyúr

Szerintem simán vitte a witcher 2.

Skyrim valahogy nem adja, az oblivion valamiért jobban tetszett, aztán visszakanyarodhatunk oda, hogy annál meg a morrowind volt sokkal hangulatosabb... Érdekes dolgok ezek.

De ez a fene nagy szabadság, ami eszméletlen jó egy ideig, pont, hogy élvezhetetlenné teszi a játékot egy idő után. Szóval - nálam - a skyrim pont a legnagyobb előnye miatt vérzett el egy idő után, pont úgy, mint anno az oblivion.

A witcher 2 minden téren jobban tetszett.
(persze szigorúan angolul, és ha tudnék lengyelül, akkor pedig csak az jöhetne szóba.)

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#15) HaRdCoRe^mp4 válasza Mans20 (#9) üzenetére


HaRdCoRe^mp4
tag

Elképzelhető!
első részt sztem kihagyom :D

Telszámom: 30/899-78-49

(#16) Mans20 válasza HaRdCoRe^mp4 (#15) üzenetére


Mans20
addikt

Anélkül pedig meghalni se érdemes:)

(#17) tapppeeer válasza Mans20 (#16) üzenetére


tapppeeer
tag

Akkor az olyan lehet, mint a Half-Life. :D Nekem is ki kéne próbálnom a Deus első részét...

(#18) Isee válasza D1Rect (#10) üzenetére


Isee
senior tag

Épp írni akartam, hogy akkor D1Rect-nél meg a Space Marine :DDD

Nekem speciel a Skyrim nem tetszett annyira, hogy az agyam eldobjam tőle.... Idén nem is nagyon jött ki olyan játék, amitől/re csorogna a nyálam :)

"...But, before your President decides, please ask him this: What if we leave... and you're wrong?" (Optimus Prime ~ TF2)

(#19) Samus


Samus
addikt

Ha ránézel egy külső nézetes RPG-re, és a karakter nagyobb kardot cipel a hátán, mint ő maga, akkor az biza Final Fantasy...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#20) Cyberpunk válasza Samus (#19) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Hát ja a sorozat védjegye. ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#21) mephi666 válasza Ryder62 (#6) üzenetére


mephi666
nagyúr

hasonló dolgok miatt nem tetszett nekem sem annyira az új deus ex... újabb játékokat nézve 10/10 közeli érték, viszont az elsőt is figyelembe véve: 10/6... akciózták 10fontra zavvi-n, így megvettem, de passzolom is tovább, mert nem venném elő újra, csak nagyon szűkös időkben :(

amiket írtál, azok zavartak nagyon... meg ezeken kívül az első rész kiforrottabb fejlődési rendszere is hiányzott... meg a "finomságok": külön-külön gyógyítani a testrészeket (nem pedig implantból automatikusan regenerálódni) és a különféle sérülések hátrányoltató tényezői is (pl szétlőtt karral szinte lehetetlen volt rendesen célozni átlag képzettségek mellett)

...butítottnak éreztem nagyon a játékot: lineáris... gps... adta magát minden :( ...kár érte...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#22) Mans20 válasza mephi666 (#21) üzenetére


Mans20
addikt

Sajnos a mai játékoknál ez a divat,pl auto regenerálódás,meg ilyenek,sok játékba a szánka adják hogy mit merre kell csinálni,gondolom hogy a 15 éves petike is tudjon játszani :(

(#23) maszi99


maszi99
őstag

Ha grafikailag nem is de játék szempontjából mindenképpen megérdemli a címet. :C
Monumentális játékmenet, és minden játékostípus kiélheti magát ahogy szeretné, kevés a kötöttség, hatalmas szabadságérzet, szuper jól eltalált zene, és feelingről ne is beszéljünk, mert az egyenesen szenzációs :))

http://gamepod.hu/teszt/nadirim/mult.html

(#24) Rossi válasza D1Rect (#10) üzenetére


Rossi
addikt

Folytassam? :D

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#25) wikings2


wikings2
őstag

Egyértelmű volt már a videó elején az eredmény. :)

Talán én is Pest vagyok... Pest a pestiségem. Pest,hogy rég Pesten lakok, s nem lettem pesti mégsem.

