Hirdetés

2024. június 24., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#117) frigoo válasza Az-X (#116) üzenetére


frigoo
aktív tag

Szia!

A fent vázolt konfigurációban szerintem nem érdemes lecserélned, a készülék nem fogja kiváltani a rendszeredet. Nekem is van itthon egy Wdv Live lejátszóm, ahhoz képest nincs előrelépés, sőt inkább visszalépés lenne. Lássuk sorjában:

- A két eszközből nem tudnál egy eszközt kovácsolni. Az egész a DLNA funkciója körülményesebb és nehézkesebb, mint a Wd-nél, ahol komplett hálózati eszközök megosztásai látszanak, nem csak a DLNA streaming. Nekem WiFi kapcsolattal bizonytalan a DLNA, csak kis méretű avi esetleg mkv fileok mennek át. Kábelen lehet jobb lenne a helyzet. A BD része a lejátszónak korrekt, viszonylag gyors, azzal nincs gond.

-NAS-ról szerintem a megadott méretű és típusú fileokat csak vezetékes kapcsolattal viszi át.

-Megjelenítővel nem lesz gond, szép képe van az eszköznek az a Quodeo chip tényleg tud valamit, ugyanez érvényes a hangra. Viszont a 700-as másodlagos kimenete csak HANG kimenet, elkerülve ezzel az erősítőbe menő kábelrengeteget, tehát két megjelenítőt nem tudsz meghajtani vele.

Szerintem korrekt eszköz, én a WdTv melé vettem nem helyette. (Pontosabban egy DVD player helyett van.)
Azért a WD szerintem gördülékenyebb, szebb a menüje, jobb a hálózatkezelése. A Youtube kliens például az ASUS-ban konkrétan nem működik. A netrádió az jó, azt használom, a többi kuka. Lassú, körülményes. A formátumtámogatása jó, talán egy filmnél találkoztam nem támogatott formátum felirattal. A feliratokat korrektül megjeleníti, nem kell gépen konvertálgatni, max. az eszközön váltogatni a karakterkódolást, ha nem jelennek meg jól az ékezetes karakterek. Szerintem az 500-ast érdemes megvenni, ha nincs HDMI-s hangrendszered és vezetéken tudsz neki hálózatot adni. Amikor én vettem akkor az 500-as 30k körül volt, a 700-as 38k. Ha most venném, akkor 500-astv vennék, annyit megér egy korrekt DVD&MédiaPlayer kombó.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.