Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Piftuka


Piftuka
veterán

Jól emlékszem, hogy ez a termék lett a PH! olvasók (zöme), és a szerkesztőség tagjai szerint is az "Év tech innovációja"? :)

"Aquila non captat muscas."

(#52) Tigerclaw válasza Piftuka (#51) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Nem olvastam errol, de ha igy van, nem csodalkozok. Olyan extrem teljesitmenyt es fogyasztasi adatokat mutatott fel, nagyon csendes hutessel, ami eddig nem letezett meg kozelitoleg sem. Ekozben gyakran meg olyan appokkal teszteltek, amikre meg nativ kod sem letezett.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#53) <Lacy85> válasza madgie (#49) üzenetére


<Lacy85>
addikt

De ebben az esetben viszont nem a Mac SSD-je romlik az átlagnál gyorsabban. Ilyen használat mellett az összes ugyanígy romlana.
Itt inkább az a gond, hogy nem lehet cserélni.

Meg amúgy a 256GB-os modellre is ezt írják. Azon meg kétlem, hogy 4-500GB-os videókkal dolgoznak. A szoftver szerint mégis romlik.

[ Szerkesztve ]

(#54) madgie válasza <Lacy85> (#53) üzenetére


madgie
titán

256-os modellem van :D Külső SSD-n van a projekt, attól még a sajátján megy a lapozófájl (meg néha a projekt is).

Igazából a macOS eleve "szeret" swappelni, a 40 GB ramos iMac-em is simán használja egy-egy izmosabb projekt alatt.

Szerk: megnéztem most az M1 Air-en, semmilyen wear/aginget nem jelez a DriveDx.

[ Szerkesztve ]

(#55) #54625216 válasza Tigerclaw (#50) üzenetére


#54625216
törölt tag

Attól, hogy az M1 laptopokon erőforrás igényesebb folyamatok futnak még nem indokolt, hogy egy cucc, amit éveken át használnak kevésbé amortizálja le az SSD-t, mint amit pár hete nyúznak. A valódi multitasking hiánya meg valójában jobban tekeri az SSD-t, mert a teljes memória tartalmat cserélni kell minden task váltás között.
Mivel az eredeti cikkszerzője szetint sem megbízható a mérési módszer, amivel az SSD-ket tesztelték, ezért igen nagy az esélye, hogy nem az SSD a rossz, hanem a teszt, de persze várjuk ki a végét, ez nem hit kérdés.

(#56) emvy válasza madgie (#54) üzenetére


emvy
nagyúr

Hm, nekem 512-es van, es 'csak' elektromos irogepnek hasznalom.

67 TB written?

while (!sleep) sheep++;

(#57) madgie válasza emvy (#56) üzenetére


madgie
titán

68 TB? Az mérési hiba lesz, nem? Annyit csak nem swappel :DDD

(#58) TeeBee73


TeeBee73
addikt

Persze, hogy tönkre megy, ha rosszul fogja az User a laptopot.

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#59) <Lacy85> válasza madgie (#54) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Annyira azért tuti nem használja az SSD-t. Sima 8/128-as Air-t használok. Több, mint 2 éves. Semmi baja.

(#60) emvy válasza madgie (#57) üzenetére


emvy
nagyúr

Ja bocs, 1 TB-os van (sose tudom).

while (!sleep) sheep++;

(#61) Tigerclaw válasza #54625216 (#55) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Ha folyamatosan valtanal a taskok kozott, akkor ugy lenne, de egy iPadot ritkant hasznalsz ugy mint egy PC-t/Mac-et, pont azert mert nem lehet ugy hasznalni, vagy legalabbis nem jo user experience ugyanugy hasznalni.

Nalam most a Mac-en van nyitva vagy 10 chrome ablak, 5 Safari, 3 VScode project kulon ablakokban, Mail, Terminal, Forklift, Postman es eleg aktivan mindegyiket hasznalom folyamatosan, par meg a hatterben fut, pl. localhoston webszerver a teszteleshez. Szinten itt van mellette egy iPad Pro, de azon akarhany dolog is van megnyitva, lementve, ma nem hasznaltam talan kettonel tobb appot azok kozul, de vannak benne olyanok is amit egy hete nem.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#62) Piftuka válasza Tigerclaw (#52) üzenetére


Piftuka
veterán

Íme a vonatkozó cikk:

Az év legjobbjai az olvasók és a PROHARDVER! szemével

Egyébként én éppen arra szándékoztam utalni, hogy amennyiben egy tervezési hibáról van szó, és valós a cikkben szereplő probléma, úgy méltatlan a díj.

