Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Off-topic LOGOUT  »  [Re:] Az első

Hozzászólások

(#1) 7


7
addikt

Mennyi, de mennyi ember átélte már ezt, és mindig majdnem ugyanolyan... Jól megragadtad, nekem biztos nem ment volna.

(#2) ladybug


ladybug
őstag

Magával ragadt az írás. Sikerült megérinteni a lelkemet.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#3) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Isten megkímélt attól, hogy ezt átéljem.

Vagyis nem, hiszen a feleségem volt hűséges, ő kímélt meg. Persze itt megszólalhatnak a hitetlenek, hogy ugye amit nem tudok, az nem fáj. Hiszek a feleségem hűségében, ahogy ő is hitt haláláig az enyémben, nem potyára.

Szomorú írás. Ilyen is kell.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#4) rarri


rarri
senior tag

Ez kemény volt...Mikor az ember érzi hogy vége, és elönti a tehetetlenség, a visszafordíthatatlantól való félelem. Én eddíg csak a másik oldalon voltam /én mondtam ki 4.5 év után hogy vége /, de most jobban átéreztem mit élhetett át annak idején az én barátom. Köszönöm.

Vendégek vagyunk a Földön .S ha vendégségbe jöttünk, legyen ajándék az életünk.:-) / Gil /

(#5) Thrawn


Thrawn
félisten

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#6) ttower


ttower
aktív tag

a bevezető után a többi cikket csak átfutottam hogy ne foglalkoztasson más. megérte. köszönöm hogy elolvashattam

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#7) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Nagyon tetszett. :) :C :C :C
Az írás. Az élménytől eddig engem is megkímélt a sors, remélem 22 évi házasság után, már így is marad. :B

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#8) groth99


groth99
tag

Szép és nagyon elgondolkodtató írás, gratulálok! :R
Én szerencsére sosem vesztem még össze a Szerelmemmel annyira,hogy csapkodhatnékom támadt...remélem ezután is tartani fogom ezt a jószokásom. Ha valami gáz van,akkor mindig szugerálom magam,hogy "azértse haraxok rá,hanem megbocsátok,és szeretni fogom amennyire csak el tudom képzelni" Eddig jól bevált :)

Metalt a népnek \m/

(#9) Tim82


Tim82
nagyúr

Át tudom érezni ezt az írást. Köszönöm. :R

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#10) Cartman002


Cartman002
aktív tag

Igazi szívhez szóló írás, grat :K

(#11) Thunderzolee

Bárcsak sose kéne ilyet átélni.

Legszívesebben elküldeném minden exemnek, (szakítás okától függetlenül).

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#12) Viszlát


Viszlát
addikt

Köszönöm mindenkinek.

Szeretném tisztázni, hogy ez nem szakításról szól, a lány lefeküdt valakivel, de nem jelentette be, hogy vége, a fiún múlt a dolog. A bevallás utáni körülbelül 1 órát írtam le.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#13) Retro11 válasza Viszlát (#12) üzenetére


Retro11
senior tag

Nem akarlak még jobban elkeseríteni, de hogy lehet ilyet tenni?Mert még csókolózás meg stb az oké (NEM oké de az előferdűlhet) de lefeküdni 1szinte idegennel.

Most a rohadéknak vagy sok munkája van a dologban, vagy én nem tudom.Csodállak, mert én agyba fűbe vertem volna a csávót:)

P.S: Azt gondolom akármennyire nehéz, ezek után Neked kell azt mondani vége.Többet érsz annál, hogy ilyenbe beletörődj(Nem büszkeség miatt, hanem azért mert ha ezt megtette Veled nem ő lesz az aki....)!!!!Sok az emlék, sok a vele eltöltött idő,de tedd meg.

Üdv: Retro11 :R

[ Szerkesztve ]

(#14) Retro11 válasza Retro11 (#13) üzenetére


Retro11
senior tag

De úgy látom benéztem, ez nem veled történt..

