Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) dabadab válasza GeorgeV (#49) üzenetére


dabadab
titán

"Link: Guglizd ki, amíg még megteheted."

Fordítom magyarra: valójában csak bekamuztál valamit, de ezt nem szeretnéd direktben bevallani.

DRM is theft

(#52) GeorgeV válasza dabadab (#51) üzenetére


GeorgeV
aktív tag

Nem tudtam, hogy digitális írástudatlanságban szenvedsz. :N

A "Federal Revenue by Type" grafikonon láthatod, hogy a bevezetésének pillanatában meghaladta a GDP 2,5%-át. Ez akkora összeg volt, hogy hirtelen nem tudtak vele mit kezdeni, mivel nem volt betervezve a költségvetésbe. Ha nem hiszed kérdezd meg egy történész ismerősödet.

[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

(#53) waithEard válasza GeorgeV (#49) üzenetére


waithEard
őstag

A gugli pontosan úgy fog kivonulni innen mint a bankok és egyéb multik a megadóztatásuk után. (Anno a hazai "baloldal" ezzel riogatta a népet, és látom van aki még mindig nem tette túl magát az akkor beszopott hülyeségeiken. ;) )

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#54) GeorgeV válasza waithEard (#53) üzenetére


GeorgeV
aktív tag

Én még emlékszem arra az időre, amikor szoftverfejlesztőként fel akartam tölteni az appomat a gugliba, és a rendszer nem engedte. Megnéztem, teljes Európa engedélyezett volt, középen volt egy fehér folt: Magyarország. Hát majd eldobtam az agyam. Ausztriába kellett céget csinálni, hogy utalják a bevételt.

Azóta már itthonról is működik a dolog. Remélem nem leszünk megint fehér folt.

Sok gazdag országba (például Ausztrália) azonnali költözéssel várják a programozókat. Semmilyen pontrendszer, nyelvtudás megléte nem szükséges. A szomszédba meg csak át kell gurulni.

(#55) dabadab válasza GeorgeV (#52) üzenetére


dabadab
titán

Na látod, ezt kellett volna elsőre produkálni, nem mellébeszélni.

DRM is theft

(#56) nyisziati válasza dabadab (#55) üzenetére


nyisziati
veterán

Szerintem meg finomíthatnál a stílusodon. Főleg, hogy érdemben semmit nem tettél hozzá a topik témájához, csak lehazugoztál olyasvalakit, aki nem linkhegyekkel indította a hsz-ét.

Hát már bocsánat. 😠

(#57) GeorgeV válasza nyisziati (#56) üzenetére


GeorgeV
aktív tag

Köszönöm, hogy kiálltál mellettem.

Véleményem szerint a Google-re nem ellenségként, hanem lehetőségként kell tekinteni.
Mindenkit csak arra tudok biztatni, hogy készítsen appokat, töltse fel a Google Play Store-ba és keressen vele sok pénzt. Ezzel mindenki jól jár. A fejlesztők menő céget építhetnek, az állam sok adóbevételt kaszál.

És szinte nulla a beruházási költség. A fejlesztő rendszerek 100 000 USD éves bevételig ingyen vannak, felette meg a havi 120 USD már nem tétel. A Google pedig biztosítja a hátteret, nem kell szervert bérelni, a terjesztés, frissítés a Google szerverein díjmentesen működik.

Ha nem sikerül az app-ot felfuttatni, akkor is össze lehet vele szedni egy minimálbért. Erre azt szoktam mondani, ha nem jön be a dolog, "mosogatni már nem kell". Ha meg bejön, akkor lapozgathatod a jacht katalógust.

