Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Péter pál09


Péter pál09
újonc

Persze pont amikor veszek egy 256-ost :R
Mondjuk nem hiszem hogy lenne valóság alapja........

(#2) Ribi válasza Péter pál09 (#1) üzenetére


Ribi
nagyúr

Pár hónap után tényleg nem valószínű, de sajnos hosszú távon ezzel sajnos biztosíthatják, hogy kukázhatod az egész gépet az SSD miatt. :(
Ahogy teszlákban is elfelejtették hogy a memória chip elhasználódik és 6 év után el is kezdtek beszarni és visszahívás lett miatta. Csak hát itt ugye gari idő után mire lehet majd számítani. Tudjuk mennyire könnyű visszahívást kikényszeríteni ezekből...

[ Szerkesztve ]

(#3) Tigerclaw válasza Péter pál09 (#1) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Most mar alapbol 3 ev jotallas jar arra is az ara miatt, ugye?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#4) adamssss válasza Tigerclaw (#3) üzenetére


adamssss
veterán

Igen. 250 000 a 3 ev hatara.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#5) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Értem én, hogy kapitalizmus, meg fogyasztás, de lehetne tartósabb hardverrel, de előfizetéses hosszabbított frissítésekkel és szolgáltatásokkal is pumpolni a népet és talán kevésbé érezné magát átb@&zva az egyszeri fogyasztó, valamint a környezetet is kevésbé terheli, ha csak a szoftverek és szolgáltatások kopnak/használódnak/frissülnek.
Egy Apple, aki mindent a kezében tart, nyugodtan megtehetné (részben meg is teszi)

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#6) dokanin


dokanin
aktív tag

Aztán ugyanez a probléma majd az új konzoloknál is előjöhet. Úgy tudom ott is forrasztott ssd-k vannak.

(#7) szaszyka válasza E.Kaufmann (#5) üzenetére


szaszyka
senior tag

Ugyanez igaz a járművekre, háztartási berendezésekre, bútorokra, és az sem mellékes, hogy az is eléggé környezetszennyező, hogy rengetegen 4-5 évente újraépítik a házukat/lakásukat, "mert stílust váltottam". Messzire visz ez a téma, de az Apple legalább annyit megtesz, hogy valamilyen szinten újrahasznosított alumíniumból készíti az eszközeit (állítólag).

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#8) DaveJr válasza dokanin (#6) üzenetére


DaveJr
őstag

Tervezett elavulás....mire lejár a gari az ssd-nek is annyi.

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#9) DudeHUN válasza dokanin (#6) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Ott valószínűleg jobban figyeltek erre, mert a konzolgyártók a szoftvereken keresnek. Nekik az számít, hogy minél több felhasználónak legyen gépe, hogy vegyen kiegészítőket és játékokat. Nem jó nekik, ha a gépek meghalnak a generáció vége előtt.
Ott inkább a kiegészítők vannak félvállról véve.

[ Szerkesztve ]

Gamer for Life

(#10) thiclyoon válasza DaveJr (#8) üzenetére


thiclyoon
aktív tag

A cikkben linkelt Apple Insider cikkben írtak szerint* a legtöbb esetben közel sem fogja kibírni a gariig (3 év), mivel szerintem (az IT-s környezetemből és a magyar pénztárcás szokásokból kiindulva) a legtöbben itthon inkább a kisebb tárhelyű változatokat választják (250-500GB, esetleg 1TB). Ezek pedig hamarabb meghalhatnak, de még a 2TB-os változatnál is nagyon jelentős visszaesés várható 2-3 év után ha igazak a hírek. Erről tud valaki valamit, hogy az Apple mit mond, van-e cseregarancia x%-os ssd-re? Azt hiszem hasonló megoldás működik az akksiknál, de ssd-nél még nem hallottam.

Illetve érdekes, hogy a 16GB-os gép is romlik ugyanúgy. A cache itt kisebb gond kellene legyen, de persze nem ismerjük a felhasználói szokásokat, lehet, hogy nekik ez kevés és így is íródik az ssd bőven. Olyan tapasztalatokat is olvasnék, akik 8-ast használnak, vagy ugyan 16-ost, de nem maxolják ki a ram használatot.

*: "Developer Hector Martin suggested that the 2TB MacBook Pro's 3% results would proportionately equate to around 30% of a 256GB model's usage. "If this is accurate some of these machines aren't going to last half a year to 100%," they reckoned."

