Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) slászló65 válasza Ganzer (#100) üzenetére


slászló65
tag

Semmi gond. Rendelheted már az alzáról vagy az Asus oldaláról. Augusztus 4.-én nálad lesz, és tolhatod a dolgokat. :R

(#102) joey04


joey04
titán

ASUS ROG Phone 3 has a secret 160Hz mode, can be activated with one ADB command

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#103) gabesz199


gabesz199
csendes tag

Szerintem én vagyok túl öreg/más generáció.. mert akárhogy nézem nem találok számomra ebben logikát.. már beérik ennyivel a "nagy gamerek"..?

Mosoly :)

(#104) Somatom válasza gabesz199 (#103) üzenetére


Somatom
veterán

Nem. Ez kis gamereknek van. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#105) janeszgol válasza Schuler888 (#96) üzenetére


janeszgol
félisten

Tab S5e-n átlag 18-20 fps-el ment a Fortnite. És ez engem felbosszant. Miért?
A legtöbb telefon, ami a fiatalokhoz kerül 100 ezer ft alatti. Tudjuk nagyon jó, milyen hardvert adnak ott. Ma már jobbat, de 1-2 éve még nem, mint az SD675. Kinek szól a Fortnite? Elsősorban fiataloknak. Miért nem tudják úgy optimalizálni, hogy megfelelően fusson a célszemélyen eszközein?
Ott a PUBG. A minimum igénye SD410. Egy alcatel 1S 2019-en nagyobb részletességgel (nem HD mód) teljesen jól fut. Egy Nokia 2.2-n szintén lowon. Talán médiumon is menne. Így kellene kiadni a játékokat.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#106) janeszgol válasza KISDUCK (#92) üzenetére


janeszgol
félisten

Még egy picit egyetértek veled, hogy kell a jack, és ennek az az oka, hogy bizony a BT szabványok támogatása kaotikus, kispórolós. Egy S20-ból kihagyni az aptx HD-t az bosszantó. Jó lenne ezen a területen összekapnák magukat a gyártók, és ha már emelkednek a telefonok árai (az árkategóriák elcsúsztak), akkor támogassanak mindent (is).
2021-ben majd nem akarok olyan telefont meglátni 50 ezer ft felett, amiben nincs aptx HD, LDAC stb, illetve wifi 6 (ax).

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#107) bollokcs80 válasza janeszgol (#106) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

(#98) KISDUCK: Én sem értem egyébként, mire ez a vékonyítási mánia, meg alkatrész-zsúfolás ami miatt nem fér bele egy telefonba a jack. Én anno ünnepeltem, mikor végre leváltotta az egyedi csatlakozós telefon-füleseket és most gyászolhatom, hogy megint vehetek külön fülest/átalakítót a telóhoz. Jópofák ezek a TWS fülesek, de nemrég vettem 23k-ért egy Xiaomi Air 2-t és ekvalizerrel megtolva is alig tud annyit, mint a 8k-s Sennheiserem. (Nem vagyok egy audiofil egyébként.)

(#106) janeszgol: Pedig sajnos fogsz, a Xiaomit kivéve senki sem rakja bele, bár náluk se minden telefon kapja meg, de pl. Redmi Note-okban azt hiszem az 5-ös óta benne van (bár a specikben nem szerepel).

Egy S20 szintű telónál tényleg gáz, de ha megnézed, pl. az iPhone-ok se tudják, ott is csak SBC és AAC van. Mondjuk a TWS fülesek többsége (se az Airpods, se a többi márka) eleve nem tudja, de a komolyabb fejhallgatók igen.

[ Szerkesztve ]

B.Cs.

(#108) #24536576 válasza janeszgol (#106) üzenetére


#24536576
törölt tag

Ehhez fejlődnie kéne a füleseknek is. aptxHD és az LDAC sokkal többet fogyaszt(nekem Sony WI-H700 van, az LDAC felezi az üzemidőt). Ráadásul Spotifyhoz szerintem elég az aptx.

(#109) aelod


aelod
veterán

A töltés sem terheli a rendszert játék közben, mivel ilyenkor közvetlenül a hálózati tápellátás fedezi a szükségleteket, ami egyrészt mérsékli a hőtermelődést, másrészt megspórol némi üzemidőt az akkumulátornak

Tehát közvetlen a "konektroból" üzemel ilyenkor a telefon? Vagy lehet állítani, hogy ne töltsön? Bocs nem teljesen tiszta.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#110) Mercel


Mercel
senior tag

Le a kalappal a Tajvaniak előtt, de nincs az az isten, hogy laptop árban vegyek egy modern kvarcjátékot amivel mellesleg telefonálni IS lehet: )
Ettől függetlenül érdekes koncepció és jó, hogy megcsinálták, a világ színesben szép.
Az meg a másik kérdés, hogy egyszer legyen az embernek vízálló mobilja és többet pont úgy nem engedi el ahogy autóban sem a tetőablakot ha csak egyszer is volt.

