Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

ASUS O!Play és moServices összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5301) Motoxxx válasza gojko.m (#5300) üzenetére


Motoxxx
tag

Köszönöm ha haza érek kiprobalom

(#5302) gojko.m válasza Motoxxx (#5292) üzenetére


gojko.m
senior tag

Lehet hogy nem is a távirányítóddal lesz gond?...

Épp most frissítettem a moS modulokat és a vrt skin-nel nem tudom használni a távirányítót. HD2 skin-re váltva működik a távirányító. Valószínűleg valamit elszúrhattak az egyik modulban. :O

Na mindegy, amíg nem javítják a hibát, marad a HD2-es felület vagy a Web RC. :K

[ Szerkesztve ]

(#5303) hpeti2 válasza gojko.m (#5302) üzenetére


hpeti2
aktív tag

A led működését könnyű ellenőrizni. Új elemet a távba. Telefon kamerán keresztül kell nézni, hogy világít e, mert az még látja az infra fényt is.

Hirdetéseim --> http://tinyurl.com/mx5cpn3

(#5304) Motoxxx válasza hpeti2 (#5303) üzenetére


Motoxxx
tag

Köszönöm haza érek tesztelem

(#5305) gojko.m válasza gojko.m (#5302) üzenetére


gojko.m
senior tag

Közben megtaláltam, hogy nálam mi okozta távirányító problémát.
Valamiért - a frissítést követően - az irfake.conf-ból eltűnt néhány R1/R3-as lejátszókra vonatkozó sor. Pótolva a hiányosságokat, újra működik a távirányítóm a vrt skin-nel. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5306) Motoxxx válasza gojko.m (#5305) üzenetére


Motoxxx
tag

Sajnos ugyanez ki valamit nagyon elrontottam. Megnéztem az okostelefon fényképezőgépevel és az irányító ledje működik. Este a ip-n keresztül betudtam lépni a moservicebe
Váltottam skint. Aztán lefagyott. A nyelvalsztas jön be. De az iranyitoval nem tudom tovább léptetni. Próbáltam az aramtalanitast a resetet semmi. Aztán Hard resettel felraktam az utolsó gyári frimet. De ugyanaz a kép jön be a nyelvalsztas. Mit tudok tenni?

[ Szerkesztve ]

(#5307) gojko.m válasza Motoxxx (#5306) üzenetére


gojko.m
senior tag

Ha jó a távirányítód, de mégsem viszi a gyári fw-t, akkor a lejátszó infra érzékelőjének meghibásodása jöhet szóba. A legbiztosabban úgy tudnád kideríteni, ha egy másik jól működő lejátszó távirányítójával kipróbálnád a te lejátszódat, ill. a te távirányítóddal is megnéznéd, hogy működik-e a másik lejátszó.

Tehát egy közelben lakó O!Play tulaj kell neked. Vagy szervíz: Szerviz elérhetőségek

Előzőleg pedig írtam átmenetileg mit tehetsz, hogy mégis tudd valahogy használni a lejátszót: AMP fw + Capture TV screen modul

[ Szerkesztve ]

(#5308) gojko.m válasza Motoxxx (#5306) üzenetére


gojko.m
senior tag

Nem tudom aktuális-e még ez a távirányító nélküli lejátszóvezérlés téma. Mindenesetre...

A napokban kipróbáltam és az AMP fw + usb csatlakozós billentyűzettel is megoldható a lejátszó irányítása. Arra érdemes figyelni, hogy már a készülék bekapcsolása előtt csatlakoztatva legyen a billentyűzet!

(#5309) LDC


LDC
csendes tag

Sziasztok!

Kérlek segítsetek ha tudtok:

Boldog tulajdonosa vagyok egy R1-es O!Playnek.

Az oplay a hálózatra van rákötve, s a számítógépre letöltött filmeket szoktuk vele megnézni, nagyon egyszerűen megosztva a gép vinyóját.

Az egyik barátommal frissítettünk win10-re, de az oplay ezt is teljesen jól viselte, ugyan úgy játszott le mindent mint eddig.

A barátom ezután javasolta, hogy rakjunk be egy NAS-t mert azzal jobb és egyszerűbb lesz minden.