(#11) Kristof93


Kristof93
senior tag

Apple-től kitelik, hogy QLC ssd-t rakjon a macbook pro-ba. A sebesség sem valami fényes.

[ Szerkesztve ]

(#12) Tigerclaw válasza Kristof93 (#11) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Amennyire en emlekszek eleg magas sebesseget mertek az M1-es taroloknal, valami 2-3GB/s kozott. Az iops-t, latencyt nem tudom.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#13) Kristof93 válasza Tigerclaw (#12) üzenetére


Kristof93
senior tag

De 2-3 GB/s csak Apple körökben gyors. PC-n már a qlc nvme ssd-k is 3 fölött járnak jobb esetben.

(#14) eldiablo válasza dokanin (#6) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

A benne lévő APU előbb fog lefőni a lapról mint az SSD.

(#15) Armagedown


Armagedown
őstag

Teljesen mindegy, az almafanok így is meg fogják venni. :D

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#16) Pingüino válasza Armagedown (#15) üzenetére


Pingüino
senior tag

Sőt, így még jobb, mert meglesz a kifogás, hogy miért kell 2 évente lecserélni. ;]

(#17) atok666 válasza Kristof93 (#13) üzenetére


atok666
őstag

Most mennyi az atlagos notebook ssd tempo? Nem almaeknal.

Atok

[ Szerkesztve ]

(#18) joey04 válasza Péter pál09 (#1) üzenetére


joey04
titán

Nem kell aggódnod, csak a szerző nem kedveli a céget, szereti felfújni a negatív dolgokat.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#19) SidCorky válasza joey04 (#18) üzenetére


SidCorky
senior tag

Wat? PC-n kívül csak Apple termékeket használok. Nyilván azt nem írom le minden nap, mennyire jó, egyszer tettem meg, meg is kaptam a magamét, hogy rosszul használom, hisz nem kéne elégedettnek lennem. :U Nem én kezdtem felfújni, én csak megírtam, hogy tapasztalnak ilyen hibát, vagy létezik, vagy nem. Lehetnék gonosz és mondhatnám azt is, hogy itt a negatív Apple hírek több kommentelőt mozgatnak meg, mint a pozitív Apple hírek, de nem tudom, sosem hasonlítottam össze a kommentszámokat.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#20) #54625216 válasza thiclyoon (#10) üzenetére


#54625216
törölt tag

Erről is ki fog derülni, hogy szimpla benchmark hiba, ettől függetlenül évek múlva úgy fognak rá hivatkozni, hogy "amikor az apple gyatra ssd-kkel adta a mac-et".
Ha bármi alapja lenne az egésznek, akkor már rég ki kellett volna jönnie a hibának a telefonokban és a tabletekben, amikben csak forrasztott ssd-k vannak, ehhez képest a 10+ éves iPad-ok tök jól elvannak és ha tapasztalható lassulás, az sokkal inkább az elavult soc, mint az elhasználódott ssd miatt van.

(#21) Pingüino válasza #54625216 (#20) üzenetére


Pingüino
senior tag

Mondjuk itt a cikkíró a forrasztott SSD-t csak azért említette, hogy ha gond van velük, drága, és nehéz cserélni. Nem azt mondta, hogy abból ered a hiba.

(#22) ledgeri válasza #54625216 (#20) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Biztos, hogy 10 éves "iPad SSD" fut a legfrissebb gépeken, pontosan ugyanazzal a programháttérrel... ugye?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#23) <Lacy85> válasza atok666 (#17) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Dell XPS tesztből:

“The XPS 13's 512GB M.2 PCIe NVMe SSDduplicated 4.97GB of multimedia files in 8.3 seconds for a transfer rate of 613.1 megabytes per second. That rate is faster than the 622.4MBps category average, the Surface Laptop 3 (541.4MBps, 256GB M.2 PCIe SSD) and the Spectre x360 (318.1MBps, 512GB M.2 PCIe NVMe SSD). However, the Prestige (512GB M.2 PCIe NVMe SSD) achieved 978.7MBps, while the MacBook Pro (256GB SSD) got an incredible 2,573MBps on the BlackMagic test.”

(#24) Kristof93 válasza atok666 (#17) üzenetére


Kristof93
senior tag

3GB/s+ prémium kategóriában. Ezek ma már teljesen átlagos nvme ssd számok.