Cs.Orsolya: Engem is az írás minősége zavart meg:)!A férfi az más dolog :P

[ Szerkesztve ]

(#15) Cs.Orsolya válasza Viszlát (#12) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

Kíváncsi lennék, mik lennének a reakciók, ha fordított leosztásban történik a dolog: mikor egy férfi áll elő ezzel egy nőnek. ;]

Ha igaz, és saját élmény, együttérzek. Ha a fantáziád terméke, remekül írsz! Gratulálok!

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#16) nostrum válasza Viszlát (#12) üzenetére


nostrum
tag

Örülök, hogy nem veled történt.
Szép írás.
Ilyenkor minden ember másképp reagál szerintem...

In space, no one can hear you scream...

(#17) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Ismerős a sztori... Annyi a különbség, hogy nem volt rádióm, amit széttörjek. :U

Minden más így történt, ahogyan leírtad.

(#18) nostrum válasza Retro11 (#13) üzenetére


nostrum
tag

Most a rohadéknak vagy sok munkája van a dologban, vagy én nem tudom.Csodállak, mert én agyba fűbe vertem volna a csávót

Ne haragudj, de ez tipikus bunkó hozzáállás:

Félrebaszik a barátnőm, ezért szétverem aki megdugta... Gratulálok. Ezt ugye nem mondtad komolyan?

Mert ugye ha megerőszakolják, akkor igen. Akkor ki lehet ontani a belét az elkövetőnek.
Nem is "lehet" hanem kell!!!

De azért mert ilyen-olyan okból megdugatta magát valakivel (függetlenül attól hogy a harmmadik tudott vagy nem tudott arról hogy a csajnak párja van) nem hiszem hogy a harmadikat kéne ütni...

Mellesleg az íráshoz hozzáfűzöm, hogy én is négy éve vagyok együtt jelenlegi párommal. Nemhogy utánam, de előttem sem érintette senki. Én sem tudom mit kezdenék nélküle, de ha megcsalna, (és nálam ez már hamarabb kezdődik a prütykölésnél) akkor gondolkodás nélkül szakítanék vele. Mert egy igazi szerelemben ez megbocsájthatatlan...

In space, no one can hear you scream...

(#19) Superman válasza Viszlát (#12) üzenetére


Superman
nagyúr

Azt hiszem, valószínűleg én vagyok teátrális és hatásvadász, de egy ilyen helyzetben azt tenném, amit az "Elfújta a szél"-ben Clark Gable mondott Vivien Leigh-nek az utolsó képkockákon:

-Szeretnék még törődni azzal, hogy mit teszel, vagy hová mész, de már nem tudok. Őszintén szólva drágám, fütyülök rá.

(#20) kicsitomi88 válasza Superman (#19) üzenetére


kicsitomi88
őstag

Én is így gondolkodtam, most mar arnyaltabban latom, persze ez nem azt jelenti, hogy nincs igazad csak en vagyok gyenge ;)

90 87.5 87.8 87.5

(#21) Superman válasza Cs.Orsolya (#15) üzenetére


Superman
nagyúr

Akkor nézd meg a "Szereti Ön Brahmsot?" című filmet, ott eléggé szemléletes az általad vázolt sztori nagyszerű színészekkel.

(#22) Cs.Orsolya válasza Superman (#21) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

Gondolod, filmélményekre van szükségem, hogy tudjam...? :U
De szeretem a filmeket, és megnézem, ha az utamba akad. Köszönöm! :)

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#23) juliabrilke válasza nostrum (#18) üzenetére


juliabrilke
addikt

Jogos a felvetésed. Nem verekednék soha egy ilyen nőért. De nem egy olyan esetről halottam, hogy verekedésnek indult, utána meg mind a ketten kidobták a nőt és jó haverok lettek.

Na ez a legjobb megoldás. :K

(#24) Viszlát


Viszlát
addikt

Mindenki: ez egy saját emlék, kereken 10 évvel ezelőttről. Akkor én ott képtelen lettem volna kimondani a végét és őszintén szólva nem is akartam. Többet érek ennél? Persze, nagyon megalázó a helyzet és az ember iszonyúan érzi magát, de nekem ott akkor a kapcsolatunk és amit jelentett sokkal többet ért annál, minthogy büszkén, a méltóságomat valamelyest megőrizve, de nélküle legyek.

