Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sandormaster


Sandormaster
aktív tag

Teljesen egyetértek, nem csak Te vagy így vele hidd el ;)
Én például mindíg megnézem a PH!-n a címlapot, még vasárnap is miközbe tudom hogy akkor nem sok esély van, hogy új dolog legyen kint :D de addíg se kell a tételeket tanulnom.
Amúgy meg bele kell vágni és GO tanulni, és utána lehet vakációzni, nekem is már csak egy vizsgám van.....államvizsga :C
Jó írás, grat!

(#2) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hát az ember agya nagyon el tud fáradni ha használja is... főleg ha olyat kell tanulni ami igazából nem érdekli... (Ugye-ugye a jól összeválogatott tananyagok...)

Én így a 8 év felsőoktatás + 8 év általános + 4 év középiskola után alig tudtam valamit megjegyezni.
De egy idő után kipiheni magát az ember, és újra képes lesz fejlődni... ezért jó a nyár :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#3) CosmoBacsika


CosmoBacsika
tag

teljesen megtudom erteni az iras, bar sztem minden egyetemista igy van ezzel

ez most lehet h perverz lesz de én valahogy szerettem a vizsgaidoszakokat egy bizonyos szempontbol. persze foleg nyaron mar a rakba kivantam az egeszet.

De imadtam azt benne h en magam osztottam be az idomet. ugy allitottam a vizsgaimat h 4-5 naponta 1 legyen, idealis esetben hetente egy (ehhez termeszetesen kellett az h evkozben amibol megajanlott jegyet lehetett szerezni azt megcsinaltam) es igy tok nyugis tempoban tudtam keszulni, minden nap 10 kor keltem, tanultam egy 5-6 ora hosszat, este meg elmentem kosarazni vagy jatszottam neten, vagy haverokkal mokaztunk vmit.
Persze ehhez azert megegyszer mondom kellett az amikor evkozben beadtam a megajanlott targyakat.

Egyebkent neha ramozdultam arra a technikara is h az elejere kibaszottul bezsufoltam mindent es bar nem jo jegyekkel (bar az amugysem szokott :D ) de 3 hettel vizsgaidoszak elott keszvoltam. Az is nagy hawai volt.

Olvastam egyebkent egy masik egyetemista fejtegeteset egy vizsgazasi technikarol ami sztem megfontolando, de csakis akkor ha nem hajtasz osztondijra:
Mindenbol elmenni az elso alkalomra, nem erdekes h egy nap akar 2 vizsga is van, es nem szamit ha az elso heten 8-10 alkalommal vizsgazol.

Ugyanis ha mindegyikre egyreszt - atolvasod a lenyeget + gyartasz puskat
akkor , legalabbis az ő statisztikaja szerint 10 bol olyan 4 -5 öt meglhet csinalni.

Es maris semennyi ido alatt keszvagy a felevel. Sosem probaltam meg, de ha ujrakezdhetnem egyszer kiprobalnam, persze gyilkos de sztem megeri

(#4) vosimo


vosimo
aktív tag

Ismerős érzés. :U

(#5) Xmodule


Xmodule
őstag

hát igen. detto ebben a cipőben járok.már csak ez a hét van nekem.eddig semmit nem tanultam.no de megyek is aludni mert utánna meg tanulás:S

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#6) agent_k válasza CosmoBacsika (#3) üzenetére


agent_k
őstag

Én már befejeztem ezt a vesszőfutást hál' istennek, most dolgozok, de néha úgy érzem inkább tanulnék dimat-ot, vagy anál I-II, hálót vagy MI-t, mint ez a hülye munka... Pedig itt sincs rossz helyem.

A vizsgáimat én úgy csináltam meg, nagyrészt, hogy könnyebbekből 2-3vizsga egy napra, ha meg tudtam oldani. Nehezekből 1-2. lehetett rá tanulni, gyilkos is volt, nem is mindig sikerült, de nekem olyan. (Volt egyszer egy félévben 4 vizsgám egy nap.. mondjuk abból 2 szabadon választható volt. Abban a félévben 45kreditet csináltam meg. uhhh)
Szóval én próbáltam korán végezni a vizsgákkal. Decemberben megvolt az összes, aztán hellomivan. Nem szabad elodázni, mert csak az idő halad, a lehetőség meg fogy.
Egyébként sokszor volt ám olyan, hogy tantárgy első felvételekor, első vizsgaalkalmon átmentem. Akik meg a később vették fel a vizsgát nehezebb kérdéseket kaptak.
--GAMF--

(#7) Sandormaster válasza agent_k (#6) üzenetére


Sandormaster
aktív tag

LOL, én is GAMF-os vok :K
Mesélhetnél milyen volt az államvizsga, eléggé parázok :DDD

(#8) hdanesz


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat!