(#25) thunder6230


thunder6230
tag

Egy belepo nvmes ssd 2242n kb 1.8Gbps 2280 olyan3 korul es akkor most kezdenek el a ps5 bejelentes utan megjelenni az 5-8 Gbps ssd. Nem mellesleg most hozza lehet jutni 100 euro alatt pcie 3 ssdkhez amik 3gbps+ sebesseget tudnak es kb 100-150 euro a pcie 4 kategoria. Nem mondom h megeri a felarat, de ha valakinek leesik tole az alsogatyaja mar nem 200 meg 250 euro. A sima sata ssdk kerulnek ennyibe szoval meg atalamitoval is erdemesebb venni hatha lesz mibe beletenni kesobb.

Ma reggel arra ébredtem, hogy már nem alszom

(#26) madgie válasza Kristof93 (#24) üzenetére


madgie
titán

Ja és azok is passzív, papírvékony házban vannak, nem aktív hűtésű, huzatos alaplapban, bordákkal :D

(#27) arty válasza E.Kaufmann (#5) üzenetére


arty
veterán

egy almás SOHA nem érzi magát "átb@&zva" :D

#6 dokanin csak a ps5-ben van hulladék forrasztott ssd

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#28) Tigerclaw válasza Armagedown (#15) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Mert kb mindenre koroket ver minden tekintetben, es meg arban sincsenek elszallva az alapverziok.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#29) Tigerclaw válasza Kristof93 (#24) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

A Dell XPS is premium, sot valoszinuleg dragabb is mint egy M1-es Macbook Air.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#30) atok666 válasza madgie (#26) üzenetére


atok666
őstag

Pont erre szerettem volna ravezetni... :)

Atok

[ Szerkesztve ]

(#31) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Vajon a bootolashoz feltetlenul kell a belso meghajto, vagy telepitheto Mac OS kulso meghajtora is?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#32) madgie válasza Tigerclaw (#31) üzenetére


madgie
titán

M1-en nem próbáltam még, 2017-es iMac-em két éve külső SSD-ről megy.

(#33) Tigerclaw válasza madgie (#32) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Regebben mintha nem engedtek volna, bar lehet az csak a bootcampre vonatkozott. Ezel szerint ha mondjuk egy M1 Mac Miniben bekovetkezne egy tarolo problema jotallasi ido utan, akkor kulso meghajtorol meg mukodhetne.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#34) atok666 válasza thunder6230 (#25) üzenetére


atok666
őstag

Keresgelem mellyik notebookok tudnak 3GB/s tempot (nem gigabit!), mivel ezek mar teljesen atlagos szamok Kristof szerint. Lacy85 kollega beollozott tesztjebol en azt latom, hogy az XPS PCIe NVMe SSD-vel - bar nem tudom mennyire premium kategoria - jocskan elmarad az almatol.

Atok

(#35) Kristof93 válasza atok666 (#34) üzenetére


Kristof93
senior tag

Lacy kolléga linkje 2016-ból van, és egy fájlt duplikálnak ugyanarra a meghajtóra windows explorer-ben. Ne legyetek ilyen komolytalanok.

XPS 2020: "This also extends to its speedy SSD speeds, at 3308 MB/s read and 1751 MB/s write."

Arról nem is beszélve hogy bármelyik laptopban ki lehet cserélni az ssdt egy gyorsabb, olcsóbb, nagyobb kapacitású modellre. Apple ilyesmit nem enged, pedig bőven lenne hely.

(#36) kovsol


kovsol
titán

A 8GB RAM-nak megvan az ára. Többet kell swapelni.

May the Force be with you!

(#37) <Lacy85> válasza Kristof93 (#35) üzenetére


<Lacy85>
addikt

(#38) <Lacy85> válasza Tigerclaw (#28) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Meg ugye le is van írva, hogy ezek nem hiteles adatok, mert mindent össze-vissza mér a szoftver, de hát értelmezni is az olvasottakat...

(#39) Kristof93 válasza <Lacy85> (#37) üzenetére


Kristof93
senior tag

Tehát duplikálják a fájlokat ugyanarra a meghajtóra, macbookon meg valami más benchmarkot futtatnak? Komolyan, hogy lehet ilyen hülyeséget csinálni?

