Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12) Stanlee válasza mindenkinet (#10) üzenetére


Stanlee
őstag

Fritz!Box-on torrent használata témakörben

A következő módon használom a torrentet:

Torrent kliens utorrent (lehet más is, de annak is támogatnia kell az UPnP-t). A kliensben beállítom az UPnP port mappelést (Enable UPnP port mapping). A számítógépre telepítve van az AVM által adott Fritz ADSL Start Center program. A Fritz ADSL Start Center-ben a Fritz!DSL Protect-et elindítod, majd az Einstellungen menüpont alatt az Automatische Portfreigabe der Firtz!Box (UPnP)-t kijelölöm, a Benutzerabfrage radio gombot is bejelöljük. Ekkor szoftveres oldalról engedtük az autómatikus UPnP port megnyitást a Fritz!Box-on. Ha egy program portot akar nyitni, akkor a Protect rákérdez. (én autómatikus engedélyezésre állítotam, ami kevésbé biztonságos, de nem kérdezi folyton a portnyitást a program.)

A Box felhasználói felületét meg kell nyitni a böngészőben (fritz.box). Expertenansicht-et beállítjuk (Expertenmodus bekapcsolása: Einstellungen/System/Ansicht itt az Expertenansicht aktivieren boxot kijelöljük, majd Übernehmen). Az Einstellungen/System/Netzwerkeinstellungen menüpont alatt a "Statusinformationen über UPnP übertragen (empfohlen)" és "Änderungen der Sicherheitseinstellungen über UPnP gestatten" engedélyezése. Ezután Übernehmen.

Ha minden jól megy, akkor a következő programindításkor (utorrent vagy egyéb kliens) már nyitott porton keresztül tudtok torrentezni.

Egy bizonyos FW számot mindenféleképpen megkövetel az autómatikus UPnP, ezért az fw-t frissíteni kell! Nekem jelenleg Firmware-Version 29.04.57 van a boxon.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.