Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Hát ez nem semmi azért.

A kínaiakkal kivételeznek. Valószínű azért, mert önmagában is egy hatalmas piac.

[ Szerkesztve ]

(#2) Abu85 válasza tzsolesz (#1) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Vagy a kormány kapta el a gyárak tökeit. :DDD

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#3) tzsolesz válasza Abu85 (#2) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Erre nem is gondoltam. A piszkok. :DDD

Mindenesetre kíváncsi vagyok a teljesítményére. :K

(#4) lee56


lee56
őstag

hmm max 75W ... Le is cserélném rá a 4850-emet rögtön : ) persze csak ha nem kell ráfizetni : )

No Comment

(#5) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

Nem semmi.
Remélhetőleg azért az amd nem hagyja ki a hazai kínai piacot/kat sem :C

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#6) Robi BALBOA


Robi BALBOA
őstag

Na ez nem semmi, én kissebb módosításra gondoltam! ;]
Ez hozhat a konyhára akár 30-40% pluszt is az alap verzióhoz képest.

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#7) Franklin


Franklin
addikt

Ebayre biztos felkerül majd pár darab :-)

(#8) joi29


joi29
őstag

Hú bakker, ezek szerint 90SP és 4 Tmu híján kapni egy tápcsati
nélküli 5750-et. :))
Úgyis divat az átnevezősdi, miért nem hívják 5730-nak? :D

[ Szerkesztve ]

(#9) dízelracer


dízelracer
senior tag

'Azannyaköcsögit...

Kínából kell rendelni vga-t :D

(#10) Chaser


Chaser
titán

Na ez szép, ide is küldhetnek nyugodtan, van itt annyi kínai hogy mi már fel se tűnünk köztük...:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#11) P00By


P00By
nagyúr

Ú, de kéne ez nekem! :O

(#12) Robi BALBOA válasza joi29 (#8) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Ja divat csak nem az Ati-nál :DDD , az Ati-nál át sem nevezik a cuccot és kapunk plusz teljesítményt jócskán.

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#13) D.Orion


D.Orion
veterán

Úgyis divat az átnevezősdi, miért nem hívják 5730-nak? :D

Konkrétan ezt annak kéne hívni! Más típusú a GPU ergo baromira nem szerencsés az 56xx családba rakni! Még 5690-nek se nevezném, nemhogy 5670 ++++ -nak. :(

(#14) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

Kár hogy nem indítják globálisan, biztos lenne akkora kereslet, hogy "sajnos" újra egészséges gpu-kat is a kártyákra kelljen szerelni, és akkor újra lehetne vga vásárlás előtt imádkozni, hogy lééégyszi, én max shaderes procisat szeretnék :P

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#15) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Végre valami jó hír. Az meg még jobb lenne, ha nállunk is ilyeneket lehetne kapni. Bár eddig csak egy asus 5670-et próbáltam, de az harmatos volt nagyon. Ennek meg csak egy jó ár kéne. Bár minket nem nagyon fog érinteni.

Én már megszoktam a gyakori névadást, és szerintem ezt is elkeresztelhették volna tudomisén 5675-re.

Arra az őszre meg kíváncsi vagyok, mert a szeptember is az, meg a november vége is, és érdeklődve várom az új amd-t. Kíváncsi vagyok, hogy valami javítás dolog jön, vagy elérkezik a teljesen új architektura idelye. Mindkettőt halottam, ezért a pontos választ majd csak az időnek hiszem el. ;]

(#16) Chaser


Chaser
titán

Afölött meg átsiklottam, hogy ősszel már HD6000 :Y

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#17) bolvar válasza Chaser (#16) üzenetére


bolvar
senior tag

nem vagy vele egyedül:D
én még pletyka szinten kezeltem legutojára és mostmár ennyire fix? :Y .

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#18) Badman 4ever válasza Chaser (#16) üzenetére


Badman 4ever
őstag

AMD-ékkel valami dilibogyót etethettek, hogy ilyen tempóban fejlesztenek. Az új széria is 40 nanós marad vagy csökkentik vajon? :U

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#19) Eddie141 válasza Badman 4ever (#18) üzenetére


Eddie141
senior tag

Erre én is kíváncsi lennék, de a hírben szereplő kártya sem rossz vétel, az biztos :)
Anno az nvidia is csinált ilyet, amikor még a G80 volta menő, mert kiadtak egy G80-as 8800GTS 640-et 112shader-el a 96 helyett :)