(#26) TazLeacher válasza Samus (#19) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Vagy most már a Dragon Age 2... :(((

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#27) maszi99 válasza TazLeacher (#26) üzenetére


maszi99
őstag

A tökön szúrom magam feeling :O

http://gamepod.hu/teszt/nadirim/mult.html

(#28) siska75


siska75
tag

Jó a videó összeállítás.
A Skyrim szerintem nem véletlenűl érdemeli ki ezt a címet.
Remélem sosem lesz vége ennek a kalandnak. :C

Az Ördög vagyok,ÉRTED JÖTTEM!

(#29) fecg21 válasza cbr688 (#11) üzenetére


fecg21
aktív tag

A menürendszer kissé átgondolatlan lett, nem kis idő kellett mire beleszoktam. A magyar felirat hiánya nagy érvágás-függetlenül attól hogy az előző részben sem volt. A harcrendszer meg....hát a Dark messiah-ból kölcsönvehették volna azt a képernyő alján levő ikonos menüt-elég sokszor előfordul harc közben hogy fegyvert vagy varázslatot kell váltani-az igaz hogy van 3 hotkey gomb, de az nekem kevés. A LoTR: war in the north-ból pedig a közelharci elemeket vehették volna át, ebben a játékban ugyanis élvezetesebbre sikeredett. Ettől függetlenül megérdemli az év játéka címet.

(#30) gybazsi


gybazsi
senior tag

Nálam is a Skyrim a nyerő, de valószínűleg csak azért, mert a Witcher 2 játszhatatlan "sebességgel" futott csak a gépemen. (800*480-ban, minden minimumon, kb 15FPS) Ezzel szemben a Skyrim 1366*768-ban, nem is teljesen minimumra véve teljesen jól fut.

(#19) Samus: ezen fetrengtem. :C :R

[ Szerkesztve ]

"az LFA a LegFaszább Autó rövidítése" - Bazsó Gábor (Totalcar)

(#31) ldave


ldave
félisten

Úgy vélem a Skyrim-nek nagyon jót tett, hogy év végén jött ki, így még friss a játék mindenkiben, ez sokat jelenthet egy díj megítélésekor. Nem azt mondom, hogy rossz, vagy akár közepes játék lenne, biztos nagyon is jó, de kicsit elhomályosítja az amúgy meg kimagaslóan jó idei mezőnyt.

A Slime draws near! Command?

(#32) TazLeacher válasza ldave (#31) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

100%-ban egyet értek. Ami januárban még "Tuti év játéka", ott decemberre elkopik a feeling. Itt még frissek voltak az élmények.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#33) Ateszzero válasza Samus (#19) üzenetére


Ateszzero
őstag

Darksiders jutott egyből az eszembe. Ő azért kivétel lett.

Egyébként én próbáltam a Skyrim-et, valahogy nem kötött le. Visszatettem a witcher 2-őt. Nálam is az viszi az egész éves felhozatalt.

(#34) Peat;)


Peat;)
veterán

Dark Souls és Skyrim amihez volt szerencsém tavaly/idén mint két nagyobb kaliberű termék, én ezeket tapasztaltam: Az első egy kihívásokkal teli felnőtteknek szóló, diablo2 hangulatát felülmúló, játékost tanulni kényszerítő, nehézségállítást/pauset nélkülöző, JÁTÉK pár buggal. 30 óra után újra kezdtem mert büntet a játék ha rosszul haladok benne, 70 óra kellett végigjátszani, nem a milliónyi tárgy és karakter az erőssége.
A Skyrim fiatalabb rétegnek is emészthető, könnyebb hangvételű mely néha elveszik, elég a karaktert fejleszteni mert a játékosnak csak végig kell menni típusú, kicsit steril/mű érzetű, bugoktól a 3. patch után is hemzsegő nagy mennyiségű programozói iparosmunka, mely szórakoztató. 30 óra után majdnem elvesztettem a mentést(hdd halál), de meglett ezért fogom lassan folytatni, felhúzott nehézséggel. (fallout new vegas szerintem sokkal színesebb játék volt ettől a kiadótól, pedig grafikai stílusa, játékbeli világa nem épp a színekről híres) A kevesebb néha több mondat nagyon illik a játékra, lehet hogy sok a küldetés, de ha azok nagy része unalmas akkor minek bele. Persze így is nagyon jól sikerült, lehet válogatni a játékok közül, akár pc-n akár konzolon.

