Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) futár


futár
aktív tag

üdv mindenkinek!
71710-m van, vettem egy MT-F telefont hozzá. De alapban a 7170 nem tudja a DECT funkciót. Van rá valamilyen mod firmware esetleg? Nem igazán szívesen cserélném le.

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#302) futár


futár
aktív tag

7170-et akartam írni. :)

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#303) tthom válasza futár (#302) üzenetére


tthom
senior tag

Én úgy tudom az nem tud DECT-et, csak a 7270-es.

(#304) JEEMBO válasza tthom (#303) üzenetére


JEEMBO
aktív tag

Meg a 7240.

"Jó pap is holtig butul"

(#305) tthom válasza JEEMBO (#304) üzenetére


tthom
senior tag

Persze, az is, csak a kolléga a 7170-et akarta meghekkelni. :)

(#306) lak20


lak20
újonc

Egy kicsit eltávolodva az eredeti témától FritzBox 7390-essel van gondom.
Olcsón lehet venni az ebayen és először saját részre -némi szöszölés után-, hála részben ennek a fórumnak, sikerült működésre bírni.
Ugyanezt akartam eljátszani szüleimnél .. de ott nem megy. A különbség: náluk digitális a telefonvonal, VDSL kapcsolat. A kapcsolatot észleli, de PPPoE időtúllépés miatt nem tud csatlakozni. (1. gond) :F

Több óra kínlódás után a T-Home üsz közölte, hogy csak saját eszközt engednek a netre és akárhogy is verem magam a VOIP jelszavát nem tudják megadni. OK. A FB routerként megy, tehát a LAN1-et WAN porttá alakítva osztja tovább a netet - ezzel még nem sokat nyertem. A lényeg ugyanis a telefon lenne, amit ugye a modem leszed az adatforgalomból. Hogyan tudám ezt a telefont átvinni a Boxra? (2. gond) :F

Lehet, hogy naív vagyok, de arra gondoltam, hogy a modem telefoncsatlakozójáról az Y-kábel megfelelő ágával átviszem a FB DSL csatlakozójára - nyilván csak 2 pin él majd. Elsőre nem megy. Miért? :F

Vajon, ha egy külön felefonvonalról hoznám a telefont, úgy működne?

És még egy kérdés: A modembe splitteren keresztül megy a jel. Ha a telefon kimenet üres, (gyakran?) nem megy. ???

(Hogy miért kavarok? Eredetileg volt 2 telefonvonal, rajta egy 2->8 központ, majdnem minden helyiségben volt telefon. A net szépen bekavart, kettévált a rendszer. A Fritzbox egy vonalról is tudna kezelni akár 8 telefont - 2 analóg + 6 DECT vonalat, meg ugye mobilról is használható. Szóval a telefon bekötése szinte fontosabb, mint a neté.)

(#307) Fricu válasza lak20 (#306) üzenetére


Fricu
tag

Nem világos a hálózatod felépítése (már az eredeti).
Csinálj egy blokkvázlatszintű rajzot, mert így nem lehet kivenni hogy van most - mit akarsz.
Az még neked is segíthet, lehet rájössz közben mit hova kéne dugni.

Fricu

(#308) Fritzi:)


Fritzi:)
újonc

Szevasztok,

Tudnátok segíteni, van Telekom dsl előfizetés+telefon.
Le szertném cserélni a Telekomos routeremet és vettem egy Fritzbox 7490-t.

Közvetlenül a Fritzbe dugva a bejövő kábelt az internetet sikerült VLAN ID32 segítségével életre lehelnem, viszont a megélévő telefon előfizetést még nem, egyszerüen nem boldogulok vele.

Tuda valaki ebben segíteni nek, köszi előre is

Előre is köszönöm!

(#309) Atomantiii válasza Fritzi:) (#308) üzenetére


Atomantiii
őstag

Nekem is így van, de nem megy közvetlenül a bejövő kábel a fritz-be hanem kell a splitter közé.

