Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) JEEMBO válasza JEEMBO (#200) üzenetére


JEEMBO
aktív tag

Vagy ezt, de SL-hez:
"Fritz!Box Fon WLAN 7170 (English, Annex B): 29.04.82 rev17260"
?

[ Szerkesztve ]

"Jó pap is holtig butul"

(#202) loczi1


loczi1
csendes tag

5letem sincs. már ott elbuktam hogy felment az update menüjéből :Y
de csak így tovább, nekem rá ment egy hetem mire felent a saját Fw-m. :C :C

(#203) JEEMBO válasza loczi1 (#202) üzenetére


JEEMBO
aktív tag

Sikerült leszednem az SL freenet brandinget róla, így felment rá a legfrissebb német FW is. Szóval alakul a dolog... :))
Most már csak az angolosításra kell időt szakítanom....
De, hogy miért nem tudta a gyártó néhány kb-ból megoldani, hogy a web interface angolul is tudjon azonos általános FW-nél, mint ahogy azt minden normális gyártó teszi, ez azért érthetetlen... Ennyire nem lehetnek fritz-ek... :W

[ Szerkesztve ]

"Jó pap is holtig butul"

(#204) kinsky77


kinsky77
csendes tag

Szevasztok! Segítséget szeretnék kérni 7170 ADSL-beállításban. Területileg Vas megye, Nagysimonyi, INVITEL szolgáltatási terület. A fricz ANNEX A sw-s. Alcatel szűrővel, Huawei modemmel, Tp-link routerrel üzemel szépen. Ha rákötöm a frtcz-t, akkor a telefon vonaz zajos lesz nagyon. A szűrőt kiiktatva viszont szépen üzemel, de a telefont nem lehet használni tovább. Mi lehet a gond? Már át lett írva a VPI/VCI is 8/35-re, de nem jó úgy sem. Tudok kérni DLINK DSL-39SP szűrőt esetleg próbálni. Tudtok segíteni?

(#205) JEEMBO válasza kinsky77 (#204) üzenetére


JEEMBO
aktív tag

Magyarországon nem Annex B kell?

"Jó pap is holtig butul"

(#206) loczi1


loczi1
csendes tag

üdv.
nem tudom hogy ki van /volt ilyen helyzetben, de én valszeg rossz FW-t tettem fel a britz 7270 -re és nem akart bebootolni, a recovery-re meg nincs ráírva hogy milyen ip-t kell beállítani, de ez az újra az élők sorába hozta a vasat.
http://www.router-faq.de/index.php?id=fb&fb=recover

(#207) loczi1 válasza JEEMBO (#205) üzenetére


loczi1
csendes tag

igen, én azt használtam a 7170-nél

(#208) loczi1


loczi1
csendes tag

üdv.
elakadtam a freetz linuxban make parancsnál.
nem a jó helyről akarja letölteni a FW-t, hogy módosíthatnám az elérési utat?

http://freetz.org/ticket/1082 ezt találtam, de nem sokra mentem vele.
köszi.

[ Szerkesztve ]

(#209) loczi1


loczi1
csendes tag

megoldva :C :K

(#210) loczi1


loczi1
csendes tag

üdv.
a 7270 v2-vel a freetz ake parancsánál, STEP2 lépésénél elakadtam.
hibaüzi: ERROR: modpatch: Error in patch-file ./patches/7270_v2/110-rc.S-mknod.patch
Ötlet? :F :F :F

(#211) csixy válasza kinsky77 (#204) üzenetére


csixy
addikt

Ma már az INVITEL is a legtöbb területen Annex B rendszert használ .
ADSL szűrő mindig kell, ez választja szét a DSL jelet és az analóg telefon vonalat.
Nem tudom, hogy egyforma DSL-szűrő kell-e az Annex-A-hoz és Annex-B-hez is, de valószinüleg igen, ha nem használsz ISDN-t.

