Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Badman 4ever válasza Angel1981 (#45) üzenetére


Badman 4ever
őstag

jövő év elején érkezhetnek a 28nm-es példányok, kérdés, hogy azt még mindig HD6000-nek fogják-e hívni
Ebből nekem az jött le, hogy tavasszal meg már a HD 7000 széria támad. ;]

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#52) Duree


Duree
veterán

Gondolom a HD600 széria csak annyival lesz gyorsabb mint az 5000 széria,hogy a Fermik fölé kerekedjen,persze lényegesen kevesebb pénzért.Na az akkor egy újabb szívendöfés a vergődő Nvidiának

duree54

(#53) Tomcat válasza Badman 4ever (#51) üzenetére


Tomcat
őstag

Én bölcsebb döntésnek választanám az AMD helyében ha az ősszel kijövő 40nm-es technikát valami HD5000+ (HD5890?) névad adnák ki mint egy fejlesztett HD5000-es szériát. Amit viszont jövőre terveznek 28nm-en azt kellene HD6000 néven árulniuk. Vagy akkor az már HD7000 lenne? Nem túl gyors már ez a fejlődés?
HD5890

Tomcat

(#54) D1Rect


D1Rect
félisten

Az 5670-nek alapból így kellett volna jönnie...
A ref kártya egy béna vicc, így már viszont egész pofásnak tűnik.

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#55) Gyuri27 válasza Badman 4ever (#18) üzenetére


Gyuri27
félisten

Végleg el akarják söpörni az nv-t szvsz. Ezért ez az eröltetett tempó. Hiszen az nv az 5xxx-s vga-l sem tartja a lépést.

Egy ilyen vga meg kell nekem is. Fogjunk össze, béreljünk egy vonatot és irány csájna. :K

Amd - Radeon - Ryzen

(#56) Abu85 válasza Tomcat (#53) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A HD 6000 egy új generáció lesz. Egy teljes kínálat, négy új lapkával. Ami teljesen a 28 nm-en jön az már a Northert Islands generáció, és annak HD 7000 lesz a neve. Ez majd 2011 nyarán vagy őszén jelenhet meg. Függően a 28 nm-es technológiától. A HD 6000 azért kell, mert ott lesz a teszchip, ami fontos a HD 7000 szempontjából. Az AMD azért tart ott a HD 5000-rel ahol, mert az RV740-nel letesztelték a gyártástechnológiát, és feltérképezték a lehetséges problémákat. Az NV azért maradt le, mert egyből ráugrottak a 40 nm-re, egy teljesen új architektúrával, és egy 500+ mm^2-es chippel.

A tempó nem hiszem, hogy gyors, mert a HD 5000 család egy éves lesz ősszel. Évente szokott lenni generációváltás. Az AMD-nek van egy saját ütemterve, nyilván az nem érdekli őket, hogy az NV hol tart ... egyszerűen követik az előzetes terveket.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#57) vcsabika


vcsabika
tag

remélem it is shader magok feloldására lehetőség mint anno a 4830nál!

(#58) Tomcat válasza Abu85 (#56) üzenetére


Tomcat
őstag

Hiszek neked, mivel Te a forrásaid alapján írod a lehetséges jövőt. Ebben az esetben a HD6000 szériát teljesen kihagyom mert bár lenne rá anyagi keret viszont ha már jövő nyáron a HD7000 széria jön akkor semmi értelme a mostani kártyáimról hamarabb váltani. :)

Tomcat

(#59) D1Rect válasza Tomcat (#58) üzenetére


D1Rect
félisten

Az a baj, hogy informatikában soha nem éri meg váltani. :DDD

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#60) Badman 4ever válasza Abu85 (#56) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Az kemény, ősszel 40 nanós 6000-esek és jövő nyáron meg 28 nanós 7000-esek, ott viszont már nem 1 év fog eltelni a két generáció között. Gyorsítja ám a tempót az ATI, de cefetül, ezzel a tempóval gyorsan kinyírja az Nvidiát, aztán lőttek az árversenynek.

[ Szerkesztve ]

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#61) daneeeeee válasza Izzé (#48) üzenetére


daneeeeee
aktív tag

Gyenge? Mármint a GTX 480/470 hez képest lehet , de talán arról már volt szó, hogy ez a "gyengeség" csak a szintetikus teszteknél jön ki/a játékok most még nem használják ilyen magas szinten ezt az opciót/
Hidd el a Metro azért lassabb az ATI-n mert Nvidiára optimalizált a játék

(#62) Sanyix válasza daneeeeee (#61) üzenetére


Sanyix
őstag

de bizony használják. Magas, ám elbaszott szinten... nem arra amire kell, amire meg használják az csak teljesítménypazarlás, semmit nem javít a képen. Uh manapság tesszaláció instant off a játékokban. Tulajdonképpen a kedves fejlesztők ha így akarják használni, akkor akár ki is lehetne venni a gpu-ból, mert így semmi értelme.