(#310) biga-csiga


biga-csiga
csendes tag

Hamarosan eladóvá válik egy FRITZ!Box 7170 routerom. Hibátlan működés évek óta.
Mennyiért tudnám eladni?

(#311) Fricu válasza biga-csiga (#310) üzenetére


Fricu
tag

5-7 körül.
Én 7-ért árulom - mikor van - , de nem lehet meglőni.
Van amikor könyörögnek érte, van mikor a kutyának sem kell.

Fricu

(#312) petoth


petoth
csendes tag

Fritzbox 7390 eladó. (31000 Ft.) Akit érdekel, írjon privátot.

(#313) #36268800


#36268800
törölt tag

Sziasztok!

Félig-meddig ide tartozik, hiszen egy FRITZ!Box 7170-es routert üzemeltem be általános célokra és VOIP telefonáláshoz. Bemásolom alább a hozzászólásomat, hátha valaki tud segíteni ebben a témában!

"Sikerült odáig eljutnom a router (FRITZ!Box 7170) beállításokkal, hogy tudok kimenő hívásokat intézni. Bejövő hívásaim egyáltalán nincsenek! Lehet csörgetni az adott számot, de a készülék nem cseng ki. A neten mindenfelé azt olvastam, hogy portot kell nyitni a routerben, elképzelhető, hogy ez megoldaná a gondomat?
Milyen portot nyissak a SIP-nek? :F"

Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#314) Al Brandy válasza #36268800 (#313) üzenetére


Al Brandy
tag

Ment privi

Mitsubishi HR50VF, Hitachi RAK-25RPE/WPE, Trotec TTK 72 E

(#315) brian1974 válasza Atomantiii (#309) üzenetére


brian1974
tag

Szóval van valami tipped, hogy hogy lehet a nethez kötött telefonvonalat a routeren életre kelteni? Nekem 7390-es van és DigiTV-s a net...

....mindenkinek van egy befejezetlen napja....

(#316) Atomantiii válasza brian1974 (#315) üzenetére


Atomantiii
őstag

Diginél nem tudom mi hogy van. A telefonnak van külön kábele vagy a router szedi szét ketté? Vagy van ott is valami splitter?

(#317) brian1974 válasza Atomantiii (#316) üzenetére


brian1974
tag

mi az a splitter?

....mindenkinek van egy befejezetlen napja....

(#318) Fricu válasza brian1974 (#317) üzenetére


Fricu
tag

Bemenet: ADSL vonal a szolgáltatótól
Kimenet1: telefon vonal
Kimenet2: DSL a modemhez

Fricu

(#319) Zbenici


Zbenici
újonc

Sziasztok!!Fritz box 7170 wifim van.Sajnos elfelejtettem a jelszavam,és újjat kellene csinálni,viszont kellene ennek a márkának a gyári fix konfiguracios IP címe..megtudná nekem vki mondani mi az a szám!! Köszi :))

(#320) Fricu válasza Zbenici (#319) üzenetére


Fricu
tag

192.168.178.1
üdv

Fricu

(#321) Zbenici válasza Fricu (#320) üzenetére


Zbenici
újonc

Szia!!Köszi..ezzel próbálkoztam de nem jutottam semmire vele..tudnál esetleg segíteni,hogy mégis hogyan csináljam!! Köszi :) :))

(#322) Fricu válasza Zbenici (#321) üzenetére


Fricu
tag

Juttasd el hozzám, (ingyen megcsinálom) mert akár bonyolult is lehet, mire életet lehel bele az ember.
Tuti, hogy jó?
A hálózatról látható? Tudod pl. pingelni?
Ha igen, van esély.
üdv

Fricu

(#323) petoth válasza Zbenici (#319) üzenetére


petoth
csendes tag

Írtam privátot. Nézd meg.

