Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Prien válasza slászló65 (#150) üzenetére


Prien
addikt

Ha most kellene telefont vennem, ezt venném. 👀
Remélem, a következő generációban már a vezeték nélküli töltés is benne lesz.

A kevés is több a semminél.

(#152) DamianB válasza Kasya (#149) üzenetére


DamianB
őstag

Igen én is úgy kerestem utána nincs amúgy kisebb tárhellyel szerelt ?

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#153) slászló65 válasza Prien (#151) üzenetére


slászló65
tag

Jack, FM kimaradt. A 2- ben benne volt...annak meg a kamerája volt gyalázatos.

(#154) AS


AS
félisten

Nagyon igényes az Asus magyar oldala. Itt a Rog-nál is külföldi nyelv, meg elírások vannak...

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#155) slászló65 válasza AS (#154) üzenetére


slászló65
tag

Milyen elírásra gondolsz?

(#156) AS válasza slászló65 (#155) üzenetére


AS
félisten

Hogy a Strix Snapi + al van jelölve.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#157) slászló65 válasza AS (#156) üzenetére


slászló65
tag

De legalább kurv@ olcsó :) :DD

(#158) slászló65 válasza AS (#156) üzenetére


slászló65
tag

Mikor jön már az a szerencsétlen Zenfone 7????

(#159) Kasya válasza slászló65 (#158) üzenetére


Kasya
nagyúr

Nem csapsz bele addig egy ROG-ba, ha mar a Samsung nem jon be?

(#160) slászló65 válasza Kasya (#159) üzenetére


slászló65
tag

Semmiképpen. A Rog 2 nagy csalódás számomra. Gyenge amoledje, és botrányos kamerája volt. A Rog 3 valszeg sokkal jobb, de a Jack és az FM rádió hiánya miatt ignorálom. A Zenfone 7 ígéretesnek tűnik. Ott biztosan maradnak a fent említett hiányosságok. A 6 itt is gyengusra sikeredett. Bízom a 7- ben. Szerencseszámom. :). Most Xiaomi MI9T Pro telóm van . Kitűnő telefon, mint a másik mobilom az Asus 5 :K

[ Szerkesztve ]

(#161) DamianB válasza slászló65 (#160) üzenetére


DamianB
őstag

Hogy érted hogy gyenge az amoledje ez miben mutatkozott meg ?

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#162) slászló65 válasza DamianB (#161) üzenetére


slászló65
tag

Nem volt színhelyes. És nem is kalibrálható pontos szín visszaadásra. És fakónak is tűnt. A Rog 1 sokkal szebb volt.

(#163) Kasya


Kasya
nagyúr

Na, bealltam a taborba egy16/512-es modellel. Remelem nem leszek egyedul :D

(#164) slászló65 válasza Kasya (#163) üzenetére


slászló65
tag

Honnan rendelted? Asus oldal? ( Sajnos valszeg egyedül leszel....) 370 ezer. Nem kevés :)

(#165) Prien válasza Kasya (#163) üzenetére


Prien
addikt

Wow! Minden tapasztalat érdekel, ne kíméld a topicot! :)

A kevés is több a semminél.

(#166) Kasya válasza Prien (#165) üzenetére


Kasya
nagyúr

Nagyon durva telefon. Eloszor is, nehez...Note8-rol valtok, ahhoz kepest mindenkepp. De a suly tenyleg jol eloszlik, a keszulek is vastagabb, tehat jobb a fogasa. A sulyt nem tudom negativumkent megelni.
Ami szinten szembetuno, hogy gyors. De tenyleg. Eddigi leggyorsabb telefon ami a kezemben volt, pedig sok éve csak a top kategoria telefonjait hasznalom.

Meg csak a beallitasoknal tartok, majd este lesz idom vele foglalkozni, utana irok tobbet.

(#167) Prien válasza Kasya (#166) üzenetére


Prien
addikt

A 6 ezres akkunak súlya van. :K

A kevés is több a semminél.