Be is raktuk, de nem vált be, így visszacsináltunk mindent...

Azonban most az Oplay nem tudja megnyitni a megosztott meghajtót. Mindent beállítottunk a neten található beállítások szerint (speciális hálózati beállítások, regedit..stb).

A gépbe belép, de a megosztott meghajtónál már nevet és jelszót két. Hiába írjuk be neki a gép nevet, jelszót azt nem fogadja el..

S sajnos elfogytak az ötleteink...

Kérlek, akinek van valami javaslata az ossza meg, hátha sikerül...

Nagyon köszönöm előre is

(#5310) LDC


LDC
csendes tag

:)

(#5311) flesh válasza LDC (#5310) üzenetére


flesh
aktív tag

OLINK

OPlayfix.reg

Ezzel meg tudod osztani a kijelölt könyvtárat.
Egy próbát megér!

[ Szerkesztve ]

Nokia 5110 > Nokia 3510 > Sonyericsson K700i > ETEN Glofish M700 WinCE 5.0 > Samsung Champ DUO WiFi > Samsung C6112 Dualsim > LG Connect 4G metroPCS (Cayman) > LG Optimus F6 (D505) > Nokia Lumia 930 WP8.1 & LeTV Max Pro x900 Snapdragon 810 octacore 4GB/128GB > P8 Lite+Samsung Note 3+iPhone 7 128Gb

(#5312) LDC


LDC
csendes tag

:))

(#5313) LDC válasza flesh (#5311) üzenetére


LDC
csendes tag

Sajnos nem működik.....

Kijelöltem a meghajtót, de ugyanúgy jelszót kér az Oplay...

(#5314) flesh válasza LDC (#5313) üzenetére


flesh
aktív tag

Itt olvasd el esetleg.
Ezt is olvasd el.

Nokia 5110 > Nokia 3510 > Sonyericsson K700i > ETEN Glofish M700 WinCE 5.0 > Samsung Champ DUO WiFi > Samsung C6112 Dualsim > LG Connect 4G metroPCS (Cayman) > LG Optimus F6 (D505) > Nokia Lumia 930 WP8.1 & LeTV Max Pro x900 Snapdragon 810 octacore 4GB/128GB > P8 Lite+Samsung Note 3+iPhone 7 128Gb

(#5315) gojko.m válasza LDC (#5313) üzenetére


gojko.m
senior tag

Lehet, hogy nem nagy segítség, de...
Nálam (win7, win8 op. rendszer) több esetben a lejátszó ill. a számítógép újraindítása oldotta meg ezt a problémát.

(#5316) flesh válasza gojko.m (#5315) üzenetére


flesh
aktív tag

Igen, ezt még elfelejtettem én is leírni, minden beállítás után egy újraindítás szükséges

Nokia 5110 > Nokia 3510 > Sonyericsson K700i > ETEN Glofish M700 WinCE 5.0 > Samsung Champ DUO WiFi > Samsung C6112 Dualsim > LG Connect 4G metroPCS (Cayman) > LG Optimus F6 (D505) > Nokia Lumia 930 WP8.1 & LeTV Max Pro x900 Snapdragon 810 octacore 4GB/128GB > P8 Lite+Samsung Note 3+iPhone 7 128Gb

(#5317) attilav2


attilav2
őstag

Főnökömnek felraktam az AMP R13 firmware-t VRT gui-val. Elégedett volt vele, amíg pendrive-ról nézte a filmeket. Azonban amikor csatlakoztatta az 500gb-os merevlemezét akkor a következő jelenséget tapasztalta:
A könyvtárszerkezetet elkezdte beolvasni, el is jutott kb a közepéig, aztán a mappák eltűntek és a lejátszó csontra fagyott. Konnektor kihúz bedug módszerrel lehetett csak feléleszteni. Vissza váltott a HDPR1.41P skin-re, ezzel működik a merevlemez. A gyári skin nagyon buta és puritán, mondtam neki hogy fusson még egy kört a vrt-vel. Ajánlottam neki hogy a merevlemezen futtassa a chkdsk-t [link] hátha ettől vrt alatt megjavul. Egy 2.5"-es hordozható merevlemezről van szó.
Ti tapasztaltatok már ilyen hibát ? Mi a megoldás ?