(#40) Gyurkeszd válasza atok666 (#34) üzenetére


Gyurkeszd
csendes újonc

Az azért egy kicsit túlzás. 24 Gbit/s sebességű SSD. Kereskedelmi forgalomban sem kapható. Még hallani sem hallottam róla. Legyszives egy linket adjál már ilyen eszközről.

(#41) <Lacy85> válasza Kristof93 (#39) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Tényleg, jogos. A végén átsiklottam a BlackMagic felett. :D
Storno a link. Így tényleg elég nagy baromság.

(#42) <Lacy85> válasza Gyurkeszd (#40) üzenetére


<Lacy85>
addikt

A legújabb SSD-k ~7GB/s tempóra képesek. iponon is van egy csomó. Mondjuk annyiba kerülnek, mint egy laptop. :D

[ Szerkesztve ]

(#43) atok666 válasza Gyurkeszd (#40) üzenetére


atok666
őstag

En nem mondtam, h tudok ilyen ssd-rol notebookban, pont ezert kerestem. Kristof irta, hogy a 3 GB/s teljesen normalisnak szamit ma mar nem almaeknal..

Atok

(#44) Gyurkeszd


Gyurkeszd
csendes újonc

Igazad van. Kicsit benéztem. Fránya mértékegység. :)

(#45) bolvar válasza Péter pál09 (#1) üzenetére


bolvar
senior tag

Ugyan nem m1-es mac sima még de 1.5 hetet ment az ssd és kaput lett neki...

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#46) eszgabor


eszgabor
aktív tag

Az iPhone-ok rohamos akku % romlása után - ami úgy tűnik megoldódott - végre lett egy új, hasonló probléma :-)

Van élet a Dokumentumok mappán kívül is...

(#47) #54625216 válasza ledgeri (#22) üzenetére


#54625216
törölt tag

Arról volt szó, hogy az M1 a cachelés miatt használja aktívabban az SSD-t más architektúrákhoz képest, ez sok írási művelet, ergo gyorsabb az elavulás. Az iPad-okban pedig tök ugyanez a soc architektúra van sokkal kevesebb rammal, azaz még nagyobb a terhelés az SSD-n, ettől függetlenül nem érkeznek tömegével a felhasználói panaszok, hogy belassult az iPad-ok SSD-je.
Mert nagy valószínűséggel nem az SSD-kkel van baj, hanem a kiforratlan benchmark szoftverek mérnek rosszul.

(#48) <Lacy85> válasza #54625216 (#47) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Meg azért tegyük hozzá, hogy még a legócskább 250GB-os SSD-nél is ~150TB a TBW.
A cikkben 2 hónap alatt írtak akár 10%-os romlást. Oké, a cache megy az SSD-re, de 15TB 2 hónap alatt? :D
Az asztali gépemnél másfél év után van 6,5TB írás az SSD-n, pedig ez szinte napi 24-ben használva van. "Kicsit" több mindenre, mint a laptop.

[ Szerkesztve ]

(#49) madgie válasza <Lacy85> (#48) üzenetére


madgie
titán

Azt azért tegyük hozzá, hogy az M1 elég erős már pl 4K vágásra is, ott meg 400-500 GB egy projekt sokszor, aminél nagyon megy a lapozófájlazás. Nekem pár hete van meg, nem tudom, mivel lehet megmérni, mennyit írt az SSD, de simán több TB lehet (3-4 nagyobb videót vágtam már rajta).

(#50) Tigerclaw válasza #54625216 (#47) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Annyi kulonbseg van, hogy az M1-es notikon, Mac Minin sokkal eroforras igenyesebb alkalmazasokat lehet futtatni, raadasul valodi multitask van ahol a hatterben es eloterben sok-sok task fut parhuzamosan, ellenben az iPad(Pro) kezdetleges multitask megoldasahoz kepest. Es nem csak lehet, de ki is hasznaljak ezeket a gepeket. Meg akkor is ha csak altalanos, nem pro hasznalatban van mondjuk egy M1 Macbook Air vagy Pro, akkor is intenzivebben hasznaljak, mint egy atlagos iPad Pro-t.

Azt amugy nem tudom, hogy milyen architekturaja van az M1 flashnek, de talan DRAM-SLC-QLC/TLC kombo lehet. Ha eleg nagy az SLC, az jobban birja, ha oda cachelnek. es talan nem is lehet merni rendesen az elhasznaltsagot.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.