Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

ASUS O!Play és moServices összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5201) kenesei1982


kenesei1982
aktív tag

Sziasztok!

Végre ki tudtam építeni a hálózatot a HDP-R1-esemhez.
A háló működik, de a Youtube "there may be network congestion" hibára fut.
Erről vki?

– Alkudozz rendesen. Ez nem ér tizenkilencet. – Az előbb azt mondtad, hogy húszat ér! – Jaj, ugyan barátom, gyerünk, alkudj!

(#5202) racerx


racerx
őstag

Hello. Segítsetek abban lécci, hogy van a kütyüm, a Farvoice féle AMP R10 HD2 GUI -val. Mostanában jópár Youtube-os mesét szedtem le (gyerek megvan őrülve a Bogyó és Babócáért :) ), és konvertáltam le aviba a clipconverter.cc-n., de van amit tök jól lejátszi, van aminél a hang szar (olyan mintha víz alól beszélne), másik online konvertálóval meg le se játsza az avit. PC-n persze jó mind. Mit lehetne csinálni? Esetleg másik firm? VAgy tud e vki vmi tuti youtube filmleszedőt, ami az Oplay-nek is megfelelő formátumba konvertál?
Vagy esetlek ki mit ajánl, egy hasonló medialejátszónak (mert az ezért ez eléggé régi). Akár használtan, itt a PH-ról is.
Előre is kösz!

(#5203) hpeti2 válasza racerx (#5202) üzenetére


hpeti2
aktív tag

Töröld le az összes youtube downloader-t a fenébe. Fogod a youtube linket, legyen pl ez:

https://www.youtube.com/watch?v=VMryMZyw9cc

és a youtube elé beírsz két 'ss' betűt és így ezt kapod:

https://www.ssyoutube.com/watch?v=VMryMZyw9cc

Utána már csak kiválasztod a felbontást és a formátumot, de az mp4 pont jó lesz a lejátszónak.

Ui.: Igen ez minden youtube linkkel működik.

Hirdetéseim --> http://tinyurl.com/mx5cpn3

(#5204) kisgyerek85 válasza hpeti2 (#5203) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Ezt még nem próbáltam, amit én eddig használtam az ez.
http://keepvid.com
Volt pár olyan mese amit egyszerűen nem engedett letölteni, de a legtöbbel működött.

(#5205) MarQs


MarQs
senior tag

Sziasztok!
Ha valakinek netán sikerülne féltéglát csinálni a lejátszóból és nem akar/nem tud vele mit kezdeni, a probléma orvoslásához ajánlom őket!
Saját tapasztalat: nekem visszahozták az élők közé a vasat!

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#5206) Patens válasza racerx (#5202) üzenetére


Patens
csendes tag

Freemake Video Downloader. Tökéletesen működik, már évek óta. Felbontást, formátumot választhatsz, mp3-ba konvertálhatsz egyből. Még egy előnye, hogy nem csak a YouTube-bal működik, több más videómegosztóval is szuperál.

(#5207) szjoci


szjoci
őstag

Sziasztok!

Kis segítséget szeretnék kérni: AMP r12 fw van a kis R3-asomon, magyar rádiókat szeretnék hallgatni. Addig eljutottam hogy a Shoutcast plugin kell nekem, fel is telepítettem. De csatornalistát tudom valahogy szerkeszteni? Rákerestem itt a dologra: ezt a fórumot javasoltátok, csak nem mennek a letöltési linkek :(

szerk.: esetleg egyéb alternatíva?

[ Szerkesztve ]

(#5208) kondi22


kondi22
csendes tag

Szeretném megkérdezni hogy jól értem -e ennek asus oplay müködését?

tehát ezzel meg tudom azt csinalni hogy rákötök egy hard driveot akkor a számitógépemről tudom másolni rá filmeket illetve a tv tudom nézni és akár a tableten is? Illetve mást tudok nézni a tabletten és a tv egyszere?

köszi a válaszokat

(#5209) mong08 válasza szjoci (#5207) üzenetére


mong08
tag

A legfrissebb bejegyzést is két évesnek látom azon a fórumon... lehet ez az oka hogy nem működnek a linkek már.

Ha nem látsz horgot a számban ne fárassz !

(#5210) kondi22


kondi22
csendes tag

vagy csak vennem kéne egy NASt es azt a tvhez kotnom USB vel?