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#5318) sussa


sussa
csendes tag

sziasztok!
Szeretnék kérni egy kis segítséget!Szóval,amit csak lehetett mindent elolvastam a fórumon,(szerintem)mindent
kipróbáltam,de képtelen vagyok megoldani a hálózati megosztást.
WORKGROUP,PC-M(beenged)-megosztott Filmek mappa (hálózati jelszó kérése stb..) otthoni csoportban beállítva minden a leírás szerint akkor is kéri a hálózati jelszót. Tudom,hogy unalmas,de akkor sem megy.
Gyári FW 01.41P - Win7 32 ,fix ip,oplay fix reg,telnet-putty (nem működik) így nem tudom mosservice-t felrakni
mert állítólag telnettel gyárira fel lehet tenni,mókolni meg nem akarom mert nekem ez megfelelne.

Esetleg ha van valakinek valamilyen érdemi megoldása,azt kérem,hogy segítsen!

Köszönöm

-Mester mi lehet a boldogság titka? -Ne vitatkozz idiótákkal.-Én nem hiszem,hogy ez lenne a titok.-Igazad van-mondta a mester.

(#5319) sussa


sussa
csendes tag

Felejtsétek el amit írtam,egy barom vagyok :) :R

-Mester mi lehet a boldogság titka? -Ne vitatkozz idiótákkal.-Én nem hiszem,hogy ez lenne a titok.-Igazad van-mondta a mester.

(#5320) nOvOp


nOvOp
senior tag

Sziasztok!
R1-es lejátszom van és még évekkel ezelőtt frissítettem utoljára, talán amp_r10_pohd-ra. (nekem ez a felület jött be :) )
Látom már van amp_r13-as is. Érdemes frissíteni? Illetve egy korábbi hozzászólásban azt olvastam, hogyha már van egy amp telepítve, akkor elég csak frissítgetni a modulokat és az gyakorlatilag ugyan az, mintha egy újabb verziót telepítenék. Ezt jól értelmeztem? Mert akkor nyilván nincs értelme frissíteni.

(#5321) hpeti2 válasza nOvOp (#5320) üzenetére


hpeti2
aktív tag

Én a legújabb verziókat egy ideig követtem, aztán különbséget nem tapasztaltam, így végül már nem is frissítettem. Igaz csak usb és hálózati lejátszásra használtam, egyéb extrára nem.

Hirdetéseim --> http://tinyurl.com/mx5cpn3

(#5322) nOvOp válasza hpeti2 (#5321) üzenetére


nOvOp
senior tag

Értem. Lehet, hogy kipróbálom, sose lehet tudni mit tettek bele...
Azt tudom, hogy a 11-est kipróbáltam és emlékeim szerint lassabb volt, mint a 10-es, így visszatettem. Meg a 10-esben most nem megy a you tube a pohd skin alatt.

(#5323) mike784


mike784
tag

Sziasztok!
Nincs esetleg olyan custom firmware ami a mappákat, fájlokat nem abc sorrendbe hanem dátum szerint rendezi? Elég sok filmem van és nagyon nehéz megtalálni a legfrissebbet.

(#5324) nOvOp válasza nOvOp (#5322) üzenetére


nOvOp
senior tag

Kipróbáltam a 13-ast, nem sok változást látok benne. A pohd skin kiválasztásánál folyamatos újraindulás volt tapasztalható. Feltettem ismét és egy másik alap skint választottam. Azzal betöltődött, majd utána választottam ki a pohd skint. Így már működött. A you tube továbbra sem megy sajnos, hiába illesztettem be a korábban javasolt php.ini fáljt. Más skin alatt ment a you tube (de ezt még a 10-es verzión próbáltam). Ha esetleg van valakinek ötlete pohd alatt you tube működésre, jelezze. Akár ha ki lehet venni a másik skin alatt lévő you tube modult és beilleszteni a pohd skinnél. Köszi.

(#5325) gojko.m válasza nOvOp (#5320) üzenetére


gojko.m
senior tag

"...elég csak frissítgetni a modulokat és az gyakorlatilag ugyan az, mintha egy újabb verziót telepítenék."