Nem véletlenül lett első az írás címe, hiszen az első szerelem volt - akivel rengeteg első történt -, és az első szembesülés a hűtlenséggel, olyan érzésekkel, amiket előtte nem tapasztaltam soha.

Superman: másfél évvel később valami ilyesmi hangzott el, bár nem ilyen stílusban, még akkor is nagyon nehéz volt kimondani.

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#25) juliabrilke válasza Viszlát (#24) üzenetére


juliabrilke
addikt

Egy kérdés...Mi lett a lánnyal/nővel utána? Mert ok, hogy többet ért a büszkeségnél a kapcsolat, de utána mi történt?

(#26) Superman válasza Cs.Orsolya (#22) üzenetére


Superman
nagyúr

Nem gondolom, csak a lehetséges valóságnak egy szeletét, vagy illúzióját nyújtja a film, mint minden más művészeti ág, ezért gondoltam, hogy érdekes adalék lehet.

(#27) nostrum


nostrum
tag

juliabrilke Na látod, az szép. Én is hallottam ilyet.

Viszlát Javítom magam, akkor: Nagyon sajnálom hogy ezt át kellett élned...

De akit elvihetnek, azt vigyék is ...

Kívánom hogy soha ne csalódj még egyszer ekkorát!

In space, no one can hear you scream...

(#28) Viszlát válasza juliabrilke (#25) üzenetére


Viszlát
addikt

Másfél évig tartott még utána a kapcsolat, többször megismétlődött az eset, mire el tudtam küldeni, bár akkorra ő már pont nagyon nem akart menni. Azóta született két kislánya, az elsőt Viktóriának hívják.

nostrum: úgy legyen.

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#29) nostrum


nostrum
tag

Remélem nem baj ha leírok egy történetet ide.
Ez már olyan "urban legend" féleség, lehet más is hallotta... de eredetileg az egyik barátom unokabátyjával történt:

Röviden írom:

Úgy volt, hogy nem volt, hogy 4 év együttjárás és 2 év házasság után (szerencsére még gyerekvállalás előtt) a kedves felesége úgy döntött, hogy elkezdi rendszeresen megcsalni.
Olyan szinten, hogy egyszer otthon kapta az egyik kandúrral. Szépen csendben különváltak útjaik.

Körülbelül fél év múlva, a csaj megelégelte a lovaglást, rájött mit vesztett (család, létbiztonság, és egy társ) és rájött hogy nem kap jobbat. Megkörnyékezte volt párját aki nagy meglepetésére nem zárkózótt el a dologtól. Egy héten belül már ott töltötte az éjjelt a volt párjánál, akivel egy fergetegeset szexeltek. A srác hajnalban elment dolgozni, de hagyott valamit a csajnak az éjjeliszekrényen:

Egy ezrest, ami az olcsó kurváknak jár... és egy cetlit: "Mire hazajövök, már ne találjalak itt..."

Ennél nagyobb elégtétel nincs...

In space, no one can hear you scream...

(#30) Cs.Orsolya válasza Viszlát (#28) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

És a Te lányodat hogy hívják?

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#31) faevike29 válasza Viszlát (#24) üzenetére


faevike29
tag

Hihetetlenül jól tudod visszaadni írásban a dolgokat, szinte láttam magam előtt az egész jelenetet. Gratulálok az íráshoz!
Tényleg mi lett aztán a lánnyal, együtt maradtatok? Legalább megbánta a dolgot?
Ó, már látom is a választ...

[ Szerkesztve ]

(#32) Viszlát válasza nostrum (#29) üzenetére


Viszlát
addikt

Ennél nagyobb elégtétel nincs...

Ha valakinek ez elégtétel azzal szemben aminek a lehetőségét elveszítette a felesége hűtlensége miatt, akkor csak sajnálni tudom.