Idézet dchard tollából: "Annex A és Annex B:
A két Annex között annyi a különbség, hogy az Annex A hagyományos analóg telefonvonal mellett működő ADSL-hez való, míg az Annex B digitális (ISDN) telefonvonal mellé való. A Magyar Telekom szolgáltatási területén (tehát az ország nagy részén) mindenhol Annex B rendszert használnak, míg viszonylag kevés területen (elsősorban Invitel, Hugarotel) területeken fordulhat még elő Annex A rendszer. Fontos, hogy ha a szolgáltatási területen ahol élünk például Annex B rendszer van, és a modemet Annex A rendszerbe konfiguráljuk (vagy fordítva), akkor nem fog működni az ADSL kapcsolat! "

A fritzboxokban benne van az ADSL -modem. Valószinüleg Annex-B rendszerű fritzboxra van szükséged ( a legtöbb fritzbox ilyen , mert a fritzek ISDN-t ( az Annex -B rendszert von maga után) használnak) kivéve Svájcot, meg Angliát, ahol Annex-A a használt rendszer.

A szűrővel leválasztott analóg telefon vonalat vissza szokták tenni a fritzbox megfelelő csatolójára* , hogy a sima telefon-csatolójába dugott dudorászós telefonkészülékről előhívó szám segítségével lehessen választani az "analóg"-telefonvonal és a SIP-protokoll szerint működtetett IP-telefon használata közül.

Általában a *-gal jelölt nyolcpólusú csatoló megfelelő érintkező párjára kell visszajuttatni a már szűrőzött DSL jelet is.

Az "analóg " telefon vonalat nem muszáj bekötni a fritzboxba , használhatsz hozzá külön telefon készüléket is, de a fentebbi "bonyolultabb " megoldás végül is egyszerűbb, feltéve , ha SIP telefont is használsz (hisz másért nem is igen lehet rá szükség).

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#212) kinsky77 válasza csixy (#211) üzenetére


kinsky77
csendes tag

Szia!

Kerítettünk egy annex B-s 7170-et, de sajnos nem jutottunk előre. A beállításokkal végezve, a fricz bejelentkezik, de állandóan újraindul az ADSL-része. Próbáltuk átírni a VPI számokat 8/35, de semmi értelme. Állandóan újraindul, használhatatlan, az ADSL fülön állandóan más a letöltési érték. A feltöltés az jó Az INVITEL-t felhívtam, hogy mondjanak beállítási dolgokat, de fogalmuk sincs, hogy miről beszélek. Semmit nem tudtak segíteni, csak az általuk beszerelt eszközökkel foglalkoznak. Az annex A-val nem fagyott, szűrő nélkül jó volt az ADSL, de szűrővel már totál gyenge és a telefon is zúgott nagyon. Most már fogalmam sincs, hogy mit csináljak. Az inviteles Huawei modem lefingatja a friczet, mert az atomstabil. Tudtok segíteni???

(#213) kinsky77 válasza kinsky77 (#212) üzenetére


kinsky77
csendes tag

Válaszolt az INVITEL, csak az általuk adott modemmel lehet használni az ADSL vonalat, semmilyen beállítást nem adnak meg. Ügyfél lerázva... Szép szolgáltató......

(#214) JEEMBO válasza kinsky77 (#213) üzenetére


JEEMBO
aktív tag

A 7170 vajon jó helyeken kapja az ADSL/analóg jelet (3,4,5,6 pin)?
http://service.avm.de/support/de/SKB/FRITZ-Box-7170/56:Belegung-der-Kabel-Adapter-und-Anschluesse-fuer-Telefoniegeraete

Splitter nélkül pedig szerintem kellene működjön valamelyik SW a hozzávaló HW-el.
A Te routereddel próbáltad már Annex A és B FW-el is? Nem lehet, hogy a Te routered HW-esen a másik FW-t kellene, hogy kapja?
Az enyémre már raktam A-t is, B-t is, de mivel nem használom az ADSL részét, így csak az újabb angol verzióra (AVM Fritz!Box Fon WLAN 7170 (Annex A) 58.04.84) utaztam.
Annak ellenére, hogy állítólag magyarországon nem használatos az Annex A, ebben a verzióban (58.04.84) mégis van több helyen is magyarországra vonatkozó beállítási opció....

"Jó pap is holtig butul"

(#215) kinsky77 válasza JEEMBO (#214) üzenetére


kinsky77
csendes tag

Szia!