Az Apple rendszere más. Azt profiknak ajánlom. Ott napi szinten több 1000 dolláros nagyságrendben kell hirdetni (a Google esetén már napi 10 dollárral is jó forgalmat lehet elérni). Azonban ha az Apple rendszerén befutsz, akkor már saját stadionod is lehet. :DD

Én az állam helyében inkább a hazai startup-okat támogatnám, mert ezek a cégek a világpiacra termelnek. Ugye a spanyolok átlagosan muzsikálnak, de a spanyol piac 5%-a 10-szer akkora, mint a hazai. És akkor még ez csak egy ország,amelyből a bevétel származhat.

(#58) waithEard válasza GeorgeV (#54) üzenetére


waithEard
őstag

És ez a "fehér folt" is adózási kérdések miatt volt? Vagy más szabályozási kérdések miatt?

"Sok gazdag országba (például Ausztrália) azonnali költözéssel várják a programozókat."
Ez így ebben a formában nem igaz.

Merthogy az összes gazdag országba várnak bárkit, aki dolgozni akar és tud - és még csak szakma sem kell nagyon hozzá, akkora a munkaerő hiány.
A szakterületemen simán kereshetnék 3-4 x többet alkalmazottként, mint itthon a saját cégemmel.
De nem akarok semerre sem gurulni. Egyrész mert csináltam elég sokáig a válság idején, másrészt semmi kedvem a gyerekeimből másodrangú "nyugati" állampolgárt faragni.

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#59) GeorgeV válasza waithEard (#58) üzenetére


GeorgeV
aktív tag

Igen, az adózási kérdésekben nem tudott a Google Magyarországgal megegyezni.
Aztán sikerült.

"Sok gazdag országba (például Ausztrália) azonnali költözéssel várják a programozókat.
Ez így ebben a formában nem igaz."

De igaz:

[Software developer Australia]

"Merthogy az összes gazdag országba várnak bárkit, aki dolgozni akar és tud."

Nem igaz. EU-n kívül teljesíteni kell az életkor, képzettség, egészségügyi állapot, nyelvtudás szerinti pontrendszert, az elbírálás hossza években mérhető.

Programozóként bejelentkezel egy munkahelyre, már mehetsz is.

[ Szerkesztve ]

(#60) waithEard válasza GeorgeV (#59) üzenetére


waithEard
őstag

Hány évet dolgoztál külföldön? :D EU-n kívül: Én az EU-ról beszélek. Azt ismerem, és magyarként a legnyilvánvalóbb választás az EU. Amerika és kanada nekem fehér folt, de Ausztráliában van ismerős, és pillanatok alatt vihetném a családot, ha menni akarnék.

[ Szerkesztve ]

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#61) MageRG válasza waithEard (#53) üzenetére


MageRG
addikt

"A gugli pontosan úgy fog kivonulni innen mint a bankok és egyéb multik a megadóztatásuk után."
Vagyis áthárítják a költségeket az ügyfelekre? :)
Egyébként a magyar bankrendszer az egyik legdrágább az EU-ban.
AXA, ami elég jó volt, megszűnt Mo.-n. A CIB is kivonult. Annyi bizonyos, hogy a választék rosszabb lett.
Rád bízom, hogy ez a különadó miatt van-e, vagy sem.

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#62) dabadab válasza waithEard (#60) üzenetére


dabadab
titán

Hányszor vándoroltál be Ausztráliába? Az tökre nem egyszerű dolog.

(#61) MageRG: Citibank, nem CIB.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#63) waithEard válasza MageRG (#61) üzenetére


waithEard
őstag

Ne bízd rám. Szerintem nem a különadó miatt van. Ha másképp gondolod, linkelj.

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#64) waithEard válasza dabadab (#62) üzenetére


waithEard
őstag

Szerintem pont annyiszor, ahányszor te. Ellenben a családból és közeli barátokból, ismerősökből vándoroltak ki. (Sajnos)
Sőt, most jut eszembe, hogy egy ismerős csaj, aki kb 15 éve hazajött, most költözött vissza végleg, mert szakított a párjával, és nem maradt itt neki senki.