(#324) RudyD válasza Zbenici (#321) üzenetére


RudyD
csendes tag

A gugli áldja meg kendteket!

http://superuser.com/questions/350980/how-to-reset-a-fritzbox-dsl-router-to-factory-settings

Azt írja h kézzel be kell állítani egy madzagos ip -t valamelyik gépnek a 169.254.1.x alhálóból (természetesen ne az 1-est és ne a dedikáltat.)

Aztán router kihúz, vár, bedug, kicsit vár és lám:

http://169.254.1.1.

Van ott olyan h jelszó helyreállítás és egyéb finomságok.
Nekem szépen bejött. Sajnos nem ez az egyetlen ami ezt a 'kvázistandardfentartott' címet használja ilyen admin célokra, ha valaknek furi hálózati gondjai lennének ezzel.

Egy ubi nevű rémséges vezetéknélküli távrádiósba sikerült véletlen belebotlanom csak ezzel a címmel! :K

-- RudyD { B-) }

(#325) thálicsku


thálicsku
csendes tag

Sziasztok!
Egy 7170-s box voip beállitásához kérek segitséget.
Lefogyott az egyenlegem a browsercallsról és váltottam a stuntcallsra de hivás nem akar kimenni az analóg telefonról. Wifiről minden rendben, küldi a számot és minőség is elfogadható.
A tárcsahang a foglalt jelzéshez hasonló.
Nemigen tudok már mit állitani, hogy müködjön.
Előre is kösz a segitséget. :W

(#326) Fricu


Fricu
tag

Hali
használ valaki Fritz!Box Fon App-ot iphone 4s-en FB routerrel (7390)?
Bejövő hívások csengenek, de kimenő hívást nem lehet indítani, foglaltságba megy 1-2 mp után.
Tabletről - androidos app- megy be-ki.
A vezetékes vonalat használnám otthon az iphone-on, ha menne.
Az AVM beállítási ajánlója szerint minden ok.
Ötleteket szívesen fogadnék.

Fricu

(#327) Poloska2 válasza Fricu (#326) üzenetére


Poloska2
újonc

Frissitsd a szoftwaret ugy a boxban , mint az Applikatioban, aztan megy! Most probaltam

(#328) Fricu válasza Poloska2 (#327) üzenetére


Fricu
tag

Mindkettő a legfrissebb, mégse megy, csak a bejövő
de köszi

Fricu

(#329) pprod94


pprod94
aktív tag

Sziasztok! Egy 6340-es fritzem van. Koaxon jön hozzánk a net, 75 ohm-os kábelen. Nos, a fritz jelez valami motorola eszközt, odáig eljut szépen, de akármeddig pásztázza a frekvenciatartományt csak nem tud csatlakozni. A hálózaton dinamikus ip-vel szórják a netet. Ebben van valakinek ötlete, tapasztalata? Előre is köszönöm!

(#330) Poloska2 válasza pprod94 (#329) üzenetére


Poloska2
újonc

Rossz hir ! nem is fog a magyar t-comnal a többit nem tudom. Napokig jatszottam vele AVM-mel Berlinben kommunikaltam-> nem megy T-commal mert nem tud csatlakozni. Az egyetlen az, hogy a T-Com möge logatsz egy 7290, 7390, 7490-est az megy! Mas nem En is szmoru vagyok, de ha tud valaki jobbat szivesen hallgatom

(#331) Poloska2 válasza Fricu (#328) üzenetére


Poloska2
újonc

Ja sorry a 4-esre nem tudod az uj IOS-t installalni, a regin meg nem megy . Sorry nekem %-ös van

(#332) pprod94 válasza Poloska2 (#330) üzenetére


pprod94
aktív tag

Ah, nekem is így van jelenleg megoldva, azaz egy Motorola kábelmodem mögött osztja a netet. Kár érte :( Igazából itt nem is Tcom van, valami kis kábelszolgáltató, de valamit csak trükközhettek akkor. Köszi azért!