Orsi: nincs gyermekem.

faevike29: úgy tűnt igen, kulcsfontosságú mondat az írásban a "végre elkezdett sírni". Egyébként köszönöm :)

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#33) Cs.Orsolya válasza Viszlát (#32) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

Látod, ez az igazi veszteség. Ahogyan írod is... Ha lenne lányod, hogyan neveznéd most el?

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#34) 7 válasza Viszlát (#32) üzenetére


7
addikt

Az én elsőm nem sírt 2 napig.

(#35) Viszlát válasza Cs.Orsolya (#33) üzenetére


Viszlát
addikt

Fogalmam sincs. Biztosan találnánk az Ő édesanyjával is egy olyan nevet, ami kettőnk választása, kettőnk számára jelent sokat.

yetike: na az komoly... nem tudom miként alakult volna a dolog ha akkor nem sírja el magát (tudni kell róla, hogy nem volt az az elérzékenyülök a pelenkareklámon is típus.)

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#36) Superman válasza Viszlát (#32) üzenetére


Superman
nagyúr

Viszont lehetséges egy olyan vonzata is a dolognak, hogy nincs mit sajnálni. A vélt veszteség nem valóságos a szónak abban az értelmében, amit egy valódi érték elvesztésekor érzünk. Ezzel azt akarom mondani, ha már a kezdetekkor félreismertünk valakit, valódi természetét akár ezért, akár azért nem ismertük fel/meg, akkor viszont becsapjuk magunkat, mert veszteségnek tüntetjük fel azt az érzést, amit szerelemként/szeretetként éreztünk a másik iránt, de valójában délibáb volt, mivel saját magunk vágyait vetítettük ki a másik személyre.

(Na ez most olyan mondat volt, amilyeneket Faulkner írt..:) )

(#37) juliabrilke válasza nostrum (#29) üzenetére


juliabrilke
addikt

Ez se semmi sztori!! Azért a nőnek az arcát még meg kellett volna nézni.

Szépen csendben különváltak útjaik. Ez hogyan? Meglátja őket. Simán kisétál és másnap nem megy oda, nem is találkoznak többet? :F

(#38) juliabrilke válasza Viszlát (#28) üzenetére


juliabrilke
addikt

Gondoltam, hogy ezt fogod mondani, hogy még megismétlődött párszor. De a végén legalább meg tudta indokolni? Mert nyílván valami hiányzott neki vagy valamivel nem értett veled egyet.

De hát az ilyenek megesnek. Mostani fejjel kiváncsi vagyok, hogy mit döntöttél volna. :U

(#39) nostrum válasza Viszlát (#32) üzenetére


nostrum
tag

Semmilyen lehetőséget nem veszített. Esélyük sem volt. Csak ezt egy darabig az ember hajlamos "nem látni"...

De persze lehet hogy Te másképp látod, ezt tiszteletben tartom... :R

In space, no one can hear you scream...

(#40) Viszlát válasza Superman (#36) üzenetére


Viszlát
addikt

Nem gondolom, hogy mindenképpen egy abszolút félreismert helyzetről kell legyen szó. Ha olvastad a Sztárom a párom című írásomat, abban is szerepel érintőlegesen ez a nő, és ott meg is jegyzem, hogy az egyik legfontosabb dolgot tőle tanultam meg.

Nem mentségképpen, de történtek vele dolgok (amik nagyon magánjellegűek, így megosztani nem tudom veled), amiktől kicsit megváltozott. De tudod, érdekes dolog ez, mert miután megtette, én láttam benne a lehetőségét annak, hogy ezt még helyre lehet hozni. És a mai napig szentül hiszem, hogy ez így van, és sikerült is volna ha ő is legalább annyira akarja mint én.

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#41) nostrum válasza juliabrilke (#37) üzenetére


nostrum
tag

Kiment szép nyugodtan a konyhába (semmit sem mutatva abból amennyire összetört), és megvárta míg felöltöztek és elmennek (a saját házában tették). Azt mondta mindketten vigyorogtak rajta elmentükben...

[ Szerkesztve ]

In space, no one can hear you scream...