[ Szerkesztve ]

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#65) Hieronymus válasza MageRG (#61) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"AXA, ami elég jó volt, megszűnt Mo.-n. A CIB is kivonult. Annyi bizonyos, hogy a választék rosszabb lett.
Rád bízom, hogy ez a különadó miatt van-e, vagy sem."

Ez nem csak Magyarországra jellemző (probléma).
Németországban megszűnőben van az ingyenes számlavezetés. A bankok egy része eladta az érdekeltségét vagy átállt kizárólag netbank rendszerre. A többiek is sorra zárják be a fiókjaikat. A takarékszövetkezetnek megfelelő pénzintézetek elkezdtek pénzt kérni a készpénz felvételért.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#66) waithEard válasza GeorgeV (#59) üzenetére


waithEard
őstag

(OFF)Eddig nem foglalkoztem vele, de most utána néztem. Ausztrál állampolgárságot megszerezni nevetségesen könnyű. Nyilván vannak elvárások, de ahogy gondoltam: ha akarsz dolgozni, hajlandó vagy beilleszkedni, akkor pár év ott élés és egy szimpla teszt után megkapod. Nem csak a programozókat várják ott.(/OFF) ;)
Magyar állampolgárságot szerezni szerintem nehezebb.

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#67) GeorgeV válasza waithEard (#60) üzenetére


GeorgeV
aktív tag

Az USA és Kanada keleti partvidékét személyesen jártam végig, üzleti lehetőségeket kerestem.
Még a nyugati partvidéket is meg kellene néznem, állítólag ott még jobbak a lehetőségek.
Unokatestvérem és a családja már ausztrál állampolgár, ők folyamatosan hívnak, hogy menjünk.
Egyelőre még nem döntöttük el, hogy merre tovább. Egyelőre elérhető a Google üzleti szempontból Magyarországról.

(#68) waithEard válasza GeorgeV (#67) üzenetére


waithEard
őstag

Őszintén szólva nekem is megfordult már a fejemben Ausztrália, de soha nem néztem utána komolyabban.
Mehetnék oda, mehetnék Angliába, Németországba meg kb hetente hívnak "könyörögve".
Szerintem programozóként max csinálsz egy céget Google területen. Személyesen nem kell ott lenned, offshore is dolgozhatsz.

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#69) GeorgeV válasza waithEard (#68) üzenetére


GeorgeV
aktív tag

Én azért maradtam egyelőre Magyarországon, mert itt relatíve olcsóbb az élet.
Az unokatestvérem egyik fiának az óvodai költsége annyi Ausztráliában, hogy a feleség teljes keresete rámegy.
Színvonalas ellátásban részesülnek, de ennek meg is van az ára.

A Google-nak bárhonnan lehet dolgozni, csak saját cég, áram, meg internet kell.
Ahol a család jól érzi magát, oda lehet költözni vagy maradni is lehet, amíg jól működnek a dolgok.
Adózni mindenhol kell, ez miatt nem érdemes mozgolódni. Úgy kell számolni, hogy fele az államé, fele a tied.
Persze amikor a maradékból vásárolsz, annak megint van adótartalma, de ez már csak így van.

(#70) GeorgeV válasza waithEard (#68) üzenetére


GeorgeV
aktív tag

Én azt éreztem Amerikában meg Kanadában, hogy akkor fogyott el a pénzem, ha elköltöttem.
Vettem ezt, azt, mentem ide-oda, béreltem autót, utaztam, szállodákban laktam. Ekkor ment a pénz.
Ha nyugton voltam, szinte alig fogyott.

Magyarországon azonban ha szinte nem csinálok semmit, akkor is elfogy a pénzem.
Állandóan jönnek a számlák, drága a víz, mindenféle adó, átutalom az adót, arra is levonnak 100 000 Ft tranzakciós díjat, befizetem az adót, de az nem költség, nem csökkenti adóalapomat, azt megint meg kell adózni. Állandóan sebességet mérnek. Az autó egyik kereke elérte a járdát, 30 000 Ft büntetés.
Magyarországon úgy érzem, hogy b@szakodnak velem.