(#168) Kasya


Kasya
nagyúr

Egy rovid osszefoglalo par ora hasznalat utan:

Kulso: a hatlap baromi csuszos, egy tok tenyleg nem art ra.
A gyarilag csomagolt tok nem sokat er, inkabb csak jol nez ki és a jelentosebb karcoktol vedi a hatlapot. Ugyanakkor konnyen lejon a sarkaknal (bar le nem esett). A Neon Case szinten nem at erossegerol lesz hires. A Lighting Armor viszont mar annal jobb. A kamerat is vedi, a hatlapot a "hutesi haromszogon" kivul teljesen lefedi. Ezzel hasznalom. A vilagitasat nem lehet allitani szoftveresen. Eddig azt lattam, hogy beerkezo hivasnal vilagitott RGB szinskalan (nem erosen, diszkreten).

A telefonhoz kaptam egy gyári védo uveget is. Gond nelkul fellehetett tenni és a kijelzo erzekenyseget, ujjlenyomat olvasot sem befolyasolja. Raadasul, a telefonban van "kesztyus viselet mod", amivel meg tovabb novelheto az erintes erzekenyesege. Erre nekem nincs szuksegem.

Ujjlenyomat olvaso: erdekes cucc. Az mindenkepp barati, hogy nem az egesz kepernyo aktivalodik, csak a leolvaso kornyeke (pl Samsungnal is). Igy az ember nem vakul meg ejjel. Az erzekenysege jo. Egy ujjam 3* is felvittem, igy rendben van, de azert 10-bol csak 7-szer sikerul elsore. Ez user error lesz, nem ehhez vagyok hozzaszokva.
A feloldas amugy olyan gyors, hogy eszre se veszem. Ez harom dolog miatt van: a telefon eszleli ha felveszem az asztalrol, tehat felebred + arcfelismeres + esetleg SmartLock, ha a helyzet engedi. Mire meglatom a kijelzot, mar fel is oldott.

Kijelzo: sok tesztet, review-t olvastam/neztem, melyben azt mondták, hogy a kijelzo fako. Nos, igaz is és nem is. Nem fako, csak nem szaturalt annyira, mint a Samsung. Kicsit IPS jelleggubb talan a legjobb szo ra. Szoftveresen tobb lehetoseg is van, a manualis megoldassal pedig eleg szepen felhuzhato a kontraszt.
De a szinek valtozhatnak 2 dolgo fuggvenyeben, ami lehet szembetuno. Az egyik a frissitesi rata, a masik a fenyero
Frissitesi rata: minden frissitesi rata kicsit mas szinkalibraciot eredmenyez. Ez leginkabb a sotet szineknel jelentkezik. A fekete kozeli szinek szurkesebbek pl. Minden rata eseten masabb. Ezt a legjobban ugy lehet megfiyelni, ha jatek kozben valtoztatjuk a profilt. Abszolut nem zavaro, valamint ha jol tudom (de javitsatok ki), a technologia hatranya, hogy szinprofil is valtozik. Osszesegeben nem zavaro, szerintem eszre se venni ha az ember direkt nem keresi (én kerestem).
Minimum fenyero: a fentihez hasonloan, ezt is problemakent olvastam. Minimum fenyeronel a dimming nem mukodik jol, a sotetetebb szinek meg sotetebb habiutust adnak. Szinten a szinhelyesseg csorbul. Ez talan javithato a jovoben frissitessel, bar engem este nem zavar, mert a kekfenyszuro mellett eszre se venni. 40%-tol szinhelyes a telefon elvileg.
Osszessegeben a kijelzo jo, a szinek rendben vannak, de nem Samsung szinkep.
szerk: aktivaltam a 160hz-et, bar mindennapi hasznalatra nem latom ertelmet. Elvileg egyes jatekok tamogathatjak, kiprobalom majd. Az Automatikus opcio amugy aranylag jo, de sokszor az elerheto frissites alatt teljesit. Pl. Chrome tud 120hz-et, de az automata 90hz-re allitja.

Hutes és teljesitmeny: minden gyari tok mellett felteheto a huto venti. A venti halk (RPM szabalyozhato), és mukodik. Alapvetoen ket fokot lattam, hogy tenylegesen hutott. Bar par ora alatt sokat nem tudtam tesztelni a kulonbozo szitukat.
A teljesitmeny irgalmatlan eros. Nekem egyik teszt jatekom az Abe's Oddysee (android port, nem az emulatoros), ami eddig 70% graph setting alatt izzadt a Note8-on. Itt 100%-on is fix 60fps-sel szaguld. Az AirTrigger baromi jo, mondhatni egy beepitett mini kontroller.
szerk: a hutesnek akkor latom ertelmet, ha elerem a 40 fokos aksi homersekletet. Ezt itt meg nem sikerult elernem... keresni fogom a modjat, hogy megizzassam. Ma felrakom a Citra emut (N3DS), annak ugyis nagy a gepigenye.