(#5211) hpeti2 válasza kondi22 (#5210) üzenetére


hpeti2
aktív tag

A NAS-al jobban jársz. Ez inkább csak arra jó, hogy egy megpakolt vinyóról le tudja játszani a filmeket közvetlenül usb-ről vagy hálózaton keresztül. FTP megosztás megoldható, de viszonylag lassú. Tabletes és egyéb megosztásról nem tudok nyilatkozni.
A NAS nem tud (alapból) lejátszani, de megosztásra nagyszerű.
Univerzális megoldásnak létezik még pl a raspberry pi, amivel megoldható olcsón a hálózati megosztás, lejátszás és sokféle pluginnel pl a youtube és sok más is.

Hirdetéseim --> http://tinyurl.com/mx5cpn3

(#5212) gojko.m válasza szjoci (#5207) üzenetére


gojko.m
senior tag

"AMP r12 fw van a kis R3-asomon, magyar rádiókat szeretnék hallgatni. Addig eljutottam hogy a Shoutcast plugin kell nekem, fel is telepítettem. De csatornalistát tudom valahogy szerkeszteni?"

A ShoutCast modulban maximum a kedvencek listáját tudod szerkeszteni. Ez itt található a lejátszón: usr/local/etc/mos/www/modules/shoutcast/shoutcast.favs.php

De gondolom, te inkább tetszőleges .m3u stream listákat szeretnél lejátszani. Ehhez viszont az Iconbit MediaCenter 1.8.7 modult érdemes telepíteni. Az MC Browser modul sajnos, alapból orosz nyelvű. Viszont Coreska fórumtársunknak köszönhetően van magyarítás hozzá, ami innét letölthető. A csomag tartalmával felül kell írni a meglévő fájlokat a lejátszón (az /usr/local/etc/mos/mediad/ mappában).

Az M3U listákat pedig gyűjtsd össze egy mappába és másold a lejátszó ezen mappájába: /usr/local/etc/playlist/

Szintén Coreska jóvoltából itt találsz egy magyar online rádió gyűjteményt (lehet, hogy nem mind működik belőle már). Vagy pl. válogathatsz a http://www.millioradio.hu/ oldalról letölthető .m3u fájlok közt is.

[ Szerkesztve ]

(#5213) szjoci válasza gojko.m (#5212) üzenetére


szjoci
őstag

Köszönöm, kipróbálom :R

(#5214) kondi22 válasza hpeti2 (#5211) üzenetére


kondi22
csendes tag

és azt nem tudod véletlenül hogy a WD TV ( vagy Asus oplay) nél a gépről tudok másolni a WD TV hez kapcsolt hard drive? vagy csak a WD TV keresztül érem el a számítógépet?

Illetve hoyg a NAS-t látja-e az LG TV ( ami nem smart, de usb ről tud filmeket lejátszani)

köszi

(#5215) hpeti2 válasza kondi22 (#5214) üzenetére


hpeti2
aktív tag

A WD TV hasonló mint az O!Play ilyen szempontból. Hálózatról a rájuk csatlakoztatott vinyóra másolni elég bajos, ha esetleg működik, akkor sem leszel túl boldog a sebességtől.

Láttam már nem smart LG tv-t, ami tudott NAS-ről filmeket lejátszani (LA620S), de ott DLNA-s megosztás van és általában nem működik a külső felirat (de usb-ről meg megy), meg bajos a hangsáv váltás.

Nekünk tavalyi LG tv-nk van (LB630V) ezzel már megy minden ahogy kell.

Jelenlegi felállás:
Raspberry pi 2, mint torrent szerver: NFS, Samba és miniDLNA megosztással a hálózatra kötve.
Asus o!play NFS megosztáson frankón lejátszik mindent (megy a hangsáv váltás és az azonos nevű külső felirat beolvasás is.)
LG TV ugyan ez csak DLNA megosztással.
LAPTOP-ok meg samba megosztással, mint hálózati meghajtót látják a raspberry-t, szal minden működik.

Hirdetéseim --> http://tinyurl.com/mx5cpn3

(#5216) szjoci válasza gojko.m (#5212) üzenetére


szjoci
őstag

Szia!