Volt már próbálva annex A lap A szofttal és anex B lap B szoftverrel. Az A lapos ment szépen szűrő nélkül, de ha a szűrőt betette akkor zajos lett a telefonvonal és a felére esett le a feltöltés. Rátett egy B szoftot, azzal meg állandóan restartolt a DSL része, a feltöltés jó lett, de a letöltés lett a fele, a telefon meg megjavult. A B+B párossal is ez lett, telefon jó, feltöltés ok, letöltés ingadozik. Állandóan kalibrálja a friczi a sávszélt vagy ledobálja a DSL szerver. Marad a HUAVEI modem és a Friczi összekötése LAN1 be sima rúterként. A csatát feladtuk. :W

(#216) loczi1


loczi1
csendes tag

üdv.
tud valaki megoldást miért nem indul a samba??

(#217) JEEMBO


JEEMBO
aktív tag

7170-et 25Mbps-os, vagy gyorsabb (kábel) nettel próbálta már valaki LAN vs. WLAN-on?
Milyen net sebességeket tud ezen két csatornán (az elméleti 100, ill. 54M mellett) gyakorlatban?

"Jó pap is holtig butul"

(#218) JEEMBO


JEEMBO
aktív tag

7170-nél, ha VoIP telefonáltok, és közben nyomtok WLAN-on át egy speedtestet, akkor nektek nem szaggat be a telefon? 25M-ás nettel, maximumra állított VoIP prioritásokkal én ilyet tapasztaltam.
Mi lehet az oka....?

"Jó pap is holtig butul"

(#219) Kranyek


Kranyek
csendes tag

Kedves fórumozók! Most jutottam egy 7170-eshez (v29.04.82), verzióból úgy tűnik Annex-B változat. Úgy tudtam beüzemelni, hogy most a LAN1 portra kapcsolódik a szolgáltatóm RJ-45 kábele (PC-vel, sima routerrel automatikusan működik, DHCP, nincs login, jelszó, dial-up, helyette állandó internet kapcsolatot biztosít). A Fritz Box DSL portjával nem boldogultam. Egyébként megy minden, telefon (csak VOIP) beállítás is sikeres volt. Tetszik nagyon.
Van-e mód arra, hogy a LAN1 portról a "helyére" kerüljön a szolgáltató bejövő vonala, azaz a DSL portra, egy rendes WAN bemenetes router analógiájára, kellene a most lefoglalt LAN1 port. Valami passzív megoldásra gondoltam, átalakító, legjobb esetben egy fordító kábel. Egy "kistérségi" mikrohullámos szolgáltatóról van szó (DataWLAN). Valaki foglalkozott már ezzel?

[ Szerkesztve ]

Kranyek

(#220) Kranyek válasza JEEMBO (#218) üzenetére


Kranyek
csendes tag

Még nem próbáltam a speedtest-es beszaggatást. Elviekben beállítható, hogy a VOIP-nak legyen prioritása, az egyén internet forgalommal szemben. Nem világos számomra, hogy számít-e ebben az esetben az, hogy DSL vagy LAN1 porton jön be az internet. A telefonos beállítások között, be is pipáltam, de tesztelésig nem jutottam. Ahogy, olvasom fentebb, hiába a max. prioritás?

[ Szerkesztve ]

Kranyek

(#221) Kranyek válasza loczi1 (#206) üzenetére


Kranyek
csendes tag

britz 7270, ez tetszik. Ez az angol változat?

Kranyek

(#222) JEEMBO válasza Kranyek (#220) üzenetére


JEEMBO
aktív tag

Igen, minden VoIP dolgot maxra raktam. Leveleztem a gyárral is, de nem tudtak megoldást nyújtani sajna. Már nem fejlesztenek rá. :( Nem tudták/akarták megmondani, hogy a legfrissebb német és angol FW között mi a tudásbeli különbség...:)

[ Szerkesztve ]

"Jó pap is holtig butul"

(#223) loczi1 válasza Kranyek (#221) üzenetére


loczi1
csendes tag

Csak elírtam nem britz hanem fritz.

(#224) Fricu


Fricu
tag

Hali
Tudja valaki, hogy lehet eldönteni, hogy egy FritzBox Annex-A vagy Annex-B -e?
a száma A.no:2000 2403
a webes felületén nem találok erre semmit.
A DSL-nem jön neki össze, LAN1-ről külső modemmel ok, ezért gondolok arra, hátha az Annex-el van baj.
Valaki?