[ Szerkesztve ]

(#35) nuke7


nuke7
veterán

Witcher 2 for best RPG! Witcher 2 for best RPG!!
2x toltam végig és mégegyszer fogom, amíg a skyrimben két hete vagyok 13as szintű, és hozzá se nyúlok!
Witcher2 egyszerűen annyivel jobb, hogy azt nem igazán lehet leírni...

skyrim = gta 4 a középkorban (GTA4 NEM RPG, szerintem)

hogy lehet egy gta4 szerű játékot legjobb rpg-nek kikiáltani... sose fogom megérteni... :(
dehát az emberek ...

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#36) szabod válasza nuke7 (#35) üzenetére


szabod
senior tag

neked van arról fogalmad, hogy mi az az RPG? A GTA-k akció tps-ek, a skyrim is tps/fsp, de rpg. Ezen kívül nem sok köze bármelyik gta-hoz. Nem a kedvenced nyert, és máris morcos leszel? :P

(#37) nuke7 válasza szabod (#36) üzenetére


nuke7
veterán

hm... játékmenetben mi a különbség a gta 4-ben és a skyrim-ben..? ezt áruld el nekem.
mert hogy az npckel való interakció ugyanaz, a küldetések kb. ugyanolyanok, a világ ugyanannyit változik körülötted....
akkor ha a gta 4 nem rpg, a skyrim mitől is rpg..? :F

https://youtube.com/user/nuke7

(#38) szabod válasza nuke7 (#37) üzenetére


szabod
senior tag

A gta-ban elmégy egy helyre, ott jön egy bejátszás, és mehetsz küldetésre, elvégzed és kész.
Skyrimben npc-kel beszélni kell, aminek több féle kimenetele is lehet, ennek kulcsfontossága van. A gta-kban nem tudsz velük semmit sem csinálni, vagy csak scriptelt dolgokat. Azért a 2 dolgot nem kéne összekeverni. Illetve van szintlépés, képességek amiket fejleszthetsz... Nem kéne összekeverni a 2-t.

(#39) nuke7 válasza szabod (#38) üzenetére


nuke7
veterán

haha... npc-kkel tudok beszélni, de több kimenetel abból áll, hogy elfogadom-e a küldetést vagy nem.... ez azért nincs messze a bejátszástól.
szintlépés meg kb. az, hogy mivel sebzek nagyobbat = jobb fegyverek amik a gta-ban is vannak.
inenntől kezdve tényleg nem látom, hogy miért rpg, milyen szerepjátszási lehetőség van skyrim-ben... :F

https://youtube.com/user/nuke7

(#40) Kansas válasza nuke7 (#39) üzenetére


Kansas
addikt

Ennyi erővel az MMORPG-k mitől RPG-k? Azért mert oda van írva? Mivel van több szerepjátszási lehetőség a Witcher 2-ben?

A Skyrim-ben nem is mindig van egyáltalán szükséged küldetésekre... egyik cimborám pl. felhentelte az egész Thieves' Guild-et, csak úgy pofa alapján. Ráadásul a játék erre utána megfelelően reagált... az indokolt emberektől dícséretet kapott(szóbeli és anyagi), és mondom, mindezt anélkül, hogy quest-et vett volna fel rá.
Mondd, hol van ilyen szabadság a GTA-ban, vagy akár a Witcher 2-ben?

Úgy 15 évig toltam PnP RPG-t, de abból az élményből a cRPG-k ma is leginkább csak a Veér István hack&slash-t és a loot-mániát tudták kiváltani.

Valódi szerepjátszásra single player játékok igen ritkán adnak több módot, mint a Skyrim - szvsz a Witcher 2 is sokkal szkripteltebb, legalább is amit láttam belőle, mert igen hamar elvette a kedvem a játéktól... valahogy nem jön be, így a polcon pihen átmenetileg, pedig egy valag pénzt kihajítottam rá.