"Aquila non captat muscas."

(#63) #54625216 válasza Tigerclaw (#61) üzenetére


#54625216
törölt tag

Tehát azt állítod, hogy pár hét alatt egy Mac többet ír az SSD-re, mint bármelyik iPad a több tízmillió eladott példányból három-négy év alatt?
Mert ugye nem az volt a kérdés, hogy egységidő alatt a Mac vagy az iPad nyúzza-e jobban az SSD-t, hanem hogy ha gond van az Apple soc-ok ssd kezelésével, az eddig miért nem jött elő az elmúlt négy-öt évben a több tízmillió eladott mobil eszközben.

(#64) SidCorky válasza Piftuka (#62) üzenetére


SidCorky
senior tag

Ez egy két hónapos cikk, az első jelzések pedig februárban érkeztek, és ki tudja, mennyire reálisak, ez alapján változtatnunk kéne egy két hónapos cikken? :F

[ Szerkesztve ]

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#65) pakesz válasza dokanin (#6) üzenetére


pakesz
aktív tag

szerintem a PS5on van forrasztott
szamomra az hogy egy m2 -es interfeszu valami nem cserelheto elegge gaz, nem is sietek a PS3 -as cseremmel

(#66) <Lacy85> válasza Piftuka (#62) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Egyrészt az sem biztos, hogy van alapja az egésznek. Mint láthatod itt a topikban is, volt akinek 68TB írást jelzett az M1 Air esetén, pedig "digitális írógép"-nek van használva.
Össze-vissza mérnek a szoftverek.

Másrészt, ha mégis így van, akkor sem tervezési hiba, hanem MacOS. Ezt meg elég könnyű orvosolni.

Harmadrészt pedig ha olyan esetekben fordul elő, amikor tényleg ki van hajtva az SSD lelke (mint a fentebb említett 4-500GB-os projektek), akkor megint nem tervezési hiba, mert ilyen igénybevétel mellett elég hamar letérdel minden SSD.

(#67) madgie válasza <Lacy85> (#66) üzenetére


madgie
titán

Ha macOS hiba, hamar javítják, pont tegnap jött ki egy Big Sur frissítés, ami azt orvosolta, hogy egyes 3rd party hubok a USB-C PD porton keresztül hajlamosak voltak kárt okozni a Macbookokban.

(#68) ledgeri válasza madgie (#67) üzenetére


ledgeri
nagyúr

macOS hiba, ... jött ki egy Big Sur frissítés,... orvosolta, ..3rd party hubok ... hajlamosak voltak kárt okozni a Macbookokban.

Szóval akkor ki okozott kinek hibát? Mert ha valami bajt okoz, majd szoftveresen javítva van más, majd nem okoz az adott hiba okozó hibát, akkor mégis hogyan okozott alapból az hibát, ha más javítása oldja meg a problémát?

Ebben én egy picit tudatalatti szemellenzősséget vélek felfedezni... :DD

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#69) madgie válasza ledgeri (#68) üzenetére


madgie
titán

Nekem teljesen mindegy, mit vélesz felfedezni, de a Macbook topikokban szabályszerűen féltek hubon keresztül tölteni eddig a gépet :D

Amúgy meg az egész USB-C szabvány egy káosz, teljesen átláthatatlan, idióta módon működik. Az SSD-m USB-C - USB -C kábele nem jó tölteni a Macbookot, a Macbook USB-C - USB-C kábele nem elég gyors adatátvitelre, és még folytathatnám...

(#70) arty válasza madgie (#49) üzenetére


arty
veterán

van rá világszabvány: SMART

jahogy alma.... :D

#69 madgie inkább a szabványt lazán értelmező implementációkkal van gond ... :(
lásd még raspberry pi4, nintendo switch dokkok....

