Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#164) Sancza


Sancza
tag

Egy példa mire jó (többek között) az eSzemélyi aláírás
Pár éve a lakáshitelemet átvittem egy másik bankhoz. Ez azzal járt, hogy végtörlesztési kérelmet kellett beadni régi bankhoz. Ez a végtörlesztési kérelem egy olyan papír amihez két tanú aláírását is kérték. Azt tudni kell, hogy a minősített aláírás (és az AVDH) jogilag egy teljes bizonyító erejű magánokiratnak számít (2016. évi CXXX. törvény a polgári perrendtartásról 325. § (1) f )
Szóval a végtörlesztési nyilatkozatot elektronikusa kitöltöttem , eSzemélyivel aláírtam és időbélyegeztem, majd elküldtem e-mail-ben. A bank szó nélkül elfogadta. így nem kellett tanúkat keresgélnem és postával szórakozgatnom :)

Természetesen erre bármelyik hitelesítés szolgáltatól igényelt minősített aláírás alkalmas, nemcsak az eSzemélyi.

Jó lenne, ha egyre több helyen elfogadnák az aláírást, de sajnos nagyon sok helyen még nem fogadják el. Egyik ilyen cég a Fundamenta, akivel kénytelen voltam postán levelezgetni pár hónapja, mert egyszerűen nem hajlandók tudomást venni az elektronikus aláírásról :( Ahelyett, hogy pikk pakk leleveleztük volna elektronikusan a dolgokat, hetek mentek el a postai levelezgetésekkel :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.