A tanulás-munka viszonnyal kapcsolatban nekem is az a véleményem,hogy lehet vissza fogom még sírni a vizsgázgatást. Végülis az ember szinte egész életében mást akar, mint ami éppen van. :D Pl. emlékszem, amikor ovis voltam, alig vártam,hogy iskolás legyek. Ált. suliban már szívesebben lettem volna gimis. Egyetlen visszalépés az egyetemen történt, amikor nem előre vágyódtam/vágyódok dolgozni...hanem vissza a gimibe. :D

Bezzeg a gimiben...ott elég volt bent ülni az órákon és figyelni, simán megkaptam a 4-est. Jobb esetben ötöst. Egyetemen pedig sokszor a kettesért is nagyon meg kell dolgozni.

Az én "jelenlegi" vizsgázási módszerem a következő: vizsgaidőszak elején szépen beosztom az időmet, ahogy ti is írtátok, 4-5 naponta egy vizsga. Aztán ezek szépen tolódnak, hála hatalmas szorgalmamnak és koncentráltságomnak. És a végén ott kötök ki, hogy a szépen betervezett 5 vizsga lefut szűk másfél hét alatt, sok-sok álmatlan éjszakával vegyítve. De nem panaszkodom, ezt csakis magamnak köszönhetem. :)
De azért jól esett kiírni magamból.

Száz szónak is egy a vége, egy év múlva végzek. Meglátjuk mihez tudok majd kezdeni angol szakos tanári diplomával.

(#9) Sandormaster válasza hdanesz (#8) üzenetére


Sandormaster
aktív tag

Sztem nem hangzik rossznak az a tanári diploma :)
Amúgy én főiskola/egyetem után is előre vágyódok, csak egy részegység kihagyásával.....a nyugdíjba :D

(#10) pohár válasza Sandormaster (#7) üzenetére


pohár
félisten

A GAMF az nem a kecskeméti fősuli?? :DDD
Ha igen, akkor oda is jelentkeztem mérnökinfó karra :DDD

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#11) menpee


menpee
aktív tag

Most egyetem/főiskola helyett dolgozok és néha szívás, néha lazás. Sajna amit most űzök (optikai heggesztés), nem igazán van kapcsolódó felsőoktatási szak, a mérnök infó meg pff...hát abban minden van. Majd levelezőre fogok benevezni valahova, mert manapság a papír számít, mégha max. kitörölheted vele, akkor is.

mod: Ja, tanulás :) Középiskola 4 éve alatt először az emelt matek szóbelire készültem igazán. A többi anyag meg ha érdekelt, akkor megragadt, ha nem, akkor improvizáltam.

[ Szerkesztve ]

,,Piracy is almost always a service problem and not a pricing problem." - Gabe Newell

(#12) Sandormaster válasza pohár (#10) üzenetére


Sandormaster
aktív tag

Az lesz az, KF-GAMF :K
menpee optikai heggesztésről mi is tanultunk, voltak bemutatók is, bár költségigénye miatt mi magunk nem próbálhattuk ki, de biztos jó meló lehet :) amúgy én is mérnök infón vok...

(#13) hdanesz


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Jelentem elérkezett a végső fázis a holnapi vizsga előtt. Ilyenkor tűnődöm azon,hogy érdemes-e még tanulni, vagy hagyjam az egészet és nézzem a meccset.

Jut eszembe: suli mellett milyen munkát ajánlanátok? Hopp, ez elég hülye kérdés...
Az a gond, hogy a 4órás munkák mind 8-12-ig tartanak, legalábbis az a kb. 20 db amivel én eddig hirdetés formájában találkoztam és elég necces látatlanban nyilatkozni,mivel pl. nyáron nem tudom mikor lesz kötelező órám köv. félévben. 8órás melót pedig nem igazán szeretnék bevállalni egyetem mellé.

Manapság fordítgatok ismerősöknek, szerencsére van pár olyan értelmiségi modul, ahol elfogadják ha szakmai anyagot fordít le a hallgató, és így kap jegyet. Általában angol nyelvű szaklapból. Ez nekem nagy mák, a fordításokból összeszedett pénzmagból tengődök.