Ahogy korábban írtam - a régebbi AMP FW online frissítgetése is elegendő lenne. Elvileg... Gyakorlatilag meg az a helyzet, hogy nálam egy ideig jól működött a dolog, aztán - ha jól emlékszem az egyik skin frissítés alkalmával - fagyogatni kezdett a lejátszóm. Így felraktam USB-n keresztül a legújabb AMP firmware-t (plusz az online frissítéseket megcsináltam újból) és azóta ismét minden jól működik.

Sajnos, hiába a modulos felépítés az AMP FW-ekben, nem tudják teljesen elkülöníteni egymástól az egyes elemeket. Vannak bizonyos moServices modulok, amik csak bizonyos skinekhez használhatók, vagy csak bizonyos skinekkel működnek megfelelően. Illetve azt vettem észre, hogy vannak esetek, amikor az (online) frissítés sorrendje sem mindegy, vagy az sem hogy újraindítottuk-e a lejátszót a frissítést követően.

Szóval, vannak előnyei az online frissítésnek (biztonságosabb, kényelmesebb megoldás, nem törlődnek a beállításaink, stb). De ha azt vennénk észre egy online frissítés után, hogy hibásan kezd működni a lejátszónk, akkor: USB update

(#5326) gojko.m válasza nOvOp (#5324) üzenetére


gojko.m
senior tag

"Ha esetleg van valakinek ötlete pohd alatt you tube működésre, jelezze."

FW telepítés után, a moS modulok online frissítése megvolt? Youtube modul beállítását nézted, Local proxy-ra van állítva? (vrt skinnél: Normál, többi skin esetén: Local proxy)

(#5327) Apa+Fia


Apa+Fia
aktív tag

Üdv! Hálózatról néztem filmeket.Egyik napról a másikra már nem lehet,A pc látja a lejátszót,de már fordítva nem. Mit lehet ilyenkor tenni?

Apa csak 1 van!

(#5328) gojko.m válasza Apa+Fia (#5327) üzenetére


gojko.m
senior tag

Amit rögtön megnéznék, hogy más eszközök látják-e a PC-n a megosztott mappákat (pl. androidos telón a total commanderben, ha wi-fi-s modemed van).
Aztán érdemes lenne újra, lépésről-lépésre végignézni (végigcsinálni) windows hálózati beállításokat a lejátszóhoz.
Végiggondolni, hogy nem változott-e valami a hálózatban (pl. új modem vagy router vagy azok beállításai).
Valami új program lett-e telepítve, ami változtathatott a hálózati beállításokon.
A lejátszó hálózati beállításai rendben vannak-e (persze ezzel nem sok probléma lehet, ha a PC látja a lejátszót).
Legvégül pedig a firmware újratelepítésével is meg lehet próbálkozni.

Egyébként melyik op. rendszer van PC-den, és melyik firmware a lejátszódon?

(#5329) Apa+Fia válasza gojko.m (#5328) üzenetére


Apa+Fia
aktív tag

Köszönöm a segítséget,de másnap ugyan úgy működött mint előtte. Sejtelmem sincs mi lehetett a gond.

Apa csak 1 van!

(#5330) gojko.m válasza Apa+Fia (#5329) üzenetére


gojko.m
senior tag

Hát, igen... az újraindítás. Ha vacakol a hálózat sokszor az újraindítás a legjobb orvosság a problémára. Ezt most kihagytam (de korábban már említettem).

(#5331) adise


adise
őstag

milyen megoldás van szoftver téren, hogy metaadatokat is kapjak a filmekhez/sorozatokhoz?
borito..meg ilyenek
lehet egyáltalán?

(#5332) gojko.m válasza adise (#5331) üzenetére


gojko.m
senior tag

Sajnos, tökéletes megoldást nem fogsz találni. Ha a félmegoldások is érdekelnek, olvass vissza, keress rá ebben a topickban a thumbgen, yamj, thumbnails, vagy esetleg TViXiE szavakra.

(#5333) nOvOp válasza gojko.m (#5326) üzenetére


nOvOp
senior tag

Átállítottam Local proxy-ra és jó lett :D
Köszi a segítséget!