(#20) FRENK1988 válasza Abu85 (#2) üzenetére


FRENK1988
veterán

Ez a 6xxx széria hogy fog viszonyulni a csúcs 5850/70/90-ekhez?
FireKeeper: És milyen jól jönnek ki belőle :(((

[ Szerkesztve ]

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#21) FireKeeper válasza Badman 4ever (#18) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

kicsit kezd ez az egész az intel tick-tock féle módszerére hasonlítani.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#22) Abu85 válasza FRENK1988 (#20) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A 5890-hez sehogy, mert olyanra már nincs szükség, de a 6700 lesz az 5800 leváltója. 1600 SP lesz abban is. A shader blokk nagyon minimálisan változik. Ami módosul az a setup, a belső buszrendszer és a cacheszervezés.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#23) LordX


LordX
veterán

Jól olvasom, hogy most akkor van a 5670a amiben 400 shader @ 775MHz van, és jön a 5670b, amiben 640 shader @750 MHz van?

Vazze, a kettő között 55% teljesítménykülönbség van! Igazán lehetett volna az újat 5690-nek vagy valami ilyesminek hívni.

(#24) FRENK1988 válasza Abu85 (#22) üzenetére


FRENK1988
veterán

akkor ez a váltás hasonló lesz a 4870ről 4890-re történő váltáshoz?

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#25) Chosen válasza LordX (#23) üzenetére


Chosen
addikt

Már így is elég drága, ha átneveznék, még drágább lenne. Így legalább náluk megéri majd az árát. :U

(#26) Abu85 válasza FRENK1988 (#24) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Azért az úgynevezett uncore rész ki lesz cserélve, ami nagyobb változás, mint egy egyszerű decap ring. :)
Az egész termékcsalád kényszerű. A 32 nm-nek annyi, így kellett egy átmenet a Northern Islandig. Mivel a teljes uncore rész kész volt, így azokat felhasználták. Az új generációs shader blokk még nem áll készen.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#27) FireKeeper válasza FRENK1988 (#24) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

nem hiszem, mert ott tényleg nagyon apró változások voltak (gyakorlatilag csak egy magasabb órajelre kihegyezett rv770 volt pár apró módosítással)

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#28) Quan-Chi


Quan-Chi
őstag

jöhet is a teszt :C , ha igazán jó lesz és nem fog sokba kerülni jöhet is 2 darab CF-be ! 75Watt :Y

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#29) iSonic


iSonic
addikt

Na kíváncsi vagyok erre a kártyára ;) Tesztet a népnek :P

(#30) gooool


gooool
őstag

Ügyes húzás az AMD-től,csak kár,hogy megint korlátozzák a piacot.Bár a PH-n semmi sem lehetetlen. ;]
Bár nekem vhogy a HD5xxx-es széria az 5770-nél kezdődik,alatta nem látom értelmét.(ez csak magánvélemény)

Üdv, Balázs

(#31) Probber


Probber
őstag

Ez de komoly! Biztos lesz olyan idehaza is, aki beszerez magának egyet ebből a szériából.

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#32) FRENK1988 válasza Abu85 (#26) üzenetére


FRENK1988
veterán

Ennek tudatában érdemes lesz váltani 5850-ről pl egy 67xx-re vagy netán egy 68xx-re? Árakról nincs valami kis infód? :B

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#33) Abu85 válasza FRENK1988 (#32) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Szerintem nem. De ez az én véleményem, amit csak a pletykákra tudok alapozni. :D
Az árakra nyilván jó hatással lesz, de nem érdemes nagy árcsökkentésre számítani. A Cypress lényegében gyorsan eltűnik majd a piacról. Utána az AMD megint úgy árazhat ahogy akar, mert az NV nem fogja az árversenyt megkockáztatni.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#34) FRENK1988 válasza Abu85 (#33) üzenetére


FRENK1988
veterán

Általában a te pletykáid megbízhatóak ;]

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#35) JanR válasza FRENK1988 (#32) üzenetére


JanR
addikt

4870-rol biztos lesz ertelme valtani :D

(#36) RootRulez


RootRulez
félisten

Nekem is az Ebay jutott először eszembe... 6000-es széria még nem igazán hat meg, 5000-re is akkor váltok, ha annyiért hozzájutok, amennyiért a 4850-est vettem újonnan (23K)
Jó lenne bele botlani 1-2 ilyenbe a magyar kínai piacokon is... :DDD

═════════════════════════════════════════

(#37) Tomate


Tomate
veterán

Nem lennék az Nv helyében. Ősszel HD6000? Fasza Ha nem csinál konkurenciát az NV majd csinál magának az AMD... Csak lesz 40k az az 5850 egyszer. :))