Ha Amerikában az úton megláttam egy rendőrt, a nyugalom öntött el. Ha nem adtál rá indokot, nem ellenőrzött, mosolygott. New-York-ban a rendőrrel együtt mentünk át a piros lámpán gyalogosként. (Ott mindenki át megy a piroson gyalog.)

Magyarországon ha meglátsz egy rendőrt gyomorgörcsöt kapsz, mert azt lesi, hogy miként tud megbüntetni. Itt az egész rendszer egy pénzügyi porszívóként működik. Ha csinálsz valamit azért fizetsz, ha nem, akkor azért.

(#71) waithEard válasza GeorgeV (#70) üzenetére


waithEard
őstag

Sajnos a rendőrökkel kapcsolatos meglátásaid tökéletesen helytállóak. Amikor szükségem lett volna rendőrre, soha nem volt a közelben, (volt hogy megtámadtak az utcán, egyszer meg ellpoták az autómat) de sebességet mérni mindig ráérnek. :)

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#72) nyisziati


nyisziati
veterán

Jah, sajnos a magyar rendőrökből a konstruktív segítségnyújtás erősen hiányzik. A büntetésbehajtás megy, de ha segítségre szorulsz, oldd meg magad.
De "törvényesen" ám, különben elővesznek önbíráskodásért. :(((

(#73) waithEard válasza nyisziati (#72) üzenetére


waithEard
őstag

Engem elővettek. Annak ellenére, hogy hárman próbáltak kirabolni, úgy, hogy hátulról megpróbáltak leütni egy jókora kővel.

[ Szerkesztve ]

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#74) szekerkaa


szekerkaa
csendes tag

Van itt pár dolog, amit pontosítani szeretnék, több korábbi hozzászólás tévedései miatt.

ÁFA - EU-n belüli a számlázás, nincs ÁFA a Google/FB számláin, nem fizet ÁFA-t Magyarországon, azt Írországban teszi.

Magyarországi forgalmuk pontosan meghatározható, ugyanis - ha nem akrom befizetni a reklámadót helyettük - minden egyes számlájukat a nyilatkozattételi felszólítással (amit minden számlakiállításkor el kell küldeni nekik Írországba) együtt el kell küldeni a NAV-nak.

Iszonyat felesleges adminisztrációval jár, de muszáj sajnos. Tehát nem elég, hogy nem fizetnek itt semmi adót, a hazai - átgondolatlanul megalkotott - reklámtörvény miatt, még a hazi cégek szívnak az adminisztrációs teherrel.

Szóval fizessenek csak, mint a katonatiszt!

ten, nine - ignition sequence start

(#75) GeorgeV válasza szekerkaa (#74) üzenetére


GeorgeV
aktív tag

Van itt pár dolog, amit pontosítani szeretnék az előbbi hozzászólás tévedései miatt. ;]

A CÉGEK KÖZÖTTI ELSZÁMOLÁSNÁL VAN EU-ÁFA.
Felszámítom és le is vonom, gyakorlatilag tételen belül kifut.

Reklámadót akkor kell fizetni, ha megbízás alapján reklámokat teszel közzé, és a reklámbevétel meghaladja a 100 millió forintot.

Reklámadót kell fizetni, ha havonta 2,5 millió forintnál többet költesz az AdWords-ben reklámra. Mert az AdWords magyar nyelvűnek számít! (Röhej.)

HA MAGÁNSZEMÉLY VÁSÁROL A GOOGLE PLAY-EN, AKKOR A VÁSÁRLÓ MEGFIZETI A 27%-OS ÁFA-T, A GOOGLE MEG BEFIZETI MAGYARORSZÁG RÉSZÉRE.

Tehát a Google fizet ÁFA-t Magyarország részére.

