Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) holly38 válasza csixy (#250) üzenetére


holly38
újonc

Szia!

Nagyon szépen köszönöm ezt a kimerítő leírást neked. Közben én is kinyomoztam ,hogy a szerkezet milyen típusú és valóban Annex-b.Felhívtam ezt a gyönyörű nettszolgáltató társaságot (Monor Tel) ,hogy megtudjam ők milyen rendszerrel dolgoznak. Ismét finoman elhajtottak és közölték velem, hogy a nettkapcsolatból nem lehet az ő modemünket ki iktatni. Szóval a lényeg az hogy a Box-ot csak router ként használhatom. Igazából nem hiszem hogy ezt így lehet csak használni.Tényleg igazán köszönöm a segítséget,majd megpróbálom végig játszani amit te leírtál. :R

(#252) csixy válasza holly38 (#251) üzenetére


csixy
addikt

A neten kutakodva a monortel annex-a szabványt használ .... :(
Tehát a dsl-modem része használhatatlan a számodra.
Sikerült routerként, vagy AP-ként valahogy munkára bírni az eszközt?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#253) Fricu válasza holly38 (#251) üzenetére


Fricu
tag

Ráadásul a Monortel által szerelt modem tartalmazza a DSL splittert is, tehát e bejövő vonalat nem választják szét DSL-re és telóra.
A modembe kell dugni a telefont is.
szóval marad a Lan1-re dugás, de hát nem tragédia.
üdv

Fricu

(#254) holly38 válasza csixy (#252) üzenetére


holly38
újonc

Sziasztok!

Köszönöm mindkettőknek a további infókat, de eddig még nem tudtam vele bajlódni, mert nem volt időm, talán majd a hétvégén vagy azt követő hosszú hétvégén. Igen a Monor- tel az egy ilyen szuper társulat. :O Viszont gondolkodtam egy kicsit a dolgon hogy ha csak router ként használom a dolgot,akkor a többi gép amivel csatlakoznék a netre nem csak akkor fog tudni csatlakozni, hogy ha az a gép is be lesz kapcsolva amire a fritz boksz be van dugva? Mert ha igen akkor az nagyon nagy gáz :Y ?

(#255) Fricu válasza holly38 (#254) üzenetére


Fricu
tag

Nem jól érted.
A routernek épp az az értelme, hogy ő maga jelentkezik fel a szolgáltatónál a megadott paraméterekkel (azonosító, jelszó) aztán minden rá csatlakozónak már ő szolgáltatja a netet, a többi géptől függetlenül, bejelentkezés nélkül.
Ha kész netet kap a lan1 portra, akkor azt osztja tovább dróton és wifin is.
Amivel kevered az a xp (pl.) netmegosztása. Ott tényleg csak a főgép csatlakozik a szolgáltatóhoz, a többi viszont hozzá, ezért neki mennie kell, ha a többiek netezni akarnak, és a többi gépet is rá kell kötni (mondjuk switch-el).
Erre raktunk össze régen kis csendes gépeket, akár monitor nélkül, és ki se kapcsoltuk hetekig..
Ma is van ilyen, pl. torrent miatt. De a jobb routerek már ezt is tudják (7170, 7240, 7270) kis buhera után.
üdv

Fricu

(#256) holly38 válasza Fricu (#255) üzenetére


holly38
újonc

Szia

Köszi a választ akkor hétvégén megpróbálom ezt a verziót, és majd megírom milyen sikerrel jártam. :)

(#257) holly38 válasza csixy (#252) üzenetére


holly38
újonc

Sziasztok!
Bocsi hogy csak most te tele voltam melóval! Sikerült router-nek beállítani és tökéletes a szerkezet.Köszönöm nektek a sok hasznos infót. :R :R

(#258) csixy válasza holly38 (#257) üzenetére


csixy
addikt

Szia!

Gratulálok! Örülök , hogy sikerült a móka. :C

Még egy saját megfigyelés:
Akad néhány olyan androidos kütyü ,amelyik , ha összex@rja magát akkor se tud egyik fritz wifijére sem rácsatlakozni. Csak kiirja , hogy a kapcsolat mentve oszt annyi. Hogy ez mért van így , azt jó lenne megtudni valakitől. :F

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#259) csixy válasza Fricu (#255) üzenetére


csixy
addikt

Szia!