[ Szerkesztve ]

(#38) dangerzone


dangerzone
addikt

Még jó hogy nem vettem 5xxx-res radeont. Ősszel az is újra elavult lenne. :DDD

(#39) zuchy válasza dangerzone (#38) üzenetére


zuchy
őstag

Ősszel csak egy HD6xxx jön a HD6750 ha jól tudom. A többi jövő év elejére van betervezve, 28nm-en. Szóval év végéig azért nem lesz olyan rossz a a HD5xxx. :)
Csak lesz egy hibrid kari elvileg GTX480 befogására. Vagy már a 485 ellen.

PC-STYLE.hu

(#40) HaZsolt válasza zuchy (#39) üzenetére


HaZsolt
őstag

Én azért még csak várnék egy 5890-est.

(#41) Ricco_hun


Ricco_hun
senior tag

Eleve így kellett volna kiadni a HD5670-et. :((

Én 1,5 éve úgy vettem meg a HD4670-et, hogy majd 1 év múlva szintén 20k környékén lecserélem egy kétszer gyorsabbra. Na erre most mi van?! 28k-ért adnak egy olyan kártyát (HD5670), ami dx9-ben kb 5 fps-sel gyorsabb (gyakorlati haszna nincs, észre sem veszed), de legalább dx11-ben használhatatlan.

A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

(#42) Alastair'


Alastair'
nagyúr

Ha MO-on lehetne kapni ilyen kártyát a kereskedők úgyis feláraznák az 5750 alá 1-2 ezerrel és akkor már nem érné meg.

Alister from Hell

(#43) atti_2010 válasza Alastair' (#42) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Ez igaz.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#44) DeFranco válasza Alastair' (#42) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Pont ezt akartam írni én is. A magyar kiskerek árazása ilyen esetben elég rugalmasnak bizonyul. Mire beesik az ára, az meg még idő... Bár nekem kicsit savanyú most a szőlő, de nem bánom így sem, hogy már megvettem a magam 5670-ét.

(#45) Angel1981 válasza Badman 4ever (#18) üzenetére


Angel1981
veterán

Jelenleg úgy néz ki, hogy a HD6000 első képviselői még 40nm-en fognak készülni, jövő év elején érkezhetnek a 28nm-es példányok, kérdés, hogy azt még mindig HD6000-nek fogják-e hívni.

(#46) Gregorg


Gregorg
tag

HD6000-re jóval kevesebben fognak váltani, mint HD5-re anno. Egyrészt megszedték magukat az emberek az ötezresekkel, illetve akárhogy nézem a HD6-osok nem fognak akkora teljesítménykülönbséget nyújtani, aminek hatására rohanna a nép a boltba. Ergo hamarabb le fog esni az áruk. :) Szóval várni kell kicsit köv. év tavaszáig. :)

Honor 8, Chuwi Hi10 Plus , Ryzen 2600, 16 GB 2666 Mhz DDR4, 1060 6Gb - PUBG nick: ColdGreg

(#47) KlezOne


KlezOne
tag

HD 6000... kicsit tényleg Intel szagú számomra is. Vagy ennyire gyilkolászni akarja az AMD az NVidia-át? :DDD Bár az igaz, hogy az 5xxx-es széria Dx11 alatt javulhatna. Pl, a Metroban mászkáló Radeonok :DD :DD
Kiváncsi leszek ezekre a 6xxx-es Radeonokra. :)
Az Nvidiánál már tuti tervezik a 2 Magos GTX 480x2-ket, és gyártanak majd hozzá 5000W-os tápokat is, Deluxe csomagba. :DDD :DDD

--- Dell XPS M1730 (2.5Ghz - 8Gb - 9800GTX SLI) --- MacPro (8x2.66Ghz - 16Gb - HD4870) ---

(#48) Izzé válasza KlezOne (#47) üzenetére


Izzé
őstag

A tesszellátorra biztosan rágyúrnak, szvsz ebben az egyben "gyenge" a HD5xxx.

(#49) Killing


Killing
addikt

A józsefvárosin majd meg lehet vásárolni. ;]

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#50) Tomcat


Tomcat
őstag

Gondolom ebből hivatalosan egy darab sem jön Magyarországra. Pedig keresek valami ütősebb CF párost a harmadik gépembe megfizethető áron. Ez jó is lenne ennyiért, ha lehetne itthon kapni. :)

Tomcat

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.