[ Szerkesztve ]

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#63) Abu85 válasza Badman 4ever (#60) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A HD 7000 lehet, hogy késni fog. Az egész a 28 nm-es node állapotától függ. A HD 5000 is a nyáron jelent volna meg, csak hát a TSMC ... hasonló problémák most is előfordulhatnak.

Kósza pletyka, hogy az XGI (igen a Volaris srácok :D ) készülnek valamire. Még idén. Többet nem tudok, bár engem meglepne, ha megint megpróbálnák. Persze majd kiderül. Állítólag a Computexen már szellőztetnek valamit.

Sanyix: A játékok azért használják így a tesszellációt, mert másra az API jelenlegi állapotában nem jó. Egyébként egyetlen játékban sem szedi le 10-15%-nál jobban a sebességet. Ez kártyától független. Ami megöli a DX11-es játékokat az a Post Process. Dirt 2 ezen a ponton kell visszavenni, és rengeteg sebességet lehet nyerni. Az AVP-nél az Advanced Shadow a teljesítménygyilkos, míg a Metro 2033 alatt az Advanced DoF-ot kell kikapcsolni, ha kevés a sebesség.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#64) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Pfff, remek, remélem itthon is lesz belőle, értelmes áron :K

...

(#65) Badman 4ever válasza Abu85 (#63) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Jáj arról a kártyáról az egyik régi PC-s újságban olvastam, ami még most is megvan, meg is keresem...
Igen, meg is van, PCMagazin 2004. februári száma: A 9800 XT, az FX5950 és az XGI Volari Duo V8 Ultra egymásnak eresztve, az XGI nagyon csúnyán leszerepelt. A két GPU, ami rajta van, meg még ma is ritkaság. Különleges egy kártya az biztos. :)

[ Szerkesztve ]

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#66) Quan-Chi válasza D1Rect (#59) üzenetére


Quan-Chi
őstag

megvenni megéri csak eladni nem :K , nekem hegyekben itt vannak azok a gépek amiket vettem ! már a család minden tagjának van 1 ;]

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#67) glutamin válasza Quan-Chi (#66) üzenetére


glutamin
őstag

Jobb eladni egy fölösleges gépet olcsón, mint pár év múlva kidobni.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#68) Tomcat válasza D1Rect (#59) üzenetére


Tomcat
őstag

De néha muszáj ha valaki mindent maximumon akar megjeleníteni. :)
Csak azért 8-10 havonta 200k Ft 2db VGA-ra nekem is sok. Karácsony előtti héten vettem a mostaniakat és meg vagyok velük elégedve. Egyszerűen semmi nem indokolja most a váltást. Lehet jövőre más lesz a helyzet da az az igazság hogy az előző HD4870 páros is megállná még a helyét de ugye az csak DX10.1.

Tomcat

(#69) Sanyix válasza Abu85 (#63) üzenetére


Sanyix
őstag

Háde mire használják most a tesszelációt? 34534534534534534 milliárd poligonos modelleket tesszellálnak 4x34534534534534534 milliárd poligonossá, ami részletesség már nem is látszik a felbontás a és szem korlátai miatt, viszont lassítani lassít. Gyengébb modellek normálissá való átalakítására kéne használni, és akkor nemhogy lassulna, hanem gyorsulna az egész.

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#70) Abu85 válasza Sanyix (#69) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A játékokban kimértem és alig lassít a tesszelláció ... 10-15% maximum.
Azért az elképzelésednél figyelembe kell venni, hogy te sem szívesen néznéd a baltával faragott modelleket a DX10.1-es kártyáddal. Amíg nincs mindenkinek DX11-es gyorsítója, addig nem árt úgy alakítani a játék grafikáját, hogy DX10.x-ben is jól nézzen ki. :)

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#71) Quan-Chi


Quan-Chi
őstag

na most megint jött egy 5550 GDDR5-el, majd kíváncsi vagyok teljesítmény és ár különbségre a 2 kari közt

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#72) HaZsolt válasza Quan-Chi (#71) üzenetére


HaZsolt
őstag

Énis. 5670-es szerintem jobb lesz, olyan 10% -al

(#73) Abu85


Abu85
HÁZIGAZDA

[link] - Van teszt!

Összességében gyorsabb, de annyira nem nagy kunszt. Persze árban nem drágább, mint a sima verzió, így abszolút megéri. Kár, hogy China only. :)

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#74) Gyuri27 válasza Abu85 (#73) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ugyanannyiért minden fps jól jön. :DDD
De szerintem nagyobb lenne a difi ha nem akkora felbontáson és nem 4x-s aa-val tesztelték volna.
Mondjuk attól én nem félek, hogy majd európában nem lehet kapni.

Amd - Radeon - Ryzen

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.