Marcel

(#111) slászló65 válasza Mercel (#110) üzenetére


slászló65
tag

Volt többször vízálló mobilom. Magasról sz@rtam le. Most S10 Lite van. És nem az.

[ Szerkesztve ]

(#112) AliceWake válasza aelod (#109) üzenetére


AliceWake
HÁZIGAZDA

Aham. Pontosan. Nem az akksit tölti.

(#111) slászló65 Én azért eléggé elkényelmesedtem az IP68-as mobilokkal. Szorongok is rendesen, amikor a Folddal Foreózok a fürdőben vagy elkap az eső.

[ Szerkesztve ]

Non omnis moriar.

(#113) slászló65 válasza AliceWake (#112) üzenetére


slászló65
tag

Az Asus Zenfone 7 - ről van infód? Az a telefon érdekelne nagyon. :R

(#114) CanceRed válasza KISDUCK (#76) üzenetére


CanceRed
csendes tag

Persze, mert a jack csak úgy önmagában van és kész.
FM vevő, D/A konverter és analóg erősítő már nem is kell hozzá?! :W

[ Szerkesztve ]

(#115) CanceRed válasza slászló65 (#66) üzenetére


CanceRed
csendes tag

A szomszéd a kertben egy bizonyos rádiót hallgat munka közben, folyamatosan.
Van kb. 2000 zeneszám amit lejátszanak, random.
Már kívülről fújom őket.
És itt ki is merült az FM rádió szolgáltatása. :DD

(#116) slászló65 válasza CanceRed (#115) üzenetére


slászló65
tag

Akkor is köll.

(#117) KISDUCK válasza CanceRed (#114) üzenetére


KISDUCK
addikt

Ő áj don nó, méjbi enáff kivezetni a madzagot tájp c-ről ahogy ez a csávó csinálta szifonnal? Lehet rosszul emlékszek és forrasztott be valamit, de belefért.

(#118) slászló65 válasza CanceRed (#115) üzenetére


slászló65
tag

Vannak ám közéleti műsorok is.... KISDUCK :C :R

[ Szerkesztve ]

(#119) Schuler888 válasza slászló65 (#111) üzenetére


Schuler888
senior tag

pedig sokkal jobb dolog a Note 10+ 5G-t lemosni full tisztara a csap alatt majd szarazra torolni fel perc alatt, mint a tabletemet tobb reteg papirtorlovel zsirtalanitani elolhatul ablaktisztitoval aztan meg szarazra is torolni...

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#120) Cattle_Decap válasza Schuler888 (#119) üzenetére


Cattle_Decap
tag

Elhiszem. Nekem is egy Note8 van meg. Szeretem benyomni a csap ala. De az uj Noteok nekem ehhez az Asushoz kepest tul sok kompromisszummal jarnak. Sok mindent fel kell aldozni az IP68-ert. Es ezert a dilemma.

(#121) Schuler888 válasza Cattle_Decap (#120) üzenetére


Schuler888
senior tag

ha iden kene vennem, akkor is a tavalyit vennem :))
Majd ha tenyleg lesz ujdonsag, kijelzo mögötti kamera, grafen akksi.. akkor valtok. Addig elvezem a note10+ 5G-t :))

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#122) Cattle_Decap válasza Schuler888 (#121) üzenetére


Cattle_Decap
tag

Pixelhibas kijelzoert, alacsony uzemidoert meg IP68 mellett sem fizetnek ennyit. Es ezen az idei Nota sem fog valtoztatni. Igy ha elkap a gepszij biztosan ezt a telefont vennem meg kerdes nelkul. Meg a Strix kiadas is jobban bejon.

Ha meg Note akkor kizarolag neten a hongkongi modell amiben SD van.

(#124) CanceRed válasza slászló65 (#118) üzenetére


CanceRed
csendes tag

Hallgasd, hajrá! :C
Én akkor is azt mondom, hogy ez a gép egy csúcsmodell, a Te igényeidnek nem felel meg.
Ez ilyen egyszerű. Választani kell helyette más kitűnő, mindenttudó kínai modellt
és nem ezt fikázni. :N

(#125) CanceRed válasza KISDUCK (#117) üzenetére


CanceRed
csendes tag

Kitűnő, szakszerű munka! :DDD Körülbelül szellemileg olyan szinten van,
mint a sütőben javított VGA kártya. :Y :DD

(#126) KISDUCK válasza CanceRed (#125) üzenetére


KISDUCK
addikt

Miért van olyan érzésem, hogy meg sem nézted a videót?