Ergonomia: az atlagos telefonnal nehezebb, de ahogy korabban is irtam, nem kenyelmetlenul (egyenfuggo szvsz). A vastagsag nagyon jó nekem, aki a Note8-at is UAG Monarch tokban hordtam. Konkretan ugyanolyan vastag a ROG 3+Lighting armor, mint a Note8+UAG Monarch.
A bekapcs gomb nekem tul alul van, de ez megint csak egyenfuggo. A Samsung Note8-at azert ekeztek, mert tul magasan volt az ujjlenyomat olvaso. Nekem meg az volt pont jo (nagyok az ujjaim).

Hangszoro: nem volt meg ra alkalmam tesztelni, de a kialakitasa zsenialis, mert jatek kozben sem fogja le az ember.

Szoftver: ezt nem akarom nagyon kivesezni, roviden: Samsung + root. A gyari androidhoz kozel van. A menuben minden testreszabhato, de tenyleg minden. Ilyen opciokert Samsung alatt rootolni kellett. Pl. navigacios sav ikonjainak eltuntetese, letoltesi sebesseg hozzarendelese.
Meg egyes "fejlesztoi menu" opciok is atkerultek a sima beallitasok koze (pl. animaciok kikapcsolasa).
Oh, es van gyari hivasrogzito. Szinten root jogosultsag utan erheto el a Samsungnal. En pedig ezt nagyon preferalom, mert a 3rd party appoktol herotom van.
szerk: debloat-ra nem nagyon volt szukseg. Osszesen negy alkalmazast kellett ADB alol torolnom: Google Music, Google Filmek, Asus Datatransfer, meg a gyari fajlkezelo.

Roviden, par ora hasznalat utan. Lehet ismeteltem az MS tesztet nehol, de bizonyos dolgok jobban megfognak :)

[ Szerkesztve ]

(#169) Kasya


Kasya
nagyúr

FYI:
Az also navigacios gombok teljes eltuntetese az Asus forum szerint "átgondolás" stádiumban van. Ugyanakkor akit zavarna: Fluid Navigation Gesture
Ezzel át lehet állítani a funkciokat is, elég sokrétu progi.
És tekintve, hogy a Chrome pl. nem tamogatja a full screen modot, arra jo megoldas ez a progi. Immersive Mode

(#170) slászló65 válasza Kasya (#168) üzenetére


slászló65
tag

Köszönöm a beszámolót. A fakó kijelző ezek szerint maradt. ( A Rog 2 is ilyen volt) . Ennyi elég is volt ahhoz, h számomra felejtős legyen. Pluszban nem.szóltál a Jack, meg az FM rádió elhagyásáról. A kijelző nálam mindig minden esetben viszi a prímet. Ez sem az én telefonom sajnos. Marad a Zenfone 7- re való várakozás....

(#171) slászló65 válasza Kasya (#169) üzenetére


slászló65
tag

???? :W Sikerült visszalépni. Bravó!

[ Szerkesztve ]

(#172) Kasya válasza slászló65 (#170) üzenetére


Kasya
nagyúr

Engem nem zavar a jack hiány, mert bt-on hallgatok zenét és Spotify-rol.

A nav bár pedig a Chrome sara. Nem értem miért nem tudják támogatni az elrejtését.
Aztán közben rájöttem, hogy a Samsung Browser elérhető mindenkinek, így tárgytalan, mert váltók is át arra.

Nincs amúgy a kijelzővel semmi gond. Nem tudom, hogy a ROG 2 milyen volt, de összességében nem érzem hogy gyengébb lenne. Az, hogy a frissítési ráta alapján más a színhőmérséklet, már más dolog. 160hz alatt tényleg láthatóan fakó IPS jellegű.

[ Szerkesztve ]

(#173) slászló65 válasza Kasya (#172) üzenetére


slászló65
tag

Bt minősége egy vezetékessel összevetve...hát...próbáltam....egy lapon nem említhető. Fura ez a nav kérdés. Se a Rog 2- őn , se az Asus 5- nél, se a most használt Xiaomi MI9 T Pronál nem jelentkezik a Chrome sara...

(#174) Kasya válasza slászló65 (#173) üzenetére


Kasya
nagyúr

Várj, két különböző dolog ez nálam.