(#333) Atomantiii


Atomantiii
őstag

Van feleslegben egy 7570-esem ha valakit érdekelne írjon rám.

(#334) csixy válasza Fricu (#322) üzenetére


csixy
addikt

Érdekes megfigyelés. Ha a rukerneltoollal gyógyítandó vasat már a rokernel tool sem találja, akkor ha a PC hálókártyájából jövő UTP kábelt egy akármilyen áram alá helyezett router LAN lukába dogom és a másik LAN lukából viszem a másik UTP kábelt a gyógyítandó box LAN lukába, akkor valahogy bekapcsolódik a gyógyítandó box LAN portja, a rokernel tool azt hiszi hogy minden okés és végül el lehet rajta indítani az uploadot,nem jelez hibát és gyógyul a box.

Ennek mi a tudományos magyarázata?

Lehet, hogy a router LAN portjai helyett egy switch is megfelelő lenne erre a célra?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#335) tibor23


tibor23
senior tag

Sziasztok!
Nem tudom olvassa-e valaki ezt a fórumot, de megpróbálom: telepítettem egy 7170-es frotzboxot úgy 6 éve, ami 5 évig gond nélkül működött, távolról el tudtam érni, ez fontos volt a voip beállítások miatt. Aztán a helyi rádiós internet szolgáltató csavart valamit, és az összes fritzbox azon a hálózaton, csak kliens módban hajlandó működni. Ha a fritzbox router módban van, akkor 1-2 nap működés után a net kiesik, és csak újraindítva működik tovább. A helyi szolgáltató azt mondja, a fritzbox "nem kompatibils" a hálózatukkal, elé kell kötni egy TP-Linket. Másképp ezt nem lehet megoldani?

(#336) RudyD válasza tibor23 (#335) üzenetére


RudyD
csendes tag

Üdv!

Ha van opció akkor komolyan elgondolkodnék a szolgáltatóváltáson ilyen esetben.
Érdemes megnézni h tényleg kell-e a reboot, vagy elég a wan oldalt le majd felcsatlakoztatni.
Van elég szép számmal mókolási lehetőség is, de ahhoz érdemes lenne tudni hogy mit kompatibilizáltak el ezek a jóemberek.

dsl amúgy?

-- RudyD { B-) }

(#337) tibor23 válasza RudyD (#336) üzenetére


tibor23
senior tag

Heló!
Rádiós net van, és sajnos nincs más lehetőség a netre. Ha legalább lenne valami használható ADSL, az is jó lenne, de nincs (Káli medence). Állítólag PPPOE új szabványait nem tudja a Fritzbox 7170 kezelni (???).

(#338) JEEMBO válasza tibor23 (#337) üzenetére


JEEMBO
aktív tag

Gondolom amúgy az nem kérdés, hogy a legfrissebb FW van-e rajta?:
https://download.avm.de/fritz.box/fritzbox.fon_wlan_7170/firmware/

"Jó pap is holtig butul"

(#339) JEEMBO válasza tibor23 (#337) üzenetére


JEEMBO
aktív tag

Esetleg, ha ez nem elég, körül lehet nézni alternatív irányban is...:
https://wiki.openwrt.org/toh/avm/fritz.box.wlan.7170

"Jó pap is holtig butul"

(#340) csixy válasza JEEMBO (#339) üzenetére


csixy
addikt

Na ezt az openwrt-t igen meggondolnám!
Lassú mint a tetű!

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#341) comodo


comodo
csendes tag

UPC telefont sikerült már valakinek beüzemelni fritz!boxon?Ha igen tudna segíteni?