(#14) Sandormaster válasza hdanesz (#13) üzenetére


Sandormaster
aktív tag

Sztem jobban jársz ha keresel ilyen fordítói melót, lehet sokáig kell keresni, de szakmai gyakorlatnak is elmegy :))

(#15) pohár válasza Sandormaster (#12) üzenetére


pohár
félisten

És nehéz szerinted az a szak?? :)

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#16) Sandormaster válasza pohár (#15) üzenetére


Sandormaster
aktív tag

Nem több de nem is kevesebb mint bármelyik suli bármely szaka, tanulni itt is kell, nagyobb vizsgákra/ tárgyakra, viszont itt is vannak töltelék tárgyak amik könnyűek. Talán a legnehezebb tárgyak a programozások, bár ez személyfüggő :B
Plussz talán nagyobb egyetemeken/fősulikon nem vagy annyira közvetlen kapcsolatba a tanárokkal, itt meg az is megesik, hogy 3 év után már megismernek :D

(#17) pohár válasza Sandormaster (#16) üzenetére


pohár
félisten

ahhaa :D
hát a programozást nem erőltették nekünk sem, csak osztálytársamat nyomták, mert ő emelten infozott, és ő kente is a prgramozást :DDD
kb hány pont kell a felvételhez?? :DDD

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#18) Sandormaster válasza pohár (#17) üzenetére


Sandormaster
aktív tag

Hát a GAMF-ra a minimumpont :D Nálunk a 120 pontos rendszerben asszem 82 pont volt, ötödiknek jelöltem meg, de mivel minden másról lecsúsztam 1-2 pontokkal így ide vettek fel, de nem bánom csak a záróvizsga lenne már meg :DD

(#19) pohár válasza Sandormaster (#18) üzenetére


pohár
félisten

ahha, értelek :D
és nem tod, hogy most mennyi lesz a ponthatár??
jah mostmár százalékra megy a dolog :DDD
nah mind1, majd kiderül :))
3. jelöltem meg :)

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#20) agent_k


agent_k
őstag

GAMF = szopás ennyi a véleményem. Jártam a szegedi TTK -ra = giga szopás

Ha nem levelezőn csinálod, óriásiakat lehet szívni csak azzal, hogy pl a progot nem Major Zolihoz, hanem Gurgánéhoz vagy Szabolcsihoz veszed fel. Asszem ezzel egy félévnyi prog ugrott is. Nagyon kevés a hozzáértő tanár. Akik viszont ott vannak a szeren azok általában rendesek is. Ott van Madarász, mindenki mondta, hogy mekkora genyó, aztán én elsőre, első vizsgaalkalmon át is mentem. Erről ennyit. Jó tanár, jó félévben, jó időben, ez a siker titka.

Te már azért túl vagy egy pár féléven, tudod mi megy ott. Ha éppen abban a félévben nincs elég pénze a sulinak, akkor egy kicsit magasabb a bukási arány.
Az államvizsga az amitől egyáltalán nem kell félned a GAMF-on. Ha pl a Pollákra járnál az más tészta. Szóval államvizsga:
Kidolgozod a tételeket, ez az egyetlen, amit érdemes neked megcsinálni, mert sokat lehet vele tanulni. Mi kiosztottuk levelezőn egymás között a tételeket megcsinált mindenki vagy 3-4-et. Én csináltam egy zanzát a témakörökből amit közre adtam.
Tanulni érdemes rá olyan 2-3-4hetet, szorgalomtól és az elvárt jegytől függően. Szakdolgozatot érdemes egy kicsit jobbra megcsinálni, lehetőleg ne sok ctrl+c ctrl+v legyen benne. Nekem egy kicsit sok lett, aztán egyezkedni kellett velük, hogy ez mégiscsak megér egy kettest. :)
Szóval bemész, tételt húzol, van rá kb 1-1,5 órád, hogy kitaláld és leírd mit fogsz mondani. Aztán leülsz a bizottság elé és kérdeznek te meg válaszolsz. Egy titka van annak, hogy átmenj: Folyékonyan kell beszélni a témáról. Mindegy, hogy mit csak lazán és határozottan. Pl. az összes Linux tételt le lehet 80%-ban rendezni azzal, hogy beszélsz a kialakulásáról, meg a részeiről stb.
Szakdolgozat védés, meg kb 3 kérdéssel ki is merül, ami könnyű, mert a dolgozatod te írtad (vagy másoltad) és tudod, hogy miről szól. Egy cimborám a digitális kábel tv-s hálózatok informatikai megoldásairól írt, hozzá se tudtak szagolni, ő magyarázta el nekik a témát :)

Én is paráztam a dologtól, de hidd el könnyebb, mint egy érettségi, vagy egy dimat vizsga, vagy egy mikroelektronika I vizsga...