(#42) juliabrilke válasza nostrum (#41) üzenetére


juliabrilke
addikt

Hm...Ez egy kicsit mulyaságra utal. Saját lakásában? Még meg is várta őket, ameddig befejezik? :Y

Egyik PH!-snak volt egy írása erről. (nevét elfelejtettem) A srác is szemtanuja volt, de nem tett semmit. Utána viszont felvette és közölte vele, hogy elmegy dolgozni és hűséges marad vagy mehet vissza oda, ahova jött... (ott a nő azzal indokolta, hogy unatkozott napköben, mert a férje nem volt mellette)

[ Szerkesztve ]

(#43) faevike29 válasza Viszlát (#32) üzenetére


faevike29
tag

Sírt igen, de egy nő nagyon sok mindenért tud sírni... gondolom érted mire célzok. Sztem az hogy sírt még nem biztos, hogy a megbánás jele. Bár, hogy utána meg ő akart veled maradni, az inkább azt jelzi, hogy igen, megbánta.
Bár hozzáteszem, ezt nem érdemelted tőle semmiképpen... :(

(#44) juliabrilke válasza faevike29 (#43) üzenetére


juliabrilke
addikt

Ez bizony igaz. 2x se biztos, hogy azért sír, mert megbánta. Sok nő ért ehhez nagyon.. :K

(#45) Viszlát válasza juliabrilke (#38) üzenetére


Viszlát
addikt

Nem tudott kielégítő választ adni.

Hogy hogyan döntenék most? Jó kérdés. Az egy nagyon speciális helyzet volt, voltam azóta is szerelmes és biztosan leszek is még, de úgy szeretni mint őt, nem fogok már. Amúgy 99%, hogy azonnal véget vetnék a kapcsolatnak.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#46) juliabrilke válasza Viszlát (#45) üzenetére


juliabrilke
addikt

"Jó kérdés." Tudom, azért kérdeztem. :)

Én így 6 év távlatából egyből azt mondanám, hogy otthagynám a francba. (mondjuk 2-3 hétre rá ez is történt)
De azt máig nem tudom megmondani, hogy miért akartam még vele lenn (gondolom pillanatnyi elmezevar :D )

(#47) Retro11 válasza nostrum (#18) üzenetére


Retro11
senior tag

Lehet ez neked bunkóság, én gyűlölöm a tapló, genny, szemét, mocsadék embereket.Ennyi.És én arról az esetről beszélek amikor, tud a gyerek arról hogy a csajnak van pasija már hosszabb ideje,és ott munkálkodik, míg eljön a nap amikor valamin összekapnak és ő meg kihasználja.

Ez gennység.Ennyi.

A sztoridon nevettem.Bunkó vagyok:DDD!

juliabrilke: Sírás meg terror ehez nagyon értenek ;]

[ Szerkesztve ]

(#48) nostrum válasza juliabrilke (#42) üzenetére


nostrum
tag

Ha innen nézzük akkor mulyaság, ha meg onnan akkor eszméletlen méltóság és önuralom kellett hozzá...

(ott a nő azzal indokolta, hogy unatkozott napköben, mert a férje nem volt mellette)

Soxor jódolgában hülyül meg a nő...

In space, no one can hear you scream...

(#49) Viszlát válasza faevike29 (#43) üzenetére


Viszlát
addikt

Róla nem írtam túl sokat, de egészen addig üveges szemekkel ült velem szemben, képtelen voltam eldönteni, hogy ő vajon mit akar, hogy ezzel részéről vége is vagy rám vár. Amikor elsírta magát, akkor lett egyértelmű.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#50) nostrum válasza Retro11 (#47) üzenetére


nostrum
tag

én gyűlölöm a tapló, genny, szemét, mocsadék embereket.Ennyi

Nálam nem jobban... :R

De bárki bármilyen indokkal teszi ezt, az igazi hibás az, aki engedi hogy megtegye. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy a nőt kéne ütni...

In space, no one can hear you scream...

Útvonal

Fórumok  »  Off-topic LOGOUT  »  [Re:] Az első
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.