Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#61) olbaidhun válasza hunluki (#58) üzenetére


olbaidhun
őstag

"megszűnik a támogatás szoftver szinten is.. nem lesz up-to-date a böngésző"

Röhög a vakbelem. Beidézem mik voltak az elvárások:

"felhasználási kört tekintve nem lesz banki művelet, nem őriz majd pentagon titkot a vas, driver frissülés kimondottan kellemetlen lenne, max egy Chrome és vlc fut majd, így marad a régebbi build"

1db terrás tároló maradt, mivel AiO rendszerről beszélünk, nem volt optika sem, amit kihasználhattam volna ssd-hez. Tudom, hogy meghálálná, de 0Ft volt rászánva. Végül pár partíció és egy win 7 starter, kézzel kasztrálva, aero bekapcs (nyugi, nem keylogger), chromium +ublock saját adatbázisok tömkelegével és ugye VLC. Úgy látom 1080p és MKV sem gond, nagy megelégedéssel fogja használni az új tulaj, mert penge lett érzésre. Kb 5-7 fülig egészen jó a böngészés élménye. Minden x86 IGEN. Nincs ezzel semmi baj, momentán nem elvárás a 64 bites gpu driver, tök fölösleges a nagyobb gépigényű szoftverhalmaz felesleges indexelés, stb.

Másik kapcsolódó fórum miatt egy dual bootra még rálesek:
Arch Manjarot +KDE és/vagy
debian netinstall+openbox+compton+lxpanel+pcmanfm

-------------------

Lustaság és újratelepítés ügyben ajánlom kipróbálásra az acronis szolgáltatásait. Egyszer jól megcsinálod a vasat, nyomsz egy mentést ilyen apró méretnél akár pendrive-ra, vagy partícióra és fiókba is dobhatod a problémát. Bármikor kulcsra kész maradsz. Elindítasz három kattintással egy folyamatot ami kb 10-12 perc alatt végez, iszol közben egy kávét, beszélgetsz a tulajjal.

"feltételezi hogy az OS-ben már nincsenek jelen ezek a hibák"
A win10 driver updatelős funkciója egy igazi obszolencia sarokkő jelenleg. Olyan random hibákat és gyakoriságú bosszankodást okoz, ha 50+ géppel vagy kapcsolatban, ami teljesen hiábavalóvá teszi az autonómia iránti törekvésed. Ne értsd félre, szeretem a 10-et, megvan a felhasználási helye és talán eljön majd az ideje is egyszer (minden gép számára), de egyelőre vannak ilyen toldozott, kísérleti megoldásai, ami miatt egy workstation gépparkkal rendelkező pl grafikus csoport ellenállását meg tudom érteni. Megértem, miért nem használják! ;)

-------------------

"alapvetően "újrahúzni" nem akarom, már nem W98 idején járunk ahol kb évente kötelező volt újrahúzni az egészet mert idővel széthullott kb magától."

Ezt elfogadom, nekem sincs már kedvem minden alkalommal full installhoz, de vannak helyzetek, ahol csak ez segít. Például építek egy egyedi konfigot és valamiért a 1070GTX kártyával elkezdett fél év után lagolni, később kékhalálozni a régi w10 pro. Jogtiszta licensz, de még csak 1903 volt. Gyári alaphelyzet, sem DDU nem oldotta meg. Minden alkatrész a tápig bezárólag minőségi cucc, nem értettem.

PC-t szétszed, átpucol, új paszta, gpu-t kiemel, másik konfigban furmark; kiderült hibátlan, mindegy eredeti konfigba legfrissebb 1909 gdp-ben clean install, bios frissítés, új 1060 behelyez, runtime, driverek és pöcc - röff.

Nem tudom elképzelni mi volt, egy ram vagy alkatrész is lehetett poros, de már nincs is kedvem találgatni... SC2 és Zelda emulatorral órákon keresztül hibátlanul fut. Vannak helyzetek, ahol segít a rutinszerű tapasztalat, ezért írtam ilyen hosszas és konkrét infót.

[ Szerkesztve ]

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.