Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) veector


veector
senior tag

:DDD Wehehehe ötletes.

Amúgy AC L2 Pro hangos? Jól hűt?

(#2) eziskamu


eziskamu
addikt

Nem kell hozzánagy tudás. Nagyobb bordák és nagyobb légáram, kiegészítve jó (vékony) pasztával és erős (de óvatos) leszorítással ezek a jobb hűtés receptjei házilag, iparban persze vannak más megoldások, trükkök is.
Ragasztó, nekem se nagyon jönnek be ezek a kétoldalú szalagok, amiket az ilyen memóriahűtő bordákra is raknak.
Van egy spéci receptem, de mondjuk felelőséget nem vállalok érte, de kissebb értékű cuccoknál érdemes kipróbálni. 2:1-1:1 közötti arányban kell FBS-t (akváriumragasztáshoz, tömítéshez, SZIGETELÉSHEZ használják, nem drága, 500-1000ft között) és fehér hővezető pasztát összekeverni, és leheletvékonyan a hűtendő chippre kenni, mintha csak pasztáznád a procit
(!a biztos ragasztáshoz kell még a felületek zsírtalanítása is mindezek előtt, mondjuk denaturált szesszel !) A hűtőt óvatosan ráilleszzük felülről a beragasztózott felületre, és rányomjuk erősen (de a kártya ne görbüljön :) ) , na most ebben a pozícióban hagyjuk fél-egy órát, és addig meg is ragad. Erős kötést képez, de vész esetén álltalában nyom nélkül eltávolítható, de az ilyen BGA tokozású memória chippeknél azért jobb ha óvatos az ember.
A lényeg a vékonyság!! Igazából a hővezető paszta se valami jó hővezető, és Bacsis kolléga kisérleteiből tudjuk, hogy szilikonzsír, vagy nagymama lekvárja majdnem mindegy, a lényeg, hogy ne levegő szoruljon a két felület közé, mert a levegőnél szinte minden jobb. Az én munkahelyi gépem is ami 24/7-ben megy, hőálló gépzsírt kapott, mert nem volt más kéznél akkor.

[ Szerkesztve ]

(#3) mmdms válasza eziskamu (#2) üzenetére


mmdms
addikt

Azért arra a keverékre kíváncsi lennék, szigeteléshez használt ragasztó nem a legjobb választás.
Sima pillanatragasztós-pasztás kmbót én is használtam már, ha véglegesnek akarok tekinteni a felhelyezést! :DDD
Jó kis cikk, szerintem tartsd meg a sablont, lehet másnaki s kell majd,

[ Szerkesztve ]

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#4) adamka16


adamka16
őstag

Jó kis cikk, de azért én azt nem tettem volna a kártyámmal, hogy végigtolom rajt a fúrót. Nagyon érzékeny szerkezetek ezek, több rétegből épülnek fel..
Gyári hűtőhöz képest sokkal jobb az eredmény, bár sztem még mindig elég magasak. Nekem is egy melegedős kártyám van, de ritka mikor 60-fölé megy nyáron főleg, hogy kb 500-at forog max rajt a venti.

Helyesírás: HOGY-ELŐTT MINDIG VESSZŐ :D

(#5) Davidof92


Davidof92
senior tag

Érdekes egy megoldás :). Én tegnap agyaltam a 4850-ek fet hűtésén, hogy hogy lehetne rá jó kis hűtést csinálni. Elmélet már meg van, most már csak ki kellene vitelezni :D. (na megyek, megnézem, mennyire kaki az E5200-asom kupakja )

(#6) Chosen


Chosen
addikt

Én nem értem, használtam AC S1 ram süniket, ami mindenki szerint hullott, nálam úgy, hogy a 2. tulaja voltam betonstabilan állt a kártyán sőt, amikor le kellett venni, szinte le kellett tépni róla, hogy lejöjjön. Most vagy a userek bénák, vagy kihagyják a manualből, hogy hogyan is kell egy ilyet feltenni.

(#7) pckownz


pckownz
senior tag

Ez milyen 4850?