Fricu

(#225) otapi válasza Fricu (#224) üzenetére


otapi
tag

A hardver tudja mindkettőt, a firmware dönti el hogy milyen. Mi a fw verziója?

(#226) Fricu válasza otapi (#225) üzenetére


Fricu
tag

FW.:74.05.50
OS:05.50
egy kettővel korábbi volt rajta eredetileg, külső modemmel online frissítettem, de így se megy.
van egy olyan opció, hogy egy másik modellről képes importálni a beállításokat, egy modemként is menő 7170-ről készítettem exportot, ezt megettem a 7270-el (azt írta, hogy az IPv6 aktív, Tunel 6to4 - ezt tudja átvenni - a többi már be volt állítva gondolom), de ez sem segített.
Találtam egy olyan opciót, amely régebbi DSL verziót tud használni (alap:1.52.53.29, a régebbire állítva:1.52.53.11, viszont a 7170 1.36.20.01-et ír, azzal megy) jelent ez valamit?
Próbáltam az ATM beállításokat is auto-ról kézire (t-online, tehát 1/32/PPPoE/MTU1492), de ez se segít.
ötlet?

köszi

Fricu

(#227) otapi válasza Fricu (#226) üzenetére


otapi
tag

Próbáld ki ezt a FW-t: ftp://ftp.avm.de/fritz.box/fritzbox.fon_wlan_7270_v2/firmware/english/
Az info.txt-be azt írja, hogy Annex A-t és B-t is tud kezelni - feltéve ha ez a baj.

(#228) Fricu válasza otapi (#227) üzenetére


Fricu
tag

Köszi
ahogy néztem a német piacra készülők Annex B-k, mint itthon a t-online, az osztrák-svájci piacra dobottak A és B is, vagyis mindegy kéne, hogy legyen a FW, mert a B-t mindnek tudnia kellene.
Azért lehet, hogy megpróbálom.
(te a v2-t küldted, de ott megtaláltam a v3-t is)
van valami beépített önteszt? én nem találtam.
üdv

[ Szerkesztve ]

Fricu

(#229) Fricu válasza otapi (#227) üzenetére


Fricu
tag

Hát a webes felületről nem engedi a FW frissítését angolra vagy svájcira, nem fogadja el a HW-hoz tartozónak.

Fricu

(#230) otapi válasza Fricu (#229) üzenetére


otapi
tag

Olvass vissza a fórumban: próbáld feltenni a rukernel toollal.

(#231) Fricu válasza otapi (#230) üzenetére


Fricu
tag

Köszi, megoldódott
üdv

Fricu

(#232) Fricu


Fricu
tag

Hahó, ébresztő kollégák nincs mozgás..
infóra lenne szükségem:
1und1-es 7170-et használó kolléga megírná az aktuális FW verzióját?
Próbáltam párat rányomni (sikeresen, legalábbis hibajelentés nélkül), de nem áll fel velük.)
Látszik hogy ciklikusan újra meg újra indul, sehol nem marad stabilan.
köszi

Fricu

(#233) JEEMBO válasza Fricu (#232) üzenetére


JEEMBO
aktív tag

Noh, sikerült megoldani?

Freevoipdeal hazai mobiloknál romlott picit, kb. 0,6Ft/percet (13EUR-nál kb. 140percet), de ad a szolgáltató mást helyette, pl.:
http://www.sipdiscount.com/rates#letter-H

[ Szerkesztve ]

"Jó pap is holtig butul"

(#234) Fricu válasza JEEMBO (#233) üzenetére


Fricu
tag

Köszi a kérdést, de sajna még nem.
üdv

Fricu

(#235) csixy válasza Fricu (#234) üzenetére


csixy
addikt

Itt egy link:
Rukernel toollal told fel rá ezt , ha tudsz angolul .
Ez frankón megy angol GUI-val a sima és az SL verzión is. !!

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#236) csixy


csixy
addikt

OpenWrt-t toltam fel a fritz-flash scripttel linuxból 7170-re ill 7170SL-re is
ezt : attitude_adjustment/12.09/ar7/generic/openwrt-EVA-3.3-squashfs.bin.