"Ma is van ilyen, pl. torrent miatt. De a jobb routerek már ezt is tudják (7170, 7240, 7270) kis buhera után."

Egy ilyen torrentezős freetz-esítést mondjuk 7170-re , vagy 7170SL-re (angol nyelvű verzióban, de annex b-s kütyüre), szájbarágósan kis tanfolyamként biztosan sokan örömmel vennénk tőled ! :K :C :K

Előre is köszi :R :R ... CsI :)

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#260) Fricu válasza csixy (#259) üzenetére


Fricu
tag

Az a baj, hogy ezt nem tolerálnák a moderátorok.
De a gugli a barátod...
üdv

Fricu

(#261) Atomantiii


Atomantiii
őstag

Lehet hülye kérdés, de ha torrentezni lehet a fritzzel ftp-zni nem lehet? Mármint ftp fiókra feltölteni akár?

(#262) csixy


csixy
addikt

Hát nem egy logout blog,de itt van a ma délutáni és esti szöszmötölésem eredménye, a gyári állapotú Fritz!Box beállítása keresztbe-kasba ,kivéve a DSL-t , de az meg úgyis egyértelmű (egy picikét az is benne van).
Használjátok egészséggel!

http://data.hu/get/7351196/Fritz_es_SIP_config_kepekben.zip

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#263) csixy


csixy
addikt

Csak egy kis tapasztalat, de mivel a neten nem találtam ezt a megoldást ezért megírom.
Megint került a gyűjteményembe egy ócskapiacos kilomolt fritzbox.
Ez most egy FRITZ!Box Fon WLAN 7320-as kis csuda (ArtikelNr:2000 2480. Nincs rá angol firm , de csakazért is találtam rá egyet, egy életem , egy halálom... alapon.
Rukerneltool-lal a fitzbox7330-as nemzetközi FRITZ.Box_7330.en-de-es-it-fr.107.05.51.image verziója simán felment rá.
Ez az! !!

Igy mostmár német helyett angol GUI-val használom. Hogy az annex-szal mi van azt nem tudom , de DSL részét úgysem használom.

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#264) kinsky77


kinsky77
csendes tag

Szevasztok!

Gondom van sajnos. A térségben csak Wifis net szolgáltatás van. Elő lett fizetve a szolgáltatásra 10/1Mbit. A Fricz 7170-es készülék be lett konfigurálva kábelmodemes fogadásra. A sávszélesség megvan, de viszont a webes tartalmak csak részben töltődnek be. Pl fényképek nem, csak a kerete közepén kérdőjellel. Direktben a gépre kötve minden rendben működik, de 2 gép van otthon és kellene a wifi is a mobiloknak. Egyszerű switch esetén is minden rendben. Ki lett próbálva egy egyszerű wifis TP-Link routerrel is, de ott meg lefeleződik a sávszél. A kültéren egy antena amibe UTP kábelen megy fel az adat és a táp. A szobában egy laptop adapter méretű tápegység, azon 2db UTP csatlakozással. Az egyik megy fel az antennához a másik a gépbe vagy a routerbe. A wifi részen át lett állítva a csatorna 12-re, hátha az zavarna be, de nem az a baj. A Fritz-en a legfrissebb szoftver található, modem-routerként tökéletesen működött. Tűzfal tiltana le benne esetleg? Tud valaki segíteni esetleg?

(#265) Al Brandy válasza kinsky77 (#264) üzenetére


Al Brandy
tag

Szia!

7170-ben nincsen tűzfal,legalábbis a hivatalos firmben nincsen. Tehát ha megkapja a jelet a kábelmodemtől,akkor azt továbbítja is. Vezetéken is meg WiFi-n is.
Esetedben ha jól értem,akkor a vezetékes LAN csatlakozón keresztül jó a neted,csak WiFi-n keresztül nem.
A router szoftverének WLAN beállításaiban nézd meg a kapcsolódó gépek jelerősségét.Lehet,hogy a géped túl messze van a routertől,és a TPLinkkel meg azért jó,mert annak erre a távolságra nagyobb a jelerőssége.
Esetleg a Fritz-ben nincsen rendesen bekonfigurálva WLAN.

Jelerősségeket mindig nézd,hogy lásd,van-e megfelelő csatlakozásod.
Estleg megnézheted a csomagveszteségeket is a ping fritz.box paranccsal.