Nekem egy ilyen van, a Tieden ismerős a borda vége. Soha nem volt ilyen meleg a ramom a vga-n. Mondjuk 2havonta rendszeresen pucolom, de idle ~50-55fok, game alatt meg 70-80között.

(#8) eziskamu válasza mmdms (#3) üzenetére


eziskamu
addikt

Mert ugye a pillanatragasztó egy életbisztosítás? Az FSB sokkal erősebb kötés, és az ís segíthet, hogy ruhgalmas, nem törik/repedezik a ragasztóréteg . Nekem már esett le pillanatragasztós borda, de FSB-s még nem. Azért írtam a lehelletvékonyat és a keverését pasztával, ami kerámiaszemcséket tartalmaz.
De nézd meg a mai ablakokat, ott is nem a különféle műanyagok és ragasztók adják a hőszigetelés lényegét (de fontosak azok is), hanem a két üveg közötti légréteg (gondolom nem szokták kiszivattyúzni a levegőt a két üveg közül, bár az lenne a legjobb). A gázoknál szinte minden jobb hővezető.

[ Szerkesztve ]

(#9) eziskamu válasza eziskamu (#8) üzenetére


eziskamu
addikt

Akarom mondani FBS, mindig keverem :B

(#10) szegi2 válasza pckownz (#7) üzenetére


szegi2
csendes tag

Ezek a hőfokok jónak mondhatók a referencia hűtővel. Nekem anno 90 fokos volt a kari idle és 3d alatt is, csak a ventilátor fordulatszáma változott. Kb másfél évig használtam problémamentesen és az új tulaja se jelzett hogy rossz lenne.

(#11) cowboy_bebop


cowboy_bebop
őstag

Tyűű, te most komolyan belevágtál a nyákba? :U

(#12) veector válasza cowboy_bebop (#11) üzenetére


veector
senior tag

Hol? :F

Amúgy jó volt ez a cikk, mert a HyperTX2@HD5770 projektem előrehaladt. :)

(#13) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Jópofa gányolás, ha nincs munka, elfoglalja magát az ember :D

Az is jó, hogy én pont tegnap fejeztem be ugyanezt, csak gányolás nélkül, és azért nem dobtam fel LogOut-ra, mert most olyan szar a netem, hogy nem tudtam feltölteni a képeket...
Nekem gyári hűtővel most ilyenek megint az értékek, röpke 25 fokot csökkent, miután kiszedtem azt a 3 m3 porcicát, komolyan megilyedtem, mikor megláttam. Mintha belülről le lett volna szigetelve a cucc a lamellák felé fél centi vastagon, hogy levegő még véletlen se távozzon...

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#14) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Szép kis gányolás, pozitív értelemben. Külön elismerésem a bátorságodért, hogy bele mertél vágni a nyákba :)

(#15) Sonky


Sonky
aktív tag

A memória hőmérsékletről soha a büdös életbe nem fogsz kapni adatot. Amit kiír az Everest vagy Gpu-z az a Gpu-környékén található szenzor.

Egy legenda vagyok.

(#16) pckownz válasza cowboy_bebop (#11) üzenetére


pckownz
senior tag

Csak megszélesítette a csavar furatot.

(#17) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Én a helyedben raknék a RAM-ok feszellátó részlegére is, pontosabban a FET-ekre egy bordát. Iszonyatosan melegszik az is ott egymagában, nálam instabil is volt mindaddig, főleg GRID-ben, amíg nem gondoskodtam a hűtéséről.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#18) Badman 4ever


Badman 4ever
őstag

Én 3 videokártyán is a Thermaltake memóriahűtő sünijét használom és eddig még nem próbáltak lepotyogni, pedig ragasztósok és nem mellékesen olcsók. :)

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#19) #19617792 válasza pckownz (#7) üzenetére


#19617792
törölt tag

Az összes ref 4850-nek ilyen hűtése van, bordákkal együtt. A RAM hőmérsékletét nem lehet szoftveresen mérni, amit a progik kiírnak, az a MemIO, a memvezérlő hőmérséklete, a RAM modulok attól még simán túlmelegedhetnek. :)

(#20) pincehely


pincehely
addikt

Mikor én hűtést cseréltem a vga-an előre óva intettek a ramsünik nem-tapadásától.
Neten találtam egy módszert, azzal oldottam meg, és karácsony óta a helyükön vannak a ks bordácskák, pedig vagy húszszor szedtem szét-raktam össze a gépet, házcsere is volt, így bőven kaptak külső behatást.