De használni nem tudom semmire ,mert nem tudok varázsolni rá internetet és így nem tudok rá csomagokat letölteni. Csak egy LAN interfész van rajta. A szokásos kapcsoló sincs benne a hálózati oldalon . Így nem tudom WAN interfésszé átcímkézni a LAN1-es potját.
A dsl portot be lehetne álítani uj interfésznek és akkor a DSL segítségével Pppoe kapcsolattal fel tudnám ragasztani a téhómra. Ekkor már tudnék rá csomagokat letölteni. Csinált már ilyet ezen a vason valaki?
Van tapasztalat? Van értelme vele kínlódni?

Rukernel toollal vissza tudom rá tolni az AVM firmet.

:F :F :F :F :F

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#237) Fricu válasza csixy (#235) üzenetére


Fricu
tag

Köszi, de megvolt.
Rámegy Rukerrnellel bármi, de aztán nem lehet sem Lan-on, sem WLAN-on elérni a kezelőfelületet, újra és újraindul.
A neten olvasva az okozza, hogy nem jó a rátolt FW. Viszont a régi (eredeti) FW-t nem tudom beazonosítani, hozzám már így került.
Neked fekete (1und1) 71710-ed van? Mi volt rajta a gyári FW?
Át tudod küldeni?
Nem értem teljesen az AVM-et (sem), de a szolgáltatóknak gyártott ketyeréi nem feltétlen bírják el a gyári legfrissebb FW-ket.
Van fekete 7050-em, amivel ha felmegyek a kezelőfelületről az online FW frissítésre, azt dobja vissza, hogy ez már a legfrissebb, noha ha típus alapján nézem a letöltési oldalukat, lenne újabb, magasabb verziószámú FW-is.
Gyaníthatóan ennek (7170) is ez a baja, hogy a gazdája valamivel rátolta erővel a frissebbet, és azzal már nem ment.
Még a teljes helyreállítást ígérő saját exéjük is hiba nélkül lefut, csak aztán nem lehet belépni, már a hálózat sem látja a gépet.
Hardverhibára azért nem gondolok, mert akkor Rukernel, meg a saját Recoverijük sem tudna vele kommunikálni Lanon, de tud.
Ezek kikapcsoltatják a kütyüt a folyamat során, teljesen kikerülik az indító folyamatot - ahol amúgy most elakad- és így boldogulnak a blokkok törlésével-átírásával.
A megoldás az lenne-lehetne, ha az eredeti FW-t nyomnám rá a Rukernellel.
Ha akkor sem megy, akkor mégis csak baja van (az én vélekedésemmel ellentétben).
Szóval ezért keresek olyan kollégát, akinek működő fekete (1und1-es) doboza van, hogy osztaná meg az FW-ét magát, vagy legalább a számát, hogy kereshessem az alapján meg a rávalót.
Üdv

[ Szerkesztve ]

Fricu

(#238) csixy válasza Fricu (#237) üzenetére


csixy
addikt

Van egy 1und1-es fekete és van egy piros SL is.
Ha jól emlékszem, akkor a feketén valami ősrégi szoft volt.

Próbáld meg azt , hogy a fritzed LAN1-es lukát egy DHCP-t osztó router egyik LAN lukába kötöd és ezután a fritzet ujra indítod.Majd vagy három-öt perc múlva belépsz a routered web-es felületére és megnézed, hogy a routered nem-e osztott-e ki a fritznek DHCP-n egy IP címet. Ha osztott , akkor már félig nyertél. ... :)

Van itt egy link , van rajta egy fritzbox7170es CD . Tömörítsd ki a rar állományt és a cd képet írd ki CD-re vagy mountold be egy virtuális CD meghajtóba és nézd meg , mi van rajta. :) Hátha segít !

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#239) csixy


csixy
addikt

Szóval most ezzel kínlódok . Van már valakinek ilyesmivel tapasztalata?