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#71) joey04 válasza Piftuka (#51) üzenetére


joey04
titán

mert az.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#72) Mr Bond 007


Mr Bond 007
őstag

Nekem 10+TB írás után is 100%-os 256GB-os ssd-s 8GB ramos M1-es Macbook Pro-n. Rengeteg 20-50GB-os játékot raktam fel, majd töröltem le hogy lássam futnak-e. Még ha most azonnal le esne 99%-ra, akkor is kb12év múlva érném el a végét. (Addig ezzel a géppel amúgy sem számolok) De még több is lenne, mert most rengeteget írtam rá, ami nem mindennapos. Ráadásul ezekre a gyártók rá is hagynak 10-20%-ot a kihozatali szórás miatt. És ha el is éred a 0-t, akkor se romlik el az ssd. (független teszteken petabájtokig elmentek a megadott élettartam többszörösével mielőtt meghibásodtak)
A külföldi oldalakon a kommentekben a legtöbb embernek is hasonlóan degradálódik. 1-2 hónap után érik el az 99%-ot. 100 hónap garantált (nem tényleges) élettartam az mennyi év is? Na ugye!

Akinek 10+%-ot esett , az viszont nagyon extrém, és ha igaz, azt orvosolni illik.
De ugye még mindig nem tudjuk hogy a diagnosztikai eszközök pontos értéket adnak-e.

Ezen picit gondolkodjanak el a flame huszárok is, mielőtt kavarják az örvényt a biliben.. :C

(#73) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Az kar egyebkent, hogy nem lehet a gyartokat kotelezni, hogy a termekuk megfeleljen egy minimalis szintu javithatosagnak. Ertem ezen azt, hogy pl. a hattertar ne legyen beforrasztva, vagy ne egyetlen aramkori lap legyen az egesz szamitogep, tablet, telefon, hanem legyen benne bizonyos modularitas. A gyarto most ennek minden elonyet elvezni, es a vasarlora haritja a hatranyokat, mert se boviteni nem enged nekik utolag, se olcson nem javittathatjak az eszkozeiket.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#74) Pingüino válasza Tigerclaw (#73) üzenetére


Pingüino
senior tag

Az azért elég nagy túlzás lenne, hogy minden egyes terméket kötelezzenek erre. Bőven elég az is ,ha minden gyártó köteles olyan modellt is kiadni, amiben pl. moduláris minden alkatrész. Aztán majd a vásárló eldönti, hogy őt érdekli-e ez. Vannak a beforrasztott alkatrészeknek előnyei is, nem csak hátrányai.

(#75) Mr Bond 007 válasza Tigerclaw (#73) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Azért van ennek előnye is. Pl ha ellopják a gépedet, icloud lock miatt nem tudják se megnézni az adataidat, se letörölni a gépet és újra húzva eladni másnak. Alkatrésznek se nagyon tudják értékesíteni, mert nincs mit. Ergo akinek már van egy kis esze az nem is bajlódik vele, már csak a beépített helymeghatározás miatt se. Jellemzően az adat értékesebb mint a gép maga.

Másrészt a franciáknál már van ilyen program hogy fel kell tüntetni a javíthatóságot a termékek adatlapján. Pont mai hír: [link]

[ Szerkesztve ]

(#76) Tigerclaw válasza Mr Bond 007 (#75) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Ez jo hir, mar csak szigorubban kellene meghatarozni az elert pontszamot... meg persze ugy nem sok ertelme van, ha az osszes telefon egyforman gyenge pontot kap, mert ahogy jobbra fordul alvaskor az Apple designer, a tobbi is jobbra fordul, ha meg balra, mindenki balra.

Most lehet dijazni tenyleg hogy nalunk bejott ez az arto fuggo jotallasi ido.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#77) Mr Bond 007 válasza Tigerclaw (#76) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Nem tökéletes, de legalább elindultak a jó irányba.

(#78) Szabi® válasza SidCorky (#19) üzenetére


Szabi®
addikt

Ne etesd, buta beteg troll akinek az apple a fétise, annyi esze már nem volt, hogy picit utána olvasson, hány site hozta még le ezt a témát...... :R

[ Szerkesztve ]

(#79) #54625216 válasza Tigerclaw (#73) üzenetére


#54625216
törölt tag

Hogy határoznád meg a modularitás kritériumait?
Egyes laptopokban pl. cserélhető a ram, az M1-ben viszont a SoC része, részben ennek köszönhető a meglepő sebessége is.
Most akkor kötelezzék az Apple-t, hogy dobja el az integrált memória előnyeit?