Ma volt időm, és sikerült megcsinálni. Nagyon szépen köszönöm a segítséget! :R

Esetleg ne adj' isten lehet-e olyat művelni, hogy bekapcsoláskor automatikusan induljon el ez a mediacenter egy bizonyos rádiócsatornával? :B

Üdv,
Joci

(#5217) gojko.m válasza szjoci (#5216) üzenetére


gojko.m
senior tag

"Esetleg ne adj' isten lehet-e olyat művelni, hogy bekapcsoláskor automatikusan induljon el ez a mediacenter egy bizonyos rádiócsatornával?"

Sajnos, nem tudom. Ebben az orosz topic-ban írnak valami autoplay pluginról, de nem boldogultam vele. Nézd meg, hátha neked sikerül működésre bírni.

(#5218) attilav2 válasza hpeti2 (#5203) üzenetére


attilav2
őstag

Clipgrab egyszerűbb, van linux és win verziója is, mp3 mentést is tud, kiválasztható milyen felbontásban akarod letölteni, 720p 1080p 480p stb.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#5219) attilav2


attilav2
őstag

Tegnap vettem fel adást egy optibox hdmi pvr ready dvb-c settop boxxal kb 2 órát egy 16gb pendrivera. Az O!play r1 nem volt hajlandó lejátszani az mpeg2 ts formátumú felvételt, azt írta bitfolyam hiba, pedig korábban lejátszotta az ilyen felvételeket. Amp firmware van rajta, moservices-t frissítettem. Youtubeot lebutították teljesen, felhasználót nem lehet beállítani, így a feliratkozások között sem lehet böngészni. A pendriveot átraktam a wd tv live streaming-ba, simán lejátszotta a .ts -t amivel az o!play nem bírt, sőt időre ugrani is lehetett a felvételben. Nem mellesleg a wd ben hivatalos youtube tv kliens is van így be tudok jelentkezni és látom a feliratkozásaimat, a zárt listáimat és a kedvenceket is. Nem bántam meg hogy az r1 után 1 évvel megvettem a wd-t, sokkal kisebb, a menüje igényes, sok online szolgáltatást ismer, van androidos kezelőprogramja ami pl youtube keresésnél a billzetet helyettesíti, vagy akár a youtube alkalmazásból a wd-re átlőhetem a videót. Az o!play felett eljárt az idő!

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#5220) ovecs


ovecs
senior tag

Sziasztok
Asus O Play R1 lejatszomat gondoltam lecserelni, mivel nem mennek rajta a nagyobb meretu filmek. (30giganal nagyobbak altalaban nem mennek - szaggat, elvezhetetlen)
Erositore tolom ki a hangot optikai kabelen, a kepet pedig HDMI n az LCD TV -re

Ezt az eszkozt neztem ki helyette : MINIX NEO X8-H Plus
Egy ilyen androidos eszkoz fogja birni a nagy meretu filmeket, illetve ez tud -e 5.1 hangot kuldeni az erositomnek ?
Elore is koszonom

Aquincumi Football Kedvelők - FC Panelprolik

(#5221) szjoci válasza ovecs (#5220) üzenetére


szjoci
őstag

Az asztali médialejátszós fórumban kérdezz rá, ott szerintem korrekt választ fogsz kapni. Vannak jóval olcsóbb alternatívák is, ha nem riadsz vissza a külföldi rendeléstől (pl. BFS 4KM)

szerk.: mondjuk ezen a BFS 4KM-en pont nincs optikai kimenet, úgyhogy ez nem jó neked

Üdv,
Joci

[ Szerkesztve ]

(#5222) attilav2 válasza ovecs (#5220) üzenetére


attilav2
őstag

Neked BD iso lejátszásra képes játékos kell. Tehát az alap kell legyen hogy a BD iso-t viszi, így állj neki a keresésnek, 30 gb vagy nagyobb mkv nem nagyon van, így gondolom BD iso-kat nézel. A mede8er lejátszókat is nézd meg, nézz be a topicjába:[link]
Honlapjára: [link]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#5223) Rezuhu


Rezuhu
aktív tag

Hozzám került egy HDP-R1-es média lejátszó.
Még nem használtam ilyen jellegű készüléket.
Az normális, ha egy 720p-s filmbe beletekerek, utána már csak akadozva megy a lejátszás (az anyag egy usb-s vinyón van)?
A gyártó oldalán nem igazán találtam meg, hogy honnan kellene friss firmware-t leszedni (a keresés eredménye mindig az volt, hogy nincsen jogosultságom keresni az oldalon...).
Tudnátok ilyen linket adni (már ha a gyártó firmware-ét ajánljátok hozzá egyáltalán)?
A készüléken hol lehet megnézni, hogy milyen firmware van fent (ezt annyira nem kerestem még eddig... :) )?
Előre is köszönöm a válaszokat!