A műsz.infó szerintem csak annak lehet könnyen vehető, aki vágja a progot egy jó közepes szinten. Ha nem, akkor legkésőbb prog 3-mon vagy vizuális-on mehet a levesbe. Én nem vágtam a progot... úgyhogy ha nem megyek át levelezőre még mindig a progszigó-val szenvedek :K

Ha mégegyszer gamfos lennék, biztos, hogy gépészmérnöknek mennék. Ott is van informatika, de mégiscsak keresetebb, mint a műsz. infós. Illetve aki majd szakosodik, jól gondolja meg mire megy, mert a háló infó egy nagy lótúrót se ér. Én ott voltam és Vértesi, meg Papp Zoli előadásai a nullával egyenlőek.

Ha kiváncsiak vagytok még valamire szivesen mesélek, most meg abbahagyom ezt a kisregényt :D

(#21) tope válasza agent_k (#20) üzenetére


tope
addikt

Én 2003-ban végeztem szintén műszaki infón.
Madarász: Hát voltak olyan vizsgák, hogy több mint a vizsgázok fele megbukott. Egyébként ha gyakorlaton vele vagy és bejársz az előadásokra, akkor sokkal könyebb a dolga az embernek.
Johanyák: Az utolsó félévben volt egy óránk vele (valami programozás féle) az előadásokon kb. 20 ember volt bent a 100 sokból, a félévi vizsgán írtam vagy 3 sort és kaptam egy 3-ast (megérte bemenni, sőt sok érdekes dolog van a honlapján és nem csak neki).
Államvizsga: Így utólag elmondva egy piskóta volt (persze a tételek ki voltak dolgozva (valahonnan megkaptuk)).
A szakdolgozat része pedig úgy kezdődött, hogy mondtam nekik: akkor nézük meg a CD-t. Míg azt nézegették, én addig lefeletem a két húzott témából (5, 3 (sajnos a vizsgabiztos is értett hozzá és kicsit belebonyolódtam)), majd visszatérve a szakdolgozatra, mondták köszönik nincs kérdésük (95 pontos volt egyébként :DDD )

(#22) agent_k válasza tope (#21) üzenetére


agent_k
őstag

na ja államvizsga... szakmai 5-4 szakdoga 2... így lettem 3mas

(#23) t1


t1
addikt

Jó írás!
Én is dettó így vagyok vele, csak nekem holnap szóbeli érettséig... és nem tudok tanulni...nem is tanultam még semmit se ugy igazából. Isten legyen velem :W

(#24) Sandormaster


Sandormaster
aktív tag

Nah kösz az infókat, jöv hét szerdán én is letesztelem az államvizsga nehézségi fokát, a szakdogám az igencsak a 2-es felé fog konvergálni de majd csak kisül vmi :))

(#25) pohár válasza t1 (#23) üzenetére


pohár
félisten

Wááá én meg 25-én szóbelizek :DDD
Csak legyek már túl rajta aaaaaaahhhhhhhh :)

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#26) t1 válasza pohár (#25) üzenetére


t1
addikt

én elvileg, holnap túlleszek azon a részén, hogy már tudom, hogy pótérettségi lesz belőle

(#27) kai_sehmet válasza hdanesz (#13) üzenetére


kai_sehmet
csendes tag

Én is kb azt tudtom tanácsolni mint a # 14. hozzászólás írója. meg vállalj magánórát gimiseknek meg nyelvvizsga felkészítést. Meghirdeted magad egyszer az apróban (500 huf de megtérül), meg néhány gimibe ált iskbe teszel ki hirdetést és akkor fognak keresni. Nekem csak felsöfokúm van, de ősszel volt így több tanítványom is (szintén debrecen) csak a második félévem olyan zűrösen alakult, hogy nem tudtam folytatni. Ez azért jó mert annyi tanítványt vállalsz be amennyi neked jó, akkor és ott ahol neked jó, meg gyakorolsz is :) Házhoz menést ne vállalj szvsz, én csináktam ősszel de tök szívás volt pl. este esőben hazatekerni. Ha jó az albid akkor tudod tartani ott az órát, vagy vagy az egyetemen. Nteen tök sok anyag van, de szerintem angol szakosként már alapból van egy csomó mindened, Na ennyi, be is fejeztem az okoskodást.