Ajánlom még itt a topikban 258-as hozzászólást. :)
Ha nem sikerül megoldanod,akkor keress priviben.

[ Szerkesztve ]

Mitsubishi HR50VF, Hitachi RAK-25RPE/WPE, Trotec TTK 72 E

(#266) csixy válasza kinsky77 (#264) üzenetére


csixy
addikt

Semmi bajod nem lesz, ha ebben a menüben minden kockába teszel pipát:

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#267) kinsky77 válasza csixy (#266) üzenetére


kinsky77
csendes tag

Szia!

Köszönöm válaszod! De LAN-on is ugyanaz a baj sajnos. Sima noname gyártmányú switch-el meg jól működik. :(

(#268) csixy válasza kinsky77 (#267) üzenetére


csixy
addikt

Nem örököltél vele valami kinder sicherungot?

Kövesd el ezt:

és ezt :

és utánna újra konfigolni kell.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#269) Al Brandy válasza csixy (#268) üzenetére


Al Brandy
tag

Werkseinstellungen zurücksetzen nem rossz ötlet :)

Mitsubishi HR50VF, Hitachi RAK-25RPE/WPE, Trotec TTK 72 E

(#270) suméker


suméker
csendes tag

Üdvözletem!
Vidéken használok egy Fitz!box 7050-et telefonos ADSL-re kapcsolva és minden funkciója működik. Szeretnék egyet Bp.-en is használni, de valamiért itt nem tudok vele csatlakozni(sem a dsl, sem a Lan-a csatlakozóján) egy Digi lan előfizetéssel. A Digi lan egy utp kábelen, jön amely egy splitterben végződik (rajta tel/dsl csatlakozóval), innen csak a hálókártyába kell csatlakozni és név/jelszóval megy a net. Előre is köszönöm!

(#271) JEEMBO válasza JEEMBO (#218) üzenetére


JEEMBO
aktív tag

7170-nél Ti nem tapasztaljátok, hogy beszaggatna a VoIP teló, LAN1 for WAN üzemmódban WIFI-n át beterhelt (WLAN-on 20-25M-t produkáló speedtesttel, amúgy 30M-ás) sávszélesség mellett?

"Jó pap is holtig butul"

(#272) Al Brandy válasza JEEMBO (#271) üzenetére


Al Brandy
tag

Nem tudom,én telefonvezetékkel vagyok rákötve hagyományos telefonnal,de ha a túloldalon Digis telefonnal beszélek,akkor így is beszaggat néha. Amikor nem netes telefonnal beszélgetek,akkor nem szokott szaggatni.
Azt én is megfigyeltem egyébként,hogy a 7170 a wifin igen nagy késleltetéssel dolgozik. Talán a régi hardver az oka :D

Mitsubishi HR50VF, Hitachi RAK-25RPE/WPE, Trotec TTK 72 E

(#273) csixy válasza suméker (#270) üzenetére


csixy
addikt

Szerintem a fritzboxot így configold be ,mint itt a lenti kép első két pontjában, de a harmadk pontban az account information -nál a pppOe lehetőségbe tedd a pöttyöt és ird be a a User és a psswd mezőket a további már egyértelművé válik. Az UTP kábelt a LanA aljzatba dugjad. .... Hajrá! :)

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#274) thálicsku


thálicsku
csendes tag

Sziasztok!
Fillérekért hozzám került egy 7050-s fritzbox, amit elsősorban az antennavezetékért vettem meg, amit átakarok tenni egy 7170-s fritzbe úgy, hogy cserélhetős legyen az antennája.Bár nem tudom hogy egy nagyobb antennával mennyit javulna a teljesitménye.
Természetesen kiakartam próbálni hogy müködik-e (piaci vétel volt, semmit nem lehet tudni az előéletéről)
de sajnos nem látják a számitógéppel egymást, vagyis hiába irom be az ip cimet nem történik semmi.
Gondolom az ip cim egyforma a fritzeknél, mert a 7170-s ip cimével próbálkoztam de eredménytelenül.
A power led villog.
Köszönettel veszek minden hasznos tanácsot, vagy ha van valaki, aki esetleg a megpróbálna lelket verni bele.
Köszönöm!