(#5224) Kicsirics77 válasza Rezuhu (#5223) üzenetére


Kicsirics77
veterán

[link]

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#5225) Rezuhu válasza Kicsirics77 (#5224) üzenetére


Rezuhu
aktív tag

Köszönöm a linket!
Itt minden meg is van amire szükségem lehet! :)

(#5226) aticcs


aticcs
csendes tag

Szervusztok!
R3 lejátszóm van, amin a gyári fw volt eddig, de a HD audiokat nem akarta lejátszani és gondoltam kipróbálom az Amp r12 + vrt gui-t. Tegnap meg is csináltam a frissítést, de sajnos valamiért nem jó a hang :( Nagyon halk.
Mit tudok állítani, hogy jó legyen?
A TV-m régi képcsöves, a video beállítás PAL-on van.
A hang RCA kábellel az erősítőre van kötve, az is jó régi.
A gyári firm-el jó volt.

Atis

(#5227) Rezuhu válasza aticcs (#5226) üzenetére


Rezuhu
aktív tag

Én hasonlóan jártam hangerő témában és kiderült, hogy magán a készüléken volt lejjebb véve a hangerő, tehát a távirányítón maxra tekertem a volume-ot és lényegesen jobb lett a végeredmény! :)

(#5228) aticcs


aticcs
csendes tag

Sajnos ha a hangerő maxon van, akkor sem jó a hang :(( Halk és búg.
Van egyéb lehetőség?? Sokkal jobb lenne ezzel a firm-mel.

[ Szerkesztve ]

Atis

(#5229) gojko.m válasza aticcs (#5228) üzenetére


gojko.m
senior tag

Nem hinném, hogy a firmware-rel lenne gond. Legalább is nálam semmi probléma a vrt gui-val. Jó a hang a HDMI-n keresztül is a TV-n, illetve az RCA-n keresztül is az erősítőn. Pedig, szintén nem mai darab az erősítő. A vrt gui-n alap beállítást használok: Setup > Audio > Audio Default

Hasonló jelenség (halk, zajos, búgó hang) lehet attól is, ha nem megfelelő impedanciájú bemenetre van kötve a lejátszó. De, ha a bekábelezésen nem változtattál, akkor ez is felejtős.

(#5230) aticcs


aticcs
csendes tag

Visszaraktam a gyári fw-t, azzal tökéletes a hang....Nincs ötletem mi lehet a gond.

Atis

(#5231) gojko.m válasza aticcs (#5230) üzenetére


gojko.m
senior tag

A két fw audio beállításai közt nem találtál eltérést?

[ Szerkesztve ]

(#5232) aticcs


aticcs
csendes tag

A gyári fw-ben nincs túl sok állítási lehetőség. Csak az SPDIF és HDMI kimenetet lehet állítani, mindkettő LPCM DUAL CH beállításon van. Az Amp r12 + vrt gui-nál próbálgattam többféle beállítást sikertelenül.

Atis

(#5233) Mela Kehes


Mela Kehes
addikt

Üdv! Mi alapján jegyzi meg a lejátszó, hogy melyik filmnél hol tartottam?

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#5234) regos


regos
tag

üdv
Oplay Air-em van.
váltottam win 10-re és nem tudok csatlakozni.
"sikertelen bejelentkezés" van.
valaki csinált már hozzá leírást esetleg?
üdv

(#5235) tsyl


tsyl
aktív tag

Sziasztok!

Hátha tud valaki segíteni.
Kaptam kölcsönbe egy HDP-R1-est, amin legújabb 1.41-es firmware van.
Órák óta görcsölök már vele és egyszerűen nem talál internetes tv csatornákat.
A rádió állomások nagyon szépen megjelennek és minden további funkció tökéletes.
Mi lehet a gond?
Upc a szolgáltatóm, lehet itt lenne valami tiltva?

17 éve a PH-n....

(#5236) hpeti2 válasza tsyl (#5235) üzenetére


hpeti2
aktív tag

Lehet vele internetes tv csatornákat nézni?
Hihetetlen milyen igényeket támasztanak az emberek ettől a talán 400MHz-es 256 MB RAM-os kütyüvel szembe.