Amúgy jó írás!!! :R Ismerős, az én elemem is eléggé merül... :(

[ Szerkesztve ]

csak szubjektív véleményt írok, nem biztos hogy így is van, csak így gondolom... :) "Az egyetlen baj a semmittevéssel, hogy sohasem tudod mikor végeztél."

(#28) hdanesz válasza kai_sehmet (#27) üzenetére


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Magam sem tudom miért, de valahogy nem érzek kellő magabiztosságot a magánórák tartásához. Attól tartok, mi lesz ha olyat kérdez a tanítvány, amire nem tudok megfelelően válaszolni. :D Pedig lassan bele kellene vágnom, hiszen gyakorlatnak nem rossz.

(#29) agent_k válasza hdanesz (#28) üzenetére


agent_k
őstag

Ettől sose félj!

Én fősulin tartottam kiscsoportos foglalkozást matekból, cimboráknak. Közel sem voltam penge, de amiben esetleg megakadtam volna, akkor együtt kitaláltuk a dolgot. 4-re meglett a matek I-II, meg a szigó is. Nagyon sokat jelentett... Úgy volt, hogy először egy kicsit nehezebben ment, mert az egy dolog, hogy én tudtam, de el is kellett magyarázni a leggyengébbnek. Aztán már ezzel sem volt probléma.

Szóval száz szónak is egy a vége vállald be, aztán majd kiderül, hogy menni fog-e.

(#30) kai_sehmet válasza hdanesz (#28) üzenetére


kai_sehmet
csendes tag

Szerintem nem kell ettöl félned. Én középfokúra készülöknek is tartottam órát, úgy hogy nekem felsöfokúm van amit cirka 5 éve szereztem meg és azóta csak egy kis szintentartás volt. Átnéztem a nyelvtant egy kicsit aztán lesz ami lesz. Hát kiderült, hogy az elején elég alapvetö dolgokat le kell tisztázni, aztán mire nehezebb dolgok képbe jönnek te is belejössz. :) Nem kell megijedni ha nem tudsz valamit, felírod és köv. órára megnézed. Nem fognek emiatt hozzá nem értönek nézni, senki se tudhat mindent. Neked még szerintem sokkal könnyebb is, nyelvszakosként benne vagy a dologban. :R Szóval nem gáz ha nem tudsz mindent, mert egy csomó dolog van amit meg tudsz tanítani. Amit elsöre nem tudsz, azt meg legközelebb. Szóval szerinetm vágj bele no para tuti hogy menni fog! :C Még csak annyit akartam okoskodni, hogy úgy érdemes szabni az árakat, hogy a diplomás gyakorlattal rendelkezö pedagógusok árainak alámenjél, de neked még megérje. Én 700 ft-ért adtam egy 45 perces órát, és kettőt egyszerre. Így nekem megérte abszolút, és valszeg nem lehetett túl drága mert sokan jelentkeztek... :))
Na, bocs a hosszú irományért, nem is tudom miért okoskodok ennyit, úgyis csak konkurencia leszel nekem... :DDD

Sajnos mondjuk a nyelvvizsgáig nem jutottunk el a tanítványommal, mert tartottunk egy kis szünetet mert sok vizsgája volt aztán mire ráért volna én már kórházban "üdültem" neki meg "idöre" diplomára kellet volna a papír. Azóta nem is beszéltem vele, így em tudom sikerőlt-e és nekem ebben mennyi szerepem volt... de remélem segítettem neki. :B

csak szubjektív véleményt írok, nem biztos hogy így is van, csak így gondolom... :) "Az egyetlen baj a semmittevéssel, hogy sohasem tudod mikor végeztél."

(#31) hdanesz válasza kai_sehmet (#30) üzenetére


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Azt hiszem megpróbálom. Köszi a bíztatást! Bár lehet nem túl jó időszakban kezdek neki...pont kezdődik a nyár. Ilyenkor talán a pótvizsgázókra számíthatok.:D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.