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#240) Fricu válasza csixy (#238) üzenetére


Fricu
tag

Köszi a tippeket.
7170 CD-m van, de nem segít, mert piroshoz való, a feketék OEM cuccok, szolgáltatónak készültek, saját FW-vel.
Nem kap ip címet sehogy mert addig nem jut el. Állandóan újraindul.
A rutkernel és az AVM recovery is átveszi felette az irányítást az indulás pillanatában, ezért tud rátölteni, törölni.
Saját maga akkor tudna ip-t kérni-adni, ha felállna a rendszer.
Neked a feketén mi van?
Át tudnád küldeni? (vagy linket).
Megpróbálnám azt rányomni.
üdv

Fricu

(#241) csixy válasza Fricu (#240) üzenetére


csixy
addikt

Sokat kínlódtam mostanában a 7170-essel. Végül is letettem az openwrt-ről, mert az még csak egy torzó erre a vasra és mert ez a vas leszámítva azt, hogy csak B-G-s wifije van, azonkívül ír-olvas-beszél-telefonál (ki van próbálva) és a LAN1-es portjából WAN portot lehet csinálni és ráadásul rá lehet nyomni az angol firmet és végre értem, hogy mi van odaírva. De a fekete 1und1-es vas annexB rendszerű DSL portja ráadásul jól használható a tehóm területen és jól megy a vas modem-router kombóként (ki van próbálva) is.

Kínlódásaim gyümölcseként leírom hogy hogyan tudod meggyógyítani a fekete 1und1-es 7170-est (feltételezem , hogy nem a piros SL verzóról van szó, de az is ugyanígy gyógyítható csak másik recovery exe kell hozzá).

1/ célszerű rendszergazdaként bütykölni.
2/ töltsd le ezt !
3/ két kép az eternet kártya előkészítéséről:

Így mentsd az eternet beállításokat , dugd össze a kütyüket ,ne törődj vele, hogy azt írja , hogy nincs kapcsolat . Indítsd a recovery exét, a megfelelő időben húzd ki a tápot, majg ha felül pirossal írja , hogy dugd vissza a tápot akkor tedd meg. Várj türelmesen ! Lesz bodottá ! Hajrá !!

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#242) yaksi


yaksi
aktív tag

Sziasztok!

Lenne egy Annex A-s 7140 (SL) Fritz. Vajon lehetne Annex B-st csinálni belőle, hogy T területen is használható legyen?

Tudom, hogy a topic a 7170-ről szól, de 7140-es topicot nem találtam.

RUKernellel megoldható?

yaksi

(#243) csixy válasza yaksi (#242) üzenetére


csixy
addikt

Próba cseresznye.

Jól használható linkek:

avm.de

ftp.avm.de

rukernel tool

Próbáld meg rukernel tool segítségével rátolni az annex b rendszerű szoftot. Ha elb@szódik vagy olyan lassú lesz a menüje mint a tetű-járása akkor rukernel tool segítségével gyógyítható (de néha nem), de ekkor meg a lentebb leírt recoveryvel mindenképpen gyógyítható , csak direkt IP címet kell adni hozzá az eternet kártyának és engedélyezni kell a NETbiost mint a DBOX2-esnél ,de ekkor már a vas verziójának megfelelő recoveryt kell letölteni az ftp.avm.de oldalról a hadművelethez.

üdv öCSI.....

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#244) yaksi válasza csixy (#243) üzenetére


yaksi
aktív tag

Á, egy ismerős... :)

Csak az a feneség, hogy csak akkor venném meg, ha át lehet alakítani... :DD

yaksi

(#245) csixy válasza yaksi (#244) üzenetére


csixy
addikt

Szia !

Nem tudom , konkrétan nem ismerem azt a vasat !

De a helyedben , ha saját célra kell én a 7170-est ajánlanám! Az már viszont pöpec !

Üdv ... CsI

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#246) holly38


holly38
újonc

Sziasztok!
Teljesen új vagyok itt! Segítséget szeretnék kérni tőletek. KB két hete kaptam egy FRITZ BOKSZ SL-t. Az a gondom vele hogy egyáltalán nem tudok vele feljutni a netre. Csináltam már hozzá kábelt, de ez sem hatotta meg, továbbra sincs DSL jel. Nem tudom mit rontottam el? Kérem, segítsetek, hogy mit tegyek. A másik gond hogy teljesen laikus vagyok a dologhoz ezért a magyarázat szájba rágós legyen. Előre is, köszi, a segítségeteket.