(#275) csixy válasza thálicsku (#274) üzenetére


csixy
addikt

recovery exe
a recovery menete

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#276) csixy válasza thálicsku (#274) üzenetére


csixy
addikt

Na sikerült?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#277) thálicsku válasza csixy (#276) üzenetére


thálicsku
csendes tag

Szia!
Először is köszönöm a segitséget,csak sajnos az én tudásom ezt megcsinálni kevés, ráadásul a német sem az erősségem. De ebben lett volna segitségem, mivel a bátyám kint él elég régóta és valamelyest ért is hozzá.
De a lényeg: Mivel az utp kábelen nem sikerült a kapcsolat, csináltam egy próbát.
Egy rj45-usb átalakitón keresztül kötöttem a fritzet szgépre.
És csoda történt, betudtam lépni a boxba, bár megjegyzem nagy mázlim volt, hogy a belépés nem volt jelszóval védve.
Először is csináltam egy gyári visszaállitást, utána beállitottam az internetet és már müködött is.Nem hittem volna, hogy lesz belőle valami, de mivel elsősorban az antennavezeték miatt adtam érte 300 kemény ft-t, igy utólag ugy gondolom nem volt rossz üzlet.
Mégegyszer köszi a segitséget!
A linkeket azért elmentettem. :R :DD

(#278) csixy válasza thálicsku (#277) üzenetére


csixy
addikt

Szivesen !

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#279) kinsky77


kinsky77
csendes tag

Szevasztok!

Vajon miért tölt a torrent 7170-en csak a felével a sávszélemnek?. A torrentben alul ott a zöld pipa, letesztelem benne a sávszélt ott megvan az 5Mb/s, de letöltéskor csak 2,3Mb/s a max. A letöltés tudna jönni maxon seed szerverről. A Fritzben a le és feltöltési sávszél a maxon beállítva 999999. Szerintetek mi lehet a gond?

(#280) Atomantiii válasza kinsky77 (#279) üzenetére


Atomantiii
őstag

Milyen torrent programot használsz? Az újabb utorrenttel voltak problémák.

(#281) kinsky77 válasza Atomantiii (#280) üzenetére


kinsky77
csendes tag

uTorrent-et használok. Régebbi volt telepítve, letöröltem, feltettem a legújabbat, de azzal is ugyanez a szituáció.

(#282) kinsky77


kinsky77
csendes tag

Teszteltem a rendszert úgy, hogy Kábelmodem után switch abból megy a gépembe és a fritzbe. Így tökéletesen megy minden a torrent is a maxxon megy. Valamit a fritz kavar be, a pingem 10ms-el jobb lett a le/fel töltésem meg a maxi lett. :F

(#283) Atomantiii válasza kinsky77 (#281) üzenetére


Atomantiii
őstag

Abból az újabbakkal voltak problémák, ha jól emlékszem a 2.2-est érdemes felrakni.

(#284) tthom


tthom
senior tag

Azt nem tudja valaki, hogy ha több telefonkészülék is rá van dugva, akkor miként lehet a fogadott hívást átkapcsolni egy másikra? Vagy, hogy többön is hallják egyszerre?

(#285) JEEMBO


JEEMBO
aktív tag

Vajon egy 7270 doboza hányszor hány cm-es, ill. hány kg lehet tápostól, madzagostól, dobozostól...stb.?

"Jó pap is holtig butul"

(#286) Atomantiii válasza JEEMBO (#285) üzenetére


Atomantiii
őstag

Dobozom nincs hozzá, de táppal együtt sincs nagy súlya.

(#287) JEEMBO válasza Al Brandy (#272) üzenetére


JEEMBO
aktív tag

Próbálta már valaki a 2014-es kiadású 7170-es FW-eket (58.04.85 vagy 29.04.88)?
Meglepődtem, mert 1-2 éve azt írta nekem az AVM, hogy már nincs 7170-re fejlesztés, de úgy látszik, még van igény...:))

"Jó pap is holtig butul"

(#288) JEEMBO válasza JEEMBO (#287) üzenetére


JEEMBO
aktív tag

Áhá:
http://www.avm.de/en/Sicherheit/update_list.html
http://www.avm.de/de/Sicherheit/liste_update.html
Az oka egy erősen ajánlott általános februári biztonsági rés update sok tesóval együtt...