(#80) ZOLL30


ZOLL30
tag

Sziasztok,

szeretnék vásárolni egy IMAC-t - 2010-12-es kiadást, kérdezném, hogy megéri megvenni még ezeket a gépeket?
Mennyire tartósak, tekintve, hogy 10 éves kiadás?
Amire kell - csak Ismerkedni a rendszerrel, netezésre használnám, semmi komolyabb dolog, csak nagyon tetszik és kíváncsi vagyok rá. Árban 100-130 között már találok.
Köszi

élni, és élni hagyni..

(#81) Szabi® válasza ZOLL30 (#80) üzenetére


Szabi®
addikt

"'""Árban 100-130 között már találok."""

Pontosan ezért lehet csábító sok laikusnak, mert "már" ennyiért is találni.
Viszont az igazság az, hogy egy 2010-2013 közötti Imac már olyan szinten elavult hardverileg hogy tényleg csak ismerkedésre jó (második generációs intel cpu + egy harmat gyenge integrált gpu), másra nem.Arról nem is beszélve, hogy ezek a gépek ált. felújítottak és gányoltak.(a kijelző szokott ezeknél gyakran rendellenesen tönkre menni)
Én 2015 alatt nem vennék ilyen gépet, bármennyire is tetszetős...... :)

[ Szerkesztve ]

(#82) emvy válasza ZOLL30 (#80) üzenetére


emvy
nagyúr

> IMAC-t - 2010-12

Ne szorakozzunk mar, mi a fenenek venned? Marmint ilyen retro hobbigepnek oke, de .

while (!sleep) sheep++;

(#83) ZOLL30 válasza emvy (#82) üzenetére


ZOLL30
tag

Köszönöm a hozzászólásokat :)

Értem amit írtok, de ennyire csak nem elavult már?
Netezni szeretném és a rendszert megismerni, de nem 2-300 ezres beugróval tenném.

És a 12-es nem is nézki rosszul, még ha retro is :)

Teljesen elvettétek a kedvem :)

Zoli

[ Szerkesztve ]

élni, és élni hagyni..

(#84) emvy válasza ZOLL30 (#83) üzenetére


emvy
nagyúr

> Értem amit írtok, de ennyire csak nem elavult már?

de

a Mac-ben szerintem _elsosorban_ a hardver a jopofa, a szoftver az ugyanugy kozepszar, mint minden mas (mindegyik rendszer mashogy szar)

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#85) Szabi® válasza ZOLL30 (#83) üzenetére


Szabi®
addikt

""Teljesen elvettétek a kedvem ""

Nem ez volt a cél,de próbáltam egy kis objektivitást belevinni.....Jó gépek voltak ezek akkor.
Hogy őszinte legyek, még az a 130-150 ezer forint is sok azokért a közel 10 éves tipusokért.
Az apple mindig hardverben alkotott olyan környezetet ami sok évig jó volt, nah most az általad kinézett gépek már bőven túl vannak a sok éven is.(kb kétszer)
Unokatesoméknál a 2012 Late már csak konyhadísz, meg néha szól rajta a zene.De minden másra harmat gyenge, pedig abba nem is Intel Hd graphics van, hanem valami nvidia mobility kártya......A wincsesztere is a jó öreg swappolos, kerregős 5400rpm-es vinyó.......

[ Szerkesztve ]

(#86) #54625216 válasza Szabi® (#81) üzenetére


#54625216
törölt tag

Ha ebben az árkategóriában keresgélsz és csak ismerkedésre kell, akkor egy Mac Minivel jobban jársz. A 2014 Late - 2015 típusok mennek 150-160 körül, 200-220 között meg már 2018-as is akad. Nem mutat olyan jól az asztalon, de ugyanannyi pénzért sokkal használhatóbb gépet kapsz.
Aztán mire ráfüggsz a Mac vonalra és hajlandó leszel többet is áldozni rá már lesznek ARM-os iMac-ek is (Inteles Mac-et újonnan már tutira nem vennék).