(#5334) Zolee11


Zolee11
senior tag

Sziasztok!
Néhány elméleti kérdésem lenne, mivel ahogy olvasom a moSevices amp r13-as fw mellé már nem kapunk GUI-t (mármint egy telepítő csomagban). Ebben az esetben csak webes felületen lehet elérni az eszközt, IP címét kisakkozom a routerből, rálövök, ha szerencsém van visszalő.
A skinek közül honnan tudom, hogy az melyik modulokkal esetleg Fw-el kompatibilis, illetve, hogy mennyire terhelik le a masinát? A fw-ben illetve a webes felületen csak olyan gui-t tudok választani, ami működik is?
Én most a vrtn gui-t használom, próbáltam egy párat, de ez jött be a legjobban, habár a névre most nem esküdnék meg. Tehát letöltöm az r13-at, webes felületen letöltök hozzá mindent ami szükséges, telepítem, újraindítom és már pörgethetem is a tv-n más grafikus felületen. Jól gondolom? Illetve az r13-as fw-ben már a legújabb modulok vannak, vagy még azt is érdemes frissíteni?
Köszönöm!

no brain, no problem

(#5335) nOvOp válasza Zolee11 (#5334) üzenetére


nOvOp
senior tag

Felteszed a 13-as verziót, majd a telepítést követően kiválasztasz egy felületet (látni fogod). Utána már van grafikus felületed. Innentől kezdve érdemes mindent frissíteni és a felület választóban ki tudod próbálni az összeset. Ha megállapodsz egy mellett, akkor szerintem érdemes a többit törölni, ne foglalja a helyet. Én így csináltam.

(#5336) Zolee11


Zolee11
senior tag

Sajnos valami balul sült el, és ugyan a moSevice felületet elérem, tudok telepíteni, a gépezet működik, de kép az nincs. Feltelepítettem a vrt gui 6.25a 160502 -es felületet is, kiválasztva, elvileg aktív, de kép így sincs.
Próbáltam reset gomb be, táp ki, 5 mp várakozás, táp vissza, pirosan világít a system led, kéken a storage led, villog párat a pendrive led is, de nem húzza újra a fw-t. Próbáltam már a gyári fw-el is, de azt sem telepíti. Újraindítás után megy a moService, kép nincs. Jelenleg itt állok... valami ötlet, hogy hogyan tudok képet varázsolni?

no brain, no problem

(#5337) Zolee11


Zolee11
senior tag

Nem tudom már mit nyomogattam, de sikerült resetelni és működik a kiválasztott skin, azaz van kép is. Érdekes, hogy verzióra 12,5-öt ír, és a system info is ezt írja: Linux AMP12 2.6.12.6-VENUS #AMP12.5
Igaz, nem néztem mi volt az előzőnek a verziószáma.

no brain, no problem

(#5338) Sziszifeca


Sziszifeca
őstag

Sziasztok!

Most vettem Asus Air HDP-R3-at, és jelenleg 1.28P firmware van rajta.
Szeretnék rátenni youtube App-ot, és a legjobb firmware-t.

Segítene nekem valaki ebben, hogy mit hogyan kell?
Köszönöm szépen!

>>Youtube/Sziszifeca<<

(#5339) gojko.m válasza Sziszifeca (#5338) üzenetére


gojko.m
senior tag

Szia!

Az, hogy melyik a legjobb firmware elég relatív. Van aki teljesen elégedett a lejátszón lévő gyári fw-rel.

Ha viszont YouTube videókat is szeretnél nézni, akkor mindenképp valamelyik AMP firmware érdemes telepíteni, amiben van moServices. A moS modulok közt meg ott a youtube modul. Az AMP fw-t többféle felülettel (GUI-val, skinnel) telepítheted. Leginkább a vrt GUI-t fejlesztik (én ezt ajánlanám). Előnye, hogy egyszerű, letisztult gyors. Hátránya talán az, hogy magyar menü nincs benne.

A legfrissebb AMP firmware-ket innét tudod letölteni: New line of FW - AMP (rxx)
Jelenleg, az amp_r13_nogui a legújabb. Telepíteni ezt is a korábban leírtak szerint tudod.
A telepítés után érdemes a moS3 webes beállító oldalon frissíteni a modulokat és a skineket.