Aki meg a ME-t hozza fel - szvsz az soha nem volt szerepjáték, se az első, se a második rész, inkább szerepjáték elemekkel megpakolt FPS.

Mesélj már, miben gondolod aaannyival jobbnak a Witcher 2-t, hátha sikerül velem levetetned a polcról ;]

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#41) Kansas válasza Kansas (#40) üzenetére


Kansas
addikt

Mondom mindezt úgy, hogy a Skyrim-et sem tartom valódi RPG-nek, mert nálam annak a kritériuma az, hogy színtiszta észjáték legyen, tehát azt, hogy a kard, a tűzlabda vagy a pisztoly talál-e, ne az én kézügyességem döntse el, hanem a karakter megfelelő jellemzői.

Az ez évi felhozatalból attól még nálam a Skyrim a favorit.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#42) nuke7 válasza Kansas (#40) üzenetére


nuke7
veterán

"Mivel van több szerepjátszási lehetőség a Witcher 2-ben" - azzal, hogy ott számít, hogy mit mondassz az npc-knek, nem csak küldetést adnak, és a történet aszerint alakul...
skyrimben nem. ezen mit nem lehet érteni..? :F

MMOrpg-ben is többet számít - ha kotor-t nézzük most - h mit mondassz az npc-knek, vagy hogy oldod meg a feladatot mint skyrim-ben...

"egyik cimborám pl. felhentelte az egész Thieves' Guild-et, csak úgy pofa alapján. Ráadásul a játék erre utána megfelelően reagált... az indokolt emberektől dícséretet kapott(szóbeli és anyagi), és mondom, mindezt anélkül, hogy quest-et vett volna fel rá."
aha. bementem egy gazdag nemes házába, hogy kiraboljam. megöltem. 5x. ja várj. hogy halhatatlan volt ő is és a katonái is..?! :W :((( persze, nagyon jó.

"Úgy 15 évig toltam PnP RPG-t, de abból az élményből a cRPG-k ma is leginkább csak a Veér István hack&slash-t és a loot-mániát tudták kiváltani"
ezt a mondatot nem értem.

"Valódi szerepjátszásra single player játékok igen ritkán adnak több módot, mint a Skyrim - szvsz a Witcher 2 is sokkal szkripteltebb, legalább is amit láttam belőle, mert igen hamar elvette a kedvem a játéktól... "
hát ne csak nézzél, lássál is, erre nem tudok mit modnani. nem a játék hibája, ha hülye vagy...

"Aki meg a ME-t hozza fel - szvsz az soha nem volt szerepjáték, se az első, se a második rész, inkább szerepjáték elemekkel megpakolt FPS."
soha nem volt fps, én legalábbis nem láttam benne first person nézetet, skyrimben viszont igen. Tény, hogy az ME is jobb szerepjáték mint a skyrim.
(függ, hogy hogyan csinálod meg a küldetést, kivel hogy viselkedsz, mit mondassz neki, stb. skyrimben ilyen nincs)

lásd első mondatom ;)

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#43) Kansas válasza nuke7 (#42) üzenetére


Kansas
addikt

Ja, hogy hülye vagyok... akkor minden más, akkor már helyén van az egész... a Witcher is hirtelen mennyivel jobb lett... megmagyaráztál mindent, le a kalappal :R

Mindegy, azt elérted, hogy előveszem a Witchert, megnézem még egyszer, mert én bizony nem láttam benne azt, amiről te itt regélsz. Csak azt, hogy baromi lineáris, a rohadt ösvényről sem lehet kicsit se letérni, mintha NfS Run lenne...

Jó, akkor hívjuk TPS-nek a ME-t, attól még nem lesz szerepjáték. Ezzel együtt nem vitás, hogy jó játék(kivéve a bányászat), nem azt kérdőjeleztem meg.