[ Szerkesztve ]

"Jó pap is holtig butul"

(#289) tthom válasza JEEMBO (#288) üzenetére


tthom
senior tag

Én 2014ben szereztem be a 7170est, frissítettem is, úgy látszik errre. Szóval azzal megy, nincs vele gond.

(#290) JEEMBO válasza Atomantiii (#286) üzenetére


JEEMBO
aktív tag

A 7240-esnek, 7270-esnek...stb. a 2-3 antennája teljesen egyforma lehet műszakilag?
Mindegyik a 2,4 és az 5GHz-es tartományban is működik? Vagy valamelyik 2,4-re másik 5GHz-re van méretezve?
Úgy láttam MIMO rendszerűek, de akkor úgy vélem mind egyforma (2,4 és 5GHz) lehet...?

"Jó pap is holtig butul"

(#291) JEEMBO


JEEMBO
aktív tag

Egy gyors és aktualizált árakat tartalmazó Dellmont árlistázó:
http://www.dellmont.pl/cennik,kraj,hungary,94.html

"Jó pap is holtig butul"

(#292) JEEMBO


JEEMBO
aktív tag

Csak a tanúlság kedvéért:
7170-nél mindig ment a firmware csere a ruKerneltool-lal, nyelv váltás, Annexelés, minden, mondom ez a legbiztosabb...
7240-nél ugyanúgy jártam el, látszólag minden OK, de csak nem akat sehogy sem felrakni rá semmit sem.
Odáig jutott mindig, hogy mtd1-et látszólag elkezdte betölteni, aztán 58-60sec környékén puff leállt, logban semmi értékelhető infót nem írt.
100 féle képpen próbáltam, nem ment. Persze az inícializált mtd törlések miatt már meghalt a box is.
Utolsó szalmaszálként megpróbáltam a gyári recovery.exe-t, s láss csodát, az egyből felment, majd már az új menüből, a másik többnyelvű is (ráforszolfa ugyan) szépen ráment...
Remélem ez is lesz olyan jó társ, mint a 7170...:))

"Jó pap is holtig butul"

(#293) Merlini


Merlini
tag

Másik routerből (nem Fritz, hanem valami T-home IP TV/Telefonos) WIFI-n keresztül, lehet internetet csiholni 7170-be? Tehát zsinórozás nélkül?

Ha Repeater résznél lehet beállítani, akkor ezekbe a mezőkbe miyen IP címeket kell írni?

IP-Adresse (1): - 192.168.0.1? Elvileg a T-home router ezt használja.
Subnetzmaske: - 255.255.255.0?
Standard-Gateway (2) : - 192.168.0.254?
Primärer DNS-Server(2) : - 192.168.178.1?
Sekundärer DNS-Server (2)

JEEMBO: Sok sikert a 7240 -hez! :)

[ Szerkesztve ]

(#294) Atomantiii


Atomantiii
őstag

Ha a fritz-hez két telefonkészülék csatlakozik akkor hogyan tudom felhívni a egyikről a másikat?

(#295) JEEMBO válasza Atomantiii (#294) üzenetére


JEEMBO
aktív tag

(#296) JEEMBO


JEEMBO
aktív tag

A 7170-nél módosítható a készülék MAC címe.
A 7240/7270-nél hol lehet ezt módosítani?

"Jó pap is holtig butul"

(#297) JEEMBO válasza JEEMBO (#296) üzenetére


JEEMBO
aktív tag

Áhhh... El volt rejtve: :)
Account Information -> Change connection settings -> FRITZ!Box MAC Address

"Jó pap is holtig butul"

(#298) Atomantiii válasza JEEMBO (#295) üzenetére


Atomantiii
őstag

Köszi :)

(#299) JEEMBO


JEEMBO
aktív tag

Szívesen! :)
AVM-nek (elvileg) Berlinbe küldtetek már javításra/cserére készüléket?
Vajon elég nekik a sorozatszám, vagy mindenféleképpen kell az eredeti vásárlási dokumentum is?
Én is előre köszi a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

"Jó pap is holtig butul"

(#300) JEEMBO


JEEMBO
aktív tag

Használ valaki 7240-t vagy 7270-t minimum 30/3Mbit-es nettel?
Nincs készülék fagyása/restartja senkinek?

"Jó pap is holtig butul"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.