Hirdetéseim --> http://tinyurl.com/mx5cpn3

(#5237) tsyl válasza hpeti2 (#5236) üzenetére


tsyl
aktív tag

Persze, külön menü van az online tv-nek.
Rengeteg internetes tv csatorna jött be amikor én láttam. (Telekomos hálózattal). Itthon semmi sem.

17 éve a PH-n....

(#5238) kisgyerek85 válasza tsyl (#5237) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

De, ez úgy őszintén miért jó? Használd arra amire valóban ki lett találva. Arra szinte tökéletes.

(#5239) tsyl válasza kisgyerek85 (#5238) üzenetére


tsyl
aktív tag

Az egész csak a probléma megoldása miatt érdekel igazán
Egyszerűen szeretném megtudni, hogy mi okozhatja a jelenséget.

17 éve a PH-n....

(#5240) repvez


repvez
addikt

Tudna nekem abban valaki segiteni, hogy az evolve blade dualcor hd lejátszómhoz melyik a legjobb firmware ami a gyári helyett lehet használni:

Azért itt kérdezek , mert ezen a linken irják ,hogy hasonló firm van a topicos lejátszóhoz is.
[link]

és gndoltam, hogy valaki még foglalkozik vele és probál javitást csinálni hozzá.Amit találtam az már 2 éves.

Meg egy normális lépésenkénti leirás se ártana, mert még sose csináltam firm frissitést és nem szeretném féltéglásitani.

(#5241) Olajka02


Olajka02
aktív tag

Sziasztok!

Felettem már kérdezték, de nekem is hasonló a problémám.

"üdv
Oplay Air-em van.
váltottam win 10-re és nem tudok csatlakozni.
"sikertelen bejelentkezés" van.
valaki csinált már hozzá leírást esetleg?
üdv"

Előre is köszönöm a segítséget, választ!

Üdv: Olaj

(#5242) gojko.m válasza Olajka02 (#5241) üzenetére


gojko.m
senior tag

Itt találtam egy leírást.

(#5243) gojko.m válasza tsyl (#5235) üzenetére


gojko.m
senior tag

"Kaptam kölcsönbe egy HDP-R1-est, amin legújabb 1.41-es firmware van.
Órák óta görcsölök már vele és egyszerűen nem talál internetes tv csatornákat."

A legújabb 1.41-es gyári firmware is 2012-es. Azóta több online stream csatorna is megszűnt vagy átalakult.

(#5244) tsyl válasza gojko.m (#5243) üzenetére


tsyl
aktív tag

Köszönöm neked, akkor igazából csak egy új firmware lenne a megoldás...de sajna már ezzel nem foglalkozik az Asus.

17 éve a PH-n....

(#5245) Kicsirics77 válasza tsyl (#5244) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Az sem lenne megoldás mivel a megszünt csatornák így sem lennének benne,a minőségük is elég rossz volt anno kipróbáltam és egyáltalán nem volt élvezhető.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#5246) tsyl válasza Kicsirics77 (#5245) üzenetére


tsyl
aktív tag

Köszi! :R

17 éve a PH-n....

(#5247) Olajka02 válasza gojko.m (#5242) üzenetére


Olajka02
aktív tag

Szia!

Köszi!
Ezt én is megleltem.
A géphez enged hozzáférni, de a megosztott meghajtókhoz nem.
Mielőtt a linken leírt változtatásokat én is elvégeztem, akkor még a géphez sem engedett hozzáférni.
Úgyhogy tanácstalan vagyok....

Üdv: Olaj

(#5248) gojko.m válasza tsyl (#5244) üzenetére


gojko.m
senior tag

Custom fw és megfelelő modullal tudnál nézni néhány online tv adást. Viszont, ha találsz is magyar adókat, gyenge SD minőségnél jobbra ne számíts.

(#5249) gojko.m válasza Olajka02 (#5247) üzenetére


gojko.m
senior tag

(#5250) Olajka02 válasza gojko.m (#5249) üzenetére


Olajka02
aktív tag

Szia!

Köszönöm az újabb linket és segítséget.
De még mindig nem működik. :O
Kicsit tanácstalan vagyok és új firmware meg nincsen win 10-hez a asus oldalán.
Lehet hogy egy másik lejátszót fogok venni, ez már úgy sem egy mai darab.

Boldog Karásonyt!

Üdv: Olaj

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.