(#247) csixy válasza holly38 (#246) üzenetére


csixy
addikt

Szia!
Pontosan mi a tipusa ? Piros fritzbox fon wlan 7170 SL például?

A hátulján lévö számok alapjàn nézd meg a neten ,hogy Annex A , Annex B normájú a modem része.
Ha német országi akkor vqlószinüleg Annex B ez jó itthon is a téhómnál.
Néhol a UPC Annex A normát használ.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#248) holly38 válasza csixy (#247) üzenetére


holly38
újonc

Szia!

Nagyon köszönöm a gyors válaszodat. :R Este megnézem otthon, hogy milyen normájú, csak légy szíves áruld el, hogy melyik oldalon tudom ezt megtenni a neten? Én sajna az UPC- nél vagyok és azon belül is a Monor Te l-nél a mi hát elég gáz. Ebből következik, a kérdés mi van akkor, ha más a norma nálunk, mint a készüléké?A készülék ilyen típusú:[link]

(#249) csixy válasza holly38 (#248) üzenetére


csixy
addikt

Hát ugy néz ki , hogy ez Annex B rendszerű DSL modemmel van ellátva , ez Annex A területen nem működik.
A kettő között röviden annyi a különbség hogy

az Annex B rendszernél az érpáron menő jel frekvencia tartományokra van felosztva:
-a legalsó frekvencia tartomány az analóg telefonhoz tatozó hangfrekvencia
- felette egy intervallum az ISDN célját szolgálja
-az e feletti frekvencia tartományok használódnak a DSL jeltovábbítás céljára.

Annex A rendszer esetén (Anglia, Swájc, Néhol még nálunk a UPC)
nincs ISDN , ez a frekvencia tartomány is a DSL jeltovábbítás céljára használtatik.

Így a kütyüdet Annex-A területen valószinüleg csak AP-ként tudod használni, illetve , ha az internet beállításoknál legelőször nyilván tiltod a DSL lehetőséget , majd a második pontban a NAT-olós lehetőséget választod , akkor WAN port lesz a LAN portból , tehát router lesz belőle, a harmadik pontban választhatsz IP-kliens (UPC-hez jó lesz) , vagy PPPOE lehetőséget .... LAN kimenet csak a WIFI lesz.

Ha a második pontban nem a NAT-ot választod akkor AP lesz belőle .... (Tehát LAN- lik + Wlan)

Ne ilyedj meg többször le fog dögleni mire kitapasztalod , mert többnyire a LAN lukkal elveszted a kapcsolatot mivel IP kliens lesz belőle és csak egy Anyarouterre felakasztva , annak a menüjében a dhcp klienseközött találod meg hogy milyen IP címen keresd a fő routeren keresztül, vagy ha ő is oszt IPcímet akkor WIFIN tudod visszatámadni kliens PC-ről..

Ujraszoftolás után első dolgod legyen az Einstellungen-System-Ansicht- útvonalon a z Expertansicht aktiviren kockába pipát tenni és ezt elmenteni (übernehmen).

Folyt köv , mi van akkor ha ledöglik. ...

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#250) csixy


csixy
addikt

Ha ledöglik, ill. pontosan szólva nem tudod vele felvenni a kapcsolatot ,akkor a 241-es HSZ szerit valószinüleg gyógyítható a neki megfelelő recovery exével.

Néhány hasznos link:

link1 ,

link2 ,

link3,

link4 ,

néhány infó még:
einstelungen zichern: zichern= mentés , az itt megadott jelszót kéri majd a visszatöltéshez
wiederstellen = visszatöltése az elmentett konfignak
nem keverendő össze ez a jelszó a ruternek adott beléptető jelszóval. (az egyik mondjuk tökkáposzta11 , a másik meg mondjuk FRITZ!Box ).

Firmware update: ez egyértelmű, vagy automatikus (ezt még nem próbáltam) , vagy betallózós.

Zurücksetzen: Neustart :ujraindítás a beállított configgal.
Werkseinstellungen: Gyári reset ,avagy nvram törlés.

HAJRÁ !! Sok sikert !

Üdv ... CsI

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.