(#87) Ribi válasza emvy (#84) üzenetére


Ribi
nagyúr

Nem teljesen értem mire írod, hiszen a HW egy sima inteles konfig. Mi a jópofan benne? Ha csak nem minden inteles gép jópofa.

(#88) Szabi® válasza #54625216 (#86) üzenetére


Szabi®
addikt

Jah én nem keresgélek, csak a "keresgélőnek" ( #80 ZOLL30 ) válaszoltam. :R

(#89) ledgeri válasza ZOLL30 (#83) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Nem tudom a specifikációkat, de én az én PC-ben az i5-2400-at már néhol keveslem.
Ha olyat csinálok, akkor böngésző alatt is kevés, viszont pl friss játékok bétáit/ nyilt hétvégéit is tudom élvezni még vele. (Van mellette egy GTX 1060, ami mindkét végleten be tud segíteni. IGP már necces )

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#90) Szabi® válasza ledgeri (#89) üzenetére


Szabi®
addikt

Egy 2011 -es Imac specje kb ez :

I5-2500S (Sandy Bridge) 2,7 Ghz
Radeon HD 6770M 512mb
4Gb Ram DDR3

És ugye ez a gép nem bővíthető dedikált vga-val, tehát itt a játékélmény finom szólva is élvezhetetlen.

[Forrás]

[ Szerkesztve ]

(#91) ZOLL30 válasza Szabi® (#90) üzenetére


ZOLL30
tag

Hali,

ez a konfig:
21,5" kijelző (Full HD 1920x1080)
- i5 2,7Ghz 4 mag 6Mb Cache
- 8GB RAM 1600Mhz
- 1TB HDD
-Geforce gt 640M 512MB

És írtam, hogy nem játékra kell, netezni, film, youtube, sima átlag felhasználás és kicsit ismerkedni az OS-el.

Üdv,
zoli

élni, és élni hagyni..

(#92) #54625216 válasza ZOLL30 (#91) üzenetére


#54625216
törölt tag

Az a gond ezzel a konfiggal, hogy ugyan elmuzsikál még alapfeladatokra, de macos frissítést már nem kap és ahogy az Apple átáll ARM-ra, úgy fogják a fejlesztők is elsőként dobni a támogatását.
Úgy kell felfogni a Mac vásárlást, hogy minél frissebb típust veszel, annál hosszabb távra rendezkedsz be vele.
Azaz egy 2012-es jó ha egy-másfél évig lesz még érdemben használható, egy 2016-os mondjuk 3-4 évig (talán), egy 2020-ast meg a következő 7-8 évben garantáltan nem kell lecserélni, ha időközben nem változik, amire használni szeretnéd.

Mac-et kb. úgy szoktak frissíteni, mint autót: vagy megveszed egyszer és addig nyúzod, amíg ki nem hullik alólad, vagy eladod amíg garanciális és megveszed a legújabbat, ezzel évente csak a különbözetet fizeted az aktuális csúcs kategóriáért.

(#93) fórum tag xy válasza ZOLL30 (#91) üzenetére


fórum tag xy
csendes tag

Szia!

Ismerkedésre tökéletes egy ilyen gép, viszont én is inkább minit ajánlanék, a frissebb konfig mellett, a jobb konstrukció, és szerelhetőség okán !
Tök jó hogy all in egybe van minden, ugyan akkor ha vmi gebasz van drága ,és macera a szerelése.. főleg a kijelző része ami necces ezeknek a gépeknek!
Nekem egy 2010es 21.5ös Imacem van... itthoni alap dolgokra tökéltesen elpötyög még..
Ami gond lehet a régi gépeknél még, az az applikációk frissítései, mivel idő után ugye sok progi már nemfut régebbi op rendszereken..De pl. az általad írt gépre még az OS 10.15. Catalina felmegy..
5400as vinyós gépek lassúak... (az enyém még 7200-es) volt nálam egy 2017es gép próbára, tök szép jó volt, de lassaban töltött be rajta több minden, mint az én gépemen... el is engedtem...
Szóval ha ilyesmiben gondolkodol ,vagy SSD-s gépet nézz (sokan tunningolják) vagy kalkuláld bele egy esetleges fejlesztésként mindenképpen, ezzel még hazsnálhatóbb lesz az a régi konfig is. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.