A mondat, amit te nem értesz: a valódi, nem számítógépes szerepjátéknak a cRPG-k a verekedés és a loot részét képesek hozzávetőlegesen jól visszaadni. Eddig a legjobbak sem voltak képesek a szociális interakciós résznek még a közelébe sem jönni, természetükből fakadóan képtelenek ugyanis egy hús-vér ember improvizációrára, legyen az játékos vagy meséló(utóbbit még az MMO-k sem tudják szimulálni). Aki a gyári szerepjátékmodulokat szolgai linearitással tolták végig, csak azoknak nem tűnhet ekkorának a kontraszt...
Most akkor hülyézzelek le, vagy mi? ;]

Az, hogy az ME jobb szerepjáték-e, mint a Skyrim, részben preferencia, részben a szerepjáték fogalmának meghatározásától függ, semmiképp sem tény. Szerintem pl. továbbra sincs így.

u.i.: nálam nem szent tehén, vagy Szent Grál a Skyrim(mint nálad a Witcher 2 láthatólag), igen, vannak hibái, számosak: például a néhány megölhetetlen NPC, hogy a szekérderéknyi bug-ot ne is számoljam...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#44) nuke7 válasza Kansas (#43) üzenetére


nuke7
veterán

"a rohadt ösvényről sem lehet kicsit se letérni, mintha NfS Run lenne..."
LAWL... rögtön az ELSŐ chapterben van egy kegyetlen nagy erdő amit ugy jársz be a hozzátartozo várossal együtt, ahogy kedved / ügyességed tartja - szörnyek miatt.

"Ja, hogy hülye vagyok... akkor minden más, akkor már helyén van az egész... a Witcher is hirtelen mennyivel jobb lett... megmagyaráztál mindent, le a kalappal"
ne ezt emeld ki, mert nem csak ezt írtam...

14éve mágusozom, egy kis adnd és vampire is befigyelt közben... :P

a witcher 2 kb. egy szinten van a ME-vel, más a kettő, de szerepjáték szempontjábol és játékélmény szempontjábol messze felülmulják a skyrim-et, szerintem...

skyrim-ben nem tudok 13as szint ota tovább menni, mert egyszerűen unalmas...

https://youtube.com/user/nuke7

(#45) Huma


Huma
addikt

Ez a Dark Souls nagyon bejön nekem kinézetre. Kár hogy PC-re nem jelent meg.
PC-s játékok közül szerintem idén a Witcher 2 volt a jobb. Igaz, hogy sokkal kötöttebb és scripteltebb a játék, de hangulatban és sztoriban elveri a Skyrimot. A grafikáról nem is beszélve.
A Witcher 2-nél csak a Witcher 1 a jobb. :)

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#46) GypsFulvus2 válasza Kansas (#43) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

"Eddig a legjobbak sem voltak képesek a szociális interakciós résznek még a közelébe sem jönni, természetükből fakadóan képtelenek ugyanis egy hús-vér ember improvizációrára," - Csak kíváncsiságból kérdezem: a Planescape Tormentet próbáltad? Számomra az a CRPG etalon. Az improvizációt nyilván nem képes beemelni a játékmenetbe, de emlékszem, hogy volt olyan szintuáció, amelyben pontosan 17-féle válaszlehetőség adódott. Ráadásul komplett mellékszálakat lehetett kibontani, ha megismerted a hátteret és megfelelő méylségű válaszokat adtál. Ha egyszerűen h&s módon rendezted el a dolgokat (sokszor erre is volt lehetőség), akkor sztori-részek mardtak ki.

[ Szerkesztve ]

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#47) Kansas válasza nuke7 (#44) üzenetére


Kansas
addikt

Nem nagy ügy igazán, csak rohadt bosszantó, hogy a Witcher-ban nem arra megyek az erdőben amerre akarok... két bokor közt se lehet átmenni, ha nem arra megy az ösvény...

Csak egyet árulj el, hogy végre "kiwitcherezhessem" magam: miért van az, hogy a Skyrim full grafikán, nagy felbontású textúrákkal is simán fut nálam, a Witcher 2 meg Medium-on is szaggat mint állat(nincs szívem low-ra tenni)? Nem szeretnek ezek a Witcher-ek engem... az első rész is ugyanezt csinálta... :( Pedig én már 30 fps-sel jól elvagyok...