(#127) francz'70 válasza Cattle_Decap (#122) üzenetére


francz'70
aktív tag

Azért ezt a Asus gamert hasonlítani egy Note-hoz, no comment :F
Tény, hogy brutál az Asus teljesítmény, de a Note nagyon másról szól (s-pen, szoftver, ficsőr, stb)
Ha neked csak a hardver és az akku a lényeg akkor ez az Asus a te telód ;)

(#128) Cattle_Decap válasza francz'70 (#127) üzenetére


Cattle_Decap
tag

Nem lyukas kijelzo. Nem gamer.
Normalis uzemido. Nem gamer.
Normalis hangszorok. Nem gamer.

Regen ezekrol is szolt a Note nem csak a ceruzarol. Az volt a Samsung masodik feleves csucsa. Most? Kapsz egy ceruzas szogletes S modellt 200 euroval dragabban. Egyebkent minden hibajat orokli az S szerianak.

Nope.

(#129) francz'70 válasza Cattle_Decap (#128) üzenetére


francz'70
aktív tag

Egyebkent minden hibajat orokli az S szerianak.
:Y
Note10+ om van, és hidd el ki van pofozva rendesen az S hez képest. Előtte S szériáim voltak végig de ez a Note10+ nagyon más.
A lyukas kijelzőt hagyjuk, ha kell vízálloság nincs más
Üzemidő teljesen rendben van, az S sehol nincs
Hangszóró parádés, az S ekhez képest mindenképp

Attól, hogy neked a Note8 nem jött be, hidd el a Note10+ nagyon rendben van, a legjobb telóm eddig, egyszerűen probléma mentes.
Az a "ceruza" (amit ezek szerint Te nem használsz) pedig lazán megéri azt az 1-2 száz eurót annak aki használja mivel ilyen szoftverezet tollat csak itt kapsz.

......lapozz kicsit bele a Note10 topikba, érdemes :K

(#130) joey04 válasza francz'70 (#129) üzenetére


joey04
titán

A lyukas kijelzőt hagyjuk, ha kell vízálloság nincs más

Hát ezt azért nem mondanám.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#131) Schuler888 válasza francz'70 (#129) üzenetére


Schuler888
senior tag

+1! En kozvetlen s10+rol valtottam ra, es tenyleg egy szinttel komolyabb, a stereo akg dolby atmosos hangszorokkal meg nem is ertem mi a baj, a regi hTC-k szoltak igy..

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#132) slászló65 válasza CanceRed (#124) üzenetére


slászló65
tag

Bocs. Mennyi Asus telód volt? Nekem: Asus Zenfone 5. Asus Zenfone 5z. Asus Zenfone 6. Asus Rog Phone 2. Mit is fikázok?

(#133) francz'70 válasza joey04 (#130) üzenetére


francz'70
aktív tag

:R

(#134) Cattle_Decap válasza francz'70 (#129) üzenetére


Cattle_Decap
tag

A lyukas kijelzo szamomra hiba. A hangszorok minosege szinten. Barmikor kerek kavat a telefonomra, hogy ne legyen pixelhibas a kijelzo es ferjen ra ket normalis hangszoro. Meg a Razer Phone kavait is siman bevallalom ertuk. Az IP68-at elfogadom. Ebben igazad van.

De ha a Rog Phone 120 orat alkot endurance ratingben 144Hz-en (vagy a tavalyi 120-on) ott nekem a Samsung idei nagy dobasa ne alkosson 60 Hz-en kevesebbet mert szamomra nevetseges. (De ez igaz a tobbi gyartora is mehetnek a ...) Tavaly 107 orat kapott a 10 Plus, most neztem meg. Ez mintegy laza fel mihalyert iden keves lesz am.

Es nem Asus fanboykent mondom ezt:a haloszobam falan akkora Razer logo van mint egy fel szekrenysor. De az egyik ol amiert anmn nem vettem Razer Phonet az uzemido volt. Tessek a gyartoknal peldat venni az Asusrol akkumulator meretben es kezelesben is. Miert egy relativ kis gyartonak kell uttoronek lennie?

Flagship vonalon szamomra mar elore latatlanul is elmondom, hogy ezen teruleteken mint SoT, performance (Exynos 990 muhaha), hangszorok az Asus feltorli az almas neppel es a teljes androidos fronton mindenkivel a padlot.