Sokat vezetek, a kocsiban pedig csak a Spotify + Bt kombó megy.

Ha utazok és zenét akarok vinni magammal, akkor Oppo HA2SE külső dac + Focal Classic + USB Audio Player Pro triót használok. Az Oppo pedig Usb C-n csatlakozik.

(#175) Kasya válasza slászló65 (#173) üzenetére


Kasya
nagyúr

Pedig az Android szakmai topik is megerősítette, hogy kivettek.
[link]

(#176) slászló65 válasza Kasya (#174) üzenetére


slászló65
tag

:R

(#177) AS


AS
félisten

Samsugnál mindegyik más amoled fakóbb, ezen ne is lepődj meg. Kivéve a Red Magic 3 játékközben, brutálisan szaturált.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#178) slászló65 válasza AS (#177) üzenetére


slászló65
tag

Akkor Samsungot kell beletenni. ( Xiaomi Mi 9T Pro telómban az van. Szép is a kijelző.) Asus honnan veszi vajh az amoled paneleket? Jó lenne tudni.

(#179) AS


AS
félisten

A TheVR Tech csak jókat mondott róla, kivéve a kamera, meg volt pár érdekes információ is :)
[link]

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#180) slászló65 válasza AS (#179) üzenetére


slászló65
tag

Hát azért nem egészen kiváló szerinte sem a kijelző. Én a kamerát jobbnak látom a Rog 2 gyalázatos optikájánál. A kijelző mindennek a lelke. A kérdés továbbra is az, h kitől veszi a paneleket az Asus?

(#181) Kasya


Kasya
nagyúr

(#182) Kasya válasza slászló65 (#180) üzenetére


Kasya
nagyúr

Ha a kijelzo es a kamera valamelyiket kene negativumkent emlitenem, az egyertelmuen nem a kijelzo lenne, hanem a kamera. Az ois hianya azert durva. A feny pedig kell ahhoz, hogy jo kepet csinaljon az ember. A szeles kamera viszont jo.

(#183) slászló65 válasza Kasya (#182) üzenetére


slászló65
tag

Megtartod a telót?

(#184) Kasya válasza slászló65 (#183) üzenetére


Kasya
nagyúr

Meg, mert nagyon szeretheto.

A Note funkcio hianyoznak kisse, bar jobbara talalni alternativat ra. Office elofizetesemmel és a Google alkalmazasokkal a ceruza kivetelevel mindent tudok helyettesiteni ugy ahogy.

Ami mellette szol:
- alapbol tudja az osszes funkciot, amit a Samsung csak root utan
- teljesitmeny...egyszeruen mindent visz. A legalapabb funkcioktol kezdve...
- nem melegszik. 40 fok fole egyszer sem tudtam vinni, pedig a Samsungnal nem nehez a 42-t verdesni (ami szepen beegeti a kijelzot is)
- aksi...iszonyatos mit bir. Nem csak az aksi, de maga a power management eszmeletlen. Errol majd kesobb irok, mert ma meglepodtem rendesen, hogy mit bir.
- es meg sok mas, amire a Samsung nem fektet energiat. Es itt nagyon sorolhatnam a listat (pl. makro, amit megszuntetett a Samsung)
- minden Samsungban megszokott szoftveres feature megtalalhato itt is, sot, tobb is (pl. dupla koppos ebresztes, kikapcsolas (ami Samsung eseten root es kernel vadaszat utan volt megoldhato)).

Ami negativum:
- kamera...fényben tok jo kepet csinal, a szeles latoszog is rendben van, de az ois nagyon hianyzik. Lehet kikene probalnom egy gcam vagy mas progit, hatha...
- suly...azert egy kezzel tartani az agyban alvas elott fel oran keresztul meg OK, de utana mar erzi az ember az alkarjaban az izmait :)
- csuszos...tokban is

Neutralis:
- Ujjlenyomat olvaso...meg kell szokni, hogy jol tegyem ra az ujjam, akkor 100%-os a mukodes.
- Meret...a megszokott Note8 (Note20) + Uag Monarch tok meretevel szinte teljesen megegyezik a Rog3 + Lightting Armor (pár mm-rel magasabb a Rog3).