A lényeg: Jól meg kell tisztítani a ramokat alkohollal, majd a süniket ráhelyezni, nem mozdítani, és jó erősen rányomni és 30-ig elszámolni.
Így tökéletes a tapadás!

http://kefetemap.deviantart.com/

(#21) Boxi88


Boxi88
őstag

Nálam mindenképp "megüti a címlapos írás követelményeit "... mindig szerettem az ilyen házi barkácsolásos történetek olvasni :)

Grat a hűtéshez!

(#22) #16939776


#16939776
törölt tag

a ram sütis dolgot nem értem?
cseréltem már egy pár vga-n hűtést (rendszerint s1 Rev2.-re)

nem volt probléma a ram-sütikkel SOHA,
a manual azt írja, hogy egyenként 30sec-ig erőteljesen rá kell nyomkodni a megtakarított memóriára, és nem mászik arrébb, ki szoktam próbálni hajszárítóval :DDD

A nyákon a 3,2-es furat felbővítése 4-esre valóban nem kockázatos, de nem csinálunk ilyet!

[ Szerkesztve ]

(#23) 9600se93


9600se93
csendes tag

veector: A hangjáról nem tudok sokat írni mivel az FSP400pnf tápom és az intel procihűtőm elnyomja a hangját pedig 12 volton megy a biztonság kedvéért. A mag hőmérséklete alapon 44C° GTA4 közben 65 fok körül van.
pckownz: Szerencséd van a hűtéseddel, nekem már újkorában is ugyanígy túlmelegedett mint most, talán csak kevesebbszer kapcsolt ki.
Kendek: Gyárilag azokon nem volt hűtés meg az AC sem írta hogy kellene oda hűtő, úgy voltam vele hogy így is csoda ha meg tudom csinálni.

(#24) Kendek válasza 9600se93 (#23) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Tudom, hogy a gyári hűtő sem takarja azt a részt, de mégis jobb, ha van rajt borda. Igazából úgy egy évig nem volt semmi gond a 4850-emmel, mígnem jelentkezett ez a színes képes lefagyós dolog GRID-ben jobbára, meg leghamarabb, de aztán más játékokban is. Elég sok tesztembe került, míg végül rájöttem, hogy amiatt van, hogy az ott túlmelegszik. Miután raktam rá bordát, egyből jó lett 100%-osan. Persze valszeg közrejátszott az is, hogy némileg húzva volt a RAM.
Ha már itt tartunk, akkor elmondanám, hogy én a (folyékony) papírragasztóra esküszöm. Bekeni vele az ember vékonyan a felületet amire a borda megy, majd rá kell tapasztani a cuccot. Könnyen belehet lőni a tökéletes állást, hiszen csúszik rajta. Utána hajszárítóval kicsit megküldeni, hogy a meleg hatására beszáradjon és kész is, nagyon stabilan megtartja. Leszedésnél alá szoktam fújni egy kis kontaktsprét, majd pár perc várakozás után, kis erőfeszítés árán, de lejön rendben. Aztán etilalkoholos tisztítással megszabadulok a ragasztótól.
De semmiképpen sem fúrnám át nagyobbra a lyukakat! :DDD

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#25) proci985 válasza Kendek (#24) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

pontosan, a VRMhűtés még jól szellőző házban is fontos. nálam a 3870en egy VRMek fölé kötözött 80as oldotta meg a problémát.

az a baj, hogy nagyon jól szellőző házban is előjön a probléma.

ramsünikre: kék Zalman sünik is jól ragadnak, ThermalRight sünök is. a kétkomponensű hővezető ragacs meg főleg:DDD

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#26) Qru


Qru
MODERÁTOR

Nekem AC S1-em volt, ott is lepotyogtak a bordák anno. :( Végül Tt süniket kapott a jószág.