Egyébként azt hiszem, rájöttem, mi a véleménykülönbségünk oka: én egy kicsit jobban szeretem a szabadságot, hogy úgy alakítsam a sztorit, ahogy nekem tetszik, te mintha jobban szeretnéd a megírtabb, lineárisabb sztorikat. A sandbox játékok jellegéből adódik, hogy nem lehet úgy kidolgozni őket, mintha csak 2-3 fő- és 15-20 mellékszál lenne - A Witcher-ben, ME-ben látszólag jobban befolyásolják a döntéseid a játékot, viszont számosságban, szabadságban limitálva vannak. Egy sandbox játékban, mint a Skyrim vagy a Fallout3, szinte lehetetlen, hogy minden szál minden más szálra visszahasson, annyi van belőlük, míg egy lineáris(abb) játékban ez megoldható.

Valóban, mind a Morrowind, mind az Oblivion, a Fallout3 és igen, a Skyrim is hosszabb távon unalmassá tud válni, ha az ember mindig csak azt várja, hogy a sztori húzza maga után, és nem keresi aktívan, mit csinálhat - de ez a fentebb leírt hozzáállásból és a jellegéből adódik szvsz.

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#48) Kansas válasza GypsFulvus2 (#46) üzenetére


Kansas
addikt

Nem, az sajna kimaradt, akkoriban még 486 DX4-en toltam, S3 videókártyával(Virge DX-el, vagy már tán Savage4-gyel), kevés volt hozzá a vasam, utána pedig már nem tértem vissza, elragadott a Morrowind.
Viszont láttam GOG-on, szóval nem kizárt, hogy még kipróbálom...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#49) Kansas válasza Huma (#45) üzenetére


Kansas
addikt

Sztoriban talán jobb a Witcher, hangulat-ban viszont szerintem egál, engem nagyon megfogott Skyrim(hasonlóan a Morrowind-hez, de ellentétben pl. az Oblivionnal).

És igen, szerintem is jobb a Witcher 1 a 2-nél :) Bár már ott is zavart, hogy nem én választok karaktert, de hát ez van, a sztori nem működne szabad karakterválasztásnál... mit csinálhatna Geralt helyében egy teljes vértes grállovag, vagy egy szőrmébe bújt barbár? :D

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#50) GypsFulvus2 válasza Kansas (#48) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Azt szerintem mindenképpen próbáld ki. A GOG-ról win7 kompatibilis módon, bagóért lehúzható. Van hozzá egy nagyon igényes, rajongók által készített magyarítás is. Ez volt az egyetlen játék amelyhez magyarítást használtam, mert egy sajátos "planescape" szlenget használ, néha meg már-már Shakespeare-i szintű nyelvezetet. A fordítók honlapján azt írták, hogy a Háború és Béke karakterszámának kb 1,5x-ese volt a játék... :)

Amit meg a sandbox és a lineáris/kvázi-lineáris RPG-k játékmenetéről írtál az teljesen igaz. Én mindkét stílust szeretem, de azt vettem észre, hogy a Skyrimra sokkal hamarabb ráuntam mint mondjuk az Oblivionra, nem is beszélve a Morrowindről vagy a Daggerfallról. Túl sok nekem az egyszerűsítés, túl sok az optimalizálás, nagyon tömegigényre lett ez már szabva. Végül is kb 80 óra után(két hónap alatt) vált számomra unalmassá, ez nem rossz, de mégis visszasírom a Morrowindet. Amúgy a Piranha játékai, főleg a Gothic 1-2 és a Risen voltak azok, amelyek sandbox alapon próbáltak meg sztori-vezéreltek lenni. A Witcher meg nyilván kvázi-lineáris, és a motorjának sok hiányosága van, de mégis egy hangulatbomba. Talán a történet és a történetvezetés miatt. Hogy a második rész akadhat a gépeden az rendben van, mert a mostanában kiadott játékok közül legdurvább grafikája annak van (gondolom az übersamplinget kilőtted), de az első részt a te konfigondnál még jóval gyengébb cuccon vittem végig, akadásmentesen.

[ Szerkesztve ]

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.