[ Szerkesztve ]

(#185) slászló65 válasza Kasya (#184) üzenetére


slászló65
tag

Hát, ha nem adod el...marad Note 20 Ultra. Jó áron lesz :)

(#186) Kasya válasza slászló65 (#185) üzenetére


Kasya
nagyúr

Én várok a jövő évi generációra. Ez a készülék most magával ragadott :)
Egy dolog hiányzik innen, amit a Note20-bol irigylek, az a VRR technológia.

(#187) slászló65 válasza Kasya (#186) üzenetére


slászló65
tag

Na látod. Meg még a verhetetlen Samu QHD kijelző. Ez bőven megér +150 ezret. :)

(#188) Somatom válasza Kasya (#184) üzenetére


Somatom
veterán

"minden Samsungban megszokott szoftveres feature megtalalhato itt is, sot, tobb is"
Nocsak. Van DeX mód? Mit tud? Hogy jelenik meg a nyújtott kijelző képe a 16:9 -es megjelenítőn?
Ethernet kapcsolatot támogat?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#189) Kasya válasza Somatom (#188) üzenetére


Kasya
nagyúr

Nem, nyilván nincs. Arra nekem ott a tab5s. Utóbbi egy évben már csak azon használtam a Dexet.
Még monitorral nem is próbáltam. Holnap kipróbálom, radugom DexPad-ra, ha támogatja.

(#190) Somatom válasza Kasya (#189) üzenetére


Somatom
veterán

A teszt szerint a képkimenet támogatott USB-C -n, de vszínűleg nem külön felület lesz, hanem síma képernyőtükrözés. A régi DeX pad nem biztos, hogy jó hozzá.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#191) Inarus válasza Somatom (#188) üzenetére


Inarus
addikt

Az első generáció óta van desktop mód, ahogy desktop dock is kapható hozzá.

(#192) Somatom válasza Inarus (#191) üzenetére


Somatom
veterán

Wow! Köszi! Néztem róla videókat. Jó kis féltégla. Vki próbált már Kodit futtatni rajta? Fostalicska Samsung DeX -en nem fut sem a Kodi, sem a Telenor MyTV. Azért is vettem a Note -ot, hogy ne kelljen külön PC -t használnom. Erre tessék.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#193) Kasya válasza Somatom (#190) üzenetére


Kasya
nagyúr

Sajnos tényleg nem kompatibilis vele, csak tölti.

(#194) slászló65 válasza Kasya (#193) üzenetére


slászló65
tag

:N

(#195) AS


AS
félisten

Jön a zenfone 7-es széria augusztus 26.-án S865+ és 16 Gb-t is várható :)

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#196) slászló65 válasza AS (#195) üzenetére


slászló65
tag

:C :C :C :C :) :) :) :) :)

(#197) slászló65


slászló65
tag

Aki Rog 3- at venne, az a hivatalos user fórumát nézze át. Panasz, panasz hátán........ [link]

(#198) Kasya válasza slászló65 (#197) üzenetére


Kasya
nagyúr

Csak a kamerára nem panaszkodik senki ;]

Egy bug van jelen nálam valóban, az pedig az, hogy 30% fényerő alatt csak 60hz van. De ez se mindig, mert ArmouryCrate alatt indítva a programokat így is tud 144hz-en menni. A fórumon már írták, hogy tervezik a javítást.

(#199) slászló65


slászló65
tag

ÉRKEZNEK! [link]

(#200) Kasya


Kasya
nagyúr

Jerry végre szétszedte. Azért durva amit beletettek.

Saját tapasztalat hűtés téren:
A külső venti nem hűt érezhetően 35 fok alatt, 38 foknál -2, 40-41 foknál -1-2 fokot tud produkálni, amennyire én látom. Simán lehet placebo is.

A 40 fok felett lesz érdekes a dolog. Más telefonnal (Samsung) ez már az igen meleg kategória és a kijelző beeges is akkor kezd el igazán hatásos lenni. Itt 41 foknál is átlagos melegnek érződik a telefon, összességében fel sem tűnik, csak a diagnosztikai adatokból.
Ha pedig 41 fokot elértem, kilépek a fomenube, vagy atvaltok másra a játékból, pár másodperc alatt visszamegy 40 fok alá a hőmérséklet. Nekem évek óta vesszoparipam hogy 40 fok alatt tartsam a telefont a beeges miatt, így ezt nagyon tudom értékelni.

40 fok fölé hogy lehet vinni a telefont.... 80% fölötti fényerő és teljesítmény igényes játékkal.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.