YouTube modul telepítéséről itt olvashatsz.

(#5340) vivuska


vivuska
csendes tag

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni. Miért van az, hogy az Oplay R-1-em fekete-fehérben játssza le a filmet?
A Tv-n az alábbi bemenetek vannak: STR, Py, Pr, Y....és a hang bemenetek. Az Y-ra csatlakoztam a sárga video dugóval. És fekete-fehér a film...mi a baj?

(#5341) gojko.m válasza vivuska (#5340) üzenetére


gojko.m
senior tag

Keress olyan bemenetet, hogy VIDEO. Illetve nézd meg a beállítások közt a tv rendszer hogyan van beállítva.

[ Szerkesztve ]

(#5342) gojko.m válasza vivuska (#5340) üzenetére


gojko.m
senior tag

Bocs... most nézem, hogy csak a felsorolt bemeneteid vannak. Az STR-t nem tudom mit takar, de a Py, Pr, Y az component videó bemenet lesz. Neked meg a lejátszóból composit videó kimeneted van (sárga videó dugó). Szerintem, csak valami composit-component videó átalakítóval tudnád áthidalni a problémát.

(#5343) gojko.m válasza gojko.m (#5342) üzenetére


gojko.m
senior tag

...vagy HDMI-Component átalakító, ami jóval olcsóbb megoldás.

(#5344) Sziszifeca válasza gojko.m (#5339) üzenetére


Sziszifeca
őstag

Köszönöm a segítséget!
Sikerült minden! :R

>>Youtube/Sziszifeca<<

(#5345) vivuska válasza Sziszifeca (#5344) üzenetére


vivuska
csendes tag

Köszönöm...próbálom...:D

(#5346) Zolee11


Zolee11
senior tag

Az alábbi két FW között mi az eltérés?

UPD 16/02/06 amp_r13_nogui
! update parted upto v2.4
! update moServices

Első link (22.07 Mb)

With ordinary install
Második link (22.11 МБ)

no brain, no problem

(#5347) hpeti2 válasza Zolee11 (#5346) üzenetére


hpeti2
aktív tag

A második nagyobb méretű. :Y

Forrás, link nélkül ennél többet nem lehet megállapítani ebből a pár sorból.

Hirdetéseim --> http://tinyurl.com/mx5cpn3

(#5348) Zolee11 válasza hpeti2 (#5347) üzenetére


Zolee11
senior tag

Sajnos nekem elég gyakran fagy a szerkezet ezzel az új FW-el, ezért is kérdeztem, visszatérek az előző verzióra, azzal tized ennyi probléma sem volt.

A FW-ek linkjei ITT találhatóak, a megnevezésből számomra nem derül ki, mi az eltérés, ha minden igaz és jól emlékszem az első link alattit telepítettem.

Utána szenvedtem is egy kicsit, amit ide le is írtam, majd csak összeszedte magát, de azóta relatív gyakran fagy, pl. zenehallgatás közben elmegy a kép, a zenét játssza tovább, de sem megállítani, sem kikapcsolni nem lehet, főként menüben lépdeléskor szokott meghalni, vagy megfagy a kép, vagy eltűnik, csak a táp ki, majd be segít. Filmlejátszás közben eddig egyszer sem fagyott.

no brain, no problem

(#5349) Teplic válasza total90 (#1) üzenetére


Teplic
tag

oplayt rövid úton lecseréltem android boxra és nagyon nem bántam meg.

(#5350) Zolee11


Zolee11
senior tag

Úgy tűnik, hogy ezzel az új fw-el a video kimenet rosszalkodik, értem ezalatt, hogy ha manuálisan beállítom 720p 50Hz-re, akkor nem mindig van kép, ilyenkor ki kell kapcsolni majd reseteli a beállítást és átállítja 480p-re, így ismét lesz kép, visszaállítottam, AUTO-ra, meglátjuk így mi lesz. Valami nem kerek ezzel az r13-as mos-el, vagy döglödik a lejátszóm.

no brain, no problem

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.