(#76) cskamacska válasza GeorgeV (#45) üzenetére


cskamacska
addikt

Mondjuk ha ez tényleg igaz, és nem valami furfangos /s-re volt próbálkozás, akkor speciel pont létérdeked a szociál darwinista corporate shilling, és még visszafogott voltál és nőies. :))

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#77) GeorgeV válasza szekerkaa (#74) üzenetére


GeorgeV
aktív tag

"Magyarországi forgalmuk pontosan meghatározható, ugyanis - ha nem akrom befizetni a reklámadót helyettük - minden egyes számlájukat a nyilatkozattételi felszólítással (amit minden számlakiállításkor el kell küldeni nekik Írországba) együtt el kell küldeni a NAV-nak."

Nem kell semmilyen nyilatkozatot küldeni: [link]

2017-től is csak a reklám közzétevőjét szankcionálják, ha nem ad le nyilatkozatot: [link]

(#78) GeorgeV válasza cskamacska (#76) üzenetére


GeorgeV
aktív tag

Márciusban gyártják, áprilisban vehetem át.
Majd nyomok egy fotót a topikba.
Most is ilyen van, csak már idősebb verzió, a teljes futóművet cserélték, mert szétment a Bimbón, meg Rómer Flórison felfelé. Ezek a budapesti utak. Kipróbáltam a GLE Coupe-t is, de nem tetszett, mert túl magasan kell benne ülni. Olyan, mintha egy konyhai asztalnál ülnék. Már arra gondoltam, hogy hol a leves?

(#79) cskamacska válasza GeorgeV (#78) üzenetére


cskamacska
addikt

:DDD

Szerintem a r/LateStageCapitalism tárt karokkal vár téged. :K Elsőre jobban szét tudnád trollkodni őket, mint amit a 444, a 888, és a Kuruc valaha is elkövetett egymás ellen. :R

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#80) GeorgeV válasza cskamacska (#79) üzenetére


GeorgeV
aktív tag

Szóval szerinted nem mondok igazat.

Itt az autó megrendelője:

(#81) Kékes525 válasza cskamacska (#79) üzenetére


Kékes525
félisten

Már megérte megalapítani a 888-at. Miattuk a mindenáron kiegyensúlyozottaknak látszani akarok a 444-et is hasonlónak titulálják. :U

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#82) szekerkaa válasza GeorgeV (#77) üzenetére


szekerkaa
csendes tag

Dehát ezekben is le van írva, hogy kell nyilatkozat. De tökmindegy, a NAVnak nálunk pl. saját irodahelyisége van, mint nagy adózónak, és így kell, hiába írnak bármit random blogok. Meg más, sok cég is is így csinálja.
Nyilatkozattételi felhívás kell, számlával. Szerintem mi lennénk a legboldogabbak, ha nem kéne.

Annyiban igaz viszont, hogy az összeg pontosan nem meghatározható, és itt helyesbítek, mea culpa, mert 2,5M alatt nem kell reklámadót fizetni, és sok kkv-nál ez alatt maradhat az éves G/FB költés.

ten, nine - ignition sequence start

(#83) GeorgeV válasza szekerkaa (#82) üzenetére


GeorgeV
aktív tag

Egyeztettem a könyvelővel is. Mivel nálunk havi szinten 2.5 millió alatt van az AdWords reklám költség, ezért nem kell nyilatkozattételi felhívást küldenünk és nullás bevallást sem kell tenni.

Azoknál kell nagyon odafigyelni a nyilatkozattételi felhívásra (ahogy írtad), akik havi szinten 2.5 millió forint felett költenek, mert a nyilatkozattételi felhívás hiányában a G/FB helyett velük fizetteti meg az állam a reklámadót.

Ez nem szép dolog, hogy ha nem bírnak a multikkal, akkor kis cégeket nyúzzák. Bár a nyilatkozattételi felhívással ezt a problémát le lehet vetni, de ez már a sokadik papír, amit gyártani kell a meglévők mellé, hogy normálisan tudjon működni egy cég.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.