De ügyes, kreatív. Gratula!

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#27) Gude


Gude
senior tag

Találékony megoldás:Gratula a teszthez! :C

Ha leöltétek az utólsó vadat,ha kivágtátok az utólsó fát,ha megmérgeztétek az utolsó folyót,majd rájöttök,hogy a pénzt nem lehet megenni. -indián mondás-

(#28) havast


havast
aktív tag

egyszer volt 4850-em is,en gyari phenom 9950BE (hocsoves) hutest raktam ra.
(de a ventit lecsereltem rajta thermaltake tr2r1-es ventire (asszem)
aztan kartontekerccsel tamasztottam ala a karit (amire a budipapirt feltekerik)
ha emlekezetem nem csal,akkor load alatt sem ment 50 fok fole a gpu....:)

(#29) F e Z o válasza Qru (#26) üzenetére


F e Z o
veterán

Nekem ilyen ramsünik voltak már jópár kártyámon. Zalman koppintás, de a célnak tökéletesen megfelel, jóval olcsóbban.

H2O über alles!

(#30) .bableWes


.bableWes
őstag

szép kis gányolás! :C

nekem is hasonlo plusz hütés van a kártyán, mert nekem full passziv gyárilag a hd2600 de én raktam rá egy 8cm hütöt kábelkötegelövel és megoldodott a probléma.

cod4 fullon passzivan 152C volt a max - el is feketedett a képernyö - 3 orányi játék után
én megoldásommal 89C volt a max eddig

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#31) Quan-Chi válasza F e Z o (#29) üzenetére


Quan-Chi
őstag

azt hiszem valami hasonlókat raktam én is a 9800pro-ra anno mikor a zalman hűtőt felszereltem rá :K

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#32) veector válasza havast (#28) üzenetére


veector
senior tag

:R
Pont csak egy alátámasztási ötlet hiányzott. Mindjárt felkerül a TX2 a HD5770-re (lefogatás már kész)

(#33) #19617792 válasza .bableWes (#30) üzenetére


#19617792
törölt tag

152 fok?! :Y Mi volt ez, vízforraló? :DDD

(#34) Probber


Probber
őstag

Gratulálok, jól lett a házi barkács.
De olyannal, hogy leesik a süni, még nem találkoztam.

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#35) pincehely válasza Probber (#34) üzenetére


pincehely
addikt

Pedig hidd el, hogy nagyon sokakat érint.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#36) kenesei1982


kenesei1982
aktív tag

én házilag kivágott ramsüniket raktam fel 3M kétoldalúval. Először lepotyogtak nálam is. Aztán mikor másodszor álltam neki teljesen előről, akkor jött az ötlet h hideg felrakás után, nyomatok rá forró levegőt hajszárítóval, amíg felfelé állnak a sünik. hagyom lehűlni, majd újra....
Így nekem ott maradtak.
,Bár az én kártyámnak vmi baja lehet, mert már 70 fok (memória) felett szemetel a kép. Uh nekem 70 alatt kell tartanom, 120-ról csak álmodhatok :F .

(#37) Angel1981


Angel1981
veterán

Jópofa, de én inkább veszek valami spéci hűtésű, gyári modellt, minthogy ilyesmikkel próbálkozzak. :)

(#38) Sonky


Sonky
aktív tag

Pont ezt a memória hőfok dolgot próbáltam meg leírni 2-3napja :))

Egy legenda vagyok.

(#39) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Én inkább maradtam az S1-nél. Nekem a memórián fent maradtak a sünik, csak a fetekről potyogtak le anno, de valahogy még mindig rajta maradt. :D

Nekem IDLE: 12-es venti 700 rpm: 29 fok 21 fokos szobában
LOAD: 12-es venti 1200 rpm: 40 fok 21 fokos szobában.

Régebbi kép: katt

[ Szerkesztve ]

(#40) codnameLeon


codnameLeon
csendes tag

Tetszetős megoldás

Kamikaze_Hun nagyon kinevetteti magát itt a hazugságaiban érdemes megnézni :) http://hardverapro.hu/apro/homefront_3/hsz_1-50.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.