A ceruzat tenyleg nem igazan hasznalom, gepelni is utalok ilyen kis kijelzon, irni plane nem fogok. Ez az elso nem 16:9-es telefonom es a betuk olyan krva keskenyek keptelen vagyok eltalalni sokszor oket. :DD

(#135) francz'70 válasza Cattle_Decap (#134) üzenetére


francz'70
aktív tag

A ceruzat tenyleg nem igazan hasznalom, gepelni is utalok ilyen kis kijelzon, irni plane nem fogok

Hát így nehéz is a Note mellett érvelni :F

A felhasználói szokásokat és igényeket hagytad csak figyelmen kívül.
Hiába van nagy teljesítmény ha más területen egy csomó funkció hiányzik, vagy épp gyenge.

Az akkuról meg csak annyit, hogy nálam röhögve elmegy 1 -1.5 napot mielőtt töltőért kiáltana úgy, hogy közben a munkaeszközöm is.
Tudom, hogy vannak combosabbak a Note-nál, de nekem az én felhasználási szokásaimmal tökéletesen megfelel.
(a toll miatt meg sok választásom amúgy sincs)

Ettöl függetlenül tetszik ez az Asus csak az összehasonlítást egy Note-tal (és ezek szerint nem csak a Note-tal) kicsit érdekesen lesarkítottad, nagyon nem egy liga a kettő :N
Mások az igényeid ezért is írtam fentebb:
(Ha neked csak a hardver és az akku a lényeg akkor ez az Asus a te telód ;)

(#136) Somatom válasza francz'70 (#135) üzenetére


Somatom
veterán

Kíváncsi lennék az USB-C -n kiadott képre.
Teló: 19,5:9
TV: 16:9
A Note -nál ezt a torzulást/gyászkeretet kiküszöböli a DeX, aminek 16:9 -es a kimenete. Az Asus ezt vajon hogyan oldotta meg? Gyártott hozzá 19,5:9 -es monitort?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#137) CanceRed válasza slászló65 (#132) üzenetére


CanceRed
csendes tag

:C :C

(#138) slászló65


slászló65
tag

Asus Zenfone 7 és 7 Pro : 10.13 ( megjelenés)

(#139) Kasya


Kasya
nagyúr

Hol kapható jó aron? Az uj Note20 nagyon elszomoritott...

(#140) slászló65 válasza Kasya (#139) üzenetére


slászló65
tag

Miért? Van bőven fél millád.

[ Szerkesztve ]

(#141) Kasya válasza slászló65 (#140) üzenetére


Kasya
nagyúr

Egyik se kerul annyiba, ez pedig vegkepp nem. Az Alza arazasa tul van tolva.

(#142) slászló65 válasza Kasya (#141) üzenetére


slászló65
tag

Az Alza hivatalos árakkal dolgozik. N20 Ultra: 485 ezer. Asus Rog Phone 3: asus.com- ról rendelhető. Strix 8/128 : 300 ezer Ft.

(#143) Kasya válasza slászló65 (#142) üzenetére


Kasya
nagyúr

Nos, ezert is kerdem, hogy hol erdemes nezelodni.
Pl. Note20 Ultra Telenornal 440k (1300 eur)
Asus Strix mondjuk nem erdekel, de a nagyobbik modellt 440k-ért aruljak, holott a cikkben 400k van. Marpedig a cikkben irt arak altalaban magasabbak szoktak lenni, mint a "valos" arak.

(#144) slászló65 válasza Kasya (#143) üzenetére


slászló65
tag

Mi a gondod az Asus Strix- el? Snapi 865.

(#145) slászló65 válasza Kasya (#143) üzenetére


slászló65
tag

Mai naptól indult az Asus Rog 3 ( 12/512) előrendelése. Ajándék fülessel. 08.19. szállítással. 370 ezer Ft.

(#146) Kasya válasza slászló65 (#145) üzenetére


Kasya
nagyúr

:R

(#147) Kasya válasza slászló65 (#145) üzenetére


Kasya
nagyúr

Lehet én vagy béna, de tudnál linket adni? :D :B

(#148) slászló65 válasza Kasya (#147) üzenetére


slászló65
tag

(#149) Kasya válasza slászló65 (#148) üzenetére


Kasya
nagyúr

:W
A sima asus.com-on sehol se volt. De meg atiranyitas se az eshop-ra. :R

(#150) slászló65 válasza Kasya (#149) üzenetére


slászló65
tag

Az Asus telók a legnagyobb kedvenceim. Nem véletlenül nagyon figyelem őket.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.