HTC Trinity → HTC Touch Diamond → HTC Touch HD → HTC Sensation → HTC One X → HTC One M7 → HTC One M8 → HTC One M9 → Honor 8

(#342) Fricu válasza comodo (#341) üzenetére


Fricu
tag

Miben más az, mint más szolgáltatóé?
A bejövő vonalat a FB DSL/TEL bemenetére (a UCP modemből), a kimenetre a készüléket - ha drótos - ha DECT még az se kell.
Aztán vagy a beállító segéd vagy manuálisan a beállítod a telefont és a saját számot és kész.
Ha konkrét kérdés van, írj privátot.
üdv

Fricu

(#343) szonyigyula


szonyigyula
újonc

sziasztok:)
segítséget kérnék fritzbox 7390 témában, telefon részével van gondom! Mobil telefonokat használok hozzá, kifelé tudok hívni, de a bejövő hívásokat nem érzékeli a box, a bejövö vonal analóg és 1 adsl modemből érkezik a box telefon bemenetére! Sajnos nincs hagyományos készülékem így nem tudom a vonalat tesztelni!

(#344) Fricu válasza szonyigyula (#343) üzenetére


Fricu
tag

A mobil alatt DECT (vezeték nélküli) -re gondolsz?
Írj privit, hogy segíthessek.
üdv

Fricu

(#345) nTom


nTom
aktív tag

elakadtam a 7390-es beüzemelésében

itthon telekomos kábeltv/internet/tv van, erre van bekötve a fritz. Két nap után végre működik a net, wifi rajta, de a vezetékes telefon az istennek sem megy.
Telefon kábelt bedugtam a dsl/tel lukba, az analóg telefont pedig a Fon1-be.

vezetékes vonalnál mit, hogy kell beállítani, az istennek sem működik a telefon, ha próbálkozom a hívásokkal, mindig foglalt jelzést hallok

a "status" pötty nem akar zöld lenni

[ Szerkesztve ]

(#346) Fricu válasza nTom (#345) üzenetére


Fricu
tag

Azért nem megy, mert a DSL/tel csatlakozóban együtt van, de külön lábakon a dsl és a telefon bemenet.
A normál dsl-es lakásba egy vezetékpáron érkezik a kettő, a beérkezésnél egy szűrővel szétválasztják és ez a kétszer két drót megy a routerbe - igaz, egy csatlakozón, de külön külön.
Erre való a 7390-hez adott "Y kábel". Az Y alsó szára (DSL/TEL) megy a routerbe, a felső két szár (DSL) és (TEL) megy a Splitterbe.
Ha neked máshonnan van a net és a tel (egy külső modemből), akkor a DSL/TEL csatlakozóba csak a telefon megy, a másik ág maradjon üresen. A LAN1-be meg megy a kész net a modemből.
Ha nincs ilyen csatlakozód a 7390-hez akkor tudok adni, 1000Ft + posta, de nem ördöngös dolog, csinálhatsz is, a neten megtalálod a bekötését.

[ Szerkesztve ]

Fricu

(#347) nTom válasza Fricu (#346) üzenetére


nTom
aktív tag

kábelmodemem van, abból a telefon kimenetet vezettem a DSL/Tel -be. Ahogy nézem az angolnyelvű használatit, a kábelmodemhez kell egy RJ11/RJ45 átalakító, mert azon csak a kisméretű tel.csatlakozó van, az Y kábelen meg szélesebb.

(#348) nTom


nTom
aktív tag

Az rj11-es kábel simán bedugva a dsl/tel csatlakozóba (belemegy, csak keskenyebb) nem jó? Máshol van benne a vezeték mint a rj45-ben?
Van a szekrényben egy régi 7240-es fritz, de nem rémlik hogy átalakítóval használtam volna a telefon részét.

(#349) Fricu válasza nTom (#348) üzenetére


Fricu
tag

Most írtam mailt is.
Ott küldök képeket is.

Fricu

(#350) nTom válasza Fricu (#349) üzenetére


nTom
aktív tag

Csinaltattam ilyen kabelt, otthon csak anyyi idom volt hogy kiprobaljam. Meg nincs vonal, de most ha probalok hivni, vilagit a 2. led. (internet-telefon) Eddig ezt nem lattam.
Egy kicsit ma is haladtam

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.